Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
38688 |
| 320 PLN | |
38689 |
| Fi.Cpp3 Mi.PP2 |
| 250 PLN | |
38690 |
1934 ilustrowana karta prywatna wykonana na zlecenie organizatorów Zjazdu Filatelistów Niemieckich i 11 Zjazdu Związku Filatelistów Niemieckich; ostemplowana okolicznościowo 5.8; dobry stan zachowania; temat - ŻAGLOWCE. UWAGA - zamieniono ilustracje w katalogu Fischer 2010. | Fi.Cpp3/I Mi.PP2 |
| 250 PLN | |
38691 |
1935 znaczek z automatu za 10 fen (odmiana na papierze bladożółtym) na widokówce z Gdańska wysłanej 23.7 do Warszawy. | Fi.188Raz Mi.194Dy |
| 120 PLN | |
38692 |
1935 wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", seria kasowana (Fi.130.-). | Fi.239-46 Mi.243-50 |
| 100 PLN | |
38693 |
1935 wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", seria czysta w pięknym stanie (Mi.240 euro). | Fi.239-46 Mi.243-50 |
| 500 PLN | |
38694 |
1935 wydanie na przesyłki lotnicze, seria kasowana (Fi.65.-). | Fi.247-51 Mi.251-56 |
| 50 PLN | |
38695 |
1935 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek za 15 fen - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy wysłany 18.6.38 z urzędu Danzig 5 do Bohsnack (Bonsak) w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, znak opłaty unieważniony idealnie odciśniętym kasownikiem okolicznościowym "BENUTZT DIE LUFTPOST!" (korzystaj z poczty lotniczej!); koperta firmowa "Landkrankenkasse Freie Stadt Danzig"; dobry stan zachowania; temat - LOTNICTWO. | Fi.248 Mi.252 |
| 60 PLN | |
38696 |
1935 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (I) (Mi.22 euro), seria czysta. | Fi.252-54 Mi.256-58 |
| 45 PLN | |
38697 |
1935 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (I), seria kasowana. | Fi.252-54 Mi.256-58 |
| 20 PLN | |
38698 |
1935 125-lecie kąpieliska morskiego Brzeźno, znaczek za 10 Pf - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 16.7.36 z Sopotu do Wrocławia, znaczek unieważniony bardzo ładnie odciśniętym wirnikiem propagandowym "Internationales KASINO ZOPPOT Sommer und Winter!" (Międzynarodowe Kasyno w Sopocie czynne zimą i latem); dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania. | Fi.255a Mi.259b |
| 150 PLN | |
38699 |
1935 list urzędowy przesłany lokalnie 7.12 z jednostki kontrolującej wymianę pieniężną z zagranicą do redakcji gazety "Danziger Volksstimme"; nadawczy wirnik z nakładką okolicznościową "Benutzt die Luftpost" Gdańsk 5, pieczęć nadawcy, a zarazem stempelek zwalniający od opłaty pocztowej "Frei durch Ablösung Freie Stadt Danzig"; walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 50 PLN | |
38700 |
1936 125 lecie kąpieliska morskiego Brzeźno (Mi.82 euro), seria czysta z oboma odmianami koloru znaczka za 10 Pf. | Fi.255ab-57 Mi.259ab-61 |
| 200 PLN | |
38701 |
1936 125 lecie kąpieliska morskiego Brzeźno (Mi.49,5 euro), seria kasowana z oboma odmianami koloru znaczka za 10 Pf. | Fi.255ab-57 Mi.259ab-61 |
| 100 PLN | |
38702 |
1936 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (II) (Fi.140.-), seria kasowana. | Fi.258-62 Mi.262-66 |
| 120 PLN | |
38703 |
1936 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (II) (Fi.220.-), seria czysta. | Fi.258-62 Mi.262-66 |
| 200 PLN SPRZEDANY | |
38704 |
