Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
24023 |
1944 zaproszenie w formie karnetu ozdobionego drzeworytem, na Święto 19 Dywizji Piechoty w dniu 15.VIII; zaproszenie ofrankowane i wysłane 11.VIII, bardzo rzadkie wydawnictwo w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.36b |
| 700 PLN | |
24024 |
1944 150 rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek za 10+40 f. na wycinku z kasownikiem okolicznościowym, gwarancja. | Fi.37 |
| 40 PLN | |
24025 |
1944 150. rocznica powstania kościuszkowskiego, znaczek na wycinku, ładnie ostemplowany 3.V. w rocznicę Konstytucji 3 maja, gwarancja. | Fi.37 |
| 25 PLN SPRZEDANY | |
24026 |
1944 święto 3Maja. | Fi.38 |
| 15 PLN SPRZEDANY | |
24027 |
1944 Święto 3 Maja, ostemplowany 3.V na karcie z okolicznościowym suchym tłoczeniem z okazji 150 rocznicy konstytucji majowej, gwarancja. | Fi.38 |
| 150 PLN | |
24028 |
1944 Święto 3 Maja, list polecony przesłany 3.V w pierwszym dniu obiegu znaczka, na odwrocie stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC" i kasownik odbiorczy; słabszy stan zachowania; sygnowane Bolesław SKIRMUNT; gwarancja Krawczyk. | Fi.38 |
| 120 PLN | |
24029 |
1944 Święto 3 Maja, kasowane znaczki za 35 f. w różnych odcieniach, gwarancja Krawczyk,. | Fi.38 |
| 20 PLN | |
24030 |
1944 święto 3 maja, znaczek ostemplowany 20.VIII kasownikiem okolicznościowym "TYDZIEŃ ZIEM WSCHODNICH"; gwarancja. | Fi.38 |
| 30 PLN | |
24031 |
1944 Prezydent RP Władysław Raczkiewicz, znaczek skasowany na specjalnej karcie ozdobionej suchym tłoczeniem; gwarancja Schmutz. | Fi.39 |
| 200 PLN | |
24032 |
1944 Święto Morza, znaczek skasowany okolicznościowo 29.VI na karcie ozdobionej drzeworytem, na odwrocie napis POCZTÓWKA; dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.40 |
| 100 PLN | |
24033 |
| 30 PLN | |
24034 |
1944 Święto Morza znaczek na wycinku z obiegu ostemplowany 29.VI kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO MORZA"; gwarancja. | Fi.40 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
24035 |
1944 Woldenberg - Oflag IIC, Rok Olimpijski, kasowany znaczek za 10 f. w kolorze czerwonym o jasnym odcieniu, gwarancja. | Fi.41 |
| 25 PLN SPRZEDANY | |
24036 |
1944 Rok Olimpijski, kasowane znaczki za 10 f. w kolorze czerwonym o ciemniejszym i jasnym odcieniu, gwarancja. | Fi.41 |
| 50 PLN | |
24037 |
1944 Woldenberg - Oflag IIC, Rok Olimpijski, znaczek za 10 f. w kolorze czerwonym o ciemnym odcieniu, gwarancja Krawczyk. | Fi.41 |
| 20 PLN SPRZEDANY | |
24038 |
1944 Rok Olimpijski, znaczek na specjalnej suchotłoczonej karcie ozdobnej Związku Wojskowych Klubów Sportowych "ROK 44 w IIC" z kółkami olimpijskimi i proporczykami klubów pod napisem, ostemplowany kasowanikiem olimpijskim 13.VIII w dniu rozpoczęcia Olimpiady Obozowej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.41 |
| 200 PLN | |
24039 |
| 40 PLN | |
24040 |
1944 Rok Olimpijski, znaczek na karcie ostemplowany 22.VIII czerwonym kasownikiem okolicznościowym "MIŁUJ BLIŹNIEGO"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.41 |
| 40 PLN | |
24041 |
1944 Rok Olimpijski, znaczek na specjalnej sucho tłoczonej ozdobnej karcie Związku Wojskowych Klubów Sportowych z kółkami olimpijskimi i proporczykami klubów, ostemplowany kasownikiem olimpijskim 13.VIII w dniu rozpoczęcia Olimpiady Obozowej; dobry stan zachowania (karta pionowo zgięta); gwarancja. | Fi.41 |
| 200 PLN | |
24042 |
1944 Rok Olimpijski, znaczek na liście wysłanym 12.IX, przesyłka niedostatecznie ofrankowana (właściwa opłata 20 fen.), poczta naliczyła należność w podwójnej wysokości brakującej opłaty, co udokumentowano doklejając znaczek dopłaty wraz z adnotacją "pobrać", a należność zainkasowano od odbiorcy; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.41, D11 |
