Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
10755 |
1919 Konstantynopol, wydanie polskiej poczty z nadrukiem LEVANT, seria na wycinkach z czytelnie odbitymi kasownikami, wysoko wyceniana (Fi.4600.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.1-12 |
| 3 600 PLN | |
10756 |
1919 Konstantynopol, wydanie polskiej poczty z nadrukiem LEVANT, wysoko wyceniana seria (Fi.b.podl.5900.-, podl.3100.-), z nikłymi śladami po podlepkach, niektóre bez lub z prawie niewidocznymi; bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz, Gryżewski, Mikulski, Kalinowski, wszystkie wyższe wartości po trzy gwarancje. | Fi.1-12 |
| 4 000 PLN | |
10757 |
1919 Konstantynopol, wydanie polskiej poczty z nadrukiem LEVANT, seria kasowana, wysoko wyceniana (Fi.4200.-), gwarancja Gryżewski, każdy znaczek Schmutz. | Fi.1-12 |
| 3 000 PLN | |
10758 |
1919 Konstantynopol, wydanie polskiej poczty z nadrukiem LEVANT, seria z czytelnie odbitymi kasownikami na specjalnej kopercie Polskiego Konsulatu ze stemplem urzędowym "Orzeł z napisem POCZTA POLSKA KONSTANTYNOPOL" na odwrocie, wysoko wyceniana (Fi.4500.-), gwarancja Gryżewski. | Fi.1-12 |
| 4 000 PLN | |
10759 |
1919 Konstantynopol, wydanie polskiej poczty z nadrukiem LEVANT, seria nowodruków, z pełną oryginalną gumą bez podlepek, bardzo ładny stan, gwarancja. | Fi.1-12 ND |
| 240 PLN | |
10760 |
1919 Polska Agencja Pocztowej w Odessie, znaczek za 20 fen. na papierze żeberkowanym poziomo, kasowany - zdjęty z listu użytkowego, bardzo rzadki, gwarancja Schmutz. | Fi.2ay |
| 2 000 PLN | |
10761 |
1919 Konstantynopol, znaczek z nadrukiem LEVANT, gwarancja Ryblewski, Schmutz. | Fi.3 |
| 400 PLN | |
10762 |
1919 Konstantynopol, znaczek z nadrukiem LEVANT, gwarancja Ryblewski, Schmutz. | Fi.6y |
| 500 PLN | |
10763 |
1921 Konstantynopol, wydanie polskiej poczty z ozdobnym nadrukiem "LEVANT", pełna oryginalna guma bez śladu podlepek, gwarancja. | Fi.26-32 Mi.I-VII |
| 200 PLN | |
10764 |
1925 Port Gdańsk, wydanie przedrukowe, pasek trzech znaczków za 1 gr., prawy z błędem nadruku "ścięte od góry P i O w PORT", gwarancja Krawczyk. | Fi.1 B |
| 150 PLN | |
10765 |
1925-1938 PORT GDAŃSK - komplet wydań polskiej poczty w Gdańsku (Fi. 2868.-; Mi.1180 euro), w tym dwa najrzadsze znaczki za 1 zł: rzadsza odmiana z poziomym nadrukiem PORT GDAŃSK na papierze (v) - prążkowanie pionowe 13 prążków/2 cm. (Fi.1500.-) i z pionowym nadrukiem PORT GDAŃSK (Fi.500.-); dobry stan zachowania wszystkie znaczki przedrukowe gwarancja: Krawczyk, Falkowski, Łaszkiewicz, Landre, Schmutz. | Fi.1-35 Mi.1-37 |
| 2 000 PLN | |
10766 |
1925-1938 PORT GDAŃSK - komplet wydań polskiej poczty w Gdańsku (Fi.3300.-; Mi.1615 euro), w tym dwa najrzadsze wydania, bardzo wysoko wyceniona seria widokowa z nadrukiem I formą (Fi.12a-14a 1000.-, Mi.12-14 480 euro) i znaczek za 1 zł z pionowym nadrukiem PORT GDAŃSK, bardzo ładny stan zachowania, wszystkie znaczki przedrukowe gwarancja Mikstein, Krawczyk, Kalinowski, Schmutz. | Fi.1-35 Mi.1-37 |
| 2 600 PLN | |
10767 |
1925 Port Gdańsk, znaczek wydania przedrukowego za 3 gr. z prywatnym kasownikiem (Bank dy)skontowy Spółka Akcyjna Gdańsk. | Fi.3 |
| 50 PLN | |
10768 |
1925 Port Gdańsk, nowy nakład polskich znaczków obiegowych "Orzeł w wieńcu" z przedrukiem, 5 gr - frankatura wielokrotna, karta pocztowa wysłana 30.7 z Polskiego Urzędu Gdańsk 3 do Gniezna; znaczki unieważnione nietypowym datownikiem "POLSKI URZ. P.-T." z numerem "No.3" nad mostkiem, wyróżnik "c"; karta firmowa "ELIBOR SPÓLKA AKCYJNA HANDLOWO-PRZEMYSŁOWA Ł.J.BORKOWSKI"; dobry stan zachowania (karta pionowo zgięta między znaczkami), ślady archiwizacji; gwarancja. | Fi.4 |
| 300 PLN | |
10769 |
1925 Port Gdańsk, znaczek pierwszego wydania przedrukowego, gwarancja Ryblewski. | Fi.5 |
| 250 PLN | |
10770 |
1925 Port Gdańsk, znaczek pierwszego wydania przedrukowego, gwarancja Ryblewski. | Fi.11 |
| 50 PLN | |
