Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
7607 |
1916 Warszawa, kartka z Włocławka 4.11.16 do Warszawy, stempel warszawskiej cenzury wojskowej i stempel warszawskiej poczty miejskiej za 6 gr. | Fi.2b |
| 80 PLN | |
7608 |
1916 Warszawa, miejscowa karta wysłana 19.3, opłatę doręczeniową udokumentowano dzielonym znaczkiem poczty miejskiej z przedrukiem za 6/5 gr, dodatkowo stempelek WRĘCZENIE OPŁACONE; dobry stan zachowania (bez tekstu na odwrocie); sygnowano na odwrocie litery "B.T." w kółku. | Fi.7 |
| 100 PLN | |
7609 |
1916 Warszaw, list miejscowy z Warszawy, stempel "WRĘCZENIE OPŁACONE" i znaczek poczty miejskiej na odwrocie, gwarancja. | Fi.7 |
| 160 PLN | |
7610 |
1916 Warszawa, list firmowy z Berlina 4.1.16 do Warszawy, stempel cenzury wojskowej w Poznaniu i znaczek poczty miejskiej w Warszawie na odwrocie. | Fi.8 |
| 60 PLN | |
7611 |
1916 Warszawa, znaczek za 2/10 gr. poczty miejskiej, połówka na oryginalnym wycinku z obiegu. | Fi.9 |
| 40 PLN | |
7612 |
1916 Warszawa, miejscowo użyta kartka ze znaczkiem poczty miejskiej, ciekawa widokówka. | Fi.9 |
| 40 PLN | |
7613 |
1916 Warszawa, czworoblok wydania przedrukowego. | Fi.9 |
| 20 PLN | |
7614 |
1916 Warszawa, miejscowa kartka z Warszawy 22.2.16, znaczek poczty miejskiej. | Fi.9 |
| 80 PLN | |
7615 |
1916 Warszawa, wydanie z typograficznym nadrukiem nowej wartości, znaczek za 2/10 gr. z zielonym tłem i dwie połówki za 1 i 3 gr. na wycinku z prawidłowo opłaconego (6 gr.) listu zwykłego. | Fi.9-10 |
| 50 PLN | |
7616 |
1916 Warszawa, list ekspresowy wysłany 17.VI z Norymbergi do Warszawy, doręczenie opłacone znaczkami poczty miejskiej za 20 gr. unieważnionymi stemplem z syrenką, na froncie stempelek cenzury poznańskiej; znaczki poczty bawarskiej z perforacją firmową JK - Jacob Kann; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja i opis Schmutz. | Fi.9, 10 |
| 800 PLN | |
7617 |
1916 Warszawa, miejscowa przesyłka ekspresowa (opłata zasadnicza niezgodna z taryfą) nadana 9.7, opłatę doręczeniową udokumentowano znaczkami poczty miejskiej wydań przedrukowych, dodatkowo stempelek WRĘCZENIE OPŁACONE; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.9, 10, 27Ic |
| 160 PLN | |
7618 |
1916 Warszawa - "8 Pfennig Porto", miejscowy list urzędowy władz niemieckich wysłany 11.8, opłatę za przesyłkę pokrywał adresat, wysokość tej należności określał stempelek - tu beznominałowy "Pfennig Porto" z dopisaną cyfrą "8", stosowany w okresach przejściowych; opłata pobierana była przez Pocztę Miejską i przekazywana niemieckiemu zarządowi pocztowemu, jednocześnie Poczta Miejska pobierała własną należność za doręczenie, co było udokumentowane doklejeniem znaczka za 6/5 gr; na odwrocie pieczęć listowa nadawcy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.10 |
| 130 PLN | |
7619 |
