Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
40914 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 3,50 zł. z błędem na poz.12 "wcięcie w dolnym łuku litery S", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.390 B Mi.423 |
| 40 PLN | |
40915 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 3,50 zł. z błędem na poz.25 "cyfra 7 cieńsza w środku", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.390 B2 Mi.423 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
40916 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 6 zł. z rzadkim błędem występującym tylko na dwu wartościach (6 i 10 zł.) na poz.11 "brak lewego ramienia litery t", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.391 B Mi.424 |
| 45 PLN SPRZEDANY | |
40917 |
1946 1. rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek z błędem "wcięcie w cyfrze 7 z prawej strony". | Fi.392 B1 Mi.425 |
| 20 PLN | |
40918 |
1946 1. rocznica wyzwolenia Warszawy, nadruk na znaczku z błędem 384s "kropka pod prostokątem z nominałem" występująca w I walcu. | Fi.392s Mi.425 |
| 120 PLN | |
40919 |
1946 83. rocznica Powstania Styczniowego, czworoblok. | Fi.394 Mi.427 |
| 40 PLN | |
40920 |
| 40 PLN | |
40921 |
1946 kasownik okolicznościowy z Warszawy z okazji Zjazdu Więźniów Politycznych. | Fi.394 |
| 40 PLN | |
40922 |
1946 83. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek z błędem "plamka między T i Y". | Fi.394B1 Mi.427 |
| 25 PLN | |
40923 |
1946 lotniczy list polecony z Siemianowic Śląskich 10.10.46 do Szkocki, stempel cenzury zagranicznej nr 3248. | Fi.395 Mi.396 |
| 60 PLN | |
40924 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek ze znacznym przesunięciem perforacji. | Fi.395 Mi.428 |
| 20 PLN | |
40925 |
1946 wydanie lotnicze, seria z odmianami papieru i ząbkowań. | Fi.395-400 Mi.428-33 |
| 400 PLN | |
40926 |
1946 wydanie lotnicze, strony ze zbioru wystawowego z odmianami kolorów, ząbkowań. | Fi.395-400 Mi.428-33 |
| 360 PLN | |
40927 |
1946 samolot nad Warszawą, 5 zł bez numeru kontrolnego - frankatura wielokrotna, parka pionowa na karcie pocztowej wysłanej 7.6.1949 z miejscowości Boguszów do Chęcin. | Fi.395II Mi.428I |
| 50 PLN | |
40928 |
1946 list z Zabrza 20.9.46 do Niemiec, stempel cenzury nr 3029. | Fi.396 Mi.429 |
| 30 PLN | |
40929 |
1946 wydanie lotnicze - Dakota nad Warszawą, marginesowa próba znaczka za 10 zł. w kolorze niebieskim, z pełną oryginalną gumą bez podlepki ani jej śladu (Fi.6000.-), gwarancja Krawczyk, Schmutz. | Fi.396 P2 Mi.429 |
| 2 400 PLN | |
40930 |
1946 list lotniczy z Warszawy do Niemiec. | Fi.396, 408b Mi.429, 441b |
| 25 PLN | |
40931 |
1946 wydanie lotnicze, próba w kolorze niebieskim, rudawe plamki na gumie, gwarancja Berbeka. | Fi.396P2 Mi.429 |
| 1 200 PLN | |
40932 |
1946 list lotniczy z Wałbrzycha do Szwajcarii, stempel urzędu cenzury nr 3262. | Fi.397 Mi.430 |
| 40 PLN | |
40933 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek cięty, gwarancja Schmutz. | Fi.397nz Mi.430U |
| 400 PLN | |
40934 |
1946 wydanie lotnicze, czworoblok znaczków w kolorze czerwonawo karminowym na niekatalogowanym papierze białym bezdrzewnym x. | Fi.398 Mi.431 |
| 100 PLN | |
40935 |
1946 samolot nad Warszawą, 20 zł - frankatura mieszana, lotniczy list polecony wysłany 1.10 z Lublina do Anglii, stempelek cenzury zagranicznej 3274, ręczny dopisek czerwoną kredką "Par Avion", kasownik odbiorczy 11.OCT; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (koperta uszkodzona podczas otwierania przez cenzurę i minimalnie przycięta z lewej strony). | Fi.398, 380, 381 Mi.431, 414, 415 |