10771 |
1926 Port Gdańsk, wydanie obiegowe, nadruki formą I i II na znaczkach wczesnych nakładów (208I, 209I i 210I), w Niemczech oddzielna bardzo poszukiwana i drożejąca ostatnio seria (Mi.500 euro), bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz. | Fi.12a-14a Mi.12-14 |
| 1 000 PLN | |
10772 |
1926 Port Gdańsk, wydanie obiegowe, nadruki formą I i II na znaczkach wczesnych nakładów (208I, 209I i 210I), w Niemczech oddzielna i bardzo poszukiwana seria (Mi.140 euro), gwarancja Krawczyk. | Fi.12a-14a Mi.12-14 |
| 240 PLN | |
10773 |
1926 Port Gdańsk, znaczek cięty z arkusza kontrolnego, ślady po podlepce na marginesie, gwarancja Kronenberg,. | Fi.12xP1 nz |
| 500 PLN | |
10774 |
1926 Port Gdańsk, wydanie przedrukowe na znaczku obiegowym za 25 gr. z J.Piłsudskim, dwa odcienie czerwonobrązowy i jasnoczerwonobrązowy (nie mylić z żółtobrązowym), gwarancja Kalinowski,. | Fi.16a Mi.19b |
| 250 PLN | |
10775 |
1926 Port Gdańsk, wydanie przedrukowe na znaczku obiegowym za 25 gr. z J.Piłsudskim; trzy odmiany koloru znaczka podstawowego, piękny stan, niedokładnie skatalogowane (mamy obecnie osiem odmian znaczka podstawowego) - najrzadsza jasnożółtobrązowa (z odcieniem ochrowym) w czworobloku (Mi.2600 euro, Fi.4000.-) - gwarancja i stary opis Schmutz; unikalny dziewięcioblok z nadrukiem WZÓR - oznaczeniem stosowanym w PWPW dla znaczków przeznaczonych do celów instruktarzowych i okazowych, gwarancja Krawczyk; znane są wzory tego i innych znaczków ze stemplem WZÓR / SKASOWANO lub okrągłą pieczęcią PWPW; w latach trzydziestych PWPW zakupiło do tego celu maszynę perforującą i oznaczanie wzorów zunifikowano; tak jak ich polskie odpowiedniki wzory Portu Gdańsk są niegumowane i mają lekki ślad kreślenia czerwonym ołówkiem kopiowym; w zasadzie tego typu egzemplarze powinny znajdować się w archiwach, ale w czasie II wojny światowej ujrzały światło dzienne i znalazły swoje miejsce w znaczących kolekcjach światowych; całość na karcie wystawowej wspaniałego zbioru Gdańska; czworoblok w rzadkim kolorze jasnożółtobrązowym gwarancja Schmutz, wzór gwarancja i fotoatest Krawczyk. | Fi.16a, b, WZ Mi.19 |
| 8 000 PLN | |
10776 |
1926 Port Gdańsk, gwarancja Schmutz. | Fi.22 |
| 150 PLN | |
10777 |
1927 Port Gdańsk, kartka z Gdańska 22.3.27 do Krakowa. | Fi.13a |
| 120 PLN | |
10778 |
1927 Port Gdańsk, wydanie obiegowe "różne widoki" z przedrukiem, 10 gr - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 22.IV z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Kielc; znaczek unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD P.-T. No.1" z wyszczerbionym dolnym mostkiem; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.13b Mi.16 |
| 200 PLN | |
10779 |
1928 Port Gdańsk, wydanie obiegowe "różne widoki" z przedrukiem, 15 gr - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 16.I z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do miejscowości Bralin; znaczek unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD P-T No.1" z całkowicie wyłamanym górnym mostkiem; dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.14 Mi.17 |
| 200 PLN | |
10780 |
1928 Port Gdańsk, AMBULANS NR.235 relacji HEL-TCZEW, polskie ambulanse przejeżdżające przez obszar Wolnego Miasta Gdańska "podlegały pocztowo" polskiemu dworcowemu urzędowi kolejowemu Gdańsk 2; widokówka przesłana 18.VIII do Sosnowca ambulansem, który na trasie Tczew-Hel kursował tylko w latach 1926-28; bardzo ładnie odciśnięty datownik ambulansu; wysoka wycena katalogowa (Wolff 250.- pkt.); , datownik odbiorczy SOSNOWIEC 1 z 19.VIII, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.209II Mi.237II |
| 600 PLN | |
10781 |
1929 Port Gdańsk, wydanie obiegowe Józef Piłsudski z przedrukiem - frankatura pojedyncza, list wysłany 18.III z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Torunia; znaczek unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD POCZT.-TEL."; koperta firmowa "Rudolf Mosse" i dodatkowo owalny stempelek nadawcy; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.16 Mi.19 |
