Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
38768 |
1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok czysty w ładnym stanie. | Fi.Bl.6 |
| 300 PLN | |
38769 |
1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok kasowany okolicznościowo z pełną oryginalną gumą, piękny stan. | Fi.Bl.6 |
| 160 PLN | |
38770 |
1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok kasowany okolicznościowo w ładnym stanie (Fi.160.-). | Fi.Bl.6 |
| 120 PLN | |
38771 |
1938 20 rocznica odzyskania niepodległości, blok kasowany okolicznościowo. | Fi.Bl.7 |
| 60 PLN | |
38772 |
1938 20 rocznica odzyskania niepodległości, blok czysty. | Fi.Bl.7 |
| 100 PLN | |
38773 |
1938 kartka do Kazimierza nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kielce - Dęblin nr 258. | Fi.Cp70 |
| 60 PLN | |
38774 |
1938 "Opłata ulgowa w/g poz 1b. lub 2b. taryfy pocztowej KORPUS KADETÓW Nr.1 Marszałka Józefa Piłsudskiego" - stempel uprawniający do obniżonej opłaty za korespondencję, karta pocztowa za 10 gr wysłana 7.III ze Lwowa do Warszawy; minimalnie słabszy stan zachowania. | Fi.Cp72 |
| 150 PLN | |
38775 |
1938 całostka z grzecznościowo odbitym stemplem i kasownikiem agencji pocztowo telegraficznej w Orzechowie. | Fi.Cp72 |
| 60 PLN | |
38776 |
1938 wirnik reklamujący usługi pocztowe ładnie odciśnięty na całostce wysłanej 16.III z urzędu Wilno 2 do Zakopanego (Myślicki 38 109). | Fi.Cp73 |
| 40 PLN | |
38777 |
1938 DOM TOWAROWY "B-CIA JABŁKOWSCY" ODDZIAŁ POCZT. - TELEGR. Warszawa 1, ilustrowana całostka (kapela huculska) wysłana 13.VII z tego, właściwie pośrednictwa pocztowego do miejscowości Szonowo Szlacheckie, dowcipna treść; walor w dobrym stanie zachowania (Myślicki 35 004). | Fi.Cp76 |
| 120 PLN | |
38778 |
1938 kartka do Niemiec nadana w ambulansie pocztowym na trasie Hindenburg (Zabrze) - Katowice nr 279. | Fi.Cp77 |
| 160 PLN | |
38779 |
1938 "CZYN ZBROJNY WOJSK POLSKICH NA WSCHODZIE 1914-1919 PAKOSŁAW-KRECHOWICE BOBRUJSK-KANIÓW-MURNAU JAZŁOWIEC-TAJGA" Warszawa 1, kasownik okolicznościowy na karcie adresowanej Włochy-Warszawa, doskonały stan zachowania, stosowany wyłącznie tego dnia (Myślicki 38 218). | Fi.Cp78I |
| 120 PLN | |
38780 |
1938 cięty blok z Ogólnopolskiej Wystawy Filatelistycznej na liście lotniczym poleconym ze kasowany stemplami okolicznościowymi wystawy. | Fi.bl.5A, 5B Mi.Bl.5A, 5B |
| 180 PLN | |
38781 |
1938 Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, bloki z pełną oryginalną gumą onieważnione datownikami okolicznościowymi wystawy. | Fi.bl.5A, 5B Mi.Bl.5A, 5B |
| 390 PLN | |
38782 |
1938 Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, bloki. | Fi.bl.5A, 5B Mi.Bl. 5A, 5B |
| 370 PLN SPRZEDANY | |
38783 |
1938 ząbkowany blok z Ogólnopolskiej Wystawy Filatelistycznej czysto stemplowany kasownikami okolicznościowymi wystawy na kopercie. | Fi.bl. 5B Mi.Bl. 5A |
| 140 PLN | |
38784 |
1938 Pierwszy polski lot do stratosfery, blok w stanie gabinetowym. | Fi.bl.6 Mi.Bl.6 |
| 250 PLN | |
38785 |
1938 pierwszy polski lot do stratosfery, specjalna kartka z niedoszłego do skutku lotu. | Fi.bl.6 Mi.Bl.6 |
| 220 PLN | |
38786 |
1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok z podlepką na marginesie bloku, ładny stan. | Fi.bl.6 Mi.Bl.6 |
| 200 PLN | |
38787 |
1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok stemplowany stemplem okolicznościowym lotu. | Fi.bl.6 Mi.Bl.6 |
| 120 PLN | |
38788 |
