Aukcja 76. Okres przedznaczkowy

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
31765

1844 kompletny list z pełną treścią wysłany 27/11 z Piotrkowa do Kalisza, czerwony okrągły stempel nadawczy typu IIIC; rzadko spotykany dopisek "Interes Duchowny" zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej; na odwrocie pieczęć lakowa nadawcy (przełamana); doskonały stan zachowania.

150 PLN
31766

1844 kompletny prywatny list polecony (adnotacja "Erga Recepisse") z pełną treścią wysłany 6.VII z miejscowości Brzeżany do miejscowości Dobromil, wpisana nazwa miejscowości nadania - "Brzezan" i ładnie odciśnięty czarny dwuwierszowy łukowy stempel nadawczy "BRZEZAN 6 JUL"; na odwrocie wyliczenia; dobry stan zachowania.

360 PLN
31767

1844 kompletny składany list z treścią z Międzyrzecza do Londynu, adnotacje i stemple tranzytowe, bardzo dobry stan zachowania, z kolekcji M.Bojanowicza z jego sygnaturą wewnątrz listu.

3 000 PLN
31768

1845 około, list z Radziejowa do Włocławka, czerwony jednowierszowy stempel nadawczy typu IIA RADZIEJOW (40x5 mm); dopisek "I.R." zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej; bardzo dobry stan zachowania;

1858 list z Radziejowa do Włocławka, czerwony jednowierszowy stempel nadawczy typu IIA RADZIEJOW (40x5 mm); dopisek "od.B.M.Rad" zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej; na odwrocie lakowa pieczęć nadawcy z godłem "POWIAT WŁOCŁAWSKI MAGISTRAT M.RADZIEJOWA" (przełamana); bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji B.Grodzińskiego.

300 PLN
31769

1845 list z Piotrkowa do Kalisza, czerwony dwuwierszowy stempel nadawczy PIOTRKOW 17 MAII, dopisek "I Rządowy" zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej, na odwrocie dobrze zachowana (przełamana) pieczęć lakowa nadawcy z godłem "KROLESTWO POLSKIE WOIEWODZ: KALISKIE KOMMISARZ OBWODU PIOTRKOWSKIEGO"; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

160 PLN
31770

1846 kompletny list urzędowy (ex offo), wysłany 19.VIII z Bochni do miejscowości Dombrowica, bardzo rzadko spotykany przypadek oznaczenia przesyłki stempelkiem urzędowym "K:K:BOCHNIER KREISAMT"; podobny list sprzedano w 2010 roku na aukcji w Nowym Jorku za około 500$; na odwrocie zachowane fragmenty zalepki listowej z suchym tłoczeniem; bardzo dobry stan zachowania.

500 PLN
31771

1846 list z pełną treścią, przesłany miejscowo 29/8 w Nowej Rudzie, dwuwierszowy stempel nadawczy NEURODE, dopisek czerwonym atramentem "Luben", na odwrocie stempel nadejścia i efektowna, bardzo dobrze zachowana pieczęć lakowa nadawcy.

60 PLN
31772

1847 list (druk) wysłany z miejscowości Wojnicz do Tarnowa, czarny dwuwierszowy stempel nadawczy WOYNICZ/ 10 AUG; na odwrocie sucho tłoczona zalepka nadawcy; list w bardzo dobrym stanie zachowania.

100 PLN
31773

1847 kompletny list polecony z pełną treścią wysłany 26.II z Łańcuta do Tarnowa, dwuwierszowy łukowy stempel nadawczy "LANCUT 26 FEB.", dopiski: "Exoffo" zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej i "recommandirt; na odwrocie pieczęć lakowa (przełamana) nadawcy i stempelek własnościowy; bardzo dobry stan zachowania.

150 PLN
31774

1848 list ze Starachowic do Kielc wysłany z Wąchocka, jednowierszowy w ramce typu IIB stempel nadawczy WĄCHOCK z dopisaną datą "4/1", dopisek "MGS" (Magistrat Gminy Starachowice) zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej, na odwrocie pieczęć nadawcy z godłem i rosyjsko-polskimi napisami; walor w dobrym stanie zachowania.

500 PLN
31775

1848 list z miejscowości Chodecz do Włocławka wysłany z Lubienia, jednowierszowy stempel nadawczy LUBIEN typu IIA z dopisaną datą "5/2", dopisek "MGCh" (Magistrat Gminy Chodecz) zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej, na odwrocie pieczęć nadawcy z godłem i okrągły rosyjsko-polski stempel odbiorczy 5/2 Włocławek; walor w dobrym stanie zachowania.