| 300 PLN | |
10782 |
1929 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, znaczek za 1 zł. z nadrukiem poziomym PORT GDAŃSK na rzadkim papierze prążkowanym pionowo - 13 prążków na 2 cm (Fi.1500.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.20v Mi.23y |
| 1 200 PLN | |
10783 |
1929 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, znaczek za 1 zł. z nadrukiem poziomym PORT GDAŃSK (Mi.45 euro), gwarancja. | Fi.20w Mi.23I |
| 60 PLN | |
10784 |
1929 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, dwie odmiany znaczka podstawowego czarna i szaroczarna, obie z nadrukiem poziomym PORT GDAŃSK na prążkowanym - 16/2 cm papierze (Fi.300.-), gwarancja Gryżewski, Kalinowski. | Fi.20w Mi.23I |
| 300 PLN | |
10785 |
1929 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, znaczek za 1 zł. z nadrukiem poziomym PORT GDAŃSK na prążkowanym - 16/2 cm papierze (Fi.150.-), gwarancja Kalinowski. | Fi.20w Mi.23I |
| 120 PLN | |
10786 |
1929 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, dwie odmiany znaczka podstawowego czarna i szaroczarna z nadrukiem poziomym PORT GDAŃSK na prążkowanym - 16/2 cm papierze, gwarancja Gryżewski, Schmutz. | Fi.20w Mi.23I |
| 160 PLN | |
10787 |
1929 Port Gdańsk - Otwarcie linii Lotniczej Katowice - Poznań - Bydgoszcz - Gdańsk 1.VI.1929 I lot Gdańsk - Poznań, list lotniczy przesłany na trasie Gdańsk - Poznań, jeden znaczek uszkodzony przy naklejaniu; lotem tym przesłano zaledwie 150 sztuk poczty!!! (Fi.450.-). | Fi.93h |
| 350 PLN | |
10788 |
1930 Port Gdańsk, wydanie obiegowe z przedrukiem - frankatura dwukolorowa, widokówka wysłana 15.X z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Rybnika; znaczki unieważnione datownikiem "POLSKI URZĄD P.-T.No.1" z wyróżnikiem "f"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.17, 18 Mi.20, 21 |
| 120 PLN | |
10789 |
1930 Port Gdańsk, druk urzędowy wysłany z biura paszportowego w Gdańsku do Szubina, przesyłka zwolniona z opłaty pocztowej. | |
| 200 PLN | |
10790 |
1931 Port Gdańsk, kartka formularz firmowy z Gdańska 2.VI.31 do Krakowa, taryfa za druki. | Fi.17 |
| 120 PLN | |
10791 |
1931 Port Gdańsk, polska całostka nadana z urzędu pocztowego w Gdańska, brzegi zanieczyszczone od taśmy. | Fi.Cp48I |
| 20 PLN | |
10792 |
1932 Port Gdańsk, frankatura mieszana różnych wydań przedrukowych, list polecony wysłany 7.IV z Polskiego Urzędu Gdańsk 1; znaczki unieważnione datownikiem "POLSKI URZĄD POCZT.-TEL"; w związku z niedokładnym adresem odbiorcy list po opatrzeniu na odwrocie adnotacją: "Istnieją dwa Skole/ na żądanie nadawcy zwrot 8/4" cofnięty do nadawcy i po uzupełnieniu adresu wysłany ponownie do Skały pod Ojcowem, datownik odbiorczy 10.IV; koperta firmowa "AMADA Danzig-Schellmühl" nietypowy walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.11, 17 Mi.11, 20 |
| 300 PLN | |
10793 |
1932 Port Gdańsk, AMBULANS NR.15 relacji GDYNIA-WARSZAWA, polskie ambulanse przejeżdżające przez obszar Wolnego Miasta Gdańska "podlegały pocztowo" polskiemu dworcowemu urzędowi kolejowemu Gdańsk 2; karta pocztowa z miejscowości Cisowa przesłana 6.XI ambulansem do Grudziądza, czytelnie odciśnięty datownik z wyróżnikiem "c"; w książce K.Morawskiego "Stemple i pieczęcie Polskich urzędów pocztowych w Wolnym Mieście Gdańsku 1920-1939" brak reprodukcji tego datownika, a autor posiadał jedynie fragmenty datownika na luźnych znaczkach; w niemieckim katalogu Wolffa również nieopisany!!! podobny datownik ambulansu Gdynia-Poznań tamże wysoko wyceniony (250.- pkt.); dobry stan zachowania (karta pionowo zgięta - archiwizowana); gwarancja Krawczyk | Fi.Cp51 |
| 500 PLN | |
10794 |
1932 Port Gdańsk, polski znaczek dopłaty użyty w Gdańsku. | Fi.D71II |
| 100 PLN | |