Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
28090 |
1946 kartka z Niemiec do Wrocławia, stempel Urzędu Cenzury nr 3221 i odbiorczy UP Wrocław 7 w kolorze fioletowym. | |
| 90 PLN | |
28091 |
1946 kartka polecona z Dębowca koło Jasła do Krakowa, stempel prowizoryczny z ręcznie wpisana datą, opłata gotówkowa również ręcznie wpisana. | |
| 250 PLN | |
28092 |
1946 list z Niemiec do Środy, stempel urzędu cenzury nr 3239, zalepka cenzury brytyjskiej. | |
| 80 PLN | |
28093 |
1946 "Fabryka Kabli Spółka Akcyjna" - 300 gr frankatura mechaniczna D77 Kraków, list (koperta okienkowa) wysłany 3.VII, zwraca uwagę wykorzystanie koperty z okresu okupacji "KABELWERK KRAKAU"; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 120 PLN | |
28094 |
1947 list z Warszawy do Szwajcarii. | Fi.377, 380, 418, 432B Mi.410, 414, 454, 466A |
| 25 PLN | |
28095 |
1947 kartka z Poznania do Ameryki. | Fi.383 Mi.417 |
| 10 PLN | |
28096 |
1947 list lotniczy z Poznania do Ameryki. | Fi.396, 441 Mi.429, 476 |
| 25 PLN | |
28097 |
1947 list lotniczy z Lublina 3.4.47 do Wielkiej Brytanii. | Fi.397 Mi.430 |
| 10 PLN | |
28098 |
1947 ekspresowy list polecony z Rzeszowa do Warszawy opłacony między innymi znaczkami na przesyłki lotnicze. | Fi.397, 434A, 442a |
| 120 PLN | |
28099 |
1947 kartka lotnicza z Poznania do Ameryki. | Fi.398, 424A Mi.431, 459B |
| 15 PLN | |
28100 |
1947 list polecony z Jeleniej Góry 28.2.47 do Warszawy, niemy kasownik i prowizoryczny miejscownik JELENIA GÓRA 3, stempel odbiorczy na odwrocie. | Fi.408b Mi.441b |
| 120 PLN | |
28101 |
| 20 PLN | |
28102 |
1947 "PIERWSZE MIĘDZYNARODOWE TARGI GDAŃSKIE" Gdańsk 2, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 18.7 (Myślicki 47 016). | Fi.409 Mi.442 |
| 20 PLN | |
28103 |
| 40 PLN | |
28104 |
1947 otwarcie Sejmu Ustawodawczego, czworoblok. | Fi.416 Mi.451 |
| 30 PLN | |
28105 |
1947 Sejm Ustawodawczy, wydanie przedrukowe, oryginalnie kasowany znaczek za 3+7 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk. | Fi.416 Mi.451 |
| 100 PLN | |
28106 |
1947 otwarcie Sejmu Ustawodawczego, znaczek z przesuniętym nadrukiem i abklaczem na odwrocie. | Fi.416 Mi.451 |
| 60 PLN | |
28107 |
1947 FDC - "Otwarcie Sejmu Ustawodawczego". | Fi.416 Mi.451 |
| 150 PLN | |
28108 |
| 180 PLN | |
28109 |
| 50 PLN | |
28110 |
1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, czworoblok z silnym abklaczem. | Fi.417 Mi.451 |
| 50 PLN | |
28111 |
1947 Narciarskie Mistrzostwa Polski, znaczek z przesuniętym nadrukiem w poziomie, niewielkie załamanie papieru. | Fi.417 Mi.452 |
| 20 PLN SPRZEDANY | |
28112 |
1947 XXII narciarskie mistrzostwa Polski, znaczek za 5+15 zł. z poz.8, ze znacznie zniekształconym nadrukiem co czasem występuje na skrajnych znaczkach, tu w górnym rzędzie, gwarancja Krawczyk. | Fi.417 B Mi.452 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
28113 |
1947 XXII narciarskie mistrzostwa Polski, czworoblok znaczków za 5+15 zł. z wyraźnym abklatschem i z trzema błędami na znaczkach podstawowych: na poz.55 "kropka przy prawym G", na poz.56 "kropka nad K" i na poz.65 "ukośne kreski od liter L i KA", gwarancja Schmutz. | Fi.417 B+B+B Mi.452 |
| 240 PLN | |
28114 |
1947 wydanie przedrukowe, parka z przesuniętym poziomo w lewo nadrukiem. | Fi.418 Mi.454 |
| 35 PLN | |
28115 |
| 150 PLN | |
28116 |
1947 wydanie przedrukowe, narożny czworoblok znaczków ciętych z lekko przesuniętym nadrukiem nowej wartości 5/6 zł. z oznaczeniem walca N.1.W.IV. pod 91/92 znaczkiem na dolnym marginesie; na tym wydaniu występuje ono tylko w tym narożniku arkusza, więc blok legitymacyjny ciętego znaczka jest unikalny, gwarancja Schmutz. | Fi.418 nz Mi.454 U |
| 2 400 PLN | |
28117 |
1947 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem w kolorze pomarańczowym. | Fi.418b Mi.454 |
| 25 PLN | |
28118 |
1947 wydanie przedrukowe, narożny czworoblok znaczków za 5/6 zł., lewy dolny z błędem na poz.99 "PRÓBUS", gwarancja. | Fi.418b B Mi.454 |
| 70 PLN | |
28119 |
1947 wydanie przedrukowe, marginesowy czworoblok znaczków za 5/6 zł., prawy dolny z błędem na poz.98 "uszkodzone Z w ZŁ", gwarancja. | Fi.418b B Mi.454 |
| 60 PLN | |
28120 |
1947 wydanie przedrukowe, znaczek za 5/6 zł. z zalanym ciemnopomarańczowym nadrukiem, gwarancja Krawczyk. | Fi.418b B Mi.454 |
| 40 PLN | |
28121 |
| 650 PLN | |
28122 |
1947 wydanie przedrukowe, znaczek cięty. | Fi.418nz B2 Mi.454U |
| 200 PLN | |
28123 |
| 900 PLN | |
28124 |
| 1 100 PLN | |
28125 |
1947 Emil Zegadłowicz, odmiany papieru i ząbkowań. | Fi.419 Mi.453 |
| 20 PLN SPRZEDANY | |
28126 |
1947 Kultura Polska (I) - Malarstwo - J.Matejko, J.Malczewski, J.Chełmoński; czworoblok bardzo rzadkich prób znaczka za 1 zł. w kolorze ciemnoniebieskim, drukowana z walca N.2.W.1 - oznaczenie znajduje się przed 90 i za 100 znaczkiem w arkuszu i tylko próby z tych dwóch pozycji można łatwo zidentyfikować; próba była drukowana 22.IV.1947 roku i nie została w tej formie przyjęta do druku, stosowna adnotacja prof.S.Miksteina na dolnym marginesie, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.420 P1 Mi.455 |
| 9 000 PLN | |
28127 |
1947 Kultura Polska, serie z odmianami papierów. | Fi.420-7A Mi.455-62B |
| 150 PLN | |
28128 |
1947 Kultura Polska, serie z odmianami papierów i ząbkowań ZL10 3/4 i ZL11. | Fi.420-7B Mi.455-62A |
| 300 PLN | |
28129 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.420A Mi.455B |
| 25 PLN | |