150 PLN
31776

1848 obwoluta listu z Katscher (Kietrza) do Ołomuńca.

60 PLN
31777

1849 kompletny list z miejscowości Dwór Królowej nad Łabą (Czechy) do Tarnowa, dwuwierszowy stempel nadawczy KÖNIGINHOF 8.Dcmbr., na odwrocie zalepka z suchym tłoczeniem i kasownik odbiorczy z ozdobnikiem; dobry stan zachowania.

80 PLN
31778

1849 kompletny list wysłany 28/3 z Bystrzycy Kłodzkiej do Nowej Rudy (Neurode), okrągły dwuobrączkowy stempel nadawczy HABELSCHWERDT, na odwrocie pieczęć lakowa i stempelek nadejścia.

40 PLN
31779

185 około, obwoluta listu z Bełchatowa do Łodzi, na odwrocie stempel odbiorczy.

40 PLN
31780

1850 około, list wysłany 20/5 z Wrocławia do Głogowa (Gross-Glogau); jednoobrączkowy stempel nadawczy z oznaczeniem godzinowym 10-11, na odwrocie sucha pieczęć nadawcy i stempelek nadejścia; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

50 PLN
31781

1850 około, list wysłany 2.11 z Krobi do Rawicza, ramkowy dwuwierszowy stempel nadawczy "KRŒBEN", na odwrocie doskonale zachowana pieczęć lakowa nadawcy i okrągły stempelek nadejścia.

80 PLN
31782

1850 około, obwoluta listu z Tuszyna do Łodzi, stempel "Interes Rządowy".

40 PLN
31783

1850 około, obwoluta listu z Radomska do Piotrkowa, stempel "INTERES RZĄDOWY".

50 PLN
31784

1850 kompletny składany list z Bochni do Gdowa, na odwrocie stempel odbiorczy.

40 PLN
31785

1850 około, obwoluta listu z Kalisza, stempel "Interes Rządowy".

50 PLN
31786

1851 kompletny zagraniczny list z pełną treścią wysłany 26/2 z Warszawy do Krakowa, czerwony okrągły stempel nadawczy typu IIIC (śr.19 mm); austriacki stempel kraju pochodzenia POLOGNE; na odwrocie dwuwierszowy z datą stempel odbiorczy "Krakau 18.FEB."; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

400 PLN
31787

1851 kompletny list z pełną treścią (druk) tzw. "obciążony" paczką wysłany 28/8 z miejscowości Morąg do Okonka (Ratzebuhr), czarny dwuwierszowy w ramce stempel nadawczy MOHRUNGEN, na odwrocie nalepka z numerem przesyłki, na odwrocie stempelek nadejścia 31 8; całość w dobrym stanie zachowania.

80 PLN
31788

1851 rewers wystawiony 28 Maja dla "Regenta Okręgu Soleckiego" na przyjęte na przesyłkę rekomendowaną do Banku Polskiego w Warszawie zawierającą "Rubli Srebrem Siedmdziesiąt Siedm Kopiejek Piędziesiąt cztery i Pół Biletami bankowemi", wystawione 28 Maja; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

500 PLN
31789

1851 kompletny składany list z Bochni do Wiśnicza.

60 PLN
31790

1852 kompletny list z pełną treścią wysłany 23/4 z Mielca do Tarnowa, dwuobrączkowy datownik nadawczy z ozdobnikiem w formie gwiazdki; dopisek "Exoffo" zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej; na odwrocie pieczęć lakowa i dwuobrączkowy z ozdobnikiem datownik odbiorczy Tarnów 23/4; bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN
31791

1852 list z Pesztu (Pesth) wysłany 31/10 do miejscowości Gruszów, przez żołnierza u góry strony adresowej adnotacja "Bm. Welden 20 Linien Infanterie Regiment", na odwrocie stemple: dwuobrączkowy z ozdobnikiem Kraków 2.XI, dwuwierszowe: Bochnia 3.NOV i Gdów 4.NOV; dobry stan zachowania.

40 PLN
31792

1852 obwoluta listu z Bochni do Dobczyc.

40 PLN
31793

1853 kompletny list z Sambora do Przeworska, dwuwierszowy stempel nadawczy "SAMBOR 26 Apr."; stempel tranzytowy Przemyśl 27.APR i odbiorczy Przeworsk 29.APR, bardzo dobry stan zachowania; na odwrocie dobrze zachowana (złamana) pieczęć lakowa nadawcy.

