Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
23983 |
1943-44 Hetmani - Stefan Czarniecki, rzadki z przywieszką znaczek czysty, gwarancja Krawczyk. | Fi.28ax1 Pw |
| 360 PLN | |
23984 |
1943-44 Hetmani - Stefan Czarniecki, bardzo rzadki z przywieszką i skasowany czerwonym kasownikiem obiegowym, gwarancja Schmutz. | Fi.28ax1 Pw |
| 400 PLN | |
23985 |
1943 Tadeusz Kościuszko, próba w kolorze ciemnobrązowym, wykonano pojedyncze próby w różnych kolorach i na różnych papierach, praktycznie każda próba jest inna, gwarancja i fotoatest. | Fi.30P4 |
| 5 000 PLN | |
23986 |
1943 Gen. W.Sikorski - wydanie żałobne, znaczki za 20 f., czysty i kasowany, gwarancja | Fi.31 |
| 35 PLN SPRZEDANY | |
23987 |
1943 Generał Sikorski - wydanie żałobne, znaczek na karcie ostemplowany 15.VIII kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO ŻOŁNIERZA", dodatkowo napis POCZTÓWKA; gwarancja. | Fi.31 |
| 60 PLN | |
23988 |
1943 Obrona Warszawy, znaczek ostemplowany 11.XI kasownikiem okolicznościowy z okazji Święta Niepodległości na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego przedstawiającym ratusz poznański, na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja. | Fi.32 |
| 100 PLN | |
23989 |
1943 25-lecie odzyskania niepodległości - marszałek Piłsudski, znaczek na dużym wycinku skasowany okolicznościowo 11.XI w dniu Święta Niepodległości; gwarancja Krawczyk. | Fi.33 |
| 50 PLN | |
23990 |
1943 25-lecie odzyskania niepodległości - marszałek j.Piłsudski, znaczek za 20+80 f. z kasownikiem okolicznościowym "SEMPER FIDELIS"; gwarancja. | Fi.33 |
| 40 PLN | |
23991 |
1943 25-lecie odzyskania niepodległości, projekt znaczka z Józefem Piłsudskim, na odwrocie drukowany napis "Projekt" typowy dla projektów i prób w Woldenbergu, gwarancja. | Fi.33 E |
| 300 PLN | |
23992 |
1943 25. rocznica odzyskania niepodległości, projekt znaczka z Józefem Piłsudskim, wąskie marginesy, na odwrocie drukowany napis "Projekt" typowy dla projektów i prób w Woldenbergu, gwarancja. | Fi.33 E |
| 150 PLN | |
23993 |
1943 kartka z obiegu pocztowego 24.XII.43 ze znaczkiem Polska YMCA. | Fi.34 |
| 50 PLN | |
23994 |
1943 Polska YMCA, znaczki za 10 f., czyste i kasowane w różnych odcieniach, gwarancja Krawczyk,. | Fi.34 |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
23995 |
1943 25 rocznica powstania wielkopolskiego - Ignacy Paderewski, znaczek za 20 f. ostemplowany 27.XII (dzień wybuchu powstania) kasownikiem obiegowymi w wyjątkowo rzadko stosowanym kolorze czerwonym na karcie; gwarancja. | Fi.35 |
| 30 PLN | |
23996 |
1943 I.Paderewski - 25 rocznica Powstania Wielkopolskiego, znaczki za 20 f., czyste i kasowane w różnych odcieniach, gwarancja Krawczyk,. | Fi.35 |
| 40 PLN | |
23997 |
1943 Ignacy Paderewski - 25 rocznica Powstania Wielkopolskiego, znaczek ostemplowany 19.IV kasownikiem okolicznościowym "WILNO" na bardzo rzadkiej karcie z suchym tłoczeniem z okazji XXV rocznicy wyzwolenia Wilna; gwarancja. | Fi.35 |
| 250 PLN | |
23998 |
1943 Prezydent W.Raczkiewicz, znaczki za 25 f., czyste i kasowane w różnych odcieniach, gwarancja | Fi.39 |
| 40 PLN | |
23999 |
1943 Święto Morza, znaczki za 10 f., czyste i kasowane w różnych odcieniach, gwarancja | Fi.40 |
| 45 PLN SPRZEDANY | |
24000 |
1943 80 rocznica powstania styczniowego, blok unieważniony czerwonym kasownikiem w pierwszym dniu obiegu, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.3 |
| 280 PLN | |
24001 |
1943 80 rocznica powstania styczniowego, blok czysty, gwarancja Schmutz. | Fi.Bl.3 |
| 380 PLN | |
24002 |
| 320 PLN | |
24003 |
1943 znaczki dopłaty. | Fi.D2 |
| 10 PLN | |
24004 |
1943 znaczki urzędowe. | Fi.U1 |
| 10 PLN SPRZEDANY | |
24005 |
