Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
39335 |
1942 Tajna Poczta Podziemna, wydanie o wzorach nawiązujących do wydania londyńskiego, marginesowa seria czysta w pięknym stanie. | Fi.1-9 |
| 800 PLN | |
39336 |
1942 III Rzesza, wycinek części adresowej paczki opłaconej znaczkami poczty polowej i dodatkowo zwykłymi znaczkami opłaty, wysłanej 17.11 z miejscowości Weida na adres "Feldpost 46744D" (4 Kompanie Transport-Begleit-Bataillon); bardzo rzadko spotykany walor w słabszym stanie zachowania - lewy znaczek poczty polowej pionowo rozdarty; wysoka wycena katalogowa. | Mi.2A, 790, 792 |
| 200 PLN | |
39337 |
1942 kasowana parka nalepek dla wojsk desantowych z napisami w językach polskim i angielskim, na wycinku ze stemplem Polskiej Poczty Polowej nr.1. | |
| 40 PLN | |
39338 |
1942 POCZTA POLOWA, seria nalepek różnych rodzajów broni z podwójnymi nadrukami POCZTA POLOWA DOPŁATA i nową wartością. | |
| 300 PLN | |
39339 |
1942 seria nalepek dla wojsk desantowych, wzór 2 ze zmienionymi napisami, wydanie żałobne po śmierci gen. Sikorskiego. | |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
39340 |
1942 Polskie Siły Zbrojne w ZSRR, REJONOWE BIURO CENZURY WOJSKOWEJ Z, pokwitowanie przekazu pieniężnego - zasiłku wojskowego - na kwotę 600 rubli wysłanego z miejscowości Ajguz do Sztabu Polskiej Armii w Jangi-Jul; datownik nadawczy AJGUZ (A) 28.4 i przejściowy Semipałatyńsk z 30.04; na froncie kasownik odbiorczy sowieckiej poczty polowej POLEWAJA POCZTA 3003 (ПОЛЕВАЯ ПОЧТА) przydzielonej 1.VI.1942 przez władze sowieckie do obsługi 7 Dywizji Piechoty, a na odwrocie super rzadki polski trójkątny stempelek cenzury wojskowej przy 7 DP "Z REJ.B.C.W.", gdzie "Z" było kodem oddziału od imienia dowódcy - tu gen.Zygmunta Szyszko-Bohusza; niezwykle rzadki walor o pięknie udokumentowanym obiegu w dobrym stanie zachowania. | |
| 2 000 PLN | |
39341 |
1942 (?) Armia Polska w Wielkiej Brytanii, "RECEIVED FROM H.M. SHIPS" przesyłka wysłana z okrętu do polskiego marynarza przebywającego w szpitalu Royal Navy. | |
| 50 PLN | |
39342 |
1942 Polskie Siły Zbrojne w ZSRR, PŁK LEOPOLD OKULICKI dowódca 7 Dywizji Piechoty, karta wiązana do pakietu zawierającego rozkazy i meldunki wysłane ze Sztabu Polskich Sił Zbrojnych w ZSRR do dowódcy 7 Dywizji Piechoty płk Leopolda Okulickiego w Taszkiencie, datownik "GŁÓWNA POCZTA POLOWA D.TWO.POL.SIŁ.ZBR.w.ZSRR" z wpisaną datą 17 7.42, poniżej numer RN4774 i dwa podpisy, na odwrocie adnotacja "Okulicki płk"; rzadki służbowy walor z okresu formowania Polskiej Armii w Związku Sowieckim przesłany za pośrednictwem polskiej poczty polowej; ogólnie dobry stan zachowania (ślady archiwizacji). | Fi.4 |
| 800 PLN | |
39343 |
1942 Polskie Siły Zbrojne w ZSSR, znaczek "Dojdziemy" za 50 kop. w specjalnym okolicznościowym karnecie numer 963 - wydano ich tylko 1000 szt. | |
| 950 PLN | |
39344 |
1942 ozdobna karta niemieckiej poczty polowej z frontu wschodniego z obiegu. | |
| 140 PLN | |
39345 |
1942 rzadki polecony list z niemieckiej poczty polowej 47535E z Dęblina (przy aeroklubie Irena) 9.XI.42 do Niemiec, stempel cenzury i odbiorczy na odwrocie. | |
| 70 PLN | |
39346 |
1942 (?) III Rzesza, formularz niemieckiej poczty polowej z sygnaturą 504, czysty w idealnym stanie zachowania. | |
| 10 PLN | |
39347 |
1942 Polskie jednostki na Bliskim Wschodzie - Egipt, "Wykaz poczty służbowej i rozkazów przesłanych za pośrednictwem Poczty Polowej Nr.112 z D-twa O.Z. do Oficera Placu w Jerozolimie", dokument wewnętrzny polskiej poczty polowej 112, datownik z dnia 22.VIII; rzadki walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.7 |
| 100 PLN | |
39348 |
1942 kartka wysłana z poczty polowej I Korpusu Wojsk Polskich 3.06.42 z Antenbury do Szkocji. | |
| 55 PLN | |
39349 |
1942 znaczek tajnej poczty stosowany do kwitowania datków na cele konspiracyjne. | |
| 35 PLN | |
39350 |
1942 kartka z poczty polowej I Korpusu Wojsk w Szkocji z upomnieniem z biblioteki o zwrot wypożyczonej książki. | |
| 40 PLN | |
39351 |
1942 zaklejka poczty polowej. | |
| 10 PLN | |
39352 |
1942 Polskie jednostki na Środkowym Wschodzie - Irak, lotniczy listownik hinduski wysłany 17.X12.42 za pośrednictwem poczty polowej 114 do Dowództwa Polskiej Marynarki Wojennej w Londynie; stempel cenzury 55 z parafką cenzora; przesyłki z tej poczty polowej są stosunkowo rzadko spotykane; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 400 PLN | |
