Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
17001 |
1942 Pocztylion drugiego wydania w kolorze jasnoczerwonym na papierze y1 (nakład 181 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.6IIcy1 |
| 450 PLN | |
17002 |
1942 Pocztylion, znaczek w kolorze ciemnoczerwonym na papierze x1 (nakład 972 sztuk), gwarancja i oznaczenie. | Fi.6bx1 |
| 160 PLN | |
17003 |
1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, gwarancja. | Fi.7 |
| 20 PLN SPRZEDANY | |
17004 |
1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, seria czarnych odbitek z unieważnionej oryginalnej matrycy, gwarancja Krawczyk. | Fi.7, 9, 11 |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
17005 |
1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, znaczki wydane do 15.VI ostemplowane 18.VI na karcie kasownikiem okolicznościowym Zieleńce, gwarancja Krawczyk. | Fi.7, 9, 11ay |
| 120 PLN | |
17006 |
1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, znaczki za: 5 pf brązowy, 5 pf czerwony na papierze białym grubym bibulastym, 10 pf zielony na papierze białym grubym bibulastym ostemplowane okolicznościowo 13.VIII kasownikiem "TYDZIEŃ ŚWIĘTA W.F. I SPORTU" na karcie pocztowej sporządzonej z opakowania po papierosach ORO, stempelek POCZTÓWKA; bardzo rzadki dekoracyjny walor; gwarancja. | Fi.7by, 8x2, 10bx2 |
| 500 PLN | |
17007 |
1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, gwarancja. | Fi.8x1 |
| 30 PLN | |
17008 |
1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, znaczek z retuszowanej kliszy, gwarancja. | Fi.9x1b |
| 140 PLN | |
17009 |
1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, ciemny i jasny znaczek za 10 pf. z retuszowanej kliszy (Fi.300.-), gwarancje i opisy obu Schmutz. | Fi.9x1b |
| 350 PLN | |
17010 |
1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, trzy całości ofrankowane znaczkami tego wydania: | Fi.9x1b, 10x1, 10x2 |
| 1 000 PLN | |
17011 |
1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, znaczek z 10 fen. na papierze białym grubym bibulastym, na składanej karcie wysłanej 28.IX, przesyłka z oryginalnego obiegu pocztowego w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.10x2 |
| 300 PLN | |
17012 |
1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, znaczek z 20 fen. w kolorze ultramarynowym na papierze szarym szorstkim średnim, na karcie ostemplowany 18.VI kasownikiem okolicznościowym "ZIELEŃCE", przesyłka z oryginalnego obiegu pocztowego (opłata niezgodna z taryfą); bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Falkowski. | Fi.11ay |
| 200 PLN | |
17013 |
1942 Madonna, czysta seria na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja. | Fi.12-14x |
| 125 PLN | |
17014 |
1942 Madonna, kasowana seria na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja Schmutz. | Fi.12-14x |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
17015 |
1942 Madonna, czysta seria na papierze szarym szorstkim grubym, gwarancja Krawczyk. | Fi.12-14y |
| 125 PLN | |
17016 |
1942 Madonna, kasowana seria na papierze szarym szorstkim grubym, gwarancja Krawczyk,. | Fi.12-14y |
| 110 PLN | |
17017 |
1942 "GDY SIĘ CHRYSTUS RODZI" nieopisany dotąd karnet z sucho tłoczonymi życzeniami świątecznym, trzeci do serii z: "GLORIA IN EXCELSIS DEO" i "ANIOŁ PASTERZOM MÓWIŁ", dodatkowo ozdobiony grafiką, której autorem jest najprawdopodobniej Marian Stępień, ofrankowany znaczkiem z wizerunkiem Matki Boskiej Obozowej za 5 fen. na papierze szarym szorstkim grubym, przesłany 24.XII; efektowne walor w doskonałym stanie zachowania; z medalowej kolekcji Oivinda Bohna z Norwegii; gwarancja. | Fi.12y |
| 700 PLN | |
17018 |
1942 kartka z życzeniami świątecznymi nadana 23.12.42 ze stemplem z lilijką harcerską i napisem "CZUWAJ 24-XII-42", gwarancja Jendroszek. | Fi.15 |
| 600 PLN | |
17019 |
1942 Pochodnia, dwie serie na różnych papierach, różne gwarancje. | Fi.15-7 |
| 100 PLN | |
17020 |
1942 PROJEKTY - komplet prac konkursowych na znaczki poczty obozowej; 27 odbitek autorskich na rzadkim średnim papierze (zwykle drukowano je na bibułce), w tym prace takich autorów jak Z.Pazda (I miejsce), M.Stępień (II i III m. - dwa jego projekty sygnowane ołówkiem) M.Puchalski i inni - wynik ogłoszono w trakcie Wystawy Filatelistycznej; trzy z nich, te na dole po prawej, zrealizowano jako znaczki; gwarancja Schmutz. | Fi.15-17, Cp6 E |
