Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
17121 |
1943 I.Paderewski - 25 rocznica Powstania Wielkopolskiego, znaczek za 20 f. kasowany na wycinku czerwonym kasownikiem obiegowym, gwarancja. | Fi.35 |
| 20 PLN | |
17122 |
1943 25 rocznica Powstania Wielkopolskiego, znaczek skasowany 27.XII datownikiem w kolorze czerwonym w karnecie ozdobionym rzadziej spotykanym drzeworytem sygnowanym Z.S.; karnet i znaczek ukośnie zgięte; gwarancja. | Fi.35 |
| 180 PLN | |
17123 |
1943 80 rocznica powstania styczniowego, odbitka z oryginalnej unieważnionej matrycy, co unikalne w rozmiarze i na papierze definitywnego bloku, gwarancja Krawczyk. | Fi.bl.3 |
| 1 200 PLN | |
17124 |
1943 80 rocznica powstania styczniowego, blok unieważniony czerwonym kasownikiem w pierwszym dniu obiegu, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.3 |
| 280 PLN | |
17125 |
1943 80 rocznica powstania styczniowego, blok czysty, gwarancja Schmutz. | Fi.Bl.3 |
| 380 PLN | |
17126 |
| 320 PLN | |
17127 |
1943 odbitka z unieważnionej matrycy. | Fi.Cp5 |
| 35 PLN | |
17128 |
1943 odbitka z unieważnionej matrycy. | Fi.Cp6 |
| 35 PLN | |
17129 |
| 35 PLN | |
17130 |
1943 znaczki dopłaty. | Fi.D2 |
| 10 PLN | |
17131 |
1943 znaczek na przesyłki urzędowe, kasowany znaczek za 20 f. na małym wycinku, gwarancja. | Fi.U1 |
| 10 PLN | |
17132 |
| 300 PLN | |
17133 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, blok stemplowany stemplem okolicznościowym pierwszego dnia obiegu. | Fi.bl.4 |
| 170 PLN | |
17134 |
1943 grafika obozowa "Warszawa". | |
| 80 PLN | |
17135 |
1943 kartka z grafika obozową. | |
| 80 PLN | |
17136 |
| 80 PLN | |
17137 |
1943 karykatura starszego oficera obozu pułkownika Szalewicza, autorska odbitka E.Czarneckiego z jego sygnaturą w prawym dolnym rogu, jedna z pierwszych odbitek - ciemnoniebiesko brunatna i o ostrym rysunku, bardzo rzadka - prawie wszystkie znane egzemplarze są w jasnych odcieniach. | |
| 4 000 PLN | |
17138 |
1943 (?) Matka Boska z małym Jezusem na rękach, autorska odbitka drzeworytu sztorcowego sporządzona przez Stefana Michalskiego według projektu Jana Knothe, praca sygnowana przez obu twórców ołówkiem u dołu; autorzy ci stanowili najlepszy zespół, który wykonał w obozie bardzo wiele grafik, zarówno artystycznych jak i użytkowych (znaczki, ilustracje, zaproszenia, wizytówki, exlibrisy, etc.), ich prace mogą stanowić ozdobę niejednego zbioru czy galerii; piękny walor w minimalnie słabszym stanie zachowania (papier w kilku miejscach lekko sfałdowany). | |
| 2 000 PLN | |
17139 |
1943 (?) Ucieczka do Egiptu, odbitka przepięknego artystycznego drzeworytu sztorcowego sporządzona przez nieznanego artystę według pierwowzoru autorstwa Stanisława Ostoi-Chrostowskiego z 1930 roku; wspaniały walor w bardzo dobrym stanie zachowania (na odwrocie kilka nieznacznych przebarwień). Nowodruk z oryginalnego klocka - wersja II - sporządzony w 2007 roku, sprzedawany jest na aukcjach grafik za ok 1000 zł. | |
| 2 500 PLN | |
17140 |
1943 pocztówka ozdobiona grafiką autorstwa Mariana Puchalskiego przedstawiającą Pałac na wodzie w warszawskich Łazienkach, na odwrocie napis POCZTÓWKA. | |
| 80 PLN | |
17141 |
1943 pocztówka ozdobiona rzadko spotykaną patriotyczną grafiką z okazji 80 rocznicy Powstania Styczniowego 1863-1943 z wplecionym w ramkę napisem BIWAK POMORZE. | |
| 200 PLN | |
17142 |
1943 pocztówka ozdobiona drzeworytem z motywem harcerskiej lilijki, którego autorem jest Stefan Płatkowski; temat - HARCERSTWO. | |
| 150 PLN | |
17143 |
