Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
16079 |
1886 list do Warszawy nadany w wagonie pocztowym. | |
| 80 PLN | |
16080 |
1886 list z Warszawy nadany w wagonie pocztowym do Berlina. | |
| 80 PLN | |
16081 |
1886 list z Warszawy do Ciechocinka. | |
| 15 PLN | |
16082 |
| 800 PLN | |
16083 |
1888 list do Wilna, na froncie odbiorczy godzinnik z Wilna. | |
| 80 PLN | |
16084 |
1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, podwójna karta pocztowa za 3+3 kop; bardzo dobry stan zachowania (niewielki ślad podlepki na odwrocie). | Mi.P10I |
| 50 PLN | |
16085 |
1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 5 kop, rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie). | Mi.U32A |
| 60 PLN | |
16086 |
1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop, rozmiar: 145x81mm; bardzo dobry stan zachowania; sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT. | Mi.U33A |
| 70 PLN | |
16087 |
1889 PORTUGALIA - niezwykle rzadki (choć w Europie) kierunek wysyłki, rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 10 kop, rozmiar: 145x81mm, wysłana 1.VI.1890 z miejscowości Preny do Lizbony!!! znak opłaty unieważniony 1.ИЮН datownikiem ПРЕНЫ ПОЧТ.ОТД.СУВАЛСК.Г. odciśniętym dodatkowo poniżej, na odwrocie ten sam datownik odciśnięty następnego dnia i kasownik odbiorczy LISBOA; całość w dobrym stanie zachowania, sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT. | Mi.U34A |
| 500 PLN | |
16088 |
1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 20 kop, rozmiar: 145x120 mm; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie). | Mi.U35B |
| 80 PLN | |
16089 |
1889 kartka z Konstantynopola do Krakowa. | |
| 70 PLN | |
16090 |
1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, sekretnik za 5 kop; krawędzie z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania (minimalny ślad podlepki na odwrocie). | Mi.K1 |
| 80 PLN | |
16091 |
1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, sekretnik za 10 kop, krawędzie z pełną oryginalną gumą, dobry stan zachowania (niewielkie miejscowe przebarwienia); sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT. | Mi.K3 |
| 80 PLN | |
16092 |
1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 3 kop; słabszy stan zachowania (niewielkie miejscowe przebarwienia, prawy górny róg nadgięty); sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT. | Mi.P13 |
| 20 PLN | |
16093 |
1891 list wartościowy ze Lwowa do Liska. | Mi.52, 65 |
| 160 PLN | |
16094 |
| 120 PLN | |
16095 |
1891 kompletny składany list na papierze Konsystorza Jeneralnego w Warszawie do Grodziska. | |
| 40 PLN | |
16096 |
1892 list wartościowy z Ustrzyk Dolnych do Lwowa. | Mi.65 |
| 150 PLN | |
16097 |
1892 list wartościowy z Ustrzyk Dolnych do Lwowa. | Mi.52, 65 |
| 170 PLN | |
16098 |
1893 list wartościowy z Sambora do Lwowa. | Mi.50, 63 |
| 120 PLN | |
16099 |
1896 sekretnik z napisami w języku niemieckim, polskim i ukraińskim, wysłany 17.11 z Sanoka do miejscowości Jasienica, znak opłaty unieważniony bardzo ładnie odciśniętym kasownikiem rusztowym, kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjny walor w słabszym stanie zachowania; sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT. | Fi.Cs4 Mi.K26 |
| 100 PLN | |
16100 |
1896 obwoluta składanego listu ze Lwowa do Nowego Sącza. | |
| 35 PLN | |
16101 |
