Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
47239 |
1940 pocztówka z Krakowa do Siedlec stemplowana stemplem okolicznościowym Fi.3. | Fi.16 |
| 120 PLN | |
47240 |
1940 II wydanie przedrukowe, znaczki za 4/5 gr i 24/25 gr skasowane na widokówce (Pomnik i kopiec Kościuszki) 20.IV w Krakowie datownikiem okolicznościowym z okazji urodzin A.Hitlera. | Fi.18, 22; 3 |
| 40 PLN | |
47241 |
1940 wydanie przedrukowe, znaczek z prześwitującym rysunkiem znaczka na stronie gumowanej. | Fi.24 |
| 18 PLN SPRZEDANY | |
47242 |
1940 urodziny A.Hitlera, specjalna pamiątkowa karta ofrankowana odmianą znaczka z małym odstępem nadruku, skasowana okolicznościowo 20.IV w Krakowie. | Fi.24II; 3 |
| 40 PLN | |
47243 |
1940 kartka okolicznościowa zawodów narciarskich w Zakopanem. | Fi.30 |
| 25 PLN | |
47244 |
| 20 PLN | |
47245 |
| 50 PLN | |
47246 |
1940 II wydanie przedrukowe, znaczek za 30/5 gr. z błędem na poz.99 "przecinek nad lewą cyfrą 3" (Mi.120 euro), gwarancja. | Fi.30 B1 Mi.30II |
| 240 PLN | |
47247 |
1940 opaska gazetowa z Częstochowy. | Fi.40 |
| 40 PLN | |
47248 |
1940 kasownik okolicznościowy Radomer Herbstmesse z wyróżnikiem b. | Fi.40, 41 |
| 90 PLN | |
47249 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I) - 12 gr - frankatura pojedyncza, widokówka datowana 3.6.1941 Rudnik, wysłana do Radomia, znaczek unieważniony prowizorycznym kasownikiem zastępczym; ciekawy walor w dobrym stanie zachowania (niewielkie przebarwienia wokół znaczka). | Fi.43 |
| 80 PLN | |
47250 |
1940 przesyłka zagraniczna, dofrankowana karta pocztowa wysłana 21.X z Warszawy do Portugalii; stemple cenzury: niemieckiej, portugalskiej i brytyjskiej "T.135"; dekoracyjny walor z wczesnego okresu w słabszym stanie zachowania (karta dwukrotnie pionowo złamana). | Fi.44, Cp5 |
| 360 PLN SPRZEDANY | |
47251 |
1940 widoki zabytkowych budowli, znaczek z rozmazanym drukiem rysunku w lewej dolnej części. | Fi.46 |
| 25 PLN | |
47252 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I), 50 gr - frankatura wielokrotna, paczkowy adres pomocniczy wysłany 18.8.1943 z Wierzbnika do Ojcowa. | Fi.48 |
| 150 PLN | |
47253 |
1940 kasownik okolicznościowy Radomer Herbstmesse z wyróżnikiem a. | Fi.48 |
| 90 PLN SPRZEDANY | |
47254 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I), 50gr + 60gr - frankatura dwukolorowa, list polecony wysłany 31.3 z Krakowa do Pfäffikon - obozu polskich żołnierzy internowanych w Szwajcarii, zalepka cenzury niemieckiej, liczne stempelki cenzury, w tym cenzora szwajcarskiego 380, kompletna (zazwyczaj zdarta) kartka kierunkowa !!! stempelek "Zuzustellen Feldpostdirektion"; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania. | Fi.48, 49 |
| 300 PLN | |
47255 |
1940 znaczki z dopłatą na pomoc zimową z kasownikami pierwszego dnia obiegu z Warszawy, Krakowa i Radomia. | Fi.52 |
| 30 PLN | |
47256 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria w czworoblokach skasowana okolicznościowo 17.7 w Warszawie na kartach w pierwszym dniu obiegu; dodatkowo koperta zbiorcza Deutsche Post Osten "Sammlermarke bezogen von der Versandstelle für Sammlermarken Krakau". | Fi.52-55 |
| 300 PLN | |
47257 |
| 50 PLN | |
47258 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria narożnych czworobloków z "gapami" skasowana 17.10 w Radomiu, w tej formie bardzo trudne do zdobycia, dobry stan zachowania (Fi.385.-). | Fi.52-55 |
