Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 75. Polska Ludowa 1944-1952

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
27810

1945 zabytki Krakowa, czworoblok gumowanych prób w kolorze definitywnym.

Fi.365P
90 PLN
27811

1945 zabytki Krakowa, próba znaczka w kolorze liliowym na papierze x2, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.365P2
Mi.396
30 PLN
27812

1945 zabytki Krakowa, niegumowany czworoblok prób w kolorze ciemno liliowym na papierze x2, gwarancja i opis Walocha.

Fi.365P2
Mi.396
100 PLN
27813

Fi.365dp
Mi.396DD
100 PLN
27814

1945 zabytki Krakowa - pomnik M.Kopernika, słabo cięta próba znaczka za 3 zł., gwarancja Berbeka.

Fi.365x2 P2
Mi.396U
20 PLN
27815

Fi.366P2
Mi.397
70 PLN
27816

1945 zabytki Krakowa, próba znaczka w kolorze karminowym na papierze x1.

Fi.366P4
Mi.397
100 PLN
27817

Fi.366P4
Mi.397
100 PLN
27818

Fi.366P4
Mi.397
300 PLN
27819

Fi.367 B6, B8
Mi.399
120 PLN
27820

Fi.367 B15
Mi.399
50 PLN
27821

1945 kartka z Szczytna 14.7.45 do Trzebieszewa, bardzo rzadki kasownik prowizoryczny w kształcie oka i stempel prowizoryczny Szczytna, stempel cenzury wojskowej nr 1155, fantazyjna frankatura - charakter filatelistyczny.

Fi.367, 368, 371
Mi.399, 400, 403
1 800 PLN
27822

1945 Liga Morska, seria.

Fi.367-70
Mi.389-402
50 PLN
27823

1945 Liga Morska, seria z odmianami papieru.

Fi.367-70
Mi.399-402
320 PLN
27824

1945 Liga Morska, seria na liście poleconym z Warszawy 11.8.45 do Czechosłowacji, stempel cenzury wojskowej nr 1455, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.367-70
Mi.399-402
200 PLN
27825

Fi.367-70
Mi.399-402
320 PLN
27826

Fi.367-70 P1
Mi.399-402
8 500 PLN
27827

1945 Liga Morska, 535 rocznica bitwy pod Grunwaldem, 1 rocznica Manifestu Lipcowego - znaczki na kopercie grzecznościowego listu poleconego, skasowane 11.10 stemplem okolicznościowym "PIERWSZA WYSTAWA TARGI PRZEMYSŁU LUBELSZCZYZNY LUBLIN 25.IX. - 15.X.1945" i datownikiem LUBLIN 1; okolicznościowy stempel polecenia "I Wystawa i Targi Przemysłu Lubelszczyzny" - według Myślickiego stopień rzadkości C; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania (znaczki), koperta z zagiętymi brzegami (Myślicki 45 207 + 45 208).

Fi.367-70, 372, 373
Mi.399-402, 405, 406
500 PLN
27828

1945-1948 karnet - "POTĘŻNA FLOTA WARUNKIEM BOGACTWA NARODU" ze znaczkami z dopłatą na Ligę Morską, znaczki wydania z 1945 roku skasowane dwoma trzywierszowymi stemplami: górne "Urząd Pocztowy-Gdańsk 1/ 29.6.1945 r./ Święto Morza" (Myślicki 45 003), dolne "Urząd Pocztowo-Telekomunikacyjny Sopoty/ 29.6.1945 r./ Święto Morza" (Myślicki 45 005); w 1946 roku do karnetu wklejono znaczek z dopłatą na Ligę Morską i ostemplowano go różowoczerwonym kasownikiem "MORZE ŹRÓDŁEM DOBROBYT MAS 1946 ŚWIĘTO MORZA" (Myślicki 46 048); w 1948 do karnetu wklejono serię znaczków wydaną z okazji Święta Morza z emblematem Ligi Morskiej i ostemplowano czarnym kasownikiem "LIGA MORSKA MOBILIZUJE NARÓD DO WYKONANIA PLANU MORSKIEGO" (Myślicki 48 045); dodatkowy stempelek w ramce "WYDANO w ILOŚCI 500 egz. numerowanych"; występujące w kilku wariantach, ze znaczkami z: roku 1945, z lat 1945+1946 i z lat 1945+1946+1948 bardzo rzadkie wydawnictwo; karnet nosi numer "353"; dobry stan zachowania.

Fi.367-370, 406, 459
Mi.399-402, 440, 490
1 200 PLN
27829

Fi.368 B18
Mi.400
30 PLN
27830

1945 Liga Morska, próba marginesowa w kolorze jasnoniebieskim, gwarancja.

Fi.368P3
Mi.400
2 000 PLN
27831

1945 Liga Morska, parka znaczków za 2+4 zł. ze znacznie przesuniętym w górę jednym rzędem perforacji poziomej, dolny znaczek jak cięty z jednej strony, sygnowany.

Fi.369 MK
Mi.401
500 PLN
27832

1945 Liga Morska, parka pozioma ciętych znaczków za 3+5 zł., prawy z błędem na poz.25 "przerwana trzecia kreska na dachu Żurawia", gwarancja Schmutz.

Fi.370 nz B
Mi.402
4 500 PLN
27833

Fi.371
Mi.403
120 PLN
27834

Fi.371
Mi.403
150 PLN
27835

Fi.371
Mi.403
70 PLN
27836

1945 I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu.

Fi.371
Mi.403
25 PLN
27837

Fi.371
Mi.403
140 PLN
27838

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, parka ciętych prób na białym papierze satynowanym - nadużycie formy (kiedyś traktowane jako próba), gwarancja Krawczyk.

Fi.371 P
Mi.403 U
400 PLN
27839

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, marginesowy czworoblok ciętych znaczków za 1+5 zł. z pierwszego nakładu z wyraźnym rastrem rysunku, bardzo rzadko prawdziwe, gwarancja Schmutz.

Fi.371 nz
Mi.403U
2 400 PLN
27840

Fi.371 nz FFi
Mi.403 U
40 PLN
27841

Fi.371, 358, 362
Mi.403, 391, 393
120 PLN
27842

1945I Kongres Pracowników PiT w Poznaniu, znaczek cięty z nadużytej matrycy.

Fi.371nzFFi
Mi.403UFalse
35 PLN
27843

Fi.371nzFFi
Mi.403UFalse
60 PLN
27844

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, odmiany papierów.

Fi.372
Mi.405
120 PLN
27845

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem.

Fi.372
Mi.405
15 PLN
27846

Fi.372
Mi.405
60 PLN
27847

1945 535 rocznica bitwy pod Grunwaldem, oryginalnie kasowany okolicznościowo znaczek na wycinku z karty wydania łódzkiego, gwarancja.

Fi.372
Mi.405
60 PLN
27848

1945 535 rocznica bitwy pod Grunwaldem, znaczki za 5 zł. w kolorze ciemnoszaroniebieskim i niebieskim, na różnych papierach.

Fi.372
Mi.405
80 PLN
27849

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, czworoblok z ząbkowaniem ZL11.

Fi.372 ZL11
Mi.405
100 PLN