Aukcja 71. Poczta obozu Woldenberg

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
63414

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze cynobrowym na papierze x2 w jednej z trzech pododmian cętkowanej w świetle przechodzącym (nakład 1067 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.4bx2
200 PLN
63415

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze karminowym na papierze y3 (nakład 185 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.4by3
550 PLN
63416

Fi.4by3
500 PLN
63417

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze fioletowo czarnym na papierze x2 (nakład 1170 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.5IIbx2
350 PLN
63418

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze fioletowoczarnym na bardzo rzadkim prążkowanym papierze x5 o nakładzie 92 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.5IIbx5
3 200 PLN
63419

1942 Poczta Obozowa - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze fioletowoczarnym tzw. "czarna wdowa", na papierze białym gładkim cienkim, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.5bx2
300 PLN
63420

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze fioletowoczarnym na papierze x2 (nakład 1170 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.5bx2
250 PLN
63421

Fi.5bx2
220 PLN
63422

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze fioletowoczarnym na papierze żeberkowanym x5 (nakład 92 sztuki), gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.5bx5
3 000 PLN
63423

1942 Poczta Obozowa - "Pocztylion" II wydanie, znaczek w kolorze ciemnoczerwonym na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.6bx1
180 PLN
63424

1942 Pocztylion drugiego wydania w kolorze ciemno czerwonym na papierze x1 (nakład 972 sztuki), gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.6bx1
250 PLN
63425

1942 Pocztylion drugiego wydania w kolorze jasnoczerwonym na papierze x2 (nakład 947 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.6cx2
200 PLN
63426

1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, gwarancja.

Fi.8x1
30 PLN
63427

Fi.9x1b
140 PLN
63428

Fi.9x1b
350 PLN
63429

1942 Krzyż Virtuti Militari, unikalna niekatalogowana u Fischera próba znaczka za 20 f. autorstwa Jana Knothego, rytowana przez Stefana Majewskiego, odbita z pojedynczej kliszy w pięknym głęboko czerwonym kolorze w minimalnym nakładzie 20 sztuk; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 5.0.1 10B8, jego adnotacja 10B7 i nieco przewrotny opis hahnenkammrot (krasna czerwień) na odwrocie, sygnowana Gryżewski.

Fi.11 P
6 000 PLN
63430

1942 Madonna, kasowana seria na papierze szarym szorstkim grubym, gwarancja.

Fi.12-14y
110 PLN
63431

Fi.12-14y
125 PLN
63432

1942 pochodnia, odbitki z unieważnionej matrycy.

Fi.15-7
60 PLN
63433

Fi.15-17
100 PLN
63434

Fi.15-17 Cp6 P
2 400 PLN
63435

1942-43 Pochodnia, seria kasowana na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja Krawczyk.

Fi.15b-17x
40 PLN
63436

1942-43 Pochodnia, seria na papierze szarym szorstkim grubym z fragmentami tekstu gazetowego na odwrocie, z dwoma odmianami koloru - karminowym i cynobrowym znaczkiem za 5f., gwarancja Krawczyk.

Fi.15ab-17y
130 PLN
63437

Fi.15ab-17y
90 PLN
63438

1942 Pochodnia, cynobrowy znaczek za 5 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na druku bibliotecznym, przesłanym 11.XI.1943, znaczek unieważniony kasownikiem okolicznościowy z okazji Święta Niepodległości; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.15bx
150 PLN
63439

Fi.16y
2 400 PLN
63440

1942 Wystawa Filatelistyczna, kasowany okolicznościowo blok Madonna, gwarancja.

Fi.bl.2
500 PLN
63441

1942 Wystawa Filatelistyczna, blok Madonna, piękny stan (Fi.800.-), gwarancja.

Fi.bl.2
650 PLN
63442

1942 "Wdowa", karta pocztowa czysta ze znakiem opłaty w kolorze czerwonobrązowym - odcień ciemniejszy (część z niewielkiego nakładu 415 szt.); bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

1 200 PLN
63443

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, retuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany od strony znaku opłaty, karta z oryginalnego obiegu pocztowego, wysłana 23.XII, doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp2Iax
150 PLN
63444

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, nie retuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany od strony znaku opłaty, wysłana 31.XII, gwarancja.

Fi.Cp2Iax
150 PLN
63445

Fi.Cp3-4
200 PLN
63446

Fi.Cp5
600 PLN
63447

Fi.Cp5
120 PLN
63448

1942 cyfry, odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.D1
30 PLN
63449

Fi.D1-4
400 PLN
63450

Fi.D1-4
600 PLN
63451

Fi.D3
25 PLN
63452

1942 wystawa filatelistyczna, blok, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2
580 PLN
63453

2 500 PLN