| 4 200 PLN | |
17021 |
1942 PROJEKTY - komplet prac konkursowych na znaczki poczty obozowej; 27 odbitek autorskich na bibułkowym papierze, w tym prace takich autorów jak Z.Pazda (I miejsce), M.Stępień (II i III miejsce), M.Puchalski i inni - wynik ogłoszono w trakcie Wystawy Filatelistycznej; trzy projekty - te na dole po lewej, zrealizowano jako znaczki, jeden jako kartę pocztową; gwarancja Schmutz. | Fi.15-17, Cp6 P |
| 2 400 PLN | |
17022 |
1942-43 Pochodnia, seria kasowana na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja. | Fi.15-17x |
| 40 PLN | |
17023 |
1942-43 Pochodnia, seria czysta na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja. | Fi.15-17x |
| 50 PLN | |
17024 |
1942-43 Pochodnia, seria na papierze szarym szorstkim grubym, z dwoma odmianami koloru - karmin i cynober, znaczka za 5f., gwarancja Krawczyk. | Fi.15ab-17y |
| 90 PLN | |
17025 |
1942 Pochodnia - karminowy znaczek za 5 fen z perforacją na górnej krawędzi na karcie z życzeniami świątecznym i noworocznymi przesłanej 31.XII; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.15ay |
| 150 PLN | |
17026 |
1942-43 Pochodnia, dwa znaczki za 5 fen w kolorze cynobrowym o różnych odcieniach i znaczek za 20 na papierze białym gładkim bibułkowym, ostemplowane kasownikiem okolicznościowym "ROKITNA", gwarancja. | Fi.15x, 17x |
| 80 PLN | |
17027 |
1942 Pochodnia - znaczek za 10 fen ostemplowany 22.XI kasownikiem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS" na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym cerkiew Wołoską we Lwowie; na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja. | Fi.16y |
| 80 PLN | |
17028 |
| 500 PLN | |
17029 |
1942 Wystawa Filatelistyczna, blok Madonna, piękny stan (Fi.800.-), gwarancja. | Fi.bl.2 |
| 700 PLN | |
17030 |
1942 Wystawa Filatelistyczna, blok Madonna z bardzo rzadkim błędem "perła w koronie", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.bl.2 B |
| 1 600 PLN | |
17031 |
1942 grzecznościowo stemplowana całostka z retuszowanej kliszy. | Fi.Cp2 |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
17032 |
1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, retuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany od strony znaku opłaty, karta z oryginalnego obiegu pocztowego, wysłana 18.IX, doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp2IIax |
| 150 PLN | |
17033 |
1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, retuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany od strony znaku opłaty, doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp2IIax |
| 250 PLN | |
17034 |
1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, nieretuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany na rewersie, karta ostemplowana 18.VI kasownikiem okolicznościowym "ZIELEŃCE", zaadresowana, ale bez treści, na odwrocie stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC" z parafką; dobry stan stan zachowania (nieliczne drobne przebarwienia); gwarancja Schmutz. | Fi.Cp2Iay |
| 140 PLN | |
17035 |
1942 kartka z biblioteki obozowej. | Fi.Cp3 |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
17036 |
1942 Matka Boska Obozowa, całostka o ciemnym znaku opłaty ze stemplem "wystawa filatelistyczna" przesłana 7.X; dodatkowo stempelek Koła Filatelistów, na odwrocie zaproszenie wraz z programem imprezy; gwarancja. | Fi.Cp3 |
| 124 PLN SPRZEDANY | |
17037 |
1942 Matka Boska Obozowa, całostka o ciemnym znaku opłaty ostemplowana kasownikiem okolicznościowym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA", bez treści na odwrocie; gwarancja. | Fi.Cp3 |
| 140 PLN | |
17038 |
1942 Matka Boska Obozowa, całostka o jasnym znaku opłaty, idealny stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp3a |
| 200 PLN | |
17039 |
1942 Matka Boska Ostrobramska, całostka o ciemnozielonym znaku opłaty, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp4 |
| 200 PLN | |
17040 |
1942 Matka Boska Ostrobramska, całostka o ciemnym znaku opłaty przesłana 23.XII, gwarancja. | Fi.Cp4y1 |
| 120 PLN SPRZEDANY | |