Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
18636 |
1950 groszy, list firmowy z Bytomia 15.11.50 do Gliwic opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze fioletowym. | Fi.520, 526 Mi.651, 658 |
| 20 PLN | |
18637 |
1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, Bierut, nienotowany dotąd znaczek za 15 zł. z lila stempelkiem typu 31, gwarancja Krawczyk. | Fi.521 Mi.653 |
| 100 PLN | |
18638 |
1950 "groszy - lokalny", Piła, Bierut, znaczek za 15 zł. z rzadszym w kolorze zielonym stempelkiem typu 41, gwarancja Krawczyk. | Fi.521 Mi.653 |
| 60 PLN | |
18639 |
1950 "groszy - lokalny", Brzeziny, Bierut, znaczek za 15 zł. z lila stempelkiem typu 34, gwarancja Krawczyk. | Fi.521 Mi.653 |
| 70 PLN | |
18640 |
1950 Bolesław Bierut, 15 zł nieząbkowany !!! odmiana niekatalogowana (z dwóch stron wąskie marginesy) - frankatura mieszana ze znaczkiem z nadrukiem "groszy", karta pocztowa (okupacyjny formularz kartkowy) wysłana 21.XI miejscowo w Warszawie, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.521, 516 Mi.550, 660 |
| 200 PLN | |
18641 |
1950 "groszy - lokalny", Trzebicz, Bierut, nienotowany dotąd znaczek za 20 zł. z czarnym stempelkiem typu 42, gwarancja Krawczyk. | Fi.522 Mi.654 |
| 100 PLN | |
18642 |
1950 groszy, list z Łodzi 7.12.50 do Warszawy ze znaczkami z nadrukiem groszy typ 5 w kolorze fioletowym. | Fi.522 Mi.654 |
| 30 PLN | |
18643 |
1950 "groszy" znaczki z niebieskim nadrukiem typu 26, list wysłany 30.11 z miejscowości Cieszków do Wrocławia; na froncie wyraźna i czysta odbitka kasownika propagandowego; wyjątkowo estetyczna całość w doskonałym stanie zachowania; na odwrocie sygnowane Roszkowski. | Fi.522 Mi.654 |
| 200 PLN SPRZEDANY | |
18644 |
1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 18, list wysłany 11.1.1951 z miejscowości Kamionna do Warszawy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; na odwrocie sygnowane Roszkowski. | Fi.522, 525 Mi.654, 657 |
| 100 PLN | |
18645 |
1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 23, widokówka wysłana 20.11 z Warszawy do Lublina. | Fi.522, 527I Mi.654, 665 |
| 25 PLN | |
18646 |
1950 "groszy - lokalny", Bielsk Podlaski, Bierut, najrzadszy katalogowany znaczek za 30 zł. z rzadszym w kolorze zielonym stempelkiem typu 37, gwarancja Krawczyk. | Fi.524 Mi.656 |
| 140 PLN | |
18647 |
1950 groszy, list polecony z Pońca do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 18 w kolorze fioletowym i czerwonym. | Fi.525, 527 Mi.657, 665 |
| 25 PLN SPRZEDANY | |
18648 |
1950 firmowy list polecony z Warszawy 9.11.50 do Gdyni, znaczki z nadrukami typ 23 i 24 w kolorze fioletowym. | Fi.525, 527 Mi.657, 665 |
| 40 PLN | |
18649 |
1950 Bolesław Bierut, znaczek z niedodrukiem obrazka. | Fi.526 Mi.555 |
| 45 PLN | |
18650 |
1950 groszy, list z Milicza do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 23 w kolorze czarnym. | Fi.527 Mi.665 |
| 20 PLN SPRZEDANY | |
18651 |
1950 list firmowy z Gliwic 20.11.50 do Warszawy, nadruki dyrekcyjne typ 3B w kolorze fioletowym. | Fi.527 Mi.665 |
| 20 PLN | |
18652 |
1950 "groszy - lokalny", Brzeg Dolny, plan 6-letni, znaczek za 15 zł. z czarnym stempelkiem bardzo rzadkiego typu 45 (Fi.200.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.527 II Mi.665 |