1936 herb Gdańska na tarczy w owalu, litera "P" w "Postkarte" innego kroju, zestaw całostek o nominale: 5Pf na kartonie szarobiałym - przesłana 20.12.38 lokalnie w Gdańsku, znak opłaty unieważniony w urzędzie Danzig 5 kasownikiem okolicznościowym "GEBT OPFERT FÜR DIE WINTERHILFE!" (złóż datek na Pomoc Zimową); doskonały stan zachowania; 10Pf na kartonie kremowym - wysłana 6.9.39 z Sopotu do Ostrowa (Landsberg); znak opłaty unieważniony w urzędzie Danzig 5 kasownikiem okolicznościowym "GIB AUF DEINEN BRIEFESENDUNGEN DEN ABSENDER AN" (jako nadawca na przesyłce podawaj swój adres); minimalnie słabszy stan zachowania. | Fi.P52a. P53e |
| 100 PLN | |
38705 |
| 15 PLN | |
38706 |
1937 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (III), seria czysta z minimalnymi śladami po podlepkach. | Fi.274-78 Mi.276-80 |
| 50 PLN | |
38707 |
1937 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (III) (Mi.60 euro), seria kasowana. | Fi.274-78 Mi.276-80 |
| 120 PLN | |
38708 |
| 400 PLN | |
38709 |
1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA 1937, komplet czterech bloków w ciemnych i jasnych odmianach kolorów; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Bl.1-2ab |
| 252 PLN SPRZEDANY | |
38710 |
1937 wydanie z dopłatą na rzecz rozwoju gospodarki gdańskiej, blok czysty w pięknym stanie. | Fi.bl.3 |
| 300 PLN | |
38711 |
1937 Sławni Gdańszczanie - A.Schopenhauer, czysta karta z niebieskozielonym znakiem opłaty; doskonały stan zachowania. | Fi.Cp48IIIb Mi.P59/03 |
| 360 PLN | |
38712 |
1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA, blok. | Fi.bl.1 |
| 65 PLN | |
38713 |
| 90 PLN | |
38714 |
1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA, blok. | Fi.bl.2 |
| 90 PLN | |
38715 |
1938 list z Sopotu do Wilna adresowany do generała W. Leśnobrodzkiego. | Fi.210, 269, 282, 287 |
| 80 PLN | |
38716 |
1938 150 rocznica urodzin Artura Schopenhauera, seria znaczków czystych. | Fi.279-81 Mi.281-83 |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
38717 |
1938 150 rocznica urodzin Artura Schopenhauera, seria znaczków na wycinkach ostemplowana 22.2 w pierwszym dniu obiegu rzadkim kasownikiem okolicznościowym "SCHOPENHAUER-GEDENKFEIER". | Fi.279-81 Mi.281-83 |
| 120 PLN | |
38718 |
1938 150 rocznica urodzin Artura Schopenhauera, seria znaczków kasowanych. | Fi.279-81 Mi.281-83 |
| 30 PLN | |
38719 |
1938 widokówka z Gdańska wysłana z Sopotu do Berlina. | Fi.282 |
| 80 PLN | |
38720 |
1938 wydanie obiegowe, czworoblok. | Fi.286 |
| 20 PLN | |
38721 |
1938-39 wydanie obiegowe, nowy nakład na papierze ze znakiem wodnym "swastyka", seria czysta w pięknym stanie. | Fi.286-94 |
| 400 PLN | |
38722 |
1938-39 wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", nowy nakład na papierze ze znakiem wodnym "swastyka", seria podstawowa + znaczki do automatów, kasowane (Fi.800.-). | Fi.286-94, 287-89xR Mi.289-97, 290-92D |
| 700 PLN | |
38723 |
1938-39 wydanie obiegowe, nowy nakład na papierze ze znakiem wodnym "swastyka", znaczki do automatów w czworoblokach, kasowane w parkach poziomych (Mi.440 euro). | Fi.287R, 289R Mi.290Dx, 292Dx |
| 600 PLN | |
38724 |
1938 wydanie obiegowe, parka z obiegu z perforacją do automatu. | Fi.287R |
| 20 PLN | |
38725 |
1938 wydanie obiegowe, czworoblok lekko rozdarty w pionie. | Fi.289y |
| 20 PLN | |
38726 |
1938 wydanie obiegowe, czworoblok. | Fi.290 |
| 20 PLN | |
38727 |
1938 wydanie obiegowe, stemplowana parka. | Fi.291 |
| 20 PLN | |