Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
21031 |
1918 województwo kijowskie I Rzeczypospolitej, Poczta Ukraińska - karta ze znakiem opłaty z nadrukiem trójzębu typu 3 z Kijowa, niewielkie miejscowe przebarwienia. | Mi.P9c |
| 80 PLN | |
21111 |
1914 duży list polecony z Warszawy 14.11.14 do Maastricht w Holandii, warszawska erka na listy zagraniczne, na odwrocie zalepki cenzury wojskowej, najprawdopodobniej holenderskiej. | |
| 300 PLN | |
21112 |
1914 okupacja austro-węgierska, I wydanie dla Serbii, seria kasowana na wycinkach (Mi.750 euro). | Mi.1-21 |
| 500 PLN | |
21113 |
1914 pierwsza okupacja austro-węgierska, znaczki austriackie wydania z 1908 na kopercie listu, opłaconego zgodnie z taryfą (list II klasy) skasowane 4.IX w Miechowie - jednym z tylko trzech (!) urzędów pocztowych uruchomionych po wkroczeniu armii austriackiej na teren zaboru rosyjskiego; placówki te ewakuowano 14.IX w wyniku kontrofensywy rosyjskiej, zaledwie po kilku dniach ich funkcjonowania; dodatkowo stempelek cenzury; dobry stan zachowania (znaczki z niewielkimi przebarwieniami od światła). | Mi.139-43 |
| 300 PLN | |
21114 |
1915 wydanie dla terenów byłego Królestwa Polskiego - znaczki z nadrukiem Russisch-Polen, seria czysta w pięknym stanie. | Fi.1-5 |
| 120 PLN | |
21115 |
1915 seria znaczków obiegowych z podobizną cesarza Franciszka Józefa z nadrukiem austro - węgierskiej poczty polowej, gwarancja Schmutz. | Fi.1-21 |
| 1 800 PLN | |
21116 |
1915 okupacja austro-węgierska, znaczki Bośni i Hercegowiny z nadrukiem K.U.K. FELDPOST (Fi.2600.-), piękny stan, trzy ostatnie wartości gwarancja H.Fischer Wien, Schmutz. | Fi.1-21 |
| 2 000 PLN | |
21117 |
1915 list firmowy z Warszawy do Niemiec, stempel niemieckiej cenzury. | Fi.3 |
| 20 PLN | |
21118 |
1915 okupacja austro-węgierska, wydanie obiegowe z podobizną cesarza Franciszka Józefa, seria na wycinkach skasowana datownikami z ziem polskich. | Fi.22-48 |
| 600 PLN | |
21119 |
1915 okupacja austro-węgierska, wydanie obiegowe z podobizną cesarza Franciszka Józefa, seria czysta na podlepkach. | Fi.22-48 |
| 400 PLN | |
21120 |
1915 okupacja austro-węgierska, wydanie obiegowe z podobizną cesarza Franciszka Józefa, seria kasowana. | Fi.22-48 |
| 300 PLN | |
21121 |
1915 okupacja austro-węgierska, karta Bośni i Hercegowiny z nadrukiem, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp1 |
| 60 PLN | |
21122 |
1915 okupacja austro-węgierska, karta Bośni i Hercegowiny z nadrukiem, słabszy stan zachowania. | Fi.Cp1 |
| 25 PLN | |
21123 |
1915 okupacja niemiecka - "Russich Polen", karta pocztowa, czysta. | Fi.Cp1 |
| 30 PLN | |
21124 |
1915 okupacja niemiecka - "Russich Polen", karta pocztowa wysłana 20.11 z Warszawy do Berlina; efektowny stempelek cenzury poznańskiej; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp1 |
| 40 PLN | |
21125 |
1915 okupacja austro-węgierska, karta Bośni i Hercegowiny z nadrukiem wysłana 12.V.1916 za pośrednictwem urzędu etapowego Piotrków (kasownik z wyróżnikiem "c") do Katowic; stempelek cenzury wojskowej, dodatkowo pieczątka firmowa nadawcy; całość w dobrym stanie zachowania. | Fi.Cp1 |
| 100 PLN | |
21126 |
1915 całostka wysłana z poczty polowej z Wierzbnika do Lublina, stempel cenzury wojskowej. | Fi.Cp2 |
| 30 PLN | |
21127 |
1916 list polecony z Wilna 2.8.16 do Wojszyc - dzisiaj dzielnica Wrocławia, stempel cenzury wojskowej M.P.K. | Fi.1, 4, 6 |
| 60 PLN | |
21128 |
1916 wydanie dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego - znaczki z nadrukiem Gen.-Gouv. Warschau, seria czysta w pięknym stanie. | Fi.6-16 |