1898 austriacki sądowy znaczek doręczeniowy za 17½ Kr. w kolorach niebiesko fioletowym/czarnym o rzadko spotykanym ząbkowaniu ZL 12½ na dowodzie doręczenia (Fi.300.-) wysłanym 13.IV z Jarosławia do miejscowości Szówsko. | Fi.Ibx Mi.1bB |
| 200 PLN | |
16102 |
1898 list wartościowy z Samboru do Lwowa. | Mi.52, 56 |
| 90 PLN | |
16103 |
1898 kartka z Warszawy do Davos, kartka Souvenir de Varsovie. | |
| 15 PLN SPRZEDANY | |
16104 |
1899 CIESZYN, pasek pięciu austriackich znaczków gazetowych za (1)kr. wydania z 1867 roku, unieważniony dwujęzycznym miejscownikiem w Cieszynie. | Mi.42II/III |
| 40 PLN | |
16105 |
| 80 PLN | |
16106 |
1900 trzyjęzyczna całostka wysłana z Przemyśla do Austrii. | |
| 15 PLN | |
16107 |
| 400 PLN | |
16108 |
1902 list wartościowy z Samboru do Ustrzyk Dolnych. | Mi.78, 106A |
| 150 PLN | |
16109 |
1902 kartka z Warszawy do Wilna, nieopłacona przez nadawcę ze stemplem dopłaty. | |
| 60 PLN | |
16110 |
1903 list polecony z Warszawy do Wiednia. | |
| 60 PLN | |
16112 |
1904 widokówka wysłana 15.XII z Warszawy do miejscowości Rusinowicze, znak opłaty unieważniony ładnie odciśniętym stemplem rusztowym, kasownik odbiorczy z 17.XII, minimalnie słabszy stan zachowania. | Mi.40y |
| 30 PLN | |
16113 |
1904 kartka z Warszawy do Berlina. | |
| 40 PLN | |
16114 |
1907 opaska gazetowa do Tarnobrzega. | Mi.97 |
| 90 PLN SPRZEDANY | |
16115 |
1907 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 4+4 kop; bardzo dobry stan zachowania (niewielki ślad podlepki na odwrocie). | Mi.P20 |
| 100 PLN | |
16116 |
1907 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop, rozmiar: 145x120 mm; klapa ścięta; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie). | Mi.U37B |
| 100 PLN | |
16117 |
1907 list wysłany 30.4 z miejscowości Kaliska (Dreidorf) do sądu rejonowego w Starogardzie Gdańskim (Das Königliche Amtsgericht zu Pr.Stargard), przesyłka dotarła do adresata tego samego dnia - kasownik odbiorczy na odwrocie; list z sądu po przenicowaniu zaadresowano do zainteresowanej osoby, czyli poprzedniego nadawcy w miejscowości Cieciorka (Königswalde p.Dreidorf), a ponieważ była to przesyłka urzędowa z opłatą pocztową, którą pokrywał odbiorca - oznaczono ją "Portopfl. Dienstsache" i 2.5 wysłano; list dotarł do Cieciorki 3.5, ale z nieznanych przyczyn odbiorcy nie udało się odnaleźć, a przesyłkę odesłano do Starogardu i tu zaczęły się problemy, ponieważ na liście nie umieszczono ani adresu zwrotnego, ani danych nadawcy!!! przesyłka przez kilka dni bezskutecznie krążyła po mieście, w międzyczasie naliczono dopłatę w wysokości 10 fen. za zwrot; po wyczerpaniu wszelkich możliwości doręczenia na list naklejono kartkę informującą o niemożliwości ustalenia adresu nawet przy pomocy policji "Ohne richtige Wohnungsangabe oder sonstige nähere Bezeichnung ist der Empfänger auch polizeilich nicht zu ermitteln. Kaiserl. Postamt" i 7/5 w urzędzie pocztowym komisyjnie ją otworzono, następnie za pomocą zalepki urzędu pocztowego zamknięto i prawdopodobnie ostatecznie doręczono; bardzo rzadki walor o pięknie udokumentowanym obiegu pocztowym w dość dobrym stanie zachowania. | |
| 640 PLN | |
16118 |
1907 opaska gazetowa Polskiej Macierzy Szkolnej z warszawy do Kocka. | |
| 400 PLN | |
16119 |
1909 sądowy znaczek doręczeniowy, wydanie półpocztowe, znaczek za 15 kop. z pocztowym kasownikiem z ziem polskich - RADOM 25.9.10 na wycinku, użyte pocztowo w Rosji (Mi.250 euro), na ziemiach polskich znacznie rzadsze. | Mi.1 |
| 750 PLN | |