Aukcja 76. Okres przedznaczkowy

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
31805

1865 około, prawie kompletny list wysłany 16.4 z Sulejowa do Łodzi, czarny dwuwierszowy w ramce rosyjsko-polski stempel nadawczy typu VIIIB "СУЛЕIОВЬ SULEIOW" z dopisaną ręcznie datą "4/16"; stempelek zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej "Interes Rządowy" (Czernik typ IIIA); na odwrocie czarny datownik odbiorczy typu IXA z napisami rosyjsko-polskimi z 18/4 i pieczęć nadawcy z godłem "POWIAT PIOTRKOWSKI MAGISTRAT M: SULEJOWA"; bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN
31806

1866 kwit na prenumeratę - formularz pocztowy wycinany z kwitariusza, z lewej strony widoczna dolna część napisu "OPŁATY GAZETOWA", wystawiony 17/2 1866 w urzędzie pocztowym w Bielawach na czasopisma: "Gazeta Polska", "Przegląd Katolicki", "Opiekun Domowy" i "Zorza", na sumę 6 rubli i 85,5 kopiejek; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania; z kolekcji B.Grodzińskiego.

400 PLN
31808

1936 "Pieczęcie pocztowe na ziemiach polskich w XVIII wieku" Stanisława Miksteina, 127 stron w płóciennej oprawie.

400 PLN