1943 pocztówka ozdobiona drzeworytem, którego autorem jest Marian Stępień, przygotowana z okazji Wystawy Leśnej, organizowanej w dniach 12-18 września. | |
| 100 PLN | |
17144 |
1943 pocztówka ozdobiona drzeworytem przedstawiającym katedrę na Wawelu, na odwrocie napis POCZTÓWKA. | |
| 80 PLN | |
17145 |
1943 karnet - zaproszenie na otwarcie wystawy "DOM MIESZKALNY" w dniu 14.VIII organizowanej przez Koło Techników Budowlanych i Drogowo-Wodnych, wykonane drzeworytem efektowne i rzadkie wydawnictwo w dobrym stanie zachowania (na okładkach niewielkie przebarwienia). | |
| 500 PLN | |
17146 |
1943 pocztówka ozdobiona drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego przedstawiającym ratusz poznański, na odwrocie napis POCZTÓWKA. | |
| 80 PLN | |
17147 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, odbitka górnej części bloku. | |
| 20 PLN | |
17148 |
1943 grafika autorstwa Mariana Puchalskiego z okazji 440 rocznicy powołania przez Sejm Rzeczypospolitej Wojsk Pancernych - Husarii, bardzo dobry stan zachowania. | |
| 1 200 PLN | |
17149 |
1943 ZADUSZKI okolicznościowa grafika ozdobiona drzeworytem z motywem harcerskiej lilijki, odbita na cienkiej bibułce; walor w dobrym stanie zachowania (ukośne zagięcia); temat - HARCERSTWO. | |
| 150 PLN | |
17150 |
1944 znaczki ze Stanisławem Żółkiewskim i Stefanem Czarnieckim na karcie, ostemplowane 4.IV kasownikiem okolicznościowym "RACŁAWICE"; gwarancja. | Fi.24, 29 |
| 30 PLN | |
17151 |
1944 Hetmani, znaczek z Janem Karolem Chodkiewiczem, ostemplowany 2.V kasownikiem okolicznościowym "GÓRA ŚW.ANNY" na karcie pocztowej ozdobionej drzeworytem, autorstwa Zygmunta Pazdy, przygotowanym z okazji XXV rocznicy powrotu Śląska Cieszyńskiego do Polski; karta w rzadziej spotykanym niebieskim kolorze; gwarancja. | Fi.27 |
| 100 PLN | |
17152 |
1944 rocznica bitwy o górę św. Anny i III powstania śląskiego, karnet pamiątkowy ozdobiony suchym tłoczeniem; gwarancja. | Fi.28 |
| 200 PLN | |
17153 |
1944 pocztówka z grafiką obozową z obiegu ze stemplem okolicznościowym Roku Olimpijskiego. | Fi.30, 41 |
| 120 PLN SPRZEDANY | |
17154 |
1944 odbitka z unieważnionej matrycy. | Fi.36 |
| 35 PLN | |
17155 |
1944 wydanie obiegowe, czarna odbitka z unieważnionej oryginalnej matrycy kreślona w dół na skos, gwarancja Krawczyk. | Fi.36 |
| 30 PLN | |
17156 |
1944 wydanie obiegowe - znaczek na zawiadomieniu z biblioteki o możliwości odebrania zamówionej książki, wysłanym 2.III, dodatkowy rzadko spotykany stempelek "DRUK BEZPŁATNY KSP" - K(siążka) S(ama) P(rzychodzi); niewielkie miejscowe przebarwienia; gwarancja Krawczyk. | Fi.36a |
| 150 PLN | |
17157 |
1944 znaczek wydania obiegowego na kartce nadanej 8.4.44. | Fi.36 |
| 70 PLN | |
17158 |
1944 "LAS I WIEŚ" zaproszenie w formie karnetu na wieczór muzyczny organizowany przez Koło Leśników, ozdobione drzeworytem, którego autorem jest Zbigniewa Pazda; ofrankowane znaczkiem wydania obiegowego w kolorze brązowoczerwonym i przesłane 14.V; gwarancja. | Fi.36a |
| 1 200 PLN | |
17159 |
1944 wydanie obiegowe, znaczek za 5 f. w kolorze brązowoczerwonym kasowany okolicznościowo na oryginalnym wycinku z druku bibliotecznego, gwarancja. | Fi.36a |
| 20 PLN | |
17160 |
1944 wydanie obiegowe - znaczek w kolorze brązowoczerwonym unieważniony 13.VI kasownikiem okolicznościowym "UTWORZENIE POLSKIEJ ŻANDARMERII" na pocztówce ozdobionej drzeworytem, którego autorem jest Marian Stępień, przedstawiającym kościół św.Jadwigi w Pszczynie; słabszy stan zachowania (przebarwienia); gwarancja. | Fi.36a |
| 45 PLN | |