Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
10795 |
1933 Port Gdańsk - SAMOLOTEM, frankatura mieszana - nowy nakład polskich znaczków obiegowych "Orzeł w wieńcu" z przedrukiem i znaczków polskich bez przedruku (wydania lotniczego), ładnie frankowany druk wysłany drogą lotniczą 28.IV z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Krakowa; nalepka PAR AVION LOTNICZA i stempelek "Samolotem"; znaczki unieważnione datownikiem "POLSKI URZĄD POCZT-TEL GDAŃSK 1" z wyróżnikiem "c"; stempel przejściowy Warszawa 19 PORT LOTNICZY, na odwrocie kasownik odbiorczy; co ciekawe przesyłkę nadano w Gdańsku pomiędzy 8, a 9 rano, do Warszawy dotarła ona o godz 13, a do Krakowa o 20 - imponujące tempo nieosiągalne do dziś; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.1, 2, 3, 216, 218 |
| 1 500 PLN | |
10796 |
1933 Port Gdańsk, kartka - druk z Gdańska 28.11.33 do Chełmna. | Fi.17 |
| 80 PLN | |
10797 |
1933 Port Gdańsk, karta pocztowa z I Drużyny Harcerskiej w Gdańsku, wysłana 13.XI z urzędu Gdańsk 2 do administracji pism: "Harcmistrz" i "Wiadomości Urzędowe" w Warszawie; znaczki unieważnione datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY; doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.21 Mi.24 |
| 160 PLN | |
10798 |
1933 Port Gdańsk, wydanie obiegowe Henryk Sienkiewicz z przedrukiem - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 7.II z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do Łodzi; znaczek unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY"; dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.21 Mi.24 |
| 160 PLN | |
10799 |
1933 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, dwie odmiany znaczka podstawowego szaroczarna i czarna z nadrukiem pionowym PORT GDAŃSK (Fi.800.-), gwarancja Kalinowski, Krawczyk. | Fi.22 Mi.25 |
| 800 PLN | |
10800 |
1933 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, znaczek za 1 zł. z nadrukiem pionowym PORT GDAŃSK (Fi.400.-), piękny stan, gwarancja Kalinowski. | Fi.22 Mi.25 |
| 320 PLN | |
10801 |
1933 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, znaczek za 1 zł. z nadrukiem pionowym PORT GDAŃSK (Fi.500.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.22 Mi.25 |
| 400 PLN | |
10802 |
1933 Port Gdańsk, znaczek z obiegu pocztowego, gwarancja. | Fi.22 |
| 300 PLN | |
10803 |
1933 Port Gdańsk, przesyłka do Gdańska przechodząca przez Polski Urząd Pocztowy nr.1 - specjalna widokówka z II Wszechpolskiej Wystawy Filatelistycznej wysłana 27.V z Torunia jako polecona; znaczki ostemplowane datownikiem okolicznościowym, specjalny okolicznościowy stempelek polecenia; datownik odbiorczy z 28.V - "POLSKI URZĄD POCZTOWO-TEL. GDAŃSK 1" z wyróżnikiem "u"; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania (Myślicki 33 005 + 201). | Fi.260 Mi.281 |
| 200 PLN | |
10804 |
1934 Port Gdańsk - Godło państwa (II) tzw."doniczki", seria czysta w ładnym stanie (Fi.200.-), gwarancja Kalinowski. | Fi.23-25 Mi.26-28 |
| 180 PLN | |
10805 |
1935 duży list z Portu Gdańsk 2.IX.35 do Bydgoszczy, gwarancja Mikulski. | Fi.19, 26 |
| 150 PLN | |
10806 |
1935 Port Gdańsk, wydanie obiegowe "doniczki" z przedrukiem, 15 gr - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 25.VII z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do Łodzi; znaczek unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY"; doskonały stan zachowania; gwarancja. | Fi.25 Mi.28 |
| 160 PLN | |
10807 |
1935 Port Gdańsk, kartka z Gdańska 18.IV.35 do Grudziądza. | Fi.25 |
| 90 PLN | |
10808 |
1935 Port Gdańsk, polskie znaczki opłaty bez przedruku użyte w Gdańsku, list wysłany 25.VI z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Tczewa; znaczek unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWO-TEL." z wyróżnikiem "u"; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.275I Mi.296I |
