Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
---|---|---|---|---|---|
16035 |
1894 ZEZWOLENIE NA CZASOWY POBYT W WARSZAWIE (БИЛЕТЪ НА СВОБОДНОЕ ПРОЖИВАНIЕ ВЪ Г.ВАРШАВѢ), 3-miesięczne zezwolenie na pobyt w Warszawie, dokument w języku rosyjskim (informacje po polsku, francusku i niemiecku) sporządzony na papierze ze znakiem wodnym przedstawiającym warszawską syrenkę, opłacony znaczkiem skarbowym za 50 kop. (revenue) unieważnionym poprzez perforację dwóch krzyżujących się linii z literami "ПРАГ. УЧ"; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 600 PLN | |
16040 |
1854 około, list polecony z Krakowa do Tarnowa opłacony dwoma znaczkami pierwszego wydania Austrii za 6 Kreuzerów adresowany do księcia Władysława Sanguszki, hrabiego tarnowskiego, na odwrocie kasownik odbiorczy z Tarnowa, piękna mała koperta z pieczęcią lakową nadawcy na odwrocie, najprawdopodobniej wydawcy i poety Józefa Kazimierza Turowskiego. Władysław Hieronim Sanguszko – polski książę, ziemianin galicyjski, polityk konserwatywny, był jednym z założycieli i prezesem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie i zapewne z tą działalnością był związany ten list. Dekoracyjny i rzadki walor w wyjątkowo dobrym stanie. | Mi.4 |
| 1 500 PLN | |
16041 |
1859 kompletny składany list z Makowa do Starego Sącza. | |
| 60 PLN | |
16042 |
1859 kompletny składany list z Krynicy do Starego Sącza. | |
| 60 PLN | |
16043 |
1864 pocztowy druk poczty niemieckiej potwierdzający doręczenie z Wrocławia. | |
| 30 PLN | |
16044 |
1865 obwoluta listu z Stargardu do Szczecina. | |
| 40 PLN | |
16045 |
1867 ZAŁOŹCE, austriacki znaczek za 5 kr. wydania z 1867 roku, czytelnie unieważniony rzadkim polskim miejscownikiem w Załoźcu. | Mi.37I |
| 50 PLN | |
16046 |
1867 GRZYMAŁÓW, austriacki znaczek za 5 kr. wydania z 1867 roku, czytelnie unieważniony rzadkim polskim miejscownikiem w Grzymałowie. | Mi.37I |
| 50 PLN | |
16047 |
1868 list polecony wysłany 29.8 z Wiednia do Tarnowa na ręce biskupa tarnowskiego Jego Ekscelencji Józefa Alojzego Pukalskiego, owalny datownik nadawczy WIEN RECOMMAND; na odwrocie dwie pieczęci lakowe, w tym biskupia; walor w doskonałym stanie zachowania. | |
| 240 PLN | |
16048 |
1868 kompletny składany list z Nowego Sącza do Krościenka. | |
| 35 PLN | |
16049 |
1869 niekompletna obwoluta listu z Janowa Zamojskiego do Zamościa. | |
| 40 PLN | |
16050 |
1870 około, obwoluta listu z Radomia do Łodzi. | |
| 35 PLN SPRZEDANY | |
16051 |
1870 około, obwoluta listu z Łodzi do Tuszyna. | |
| 40 PLN | |
16052 |
1870 około, obwoluta listu z Luschwitz (Włoszakowice) do Poznania, Interes Kościelny. | |
| 40 PLN | |
16053 |
1870 obwoluta listu z Łaska do Łodzi. | |
| 40 PLN | |
16054 |
1870 około, obwoluta listu z Kowala do Włocławka. | |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
16055 |
1871 wydanie Północnoniemieckiego Związku Pocztowego - list urzędowy ofrankowany znaczkiem za 1 grosz, wysłany 17 5 z Kwidzyna do miejscowości Lipowa koło Śliwic (Königsbruch bei Gr.Schliewitz), jednoobrączkowy datownik nadawczy MARIENWERDER; na odwrocie stempelek nadejścia i pieczęć lakowa nadawcy; dobry stan zachowania. | Mi.4 |
| 50 PLN | |
16056 |
1872 pocztowy druk poczty niemieckiej potwierdzający doręczenie z Brzezinki. | |
| 80 PLN | |
16057 |
1873 list z Goerbersdorf (Sokołowsko) do Krakowa. | |
| 100 PLN | |