1916 Warszawa - "5 Pfennig Porto", miejscowy list urzędowy władz niemieckich wysłany 5.7, opłatę za przesyłkę pokrywał adresat, wysokość tej należności określał stempelek, tu - "5 Pfennig Porto", pobierana była ona przez Pocztę Miejską i przekazywana niemieckiemu zarządowi pocztowemu, jednocześnie Poczta Miejska pobierała własną należność za doręczenie, co było udokumentowane doklejeniem znaczka za 6/5 gr; na odwrocie pieczęć listowa nadawcy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.10 |
| 120 PLN | |
7620 |
1916 Warszawa - "8 Pfennig Porto", miejscowy list urzędowy władz niemieckich wysłany 2.10, opłatę za przesyłkę pokrywał adresat, wysokość tej należności określał stempelek, tu - "8 Pfennig Porto", pobierana była ona przez Pocztę Miejską i przekazywana niemieckiemu zarządowi pocztowemu, jednocześnie Poczta Miejska pobierała własną należność za doręczenie, co było udokumentowane doklejeniem znaczka za 6/5 gr; koperta użyta dwukrotnie, pierwszy raz przesłana 26.9 z biura paszportowego w Mławie do Warszawy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.10 |
| 300 PLN | |
7621 |
1916 Warszawa, list wysłany 16.10 z Łodzi, doręczenie opłacono znaczkiem poczty miejskiej skasowanym stemplem z syrenką, cenzura warszawska. | Fi.10 |
| 150 PLN | |
7622 |
1916 Warszawa, miejscowy list wysłany 28.2, doręczenie opłacono znaczkiem poczty miejskiej. | Fi.10 |
| 50 PLN | |
7623 |
1916 Warszawa, miejscowy list wysłany 9.2, doręczenie opłacono znaczkiem poczty miejskiej. | Fi.10 |
| 60 PLN | |
7624 |
1916 Warszawa, list urzędowy wysłany 31.3 z Drezna do Warszawy, podlegający opłacie pocztowej - stempelek "Portopfl. Diensts.", doręczenie opłacone znaczkiem poczty miejskiej za 6/5 gr unieważnionym datownikiem Poczty Miejskiej z wyróżnikiem "b", na froncie stempelek cenzury poznańskiej; na odwrocie efektowna zalepka listowa "KÖNIGL.SÄCHS.AMTSGERICHT DRESDEN"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.10 |
| 250 PLN | |
7625 |
1916 Warszawa, wezwanie z urzędu Delegata C. i K. Ministerjum Spraw Zewnętrznych w Warszawie wysłane 25/II, dekoracyjna okrągła niemiecko-węgierska pieczęć nadawcy z godłem; datownik nadawczy poczty niemieckiej z 27.2, doręczenie przesyłki opłacone znaczkiem Poczty Miejskiej skasowanym datownikiem z wyróżnikiem "b", na odwrocie dodatkowy stempelek "COMMERZIELLE ABTEILUNG"; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; sygnowane Trzeciecki; gwarancja Schmutz. | Fi.10 |
| 400 PLN | |
7626 |
1916 Warszawa, zawiadomienie o nadejściu pieniędzy, przesłane miejscowo 20.5, znaczek poczty miejskiej z nadrukiem nowej wartości 6 gr, unieważniony owalnym datownikiem. | Fi.10 |
| 60 PLN | |
7627 |
1916 Warszawa, znaczek wydania przedrukowego bez perforacji poziomej na górnym marginesie, nie katalogowane. | Fi.10 |
| 500 PLN | |
7628 |
1916 Warszawa, miejscowa kartka na formularzu Centralnego Biura Pośrednictwa Pracy, stempel "8 Pfennig Porto" i znaczek poczty miejskiej na odwrocie. | Fi.10 |
| 120 PLN | |
7629 |
1916 Warszawa, miejscowa kartka na formularzu Centralnego Biura Pośrednictwa Pracy, stempel "5 Pfenig Porto" i znaczek poczty miejskiej na odwrocie. | Fi.10 |
| 100 PLN | |
7630 |