| 250 PLN | |
47259 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria z górnym marginesem ostemplowana na kopercie 3.11 w Częstochowie. | Fi.52-55 |
| 80 PLN | |
47260 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria czysta. | Fi.52-55 |
| 55 PLN | |
47261 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, komplet 4 oficjalnie przygotowanych kart, ostemplowanych okolicznościowo 17/18.8 w pierwszym dniu obiegu w: Krakowie, Warszawie, Radomiu i Lublinie. | Fi.52; 4a-d |
| 120 PLN | |
47262 |
1940 1. rocznica utworzenia GG, seria okolicznościowa ze stemplem pierwszego dnia obiegu. | Fi.56-8 |
| 25 PLN | |
47263 |
1940 pierwsza rocznica utworzenia GG. | Fi.56-8 |
| 30 PLN | |
47264 |
1940 1. rocznica utworzenia GG, seria stemplowana kasownikiem okolicznościowym na ozdobnym przedwojennym blankiecie polskiego telegramu. | Fi.56-8 |
| 40 PLN | |
47265 |
| 60 PLN | |
47266 |
1940 1. rocznica utworzenia GG, karnet okolicznościowy ze stemplem pierwszego dnia obiegu. | Fi.58 |
| 10 PLN | |
47267 |
| 60 PLN | |
47268 |
1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, wysłana z agencji Dobre do Mińska Mazowieckiego, fioletowy dwuwierszowy stempelek "Dobre über.Minsk-Maz." odciśnięto prawidłowo obok znaku opłaty, który skasowano w Mińsku. | Fi.Ck1 |
| 100 PLN | |
47269 |
1940 list z Rawy Mazowieckiej 17.12.40 do Zadzimia. | Fi.Ck1 |
| 45 PLN | |
47270 |
| 60 PLN | |
47271 |
1940 kartka z Dąbrowy koło Tarnowa do Przemyśla. | Fi.Cp2II |
| 120 PLN | |
47272 |
1940 kartka z DąWarszawy do Milanówka. | Fi.Cp2II |
| 120 PLN | |
47273 |
1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o ciemnozielonoszarym znaku opłaty z nadrukiem, sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe J - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!", przesłana 30.IX ambulansem relacji KRAKAU-DEUTSCH PRZEMYSL (Kraków-Przemyśl) z Rzeszowa do Warszawy; całostka bardzo rzadka (Mi.450 euro, Fi.1200.-) - przesłana ambulansem - unikalna; doskonały stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Cp3II1 |
| 2 000 PLN | |
47274 |
1940 polska całostka z nadrukiem GG z obiegu pocztowego z Nowego Sącza, rzadka o długości napisu KARTKA POCZTOWA 55,5 mm, bardzo ładny stan zachowania. | Fi.Cp3I |
| 550 PLN | |
47275 |
1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o szarozielonym znaku opłaty z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!", czysta; z prawej strony niewielkie przebarwienie. | Fi.Cp3II |
| 30 PLN | |
47276 |
1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o szarozielonym znaku opłaty z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!", czysta; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp3II |
| 50 PLN | |
47277 |
1940 "wyszczerbiony lewy dolny narożnik ramki hasła propagandowego" i "lewa cyfra 2 nominału wyszczerbiona z prawej strony" uszkodzenie nadruku na polskiej karcie pocztowej, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe P - "TELEGRAMY NA OZDOBNYM BLANKIECIE SĄ MILE WIDZIANE", całostka wysłana 12.12 z Zakopanego do Warszawy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Żółkiewski. | Fi.Cp4I Mi.P4 |
| 300 PLN | |
47278 |
1940 całostka z hasłem propagandowym H i sygnaturą VI-1939. | Fi.Cp4I |
| 40 PLN | |