| 125 PLN | |
18653 |
1950 "groszy" znaczki z fioletowym i czerwonym nadrukiem typu 16, list wysłany 9.1.1951 z miejscowości Grodzisk Wielkopolski do Warszawy, bardzo dobry stan zachowania; sygnowano Roszkowski. | Fi.527, 513 Mi.665, 659 |
| 120 PLN | |
18654 |
1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 15, list wysłany 12.1.1951 z miejscowości Bojanowo Poznańskie do Warszawy; dobry stan zachowania (jeden znaczek minimalnie uszkodzony). | Fi.527II Mi.665 |
| 40 PLN | |
18655 |
1950 Plan 6-letni, parka z silnym abklaczem, ukośne złamanie, gwarancja. | Fi.527MK Mi.562 |
| 100 PLN | |
18656 |
1950 FDC "groszy", list polecony z 7.11 - drugiego dnia obowiązkowego stosowania nadruków "groszy", wysłany z miejscowości Sosnówka koło Jeleniej Góry do Warszawy, opłacony znaczkami z nadrukami typu 26 z grupy rzadko spotykanych (wg.PZP grupa C); całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.528 Mi.666 |
| 500 PLN | |
18658 |
1950 groszy, miejscowy list firmowy z Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 23 w kolorze fioletowym. | Fi.529 Mi.667 |
| 20 PLN | |
18659 |
1950 grosze, miejscowy list firmowy z Warszawy z pierwszego oficjalnego dnia obiegu znaczków z nadrukiem grosze 6.11.50, znaczki z nadrukiem grosze typ 24 w kolorze czarnym, gwarancja i fotoatest. | Fi.529 Mi.667 |
| 550 PLN | |
18660 |
1950 firmowy list polecony z Warszawy 10.11.50 do Gdańska, znaczki z nadrukami typ 23 w kolorze czarnym. | Fi.529 Mi.667 |
| 50 PLN | |
18661 |
1950 kartka z wirnikiem propagandowym. | Fi.531 |
| 40 PLN | |
18662 |
1950 Światowy Kongres Pokoju w Warszawie, znaczek z podwójnie moletowaną drugą literą W i Y w słowie ŚWIATOWY i częściowo podwójnie moletowaną literą K w słowie KONGRES. | Fi.531IIs Mi.669 |
| 10 PLN | |
18663 |
1950 Bolesław Bierut, parka z pustopolem. | Fi.533 Mi.671 |
| 15 PLN | |
18664 |
1950 Bolesław Bierut, seria z odmianami. | Fi.533-40 Mi.671-8 |
| 120 PLN | |
18665 |
1950 Bolesław Bierut, seria w parkach z pustopolami. | Fi.533-40 Mi.671-8 |
| 150 PLN | |
18666 |
1950 Bolesław Bierut, seria z odmianami papieru. | Fi.533-40 Mi.671-8 |
| 200 PLN | |
18667 |
1950 Bolesław Bierut, parka z pustopolem. | Fi.534 Mi.672 |
| 15 PLN | |
18668 |
1950 Bolesław Bierut, znaczek z pustopolem. | Fi.535 Mi.673 |
| 15 PLN | |
18669 |
1950 Bolesław Bierut, parka z lekkim abklaczem na odwrocie. | Fi.535 Mi.673 |
| 60 PLN | |
18670 |
1950 Bolesław Bierut, znaczek z częściowym abklaczem na odwrocie. | Fi.535 Mi.673 |
| 100 PLN | |
18671 |
1950 Bolesław Bierut, znaczek z obiegu z silnie przesuniętą perforacją. | Fi.535 Mi.673 |
| 25 PLN | |
18672 |
| 15 PLN | |
18673 |
1950 Bolesław Bierut, makulaturowy znaczek z przesuniętą perforacją, gwarancja Walocha. | Fi.535MK Mi.673 |
| 25 PLN | |
18674 |
1950 parka z ząbkowaniem 11,25 x 11,75. | Fi.536a Mi.674 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
18675 |
1950 Bolesław Bierut, parka z obiegu z silnie przesuniętą perforacją. | Fi.537 Mi.675 |
| 100 PLN | |
18676 |
1950 Bolesław Bierut, znaczek z obiegu z silnie przesuniętą perforacją. | Fi.537 Mi.675 |
| 50 PLN | |