Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
18555 |
1950 groszy, nadruk lokalny Bielsk Podlaski typ 37 w kolorze fioletowym. | Fi.470 Mi.621 |
| 25 PLN | |
18556 |
1950 groszy, list firmowy z Krakowa 22.11.50 do Wrocławia opłacony znaczkiem groszy z nadrukiem typ 3 i znaczkami bez nadruku. | Fi.470, 471, 525 Mi.518, 519, 657 |
| 55 PLN | |
18557 |
1950 groszy, miejscowy list firmowy z Gdańska nadany 28.12.50 opłacony znaczkami z fantazyjnym nadrukiem groszy. | Fi.470, 472, 511, 52 Mi.621, 623, 652, 66 |
| 55 PLN SPRZEDANY | |
18558 |
1950 Bolesław Bierut, blok legitymacyjny. | Fi.471 Mi.519 |
| 30 PLN | |
18559 |
| 30 PLN | |
18560 |
1950 "groszy - lokalny", Piła, Bierut, znaczek za 3 zł. z fioletowym stempelkiem typu 41, gwarancja Krawczyk. | Fi.471 Mi.622 |
| 40 PLN | |
18561 |
1950 "groszy - lokalny", Gubin, Bierut, nienotowany dotąd znaczek za 3 zł. z fioletowym stempelkiem typu 40, gwarancja Krawczyk. | Fi.471 Mi.622 |
| 100 PLN | |
18562 |
1950 "groszy - lokalny", Bielsk Podlaski, Bierut, znaczek za 3 zł. z fioletowym stempelkiem rzadszego typu 38, gwarancja Krawczyk. | Fi.471 Mi.622 |
| 80 PLN | |
18563 |
1950 lokalny nadruk groszy typ 39 z Ciborza. | Fi.Pgl5 Mi.622 |
| 20 PLN | |
18564 |
1950 lokalny nadruk groszy typ 28 z Bielska w kolorze czarnym. | Fi.471 Mi.622 |
| 25 PLN | |
18565 |
1950 lokalny nadruk groszy typ 31 z Niemodlina. | Fi.471 Mi.622 |
| 20 PLN | |
18566 |
1950 lokalny nadruk groszy typ 33 z Ozimka w kolorze czerwonym. | Fi.471 Mi.622 |
| 20 PLN | |
18567 |
1950 "groszy - lokalny", Gdynia, Bierut, znaczek za 5 zł. z wyjątkowo ładnie odbitym czerwonym stempelkiem typu 27B (z Wielkiej Wsi na Helu, który już bez litery G był nadużyty w Gdyni), gwarancja Krawczyk. | Fi.472 Mi.623 |
| 50 PLN | |
18568 |
1950 list polecony z Debrzna nadany 3.11.50 do Warszawy z bardzo rzadką trzykrotną frankaturą obowiązującą między 30.10.-5.11.50, bardzo rzadkie. | Fi.472, 502 Mi.520, 540 |
| 400 PLN | |
18569 |
1950 list polecony z Janowa Podlaskiego nadany 3.11.50 do Kraśnika z bardzo rzadką trzykrotną frankaturą obowiązującą między 30.10.-5.11.50, bardzo rzadkie. | Fi.472, 517, 518 Mi.520, 560, 561 |
| 200 PLN | |
18570 |
1950 groszy, list firmowy z Poznania do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 11 w kolorze czerwonym i typ 18 w kolorze fioletowym. | Fi.472, 526 Mi.623, 658 |
| 20 PLN SPRZEDANY | |
18571 |
1950 "groszy" znaczki z nadrukiem w typie 23, masowa frankatura mieszana - 20 sztuk bardzo rzadkiego z przedrukiem znaczka za 6 zł z Bierutem!!! na kopercie miejscowego listu poleconego, wysłanego 2.12 w Wałbrzychu (same znaczki Mi.300 euro); gwarancja. | Fi.473, 527I Mi.624, 665 |
| 800 PLN | |
18572 |
1950 groszy, list polecony z Szczecina 9.12.50 do Katowic opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 21 w kolorze czerwonym. | Fi.474 Mi.625 |
| 30 PLN | |
18573 |
1950 "groszy - lokalny", Bielsko 2, Bierut, znaczek za 10 zł. z fioletowym stempelkiem typu 28, gwarancja Krawczyk. | Fi.474 Mi.625 |
| 40 PLN | |
18574 |
1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, Bierut, nienotowany dotąd marginesowy znaczek za 10 zł. z fioletowymi stempelkami rzadszego typu 30, gwarancja Krawczyk. | Fi.474 Mi.625 |
| 175 PLN | |
18575 |
1950 groszy, firmowy list z Łodzi 22.11.50 do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 5 w kolorze fioletowym. | Fi.474 Mi.625 |
| 60 PLN | |
18576 |
1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 3, list wysłany 27.11 z urzędu pocztowego Częstochowa 1 do Kielc; sygnowane Roszkowski. | Fi.474 Mi.625 |
| 140 PLN | |
18577 |
1950 groszy, list firmowy z Uniejowa 16.12.50 do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 10 w kolorze fioletowym. | Fi.474, 525 Mi.625, 657 |
| 50 PLN | |
18578 |
1950 "groszy - lokalny", Cibórz, Bierut, znaczek za 15 zł. z czarnym stempelkiem typu 39, gwarancja firmowa Gryżewski, Krawczyk. | Fi.475 Mi.626 |