16058 |
1874 II wydanie Niemiec, 1 Gr - frankatura pojedyncza, list wysłany 22 10 z miejscowości Strzelce Opolskie do Kotulina, znaczek skasowany dwuwierszowym w ramce stemplem GROSS-STREHLITZ, na odwrocie kasownik odbiorczy (GROSS-KOTTULIN) z 23.10; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania. | Mi.16 |
| 120 PLN | |
16059 |
1875 karta pocztowa za 5 kop wysłana 18.XI z Rygi do miejscowości Felin (obecnie Viljandi w Estonii), kasownik odbiorczy na odwrocie; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.P2a |
| 80 PLN | |
16060 |
1875 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta za 4 kop przeznaczona do korespondencji miejscowej; słabszy stan zachowania (niewielkie miejscowe przebarwienia); sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT. | Mi.P4 |
| 60 PLN | |
16061 |
1877 kartka z Warszawy do Berlina. | |
| 30 PLN | |
16062 |
1878 list z Nowego Targu do Neumark. | |
| 60 PLN | |
16063 |
1878 list z Krakowa do Wiednia, stempel Kraków Dworzec wieczór. | |
| 80 PLN | |
16064 |
1878 kompletny składany list z Konsystorza w Krakowie do Rybnej. | |
| 40 PLN | |
16065 |
1878 kompletny składany list z Krakowa do Rybnej. | |
| 30 PLN | |
16066 |
1879 list opłacony rosyjskim znaczkiem za 7 kop wydania z 1875 roku, na żeberkowanym poziomo papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14½:15, wysłany 16.VII z Przasnysza do Warszawy, znaczek skasowany datownikiem jednoobrączkowym ПРАСНЫШЪ, odciśniętym również poniżej, na odwrocie ten sam datownik z następnego dnia i warszawski kasownik odbiorczy; walor w dobrym stanie zachowania. | Mi.25x |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
16067 |
1879 obwoluta listu z Przegini do Krakowa. | |
| 40 PLN | |
16068 |
1880 kompletny składany list z Limanowej do Krynicy. | |
| 50 PLN | |
16069 |
1880 kompletny składany list z Konsystorza w Krakowie do Rybnej. | |
| 40 PLN | |
16070 |
1881 list z Starostwa w Krakowie do Rybnej. | |
| 25 PLN | |
16071 |
1882 karta pocztowa za 3 kop wysłana 6.VI z Warszawy do Berlina, znak opłaty skasowany datownikiem "ВАРШВА 4 ЭКСПЕД." odciśniętym dodatkowo poniżej; dobry stan zachowania. | Mi.P5 |
| 50 PLN | |
16072 |
1882 karta pocztowa za 3 kop datowana "18/4 82 Station Kowal", wysłana 6.4 do Włocławka, przesłana wagonem pocztowym nr.27 relacji Warszawa-Aleksandrów - kasownik POCZTOWY WAGON No.27 (ПОЧТОВЫЙ ВАГОН No.27) z wyróżnikiem "7", znak opłaty skasowany nieczytelnie odciśniętym datownikiem, kasownik odbiorczy Włocławek na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.P5 |
| 120 PLN | |
16073 |
1882 kartka z warszawy do Wiednia. | |
| 15 PLN | |
16074 |
1883 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 5 kop, rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania (minimalne ślady podlepek na odwrocie). | Mi.U30C |
| 50 PLN | |
16075 |
1884 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 3 kop; bardzo dobry stan zachowania (minimalny ślady podlepek na odwrocie). | Mi.P6 |
| 60 PLN | |
16076 |
1884 kartka z Włocławka do Teplitz. | |
| 15 PLN | |
16077 |
1885 karta pocztowa z napisami w języku niemieckim i polskim, wysłana 8/7 z Rzeszowa do Wiednia, kasownik odbiorczy LEOPOLDSTADT-WIEN; całość w dobrym stanie zachowania (karta pionowo zgięta). | Fi.Cp6 Mi.P46 |
| 20 PLN | |
16078 |
1885 kartka z warszawy do Belgii. | |
| 25 PLN | |