1943 znaczek na przesyłki urzędowe, kasowane znaczki za 20 f. w różnych odcieniach, gwarancja Krawczyk,. | Fi.U1 |
| 35 PLN SPRZEDANY | |
24006 |
1943 wydanie na przesyłki urzędowe, fałszerstwo próby wykonane poprzez ręczny retusz czarnej odbitki z unieważnionej przez przecięcie oryginalnej matrycy, gwarancja i opis FALSUM Krawczyk. | Fi.U1 FFi |
| 200 PLN | |
24007 |
1943 Merkury, rzadka winietka obozowa. | |
| 140 PLN | |
24008 |
1943 dwa bony żywnościowe o nominale 10 i 50 fenigów. | |
| 130 PLN SPRZEDANY | |
24009 |
1943 luzaki z serii Hetmani. | |
| 25 PLN SPRZEDANY | |
24010 |
1943 odbitka linorytu (?) o wymiarach 60x77 mm, przedstawiającego skoczka narciarskiego w locie ponad górami, odciśnięta w barwie oliwkowej; z pamiątek ppor.Tadeusza Jakubowskiego. | |
| 700 PLN | |
24011 |
1943 (?) Dyplom - zaświadczenie nr.50 ukończenia 4-miesięcznego kursu samochodowego, wszystkie elementy dekoracyjne i napisy stałe wykonane suchym tłokiem; podpisy protektora kursu płk.dypl. St.Rola-Arciszewskiego i wykładowców; bardzo rzadki, niespotykany dokument w słabszym stanie zachowania (rozdarty) | |
| 400 PLN | |
24012 |
1943 karta z grafiką autorstwa Eugeniusza Pichella przedstawiającą Ostrą Bramę w Wilnie, na odwrocie rzadko stosowany ozdobny napis POCZTÓWKA. | |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
24013 |
1943 Kolędnicy przed ratuszem we Lwowie, linoryt - odbitka autorska projektu ilustracji do karty świątecznej; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 600 PLN | |
24014 |
1944 Wilno - karnet z okazji 25 rocznicy wyzwolenia miasta w 1919 roku, ozdobiony suchym tłoczeniem z herbem miasta, ofrankowany znaczkiem z Tadeuszem Kościuszko i ostemplowany okolicznościowo 19.IV w rocznicę wkroczenia do Wilna oddziałów polskich, doskonały stan zachowania; z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii; gwarancja Schmutz. | Fi.30 |
| 150 PLN | |
24015 |
1944 znaczek wydania obiegowego na kartce nadanej 8.4.44. | Fi.36 |
| 70 PLN | |
24016 |
1944 wydanie obiegowe - parka pionowa znaczków w kolorze brązowoczerwonym - bardzo rzadko spotykana na koprespondencji - na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Eugeniusza Pichella przedstawiającym Ostrą Bramę w Wilnie, wysłanej 13.VI, znaczki unieważnione kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO ŻANDARMERII"; bardzo dobry stan zachowania; na odwrocie sygnowano Bolesław SKIRMUNT, gwarancja Krawczyk. | Fi.36a |
| 200 PLN SPRZEDANY | |
24017 |
1944 wydanie obiegowe, dwa znaczki w kolorze brązowoczerwonym na karcie pocztowej wysłanej 15.VI, ozdobionej rzadko spotykaną grafiką "Lajkonik"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.36a |
| 300 PLN | |
24018 |
1944 wydanie obiegowe, dwa kasowane czworobloki znaczka za 5 f. w kolorach brązowoczerwonym i ciemnoczerwonym, gwarancja. | Fi.36a, b |
| 50 PLN | |
24019 |
1944 wydanie obiegowe, cztery czworobloki czyste i kasowane w kolorach brazowoczerwonym i ciemnoczerwonym, gwarancja Krawczyk. | Fi.36a, b |
| 100 PLN | |
24020 |
1944 wydanie obiegowe, znaczki za 5 f., czyste i kasowane w różnych odcieniach, gwarancja Krawczyk,. | Fi.36a, b |
| 40 PLN | |
24021 |
1944 wydanie obiegowe, parka znaczków za 5 f. w kolorze ciemnoczerwonym z okolicznościowym kasownikiem z okazji 80 rocznicy założenia Międzynarodowego Czerwonego Krzyża, gwarancja. | Fi.36b |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
24022 |
1944 wydanie obiegowe, znaczek w kolorze ciemnoczerwonym na przesyłce wysłanej 12.IV z winietką "Klubu angielskiego" z grafiką i napisem THE ENGLISH CLUB OF BRETHREN IN LINGUAPHONE sygnowaną "SH"; niezwykle rzadkie walor w bardzo dobrym stanie zachowania (niewielkie ukośne zagięcie); gwarancja Schmutz. | Fi.36b |
| 800 PLN | |