| 800 PLN | |
24043 |
1944 Tydzień Ziem Wschodnich - seria znaczków skasowanych 25.IX na pamiątkowej karcie Koła Filatelistów, przygotowanej z okazji imprezy "BIWAK POMORZE"; gwarancja. | Fi.42-44 |
| 160 PLN SPRZEDANY | |
24044 |
1944 Tydzień Ziem Wschodnich, seria kasowana, gwarancja. | Fi.42-44 |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
24045 |
1944 Tydzień Ziem Wschodnich, kasownik okolicznościowy na wycinku z wydanym z tej samej okazji znaczkiem za 35+45 f. przedstawiającym kościół św.Jana w Wilnie, gwarancja. | Fi.44 |
| 30 PLN | |
24046 |
| 30 PLN | |
24047 |
| 150 PLN | |
24048 |
1944 500 rocznica bitwy pod Warną, znaczki za 70 f. w róznych odcieniach niebieskiego, gwarancja. | Fi.46 |
| 25 PLN | |
24049 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
24050 |
1944 odrastający dąb, próba znaczka bez cyfry wartości w kolorze czarnym, gwarancja Krawczyk. | Fi.47-50 P2 |
| 250 PLN | |
24051 |
1944 500 rocznica bitwy pod Warną, blok kasowany okolicznościowo, gwarancja. | Fi.bl.5 |
| 120 PLN | |
24052 |
1944 500 rocznica bitwy pod Warną, blok czysty, gwarancja. | Fi.bl.5 |
| 160 PLN | |
24053 |
1944 znaczek dopłaty za 10 fen na wycinku ostemplowany 19.IV kasownikiem okolicznościowym "WILNO" z okazji 25 rocznicy wyzwolenia Wilna; gwarancja. | Fi.D2cx3 |
| 30 PLN | |
24054 |
1944 zawiadomienie z Izby Chorych przesłane 24.VIII na koszt odbiorcy, w urzędzie pocztowym doklejono znaczek dopłaty za 10 fen. ponieważ w tym okresie opłata za druk wynosiła 5 fen., dopłatę pobrano prawidłowo w podwójnej wysokości brakującej opłaty; bardzo rzadko spotykany walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.D5 |
| 800 PLN | |
24055 |
1944 Cyfry - nowy rysunek, seria znaczków czystych w kolorach jasno i ciemnoniebieskim, gwarancja. | Fi.D5-6 |
| 40 PLN | |
24056 |
1944 grafika obozowa. | |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
24057 |
1944 Program obchodów Roku Olimpijskiego w Obozie IIC; zachowany w idealnym stanie karnet zawierający szczegółowy program przewidzianych zawodów sportowych i imprez towarzyszących, a ponadto listy osób patronujących obchodom, zarządów klubów sportowych, sędziów, komitetu organizacyjnego zawodów i innych; środkowa część przedstawia trzy niewydane znaczki olimpijskie zaprojektowane przez W.Oyrzanowskiego; żółty kolor tła wokół Apolla; karnet wykonany w technice wielokolorowego drzeworytu stanowi wspaniały dokument historyczny i jest kopalnią informacji o życiu obozowym; walor ten będzie ozdobą zarówno zbioru Poczt Obozowych jak też tematycznego - Olimpiada. | |
| 1 600 PLN SPRZEDANY | |
24058 |
1944 legitymacja odznaki honorowej "Związku Klubów Sportowych" Oficerskiego Obozu Jeńców IIC z numerem 189 wydana 18.I.1944 na nazwisko por.Zygmunta Kochańskiego, z podpisami prezydium Związku Klubów; dekoracyjna forma graficzna, na okładce wykonany drzeworytem artystyczny emblemat Związku; niepowtarzalna pamiątka obozowej epopei polskiego żołnierza; dobry stan zachowania. | |
| 700 PLN | |
24059 |
1944 karta ozdobiona drzeworytem, autorstwa Zygmunta Pazdy, przygotowanym z okazji XXV rocznicy powrotu Śląska Cieszyńskiego do Polski, na odwrocie napis POCZTÓWKA. | |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
24060 |
1944 pocztówka ozdobiona drzeworytem, autorstwa Zygmunta Pazdy, przygotowanym z okazji XXV rocznicy powrotu Śląska Cieszyńskiego do Polski, w rzadziej spotykanym niebieskim kolorze. | |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
24061 |
1944 karta ozdobiona drzeworytem przedstawiającym Górę Trzykrzyską w Wilnie, ostemplowana okolicznościowo 19.IV kasownikiem "WILNO"; na odwrocie napis POCZTÓWKA. | |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
24062 |
| 200 PLN SPRZEDANY | |