Nowa aukcja rozpocznie się wkrótce

Aukcja 68. Polska Ludowa 1944-1952

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
40634

1945 wyzwolenie miast, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem błędem z poz. 53 z nominałem na dole znaczka.

Fi.356t
Mi.390IV
120 PLN
40635

1945 wyzwolenie miast, znaczek silnie przesuniętym w góre nadrukiem z poz. 41 bez nominału.

Fi.356t
Mi.390IV
120 PLN
40636

1945 "Kalisz" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z mocno przesuniętym w pionie nadrukiem poz.32 - nominał na dole znaczka nasunięty z poz.42, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.356t
Mi.390IV 
180 PLN
40637

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 46 z błędem "uszkodzone 9", gwarancja i opis Walocha.

Fi.357
Mi.390X
35 PLN
40638

1945 wyzwolenie miast, znaczek z silnym abklaczem.

Fi.357
Mi.390X 
30 PLN
40639

1945 wyzwolenie miast, znaczek z abklaczem, zmarszczenia w narożniku.

Fi.357
Mi.390X 
25 PLN
40640

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 36, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.357
Mi.390X 
10 PLN
40641

1945 wyzwolenie miast, parka znaczków z poz. 49-50, podlepka, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.357
Mi.390X 
15 PLN
40642

1945 wyzwolenie miast - Zakopane, list polecony z Lublina 12.2.45 do cukrowni w Grabowie, poniemiecka erka, na odwrocie stempel cenzury nr 307, gwarancja Schmutz.

Fi.357
Mi.390X 
900 PLN
40643

1945 wyzwolenie miast, znaczek z abklaczem.

Fi.357
Mi.390X 
50 PLN
40644

1945 wyzwolenie miast, znaczek III walca z poz. 30 z błędem na znaczku podstawowym "uszkodzone prawe 2", gwarancja i opis Walocha.

Fi.357 (342B)
Mi.390X 
35 PLN
40645

1945 "Zakopane" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z niekatalogowanym błędem na poz.90 "zalana litera a i cyfra 4", gwarancja.

Fi.357 B
Mi.390X 
50 PLN
40646

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 28 z błędem "uszkodzone 4", podlepka, gwarancja i opis Walocha.

Fi.357 B4
Mi.390X 
25 PLN
40647

1945 wyzwolenie miast, pasek znaczków z poz. 56-58, lewy znaczek z błędem "grube o i wcięte p", środkowy znaczek z błędem "ścięte a", gwarancja i opis Walocha.

Fi.357 B8, B9
Mi.390X 
120 PLN
40648

1945 "Zakopane" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z zaawansowanym błędem na poz.9/59 "cała góra litery a uszkodzona", widoczne na skanie poziome złamanie, gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.357 B11
Mi.390X
25 PLN
40649

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 9 z błędem "uszkodzone a", podlepka, gwarancja i opis Walocha.

Fi.357 B11
Mi.390X 
25 PLN
40650

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 24 z błędem "brak haczyka w 1" i "uszkodzone o", ślady przywarcia, gwarancja i opis Walocha.

Fi.357B3
Mi.390X
25 PLN
40651

1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem nadruku na poz. 28 "uszkodzona cyfra 4", abklacz.

Fi.357 B4
Mi.390X
70 PLN
40652

1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem nadruku na poz. 4 "o ścięte z lewej strony".

Fi.357B7
Mi.390X
45 PLN
40653

1945 wyzwolenie miast, znaczek z nadrukiem z poz. 57 z błędem "pierwsze a ścieniałe".

Fi.357B9
Mi.390X
45 PLN
40654

1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem nadruku na poz. 9 "drugie a uszkodzone", abklacz, gwarancja Petriuk.

Fi.357 B11
Mi.390X
80 PLN
40655

1945 wyzwolenie miast, parka znaczków z poz. 59-60, lewy znaczek z błędem "uszkodzone a", gwarancja i opis Walocha.