| 400 PLN | |
10809 |
1935 Port Gdańsk, nalepka wydana przez Macierz Szkolną w Gdańsku - organizację utrzymującą polskie szkoły powszechne, gimnazjum, Szkołę Handlową i szkoły dokształcające na terenie WMG; nalepki sprzedawano na Poczcie Polskiej i dolepiano do listów, opisane w Michlu str.922, marginesowy czworoblok w pięknym stanie. | |
| 600 PLN | |
10810 |
1935 Port Gdańsk, list firmowy z Gdańska opłacony polskim znaczkiem według taryfy na papiery handlowe. | |
| 240 PLN | |
10811 |
1935 Port Gdańsk, nalepka wydana przez Macierz Szkolną w Gdańsku - organizację utrzymującą polskie szkoły powszechne, gimnazjum, Szkołę Handlową i szkoły dokształcające na terenie Wolnego Miasta Gdańska; nalepki sprzedawano na Poczcie Polskiej i dolepiano do listów, marginesowy egzemplarz w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 150 PLN | |
10812 |
1936 Port Gdańsk, polecony list zleceniowy z Gdańska 27.11.36 do Gdyni, mieszana frankatura ze znaczkiem bez nadruku dla poczty polskiej w Gdańsku, na odwrocie stempel odbiorczy, fotoopinia Gruber. | Fi.11, 280 |
| 350 PLN | |
10813 |
1936 Port Gdańsk, seria "widokowa" z przedrukiem, 5 gr - frankatura pojedyncza, widokówka, treść do 5 wyrazów, wysłana 30.XII z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do YMCA w Łodzi; znaczek unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY" z wyróżnikiem "a"; doskonały stan zachowania; gwarancja. | Fi.26 Mi.29 |
| 200 PLN | |
10814 |
1936 Port Gdańsk, wydanie obiegowe - widoki (I), seria czysta (Mi.50 euro), gwarancja Kalinowski. | Fi.26-28 Mi.29-31I |
| 60 PLN | |
10815 |
1937 Port Gdańsk, IX KRAJOWE ZAWODY BALONÓW WOLNYCH o Puchar Przechodni im. A.Wańkowicza w Toruniu, list przesłany balonem "Mościce I"; dyskwalifikacja ze względu na lądowanie na terenie Wolnego Miasta Gdańska, datownik odbiorczy "POLSKI URZĄD POCZTOWY No2"; lotem tym przewieziono zaledwie 94 sztuki poczty; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i fotoatest Kłosiński. | Fi.22i |
| 1 000 PLN | |
10816 |
1937 Port Gdańsk, wydanie obiegowe - widoki (II), seria czysta (Mi.50 euro), gwarancja Kalinowski. | Fi.29-31 Mi.31II-33 |
| 60 PLN | |
10817 |
1937 Port Gdańsk, seria "widokowa" z przedrukiem, 15 gr - frankatura pojedyncza, znaczek z usterką nadruku "belka litery T w PORT zniekształcona z prawej strony"; widokówka wysłana 19.IV.39 z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do Poznania; znaczek unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY" z wyróżnikiem "a" - stosowany zaledwie około pół roku;bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.30 Mi.32 |
| 300 PLN | |
10818 |
1937 Port Gdańsk, list z Gdańska 18.I.37 opłacony polskimi znaczkami do Jarosławia, koperta zaplamiona w dolnym lewym rogu. | Fi.280 Mi.301 |
| 160 PLN | |
10819 |
1937 Port Gdańsk, polskie znaczki opłaty bez przedruku użyte w Gdańsku, list (koperta okienkowa) wysłany 27.V z Polskiego Urzędu Gdańsk 2, znaczki unieważnione datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY No2"; koperta firmowa "Centrala Kresowa dla Handlu, Przemysłu i Rolnictwa Sp. z o.o. Wł. Jaworski i Ska"; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (koperta poziomo zgięta); gwarancja Krawczyk. | Fi.284II, 294, 295 Mi.305I, 315, 316 |
| 500 PLN | |
10820 |
1937 Port Gdańsk, polskie znaczki opłaty bez przedruku użyte w Gdańsku, list zleceniowy, wysłany 12.II z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Gdyni; znaczek unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD P.-T." z wyróżnikiem "k"; stempelek polecenia z automatycznym numeratorem, z wyróżnikiem "1e"; na odwrocie kasownik odbiorczy; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.288I Mi.309I |
| 400 PLN | |
10821 |