150 PLN
31794

1853 "odwrotka stempla" - list wysłany 30/9 z Nowego Sącza poprzez Bochnię i Gdów do miejscowości Sawa, zwraca uwagę niespotykane odwrócone położenie ("do góry nogami") nazwy miesiąca OCT w stemplu Bochni; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

500 PLN
31795

1856 list wysłany z niewielkiej miejscowości Smolnica do Lwowa, czarny dwuwierszowy stempel nadawczy "SMOLNICA 20 IUN", dopisek "Ex offo", na odwrocie okrągły kasownik odbiorczy "LEMBERG 21/6" i stempelek własnościowy; dobry stan zachowania.

300 PLN
31796

1857 list z treścią wysłany 28 8 z Wałcza do miejscowości Okonek (Ratzebuhr), czarny dwuwierszowy w ramce stempel nadawczy Df:CRONE, na odwrocie stempelek nadejścia; walor w dobrym stanie zachowania.

40 PLN
31797

1858 kompletny list z pełną treścią wysłany 15/6 z miejscowości Biały Bór do Okonka (Ratzebuhr), czarny dwuwierszowy stempel nadawczy BALDENBURG, na odwrocie dwuwierszowy w ramce czarny stempel odbiorczy 16 6; walor w bardzo stanie zachowania.

100 PLN
31798

1859 kompletny list z pełną treścią wysłany 27/3 z Kutna do wójta gminy Niwki w Ostrowiach, czerwony okrągły stempel nadawczy typu IIID z ozdobnikiem; stempelek zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej "Służba Cywilna Rządową/ od Nacz.Pow.Gostynskiego" (Czernik typ IVB); na odwrocie pieczęć nadawcy z godłem "POWIAT GOSTYNSKI NACZELNIK POWIATU"; bardzo dobry stan zachowania;

1859 kompletny list z pełną treścią wysłany 12/11 z Kutna do wójta gminy Niwki w Ostrowiach, czarny okrągły stempel nadawczy typu IIID z ozdobnikiem; stempelek zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej "Służba Cywilna Rządową/ od Nacz.Pow.Gostynskiego" (Czernik typ IVB); na odwrocie pieczęć nadawcy z godłem "POWIAT GOSTYNSKI NACZELNIK POWIATU"; bardzo dobry stan zachowania.

400 PLN
31799

1860 pokwitowania nadania (kwit) wystawiony 3 sierpnia w miejscowości Iłża "Rejentowi Ok Soleckiego przyjęte na Pocztę do Banku Polskiego w Warszawie" na "Espedycya N 51. z Rublami Sr:657. k 11. sześćset pięćdziesiąt siedm kop iedenastu"; z lewej strony widoczny fragment napisu "POSYŁEK I LISTÓW" znajdujący się na arkuszu z którego wycinano pokwitowania; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

400 PLN
31800

550 PLN
31801

1862 list tzw. "obciążony" paczką wysłany 6/3 z miejscowości Trzemeszno do Bydgoszczy, czarny dwuwierszowy w ramce stempel nadawczy, na odwrocie nalepka "aus Trzemeszno" z numerem przesyłki, na froncie stempel odbiorczy - dwuobrączkowy BROMBERG 7/3 i stempelek listonosza "W.PENNINGER."; na odwrocie stempelek nadawcy z godłem; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.

100 PLN
31802

1862 około, koszulka listu wysłanego 30.9 z miejscowości Pniewy do Łowicza, czerwony dwuwierszowy rosyjsko-polski stempel nadawczy "ПНѢВО/PNIEWO" typu VIIIB w ramce z dopisaną ręcznie w formie ułamka datą; stempelek "Interes Rządowy" (Czernik typ IIIA) zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej, na odwrocie urzędowa pieczęć z godłem; doskonały stan zachowania; gwarancja Gryżewski.

250 PLN
31803

1862 kompletny składany list na papeterii Konsystorza Jeneralnego Płockiego do Zakroczymia, stempel "Interes Rządowy".

150 PLN
31804

1864 około, list z Płocka do Włocławka wysłany 3/4, czarny okrągły rosyjsko-polski stempel nadawczy typu IXA PŁOCK ПЛОЦК z odwróconą datą; stemple dwujęzyczne w większości przypadków miały nazwę pisaną po rosyjsku jako pierwszą, a w kilku zaledwie przypadkach nazwa polska była umieszczana jako pierwsza, według M.A.Bojanowicza: "Stempel PŁOCKA miał [-] przez jakiś czas odwrócone daty w ten sposób, że polska nazwa znalazła się po lewej stronie, a więc czytana była jako pierwsza."; dopisek "Interes rządowy" zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej; na odwrocie lekko odciśnięty stempel nadawcy z godłem; bardzo dobry stan zachowania.

300 PLN