| 120 PLN | |
40936 |
1946 lotniczy list polecony z Wrocławia 6.11.46 do Szwajcarii, stempel urzędu cenzury nr 3223. | Fi.398, 408a Mi.431, 441a |
| 35 PLN | |
40937 |
1946 samolot nad Warszawą, 25 zł - frankatura pojedyncza, polecony list lotniczy wysłany 20.5.47 z Warszawy do Londynu, na odwrocie stempelek "Kontrola przeprowadzona". | Fi.399 Mi.432 |
| 80 PLN | |
40938 |
1946 samolot nad Warszawą, 25 zł - frankatura mieszana, list polecony wysłany 9.1.1948 z urzędu Kraków 19 do Warszawy. | Fi.399, 423A Mi.432, 458B |
| 15 PLN | |
40939 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek z przesuniętą perforacją - sygnatura częściowo na górze znaczka, zagiety na skos. | Fi.400 Mi.433 |
| 15 PLN | |
40940 |
1946 samolot nad Warszawą, 30 zł - frankatura mieszana (Fi.150.-), polecony list lotniczy wysłany 20.VII z Warszawy do Chicago, kasowniki odbiorcze; dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.400, 377, 395, 396 Mi.430, 410, 428, 429 |
| 100 PLN | |
40941 |
1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii, kasowany znaczek za 3+5 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk. | Fi.401 Mi.434 |
| 60 PLN | |
40942 |
1946 Polacy w Hiszpanii, znaczek na specjalnej karcie skasowany 14.4 w Szczecinie datownikiem okolicznościowym "TRZYMAMY STRAŻ NAD ODRĄ DNI SZCZECINA 12-14.4.46" z wyróżnikiem "d" (Myślicki 46 008) | Fi.401 Mi.434 |
| 70 PLN | |
40943 |
1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii. | Fi.401 Mi.434 |
| 10 PLN | |
40944 |
1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek bez perforacji pionowej na lewym marginesie | Fi.401s Mi.434 |
| 600 PLN | |
40945 |
1946 600 lecie Bydgoszczy, oryginalnie kasowany znaczek za 3+2 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, na odwrocie przebarwienie od innego znaczka, poza tym w barzdo ładnym stanie, gwarancja Krawczyk. | Fi.402 Mi.435 |
| 60 PLN | |
40946 |
1946 600-lecie Bydgoszczy, narożny znaczek ze stemplem okolicznościowym z pomorskiej wystawy przemysłu, rzemiosła i hanlu (Myślicki 46103). | Fi.402 Mi.435 |
| 50 PLN | |
40947 |
1946 600-lecie Bydgoszczy, czworoblok, niedobite dolne sygnatury. | Fi.402 Mi.435 |
| 50 PLN | |
40948 |
1946 obóz śmierci w Majdanku. | Fi.403 Mi.436 |
| 35 PLN | |
40949 |
1946 Obóz śmierci w Majdanku, oryginalnie kasowany znaczek za 3+5 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja. | Fi.403 Mi.436 |
| 60 PLN | |
40950 |
1946 600-lecie Bydgoszczy, rzadki kompletny 50-cio znaczkowy arkusz drukarski z oznaczeniem nakładu i walca (był tylko jeden), w tym znaczek z błędem "plama poza obrazem". Bardzo dobry stan zachowania. | Fi.402 ark. (402 B1) Mi.435 |
| 650 PLN | |
40951 |
1946 Obóz śmierci w Majdanku, rekonstrukcja arkusza (dwa 25-bloki) z błędami: na poz.44 "uszkodzona górna ramka i plama nad cyfrą 3"; na poz.10 "dwie ukośne kreski na prawym marginesie na wysokości ramienia"; na poz.11 "szpicruta pod lewym ramieniem", na poz.41 "kropka poza obrazem znaczka z lewej strony na wysokości puszki z Cyklonem B", na poz.50 "jasna plamka na wysokości prawego oka kościotrupa" (Fi.1180.-). | Fi.403 B1,B2, B3, B4 Mi.436 |
| 900 PLN | |
40952 |
1946 25. rocznica III Powstania Śląskiego, znaczek z kasownikiem okolicznościowym. | Fi.404 Mi.437 |
| 15 PLN | |
40953 |
1946 25 rocznica III Powstania Śląskiego, kasowany znaczek za 3+7 zł. na wycinku, znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk. | Fi.404 Mi.437 |
| 30 PLN | |