Aukcja 71. Poczta obozu Woldenberg

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
63494

1943 25-lecie odzyskania niepodległości - Marszałek Józef Piłsudski, unikalna próba znaczka za 20+80 f. autorstwa Edmunda Czarneckiego, odbita z dwóch klisz w kolorach ciemnozielonym i szarozielonym; co niezmiernie ciekawe oprócz 20 prób jednobarwnych w kolorach czarnym i brązowym (po 10) odbito 25 różnych prób dwubarwnych, każdą w innym zestawie barw i tylko w jednym egzemplarzu; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 32.0.11. 27F5/27C4, jego adnotacja i opis na odwrocie, sygnowana Gryżewski.

Fi.33 P11
10 000 PLN
63495

Fi.34
900 PLN
63496

1943 kartka z obiegu pocztowego 24.XII.43 ze znaczkiem Polska YMCA.

Fi.34
50 PLN
63497

1943 XX rocznica powstania polskiej YMCA, znaczek za 10 f. na wycinku użytkowym z karty świątecznej wysłanej 24.XII.43r., gwarancja.

Fi.34
30 PLN
63498

1943 odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.35
35 PLN
63499

1943 80 rocznica powstania styczniowego, na oryginalnym wycinku pocztowym, ze środka listu wysłanego pocztą zewnętrzną do innego obozu - Cenzura Oflag XIB, kasowany czerwonym kasownikiem w pierwszym dniu obiegu, gwarancja Schmutz.

Fi.Bl.3
700 PLN
63500

Fi.bl.3
280 PLN
63501

1943 80 rocznica powstania styczniowego, blok czysty, gwarancja Schmutz.

Fi.Bl.3
360 PLN
63502

Fi.bl.4
320 PLN
63503

1943 "BIERZ UDZIAŁ W PIERWSZYM KONKURSIE POWSZECHNYM" bardzo rzadki stempel dodatkowy propagujący konkurs rozpisany na projekty znaczków, karta pocztowa - druk zawiadomienia bibliotecznego wysłana 16.I; gwarancja.

Fi.Cp3
500 PLN
63504

Fi.Cp5
35 PLN
63505

Fi.Cp6
35 PLN
63506

Fi.Cp6
80 PLN
63507

Fi.U1
200 PLN
63508

Fi.bl.3
300 PLN
63509

1943 kartka z grafika obozową.

80 PLN
63510

1943 portret prawdopodobnie ppor.Tadeusza Jakubowskiego, wykonany 7.10.43 ołówkiem na żółtawym kartonie (90x117 mm), sygnowany.

1 600 PLN
63511

1 200 PLN
63512

80 PLN
63513

1944 "WIELKANOC 1944 - WESOŁEGO ALLELUJA" nieopisany dotąd karnet z sucho tłoczonymi życzeniami świątecznym, ofrankowany znaczkiem ze Stanisławem Żółkiewskim przesłany 7.IV; efektowne walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja.

600 PLN
63514

200 PLN
63515

Fi.29, 38, 41
800 PLN
63516

1944 znaczek wydania obiegowego na kartce nadanej 8.4.44.

Fi.36
50 PLN
63517

1944 kartka do biblioteki obozowej.

Fi.36
80 PLN
63518

1944 "DRUK BEZPŁATNY KSP" - K(siążka) S(ama) P(rzychodzi) - zawiadomienie z biblioteki o możliwości odebrania zamówionej książki; stronę adresową wykorzystano ponownie, po naklejeniu znaczka ostemplowano go okolicznościowo; gwarancja.

Fi.36
150 PLN
63519

Fi.36a, b
60 PLN
63520

Fi.36a, b
40 PLN
63521

Fi.36a, b
100 PLN
63522

Fi.37
30 PLN
63523

1944 150. rocznica powstania kościuszkowskiego, dwa znaczki za 10+40 f. o ciemniejszym i jasnym odcieniu, gwarancja.

Fi.37
30 PLN
63524

Fi.37, 30
120 PLN
63525

1944 Święto 3 Maja, list polecony przesłany 3.V w pierwszym dniu obiegu znaczka, na odwrocie kasownik odbiorczy; gwarancja Schmutz.

Fi.38
120 PLN
63526

1944 święto 3 Maja, odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.38
30 PLN
63527

1944 święto 3 maja, dwa kasowane znaczki za 35 f. o ciemnym i jasniejszym odcieniu, gwarancja.

Fi.38
25 PLN
63528

1944 Święto Morza, znaczek skasowany okolicznościowo 29.VI na karcie ozdobionej drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy, przedstawiającym polski niszczyciel ORP "Błyskawica"; słabszy stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.40
60 PLN
63529

1944 odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.40
35 PLN
63530

1944 Rok Olimpijski, znaczek na specjalnej sucho tłoczonej ozdobnej karcie Związku Wojskowych Klubów Sportowych z kółkami olimpijskimi i proporczykami klubów, ostemplowany kasownikiem olimpijskim 13.VIII w dniu rozpoczęcia Olimpiady Obozowej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.41
300 PLN
63531

1944 Rok Olimpijski, znaczek na bilecie wstępu na imprezy związane z obchodami Roku Olimpijskiego trwające w okresie od 23.VII do 13.VIII; ostemplowany kasownikiem olimpijskim 13.VIII w dniu zakończenia Olimpiady Obozowej; niecodzienny, rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.41
300 PLN
63532

Fi.41
50 PLN
63533

1944 Rok Olimpijski, znaczki za 10 f. w kolorze czerwonym o ciemniejszym i jasnym odcieniu, gwarancja Krawczyk.

Fi.41
75 PLN