1937 Port Gdańsk, polska karta pocztowa (Lwów Uniwersytet) z przedrukiem, hasło propagandowe - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!"; niewielki nakład, przedruku dokonano na zaledwie 50.000 kart z 3 różnymi hasłami propagandowymi; idealny stan zachowania; gwarancja. | Fi.Cp3c |
| 500 PLN | |
10822 |
1938 Port Gdańsk, seria "widokowa" z przedrukiem, 25 gr - frankatura pojedyncza, list wysłany 10.V z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do Radomia; znaczek unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD P.-T." z wyróżnikiem "b"; koperta firmowa "Bank Związku Spółek Zarobkowych Sp.Akc. Oddział Gdański"; doskonały stan zachowania; gwarancja. | Fi.31 Mi.31II |
| 160 PLN | |
10823 |
1938 Port Gdańsk, FDC - 20 rocznica odzyskania niepodległości, seria znaczków na wycinkach ostemplowanych 11.XI w pierwszym dniu obiegu datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY GDAŃSK 1" (Mi. seria kasowana - 110 euro, FDC - 80 euro). | Fi.32-35 Mi.34-37 |
| 60 PLN | |
10824 |
1938 Port Gdańsk, 20 rocznica odzyskania niepodległości, seria czysta w czworoblokach, zwraca uwagę przesunięcie grzebienia perforacyjnego na górnym marginesie znaczków za 55 gr. | Fi.32-35 Mi.34-37 |
| 80 PLN | |
10825 |
1938 Port Gdańsk, 20 rocznica odzyskania niepodległości, rzadki błąd perforacji, napis POCZTA POLSKA na dole znaczka, lekkie przywarcia na gumie. | Fi.34 Mk |
| 150 PLN | |
10826 |
1938 Port Gdańsk, polskie znaczki opłaty bez przedruku użyte w Gdańsku, list zleceniowy, wysłany 20.I z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Gdyni; znaczek unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD P.-T." z wyróżnikiem "k"; stempelek polecenia z automatycznym numeratorem, z wyróżnikiem "1k"; na odwrocie kasownik odbiorczy; walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.299 Mi.320 |
| 500 PLN | |
10827 |
1938 Port Gdańsk, 20 rocznica odzyskania niepodległości, czysta karta wydania definitywnego, bardzo dobry stan zachowania (Fi.200.-). | Fi.Cp4 |
| 140 PLN | |
10828 |
1938 Port Gdańsk, karnet - "WESOŁYCH ŚWIĄT", ze świątecznymi datownikami okolicznościowymi głównych miast polskich: Warszawy, Krakowa, Lwowa, Wilna, Lublina, Poznania, Katowic, Bydgoszczy, Gdyni i Gdańska (Myślicki 37 039-048). | Fi.KO4, 284II Mi.305II |
| 300 PLN | |
10829 |
1938 Port Gdańsk, ząbkowany blok z okazji V Ogólnopolskiej Wystawy Filatelistycznej w Warszawie na ekspresowym liście z polskiego urzędu pocztowego w Gdańsku do Radomia, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.bl.5B Mi.Bl.5A |
| 400 PLN | |
10830 |
1938 Port Gdańsk, list polecony z Gdańska 13.5.38 do Łaska, mieszana frankatura znaczków polskich i znaczka dla urzędu pocztowego Port Gdańsk. | |
| 250 PLN | |
10831 |
1939 Port Gdańsk, frankatura mieszana różnych wydań przedrukowych i znaczków polskich bez przedruku, ekspresowy list polecony, wysłany 20.I z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do miejscowości Zajączkowo Tczewskie; znaczki unieważnione datownikiem "POLSKI URZĄD P.-T." z wyróżnikiem "i" z wyszczerbioną z lewej strony obrączką; stempelek polecenia z automatycznym numeratorem, z wyróżnikiem "1i"; koperta firmowa "Centrala Rolników Sp.Akc. w Poznaniu Oddział w Gdańsku"; na odwrocie kasownik odbiorczy Tczew; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (znaczek za 55 gr. z krótszym narożnikiem); gwarancja. | Fi.31, 310, 318 Mi.31II, 331, 339 |
| 600 PLN | |
10832 |
1939 Port Gdańsk, polski znaczek stemplowany w polskim urzędzie pocztowym w Gdańsku. | Fi.311 |
| 25 PLN | |
10833 |
1939 Port Gdańsk, polski znaczek stemplowany w polskim urzędzie pocztowym w Gdańsku. | Fi.312 |
| 20 PLN | |
10834 |
1939 Port Gdańsk, 20 rocznica odzyskania niepodległości - seria historyczna, polski znaczek za 55 gr. użyty w Gdańsku na wycinku koperty firmowej (dopłata na liście Mi.130 euro), gwarancja. | Fi.318 Mi.339 |
| 50 PLN | |