Fi.357B11
Mi.390X 
60 PLN
40656

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 59 z błędem "uszkodzone drugie a", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.357 B11
Mi.390X 
50 PLN
40657

1945 wyzwolenie miast, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem z poz. 90 z nadrukiem nominału na dole znaczka i abklaczem, gwarancja Wiatrowski.

Fi.357t
Mi.390X
200 PLN
40658

1945 wyzwolenie miast, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem z poz. 53 z nadrukiem nominału na dole znaczka.

Fi.357t
Mi.390X
150 PLN
40659

1945 wyzwolenie miast, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem z poz. 9 z nadrukiem nominału na dole i na marginesie, na marginesie podlepka.

Fi.357t B11
Mi.390X
150 PLN
40660

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 1 z silnie przesuniętym nadrukiem, nominał na dole znaczka, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.357t
Mi.390X 
150 PLN
40661

1945 wydanie łódzkie, parka z przesuniętą perforacją.

Fi.358
Mi.391
65 PLN
40662

1945 list polecony z Poznania do Zakopanego, stempel cenzury wojskowej nr 2172.

Fi.358
Mi.391
50 PLN
40663

1945 I OGÓLNOPOLSKI ZJAZD PRACOWNIKÓW POCZTY I TELEKOMUNIKACJI w POZNANIU, znaczek ostemplowany okolicznościowo 16.6 w Poznaniu (Myślicki 45 002 + 201) na okupacyjnej kopercie Dyrekcji Poczty w Poznaniu.

Fi.358
Mi.391 
50 PLN
40664

1945 wydanie łódzkie, czworoblok z silnie przesuniętą perforacją, zmatowienia na gumie.

Fi.358
Mi.391 
50 PLN
40665

1945 list z Warszawy 26.VIII.45 do Poznania, stempel cenzury wojskowej nr 2179.

Fi.358
25 PLN
40666

1945 kartka okolicznościowa ze stemplami I Ogólnopolskiego Zjazdu Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu.

Fi.358
15 PLN
40667

1945 list z Wołomina do Gdańska, znaczki za 1 zł w dwóch odmianach koloru prowizoryczny stempel Wołomina odbity w kolorze fioletowym, stempel cenzury wojskowej nr 1368, adnotacja - do rąk własnych potraktowana jako polecenie, stąd właściwa taryfa 3 zł.

Fi.358, 362
Mi.391, 393 
250 PLN
40668

1945 list polecony z Rozwadowa nad Sanem 29.4.45 do Babic, przejściowe prowizorczyczne kasowniki.

Fi.358, 365
Mi.391, 394
80 PLN
40669

1945 całostka znak opłaty z rysunkiem orła piastowskiego nadrukowany na formularzu kartkowym bez poddruku, z napisem "ŁÓDŹ", hasło propagandowe 4 - "PAMIĘTAJMY O ŻOŁNIERZU"; dofrankowana znaczkami wydania łódzkiego po 1 zł i jako polecona wysłana 3.4 z Bydgoszczy do Krakowa, prowizoryczna, okupacyjna nalepka polecenia z wyciętym numerem i nazwą urzędu; stempelek cenzury wojskowej z dopisaną literką "A", kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.358, Cp91II
Mi.391 
400 PLN
40670

1945 wydanie łódzkie, strona ze zbioru wystawowego z odmianami papierów, ząbkowania, kolorów i gumy.

Fi.358-60
Mi.391-2, 404
150 PLN
40671

1945 wydanie łódzkie, parka znaczków bez perforacji poziomej na marginesie.

Fi.358s
Mi.391
60 PLN
40672

1945 wydanie łódzkie - pomnik T.Kościuszki, czworoblok makulatury znaczka za 3 zł. ze znacznie przesuniętą perforacją pionową i lekko poziomą, bardzo rzadkie w takiej formie.

Fi.359 Mk
Mi.404 
600 PLN
40673

1945 list polecony z Krakowa 14.9.45 do Czerwonego Krzyża w Genewie, stempel cenzury wojskowej nr 2053, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.359, 377
40 PLN