Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
31807 |
1872 kompletny list urzędowy wysłany 19/9 ze Lwowa do Krynicy, zwracają uwagę dekoracyjne malutkie stemple tzw."naparstkowe" (Fingerhut Stempel): nadawczy LEMBERG KRAKAUER GASSE, przejściowy BOCHNIA i niebieski odbiorczy KRYNICA; walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 100 PLN | |
31809 |
1859 list urzędowy z Śmigiel. | |
| 40 PLN | |
31810 |
1859 kompletny składany list z Makowa do Starego Sącza. | |
| 50 PLN | |
31811 |
1859 kompletny składany list z Krynicy do Starego Sącza. | |
| 50 PLN | |
31812 |
1862 kompletny list urzędowy z Głuchowa przez Pogürzell (Pogorzel). | |
| 30 PLN | |
31813 |
1864 pocztowy druk poczty niemieckiej potwierdzający doręczenie z Wrocławia. | |
| 30 PLN | |
31814 |
1867 około, mieszana frankatura IV + V wydanie Austrii, list polecony do Krakowa wysłany 24/10 z miejscowości Gablonz (Jablonec nad Nysą), opłacony znaczkiem za 15 kr wydania z 1863 roku, znaczek opłaty za polecenie (zgodnie z przepisami naklejony na odwrocie) za 10 kr wydania z 1867 roku, stempel przejściowy Reichenberg (Liberec) i kasownik odbiorczy Krakowa z 16/10; stempelek "Recommandirt" z dopisanym numerem 278; mieszane frankatury różnych wydań należą do najciekawszych i najbardziej poszukiwanych walorów z obszaru Austro-Węgier; dobry stan zachowania. | Mi.34, 38 |
| 900 PLN | |
31815 |
1867 obwoluta listu z Terespola Pomorskiego powiat Świecie do Schwetz (Świecie). | |
| 30 PLN | |
31816 |
1868 kompletny składany list z Nowego Sącza do Krościenka. | |
| 35 PLN | |
31817 |
1869 niekompletna obwoluta listu z Janowa Zamojskiego do Zamościa. | |
| 40 PLN | |
31818 |
1870 około, obwoluta listu z Łodzi do Tuszyna. | |
| 40 PLN | |
31819 |
1870 około, obwoluta listu z Luschwitz (Włoszakowice) do Poznania, Interes Kościelny. | |
| 40 PLN | |
31820 |
1870 obwoluta listu z Łaska do Łodzi. | |
| 40 PLN | |
31821 |
1872 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 10 kop, rozmiar: 139x113 mm; wysłana 22.II.1874 z Drohobycza do Moskwy; znak opłaty skasowany kasownikiem ДОРОГОБЫЧЪ, odciśniętym również na odwrocie, dwa moskiewskie kasowniki odbiorcze; dobry stan zachowania (na odwrocie koperty zapiski). | Mi.U16D |
| 80 PLN | |
31822 |
1872 pocztowy druk poczty niemieckiej potwierdzający doręczenie z Brzezinki. | |
| 80 PLN | |
31823 |
1873 karta pocztowa z napisami w języku niemieckim i polskim, wysłana 16/9 z Ropczyc do Lipska, słabszy stan zachowania. | Fi.3 Mi.P20 |
| 15 PLN SPRZEDANY | |
31824 |
1873 kartka z Jaworzna do Wiednia, austriacka całostka dwujęzyczna w języku: niemieckim i polskim. | Fi.Cp3 |
| 20 PLN SPRZEDANY | |
31825 |
1873 koperta Rzeszy za 1 Gr (147 x 84 mm) stosowana na ziemiach polskich pod zaborem pruskim; czysta w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.U5AII |
| 40 PLN | |
31826 |
1873 list z Goerbersdorf (Sokołowsko) do Krakowa. | |
| 100 PLN | |
31827 |
1874 list z Warszawy do Bielska. | Mi.32 |
| 50 PLN | |
31828 |
| 30 PLN | |
31829 |
1874 kompletny składany list do Tarnogrodu. | |
| 150 PLN | |
31830 |
1877 kartka z Warszawy do Berlina. | |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
31831 |
1878 list z Nowego Targu do Neumark. | |
| 60 PLN | |
31832 |
1878 list z Krakowa do Wiednia, stempel Kraków Dworzec wieczór. | |
| 80 PLN | |
31833 |
1878 kompletny składany list z Konsystorza w Krakowie do Rybnej. | |
| 40 PLN | |
31834 |
1878 kompletny składany list z Krakowa do Rybnej. | |
| 30 PLN | |
31835 |
1878 składany list z Rawicza do Gostynia. | |
| 55 PLN | |
31836 |
1879 obwoluta listu z Przegini do Krakowa. | |
| 40 PLN | |
31837 |
1880 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, wydanie przedrukowe - koperta za 7/8 kop, rozmiar: 145x81 mm; dobry stan zachowania (na froncie niewielkie przebarwienia). | Mi.U27C |
| 60 PLN | |
31838 |
1880 list urzędowy z Kriewen (Krzywiń pow. Kościan). | |
| 20 PLN | |
31839 |
1880 list urzędowy z Wrocławia do Cieszkowic. | |
| 15 PLN | |
31840 |
1880 kompletny składany list z Limanowej do Krynicy. | |
| 50 PLN | |
31841 |
1880 kompletny składany list z Konsystorza w Krakowie do Rybnej. | |
| 40 PLN | |
31842 |
1880 kartka z Zakopanego do Wiednia. | |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
31843 |
1881 list z Starostwa w Krakowie do Rybnej. | |
| 25 PLN | |
31844 |
| 150 PLN | |
31845 |
| 130 PLN | |
31846 |
1884 karta pocztowa z napisami w języku niemieckim i ukraińskim, wysłana 14/2 z miejscowości Dolina do Wiednia, kasownik odbiorczy; dobry stan zachowania. | Mi.P47 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
31847 |
1885 kartka z warszawy do Belgii. | |
| 25 PLN | |