| 40 PLN | |
18579 |
1950 "groszy - lokalny", Gracze, Bierut, znaczek za 15 zł. z czarnym stempelkiem bardzo rzadkiego typu 29, gwarancja Krawczyk. | Fi.475 Mi.626 |
| 125 PLN | |
18580 |
1950 Bolesław Bierut, blok legitymacyjny z nadrukami groszy typ 3. | Fi.475 Mi.626 |
| 30 PLN | |
18581 |
1950 "uszkodzone litery ROS" - odmiana nadruku "groszy" typu 3 powstała w urzędzie pocztowym Kielce 1, gumowa część stempelka do przedruku znaczków odpadała, więc przytwierdzono ją gwoździem wbitym w literę O napisu GROSZY; miejscowy list polecony, wysłany 20.12; bardzo dobry stan zachowania; odmiana opisana w PZP t.II s.419; sygnowano Roszkowski, gwarancja. | Fi.475 Mi.626 |
| 300 PLN | |
18582 |
1950 "groszy", Bierut, cięty znaczek za 15 zł. z fioletowym stempelkiem dyrekcyjnego typu 23 - Warszawa (Fi.4400.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.475 nz Mi.626 U |
| 4 000 PLN | |
18583 |
1950 groszy, firmowy list polecony z Warszawy nadany 13.12.50 do Izraela w pierwszym dniu obiegu znaczków z nadrukiem groszy typ 1, opłata znaczkami groszy typ 1 i 2 w kolorze czarnym i fioletowym. | Fi.475, 519 Mi.626, 650 |
| 150 PLN | |
18584 |
1950 groszy, list z Warszawy 18.12.50 do Gdańska opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 24. | Fi.475, 519, 525 Mi.626, 650, 657 |
| 20 PLN | |
18585 |
1950 "groszy - lokalny", Skolimów, Bierut, nienotowany dotąd znaczek za 18 zł. z lila stempelkiem bardzo rzadkiego typu 44, gwarancja Krawczyk. | Fi.476 Mi.627 |
| 125 PLN | |
18586 |
1950 "groszy" karta z hasłem propagandowym 21a z nadrukiem typu 3B, dofrankowana znaczkami z nadrukiem typu 26, wysłana 16.11.1951z Katowic do Warszawy. | Fi.476, Cp124 Mi.627 |
| 70 PLN | |
18587 |
1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 3, list wysłany 21.11 z Krakowa do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.477 Mi.628 |
| 50 PLN | |
18588 |
1950 "groszy" prywatny nadruk (typ 73 wg.Ćwiertni), list z Zachodniej Agencji Filatelistycznej J.Popkiewicz i W.Rubinowicz w Katowicach ofrankowanym znaczkiem za 15 zł Kongres Jedności (XII) z grupy bardzo rzadko spotykanych z nadrukiem i znaczkami za 10 zł i 35 zł Kongres Ludowy z grupy rzadko spotykanych z nadrukiem, wysłany 28.2.51 z urzędu Katowice 2 do Łodzi; dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.483, 502, 504 Mi.611, 643, 645 |
| 1 500 PLN | |
18589 |
1950 "groszy", wydanie lotnicze - Bojownicy o wolność i demokrację, seria czysta z dyrekcyjnym nadrukiem groszy, gwarancja Krawczyk. | Fi.489-91 Mi.617-19 |
| 300 PLN | |
18590 |
1950 "grosze" - VIII Kongres Związków Zawodowych, pasek znaczków za 3 zł. z czarnym stempelkiem rzadkiego dyrekcyjnego typu 22 (jednym odwróconym), środkowy znaczek z błędem na poz.6 "kropka nad czapką", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.492 Mi.630 |
| 180 PLN | |
18591 |
1950 "groszy" znaczki z nadrukiem 23, ofrankowany 3 znaczkami za 5 zł Kongres Ludowy z grupy bardzo rzadko spotykanych z nadrukiem miejscowy list (druki) z Muzeum Narodowego w Warszawie przesłany 2.5.51; dobry stan zachowania; sygnowano Roszkowski. | Fi.501 Mi.642 |
| 500 PLN | |
18592 |
1950 "groszy" prywatny nadruk (typ 60A i 60B wg.Ćwiertni), list (druki) z Biura Filatelistycznego L.Plewka w Lesznie Wlkp. ofrankowanym m.in. znaczkiem za 10 zł Kongres Ludowy z grupy rzadko spotykanych z nadrukiem, wysłany 20.11 z urzędu Leszno 1 do Krakowa; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.502, 513 Mi.643, 659 |
| 1 200 PLN | |
18593 |
1950 groszy, list z Siedlec 13.12.50 do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy, brak klapy koperty. | Fi.503 Mi.644 |
| 40 PLN | |
18594 |
1950 groszy, list z Bielska Podlaskiego 24.11.50 do Warszawy ze znaczkami z nadrukiem groszy typ 8 w kolorze fioletowym. | Fi.503, 513, 524 Mi.644, 656, 659&nbs; |
| 25 PLN | |