| 240 PLN | |
21129 |
1916 znaczki serii wydania dla Generalnego Gubernatorstwa. | Fi.6-16 |
| 50 PLN | |
21130 |
1916 wydanie dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego, znaczek za 10 Pf. w kolorze lilaróżowym z półbłyszczacym nadrukiem GGW, piękny stan, gwarancja z opisem Miszczak. | Fi.10b |
| 150 PLN | |
21131 |
1916 kartka z poczty etapowej w Lublinie 31.5.16 do Szwajcarii, stemple cenzury wojskowej z Lublina i Feldkirch. | Fi.27 |
| 60 PLN | |
21132 |
| 50 PLN | |
21133 |
1916 okupacja austro-węgierska, znaczki gazetowe - głowa Merkurego, seria czysta na podlepkach. | Fi.49-52 |
| 15 PLN | |
21134 |
1916 kartka z poczty polowej w Kielcach ze stemplem miejscowej cenzury wojskowej, gwarancja. | Fi.Cp1 |
| 90 PLN | |
21135 |
1916 okupacja niemiecka - "Postgebiet Ob. Ost", karta pocztowa wysłana 6.8 z miejscowości Hasenpoth (Aizpute) na terenie Kurlandii do Monachium; w związku z podwyższeniem taryfy w dniu 1.VIII (z 5 na 7,5 Pf), poczta naliczyła dopłatę wysokości 3 Pf, stempelek "Porto" i wpisana niebieską kredką cyfra "3"; stempel cenzury w Królewcu; efektowna całość w doskonałym stanie zachowania. | Fi.Cp1 |
| 160 PLN | |
21136 |
1916 okupacja niemiecka - "Postgebiet Ob. Ost", karta pocztowa wysłana 25.3 z Grodna do Monachium; stempelek cenzury i godzinnik odbiorczy; całość w doskonałym stanie zachowania. | Fi.Cp1 |
| 50 PLN | |
21137 |
1916 okupacja niemiecka - "Russich Polen", karta pocztowa wysłana 22.7 z Sieradza do Berlina; stempelek cenzury poznańskiej; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp1 |
| 50 PLN | |
21138 |
1916 kartka austriackiej poczty polowej. | Fi.Cp3 |
| 25 PLN | |
21139 |
1916 okupacja niemiecka - "Gen.-Gouv. Warschau", podwójna karta pocztowa, czysta. | Fi.Cp4 |
| 60 PLN | |
21140 |
| 15 PLN | |
21141 |
1916 okupacja niemiecka - "Gen.- Gouv. Warschau", karta pocztowa rzadka odmiana na kartonie ciemnopiaskowym; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp6 |
| 50 PLN | |
21142 |
1916 okupacja niemiecka - "Gen.- Gouv. Warschau", czysta karta pocztowa urzędowo dofrankowana w związku z podwyższeniem od 1.X.1918 taryfy; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp6, 6 |
| 30 PLN | |
21143 |
1916 kartka z Kalisza do Psar, stempel cenzury z Poznania. | |
| 90 PLN | |
21144 |
1916 kartka z Łodzi do Niemiec przez Poznań, stempel cenzury z Poznania. | |
| 130 PLN | |
21145 |
1916 okupacja niemiecka Belgii, karta pocztowa ofrankowana znaczkiem II wydania, wysłana 21.XII z Brukseli 4.VII do Zielonej Góry (Grünberg); stempelek cenzury. | Mi.12II |
| 50 PLN | |
21146 |
1916 okupacja niemiecka - "Postgebiet Ob. Ost", list z administracji Ober-Ostu wysłany 4.10 za pośrednictwem poczty polowej 120 do Gdańska; ładnie odciśnięta pieczęć listowa nadawcy "Oberbefehlshaber Ost Vervaltung"; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 150 PLN | |
21147 |
1916 okupacja niemiecka, tereny "Gen.- Gouv. Warschau", paszport niemiecki dla Polki, wystawiony 1.IV w Grójcu, dekoracyjna pieczęć urzędu powiatowego; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 40 PLN | |
21148 |
1917 okupacja niemiecka, frankatura mieszana dwóch wydań - "Russich Polen" i "Gen.-Gouv. Warschau" - list ekspresowy (koperta firmowa), wysłany 18.3 z Warszawy do Wiesbaden, stempelek cenzury poznańskiej; na odwrocie kasownik odbiorczy 20.3; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania. | Fi.2, 9a, 11 |
| 120 PLN | |
21149 |
1917 list polecony z Rygi 27.12.17 do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy i stempel cenzury. | Fi.10, 11 |
| 70 PLN | |