1938 Lot do stratosfery, blok okolicznościowy na liście poleconym z Zakopanego Polany Chochołowskiej 23,9,38 ze stemplem okolicznościowym do USA, na odwrocie stemple odbiorcze, co rzadkie opłata zgodna z taryfą pocztową - zagraniczny druk polecony o wadze 100g, bardzo ładny walor. | Fi.bl.6 Mi.Bl.6 |
| 250 PLN | |
38789 |
1938 list z niedoszłego lotu do stratosfery opłacony okolicznościowym blokiem. | Fi.bl.6 Mi.Bl.6 |
| 150 PLN | |
38790 |
1938 list polecony z Zakopanego 26.IX.39 do Gdańska opłacony blokiem z okazji lotu do stratosfery, nalepka kontroli dewizowej, na odwrocie stempel odbiorczy polskiego UP w Gdańsku. | Fi.bl.6 Mi.Bl.6 |
| 220 PLN | |
38791 |
1938 pierwszy polski lot do stratosfery, list polecony na kopercie okolicznościowej i stemplem okolicznościowym lotu. | Fi.bl.6, 304 Mi.Bl.6, 325 |
| 190 PLN | |
38792 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok. | Fi.bl.7 Mi.Bl.7 |
| 80 PLN | |
38793 |
1938 20 rocznica odzyskania niepodległości, blok. | Fi.bl.7 Mi.Bl.7 |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
38794 |
1938 25. rocznica wymarszu Legionów, blok. | Fi.bl.8 Mi.Bl.8 |
| 90 PLN | |
38795 |
1938 zwrotne poświadczenie wypłaty przekazu pieniężnego, wysłanego 9.VIII z Białej Podlaskiej do miejscowości Rożyszcze na Kresach, na odwrocie dodatkowo znaczek opłaty sądowej; ślady archiwizacji. | |
| 50 PLN | |
38796 |
1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, okolicznościowa karta wydana z okazji wystawy w niewielkim nakładzie 400 sztuk. | |
| 30 PLN | |
38797 |
1938 wznowienie wymiany pocztowej między Polską a Litwą - po długoletnim (od 1920) okresie zerwanych stosunków dyplomatycznych i trwającym stanie wojny - czego skutkiem było m.in zawieszenie wymiany korespondencji między Polską, a Litwą, stosunki unormowano dopiero 19.III.1938 po polskim ultimatum, 30.III nastąpiła akredytacja posłów obu państw w Kownie i w Warszawie, a wkrótce przywrócono również wymianę korespondencji między obydwoma krajami; widokówka datowana 30.IV wysłana 2.V z Poselstwa Rzeczypospolitej Polskiej w Kownie do Lwowa, dopisek ołówkiem "Pierwsza korespondencja z Litwy"; niezwykle ciekawa, historyczna całość w doskonałym stanie zachowania. | |
| 500 PLN | |
38798 |
1938 komplet ośmiu okolicznościowych pocztówek z V Ogólnopolskiej Wystawy Filatelistycznej w Warszawie, oryginalna koperta (uszkodzona). | |
| 90 PLN | |
38799 |
1938 list firmowy z Warszawy opłacony frankaturą mechaniczną. | |
| 80 PLN | |
38800 |
1939 kartka z Krzemieniewa do Skierniewic, użyty znaczek Fi 226 w 1939 roku! | Fi.226 Mi.245 |
| 30 PLN | |
38801 |
1939 polski znaczek kasowany sowieckim kasownikiem 20.11.39 z Kołomyi po zajęciu wschodniej granicy przez Rosjan. | Fi.284 |
| 50 PLN | |
38802 |
1939 polski znaczek kasowany sowieckim kasownikiem 14.11.39 z Kołomyi po zajęciu wschodniej granicy przez Rosjan. | Fi.286 |
| 50 PLN | |
38803 |
1939 list polecony z Chochołowa 10.II.39 do Nowego Targu. | Fi.295, 296 Mi.316, 317 |
| 15 PLN | |
38804 |
1939 ekspres z Krakowa 23.II.39 do Warszawy zwrócony do nadawcy. | Fi.295, 318 Mi.316, 339 |
| 30 PLN | |
38805 |
1939 list polecony z Krakowa 1.6.39 do Nowego Sącza. | Fi.296, 313 Mi.317, 334 |
| 10 PLN | |
38806 |
1939 list lotniczy z Katowic do Stanów Zjednoczonych. | Fi.297, 317 Mi.318, 338 |
| 15 PLN | |
38807 |
1939 widokówka z Zakopanego do Drohobycza. | Fi.310 Mi.331 |
| 10 PLN SPRZEDANY | |