Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
31930 |
1914 firmowa karta pocztowa "ZARZĄD OGRODÓW XIĄŻĄT SANGUSZKÓW W GUMNISKACH p.TARNÓW", wysłana 12.IV z Tarnowa do Otwocka; datownik odbiorczy z 30.4 na froncie; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.142 |
| 40 PLN | |
31931 |
1914 dofrankowana karta pocztowa wysłana 21.VI z Tarnowa do Otwocka, kasownik odbiorczy na froncie. | Mi.142; P216 |
| 40 PLN | |
31932 |
1915 list polecony wysłany 22.I z Krakowa do Czerwonego Krzyża w Kopenhadze; rzadziej spotykany stempelek cenzury austriackiej "ÜBERPRÜFT"; kasownik odbiorczy 27.1 na odwrocie; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.147x |
| 70 PLN | |
31933 |
1915 list polecony (koperta firmowa), wysłany 8.X z Oświęcimia do Wiednia; doskonała odbitka stempelka cenzury "K.u.k.Militärzensur/ Oświęcim"; dobry stan zachowania (minimalne rozdarcie u góry). | Mi.149x |
| 55 PLN SPRZEDANY | |
31934 |
1916 widokówka wysłana 6.IX z miejscowości Stróże do Krakowa, efektowny stempelek cenzury nowosądeckiej z herbami. | Mi.142 |
| 25 PLN | |
31935 |
1916 polecona karta pocztowa wysłana 13.XII z Krakowa do Nyiregyhaza na Węgrzech, kasownik odbiorczy 15.XII, dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (karta pionowo zgięta). | Mi.185, 186, 193 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
31936 |
1916 telegram ozdobiony efektowną symboliczną winietą z dewizą "SAPERE AUDE" (odważ się być mądrym) wysłany w lutym do Warszawy, na odwrocie kompletna zalepka; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 120 PLN | |
31937 |
1917 ekspres polecony z Radziechowa do Nowego Targu. | Mi.186, 193, 194 |
| 60 PLN | |
31938 |
1917 ekspres polecony z Przeworska do Nowego Targu. | Mi.188, 196 |
| 90 PLN SPRZEDANY | |
31939 |
1917 urzędowy miejscowy list pobraniowy z Bydgoszczy, stempel PORTO. | |
| 60 PLN | |
31940 |
1918 kartka ekspresowa z Sanoka do Krakowa. | Mi.188, 194, P235 |
| 55 PLN SPRZEDANY | |
31941 |
1918 ekspres polecony z Raby Wyżnej do Nowego Targu. | Mi.222, 223 |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
31942 |
1920 Ziemie Zachodnie, pocztowy adres przesyłowy na wartościową przesyłkę pobraniową, wysłany 7.5 z Bytowa (Bütow) do Berlina; walor w dobrym stanie zachowania. | Mi.96BII, 100, 103 |
| 120 PLN | |
34477 |
1928 Ziemie Zachodnie, widokówka wysłana 26.10 z Gorlic (Görlitz) do Głogowa (Glogau), znaczek skasowany wirnikiem propagującym usługi poczty samochodowej; temat - SAMOCHÓD. | Mi.389 |
| 40 PLN | |
34478 |
1930 Ziemie Zachodnie, list urzędowy wysłany 2.8 ze Słońska (Sonnenburg) do miejscowości Czarnów (Tschernow), zwrócony do nadawcy. | Mi.D115, D117 |
| 35 PLN | |
39660 |
1908 Bawaria, 2 mk frankatura mieszana, adres pomocniczy wysłany 5.XII z Fuerth do Szawli, przesłany AMBULANSEM 6005 relacji LIPSK-HOF (Leipzig-Hof), kasownik odbiorczy na odwrocie; słabszy stan zachowania (Mi. 250,- euro). | Mi.64 |
| 200 PLN | |