39353 |
1942 POCZTA POLOWA, seria nalepek różnych rodzajów broni z nadrukami POCZTA POLOWA DOPŁATA i nową wartością. | |
| 125 PLN SPRZEDANY | |
39354 |
1942 znaczek poczty konspiracyjnej w rzadszym kolorze szaroczarnym. | |
| 35 PLN | |
39355 |
1943 Tajna Poczta Podziemna, wydanie urzędowe do opłaty tajnego "Monitora Polskiego" - narożny znaczek cięty za 50 gr. o podwójnym druku cyfr nominału, podwójna gwarancja Ćwiertnia. | Fi.1A(10) MK2 Dpt |
| 1 200 PLN | |
39356 |
1943 Tajna Poczta Podziemna, wydanie urzędowe do opłaty tajnego "Monitora Polskiego" - unikalny marginesowy znaczek cięty za 50 gr. o podwójnym druku, podwójna gwarancja Ćwiertnia. | Fi.1A (10) Dp |
| 4 000 PLN | |
39357 |
1943 Tajna Poczta Podziemna, wydanie urzędowe do opłaty tajnego "Monitora Polskiego" - znaczek cięty za 50 gr. z błędem "czerwona kropka w cyfrze 5". | Fi.1(10) nz |
| 400 PLN | |
39358 |
1943 Tajna Poczta Podziemna, wydanie urzędowe do opłaty tajnego "Monitora Polskiego"; znaczek za 2 zł. z błędem "Szkocja w kolorze zielonym zamiast w białym". | Fi.3 |
| 200 PLN | |
39359 |
1943 Tajna Poczta Podziemna, wydanie urzędowe do opłaty tajnego "Monitora Polskiego"; znaczek za 2 zł. z błędem "biał plamka za napisem POLSKA". | Fi.3 |
| 200 PLN | |
39360 |
1943 Tajna Poczta Podziemna - III wydanie, Wódz Naczelny gen. K.Sosnkowski, Premier gen. W.Sikorski, oryginalna guma ze śladami podlepień. | Fi.10-11 |
| 240 PLN | |
39361 |
1943 Tajna Poczta Podziemna - III wydanie, Wódz Naczelny gen. K.Sosnkowski, Premier gen. W.Sikorski, rzadkie z pełną oryginalną gumą; 25 rocznica odzyskania niepodległości, tak jak je wydano bez gumy. | Fi.13-16 |
| 1 600 PLN | |
39362 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", znaczek V wydania - I nakład z dodatkową poziomą perforacją przez środek znaczka. | Fi.20a |
| 50 PLN | |
39363 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", dolna połówka pionowo ciętego znaczka V wydania - I nakład w kolorze czerwonym na niebieskawym papierze, z kasownikiem "TAJNA POCZTA POLSKA / SZTAB KOM.GŁ. / ORG.POLSKA NIEPODLEGŁA" na wycinku, sygnatury MIR, WR (Rachmanow). | Fi.20a |
| 50 PLN | |
39364 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", górna połówka pionowo ciętego znaczka V wydania - I nakład w kolorze czerwonym z kasownikiem "TAJNA POCZTA POLSKA / SZTAB KOM.GŁ. / ORG.POLSKA NIEPODLEGŁA" na wycinku, sygnatury MIR, WR (Rachmanow). | Fi.20a |
| 60 PLN | |
39365 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", cięty znaczek V wydania w kolorze czerwonym - I nakład, rzadki na papierze bibułkowym. | Fi.20a nz |
| 75 PLN | |
39366 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", cięty znaczek V wydania - I nakład. | Fi.20a nz |
| 50 PLN | |
39367 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", cięty znaczek V wydania - I nakład w kolorze czerwonym z kasownikiem "TAJNA POCZTA POLSKA / SZTAB KOM.GŁ. / ORG.POLSKA NIEPODLEGŁA" na wycinku, sygnatury MIR, SM(Mikstein), WR (Rachmanow). | Fi.20a nz |
| 70 PLN | |
39368 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", ząbkowany znaczek V wydania - II nakład w kolorze czerwonolila na niebieskawym papierze, z kasownikiem "TAJNA POCZTA POLSKA / SZTAB KOM.GŁ. / ORG.POLSKA NIEPODLEGŁA" na wycinku, sygnatury MIR, WR (Rachmanow). | Fi.20b |
| 70 PLN | |
39369 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", znaczek V wydania w kolorze lilakarminowym drukowany na stronie gumowanej, bardzo rzadki w II nakładzie, szczególnie cięty. | Fi.20b nz |
| 125 PLN | |
39370 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", cięty narożny znaczek V wydania w kolorze brązowolila - II nakład. | Fi.20b nz |
| 25 PLN | |
39371 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", cięty znaczek V wydania z podwójnym drukiem. | Fi.20c |
| 100 PLN | |
39372 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", cięty znaczek V wydania w kolorze fioletowym - II nakład. | Fi.20c nz |
| 30 PLN | |
39373 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", cięty znaczek V wydania w kolorze niebieskoszarym - II nakład. | Fi.20c nz |
| 30 PLN | |
39374 |
1943 blok "Na dozbrojenie", służył jako pokwitowanie za wpłatę gotówkową na broń, nieco zagnieciony i pęknięty na dole, co widac na skanie, ale i tak zachował się w bardzo ładnym stanie. | Fi.Bl.1 |
| 1 080 PLN SPRZEDANY | |