1916 Warszawa, wydanie z typograficznym nadrukiem nowej wartości, połówka znaczka za 6/5 gr. z owalnym kasownikiem poczty miejskiej na wycinku, sygnowany BT. | Fi.10a |
| 30 PLN | |
7631 |
1916 Warszawa, telegram ozdobiony litograficznymi wizerunkami syrenki i pomników warszawskich nadany 12.II miejscowo w Warszawie, dochód ze sprzedaży blankietu i zalepki przeznaczony "NA KAROLIN CEL DOBROCZYNNY", sygnatura "Lit.W.Główczewski Chmielna 18", cecha zezwolenia cenzury carskiej z marca 1905; zalepka kompletna, ale przerwana na dwie części; dekoracyjny niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 200 PLN | |
7632 |
1916 Warszawa, znaczki wydania nie dopuszczonego do obiegu. | Fi.IIIB |
| 40 PLN | |
7633 |
1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej za 2 gr. niekatalogowany bez perforacji pionowej, gwarancja Krawczyk. | Fi.IIIBs Mi.IIiA |
| 120 PLN | |
7634 |
1916 Warszawa, unikalna próba znaczka za 2 gr. z serii pomnikowej , bez tła, na papierze ze znakiem wodnym w pionie, drukowana w czteroznaczkowych arkusikach ze znakami markacyjnymi wokół znaczka, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.III P2 |
| 2 400 PLN | |
7635 |
1916 Warszawa, cięta seria pomnikowa (Mi.280 euro), wydanie niedopuszczone do obiegu. | Fi.III-VIA Mi.III-VIB |
| 240 PLN | |
7636 |
1916 Warszawa, cięta seria w czworoblokach wydania nie dopuszczonego do obiegu, gwarancja Ryblewski. | Fi.III-VIA |
| 380 PLN | |
7637 |
1916 Warszawa, ząbkowana seria pomnikowa (Mi.320 euro), wydanie niedopuszczone do obiegu i co rzadkie wszystkie znaczki ładnie centrowane. | Fi.III-VIB Mi.III-VIA |
| 320 PLN | |
7638 |
1916 Warszawa, narożnikowy znaczek cięty serii pomnikowej za 6 gr., druk dwustronny. | Fi.IVA Mi.IVC |
| 100 PLN | |
7639 |
1916 Warszawa, znaczek wydania nie dopuszczonego do obiegu. | Fi.IVA |
| 15 PLN | |
7640 |
1916 Warszawa, znaczki wydania nie dopuszczonego do obiegu. | Fi.IVB |
| 30 PLN | |
7641 |
1916 Warszawa, znaczki wydania nie dopuszczonego do obiegu. | Fi.VIB |
| 140 PLN | |
7642 |
1916 Warszawa, bardzo rzadka litograficzna próba znaczka za 20 gr. w kolorze niebieskim, bez tła, na białym gumowanym papierze (Mi.250 euro), cień śladu po podlepce; gwarancja i opis Schmutz. | Fi.VI P5 Mi.VI P |
| 600 PLN | |
7643 |
1916 Warszawa, niegumowana (tak jak wydana) litograficzna próba znaczka za 10 gr., czarna bez tła, na papierze białym glansowanym, gwarancja i opis M V-P19 Schmutz. | Fi.V P5 |
| 600 PLN | |
7644 |
1916 Zawiercie, seria znaczków z nadrukiem kontrolnym w rzadkim kolorze intensywnie fioletowym (bez szarego odcienia - dunkelblau nie schwarzviolett - oba odcienie Mi.300 euro), przerwy w literach J i R, sygnowany ak. | Fi.1-2IIb Mi.1-2II |
| 800 PLN | |
7645 |
1916 Zawiercie, czysta seria bez nadruku kontrolnego (Mi.200 euro), sygnowana, gwarancja Schmutz. | Fi.1-2III |
| 200 PLN | |
7646 |
1917 Częstochowa, kartka z Warszawy 24.1.17 do Częstochowy, pojedynczy stempel poczty miejskiej w Częstochowie. | Fi.2a |
| 250 PLN | |