Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
10333 |
1944 święto 3Maja. | Fi.38 |
| 10 PLN | |
10334 |
1944 Prezydent RP Władysław Raczkiewicz, znaczek skasowany na specjalnej karcie ozdobionej suchym tłoczeniem; gwarancja. | Fi.39 |
| 200 PLN | |
10335 |
1944 Święto Morza, znaczek unieważniony 29.VI kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO MORZA" na karcie ozdobionej drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy, przedstawiającą polski niszczyciel ORP "Błyskawica", na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja Schmutz. | Fi.40 |
| 100 PLN | |
10336 |
1944 odbitka z unieważnionej matrycy. | Fi.40 |
| 35 PLN | |
10337 |
1944 kartka z grafiką obozową. | Fi.40 |
| 80 PLN | |
10338 |
1944 Woldenberg - Oflag IIC, Rok Olimpijski, znaczek za 10 f. w kolorze czerwonym o ciemnym odcieniu, gwarancja Krawczyk. | Fi.41 |
| 25 PLN | |
10339 |
1944 Woldenberg - Oflag IIC, Rok Olimpijski, kasowany znaczek za 10 f. w kolorze czerwonym o jasnym odcieniu, gwarancja. | Fi.41 |
| 25 PLN | |
10340 |
1944 Rok Olimpijski, kasowane znaczki za 10 f. w kolorze czerwonym o ciemniejszym i jasnym odcieniu, gwarancja. | Fi.41 |
| 50 PLN | |
10341 |
1944 Rok Olimpijski, dekoracyjna pocztówka ozdobiona odbitką drzeworytu w kolorze zielonym, ofrankowana i ostemplowana czerwonym kasownikiem okolicznościowym "MIŁUJ BLIŹNIEGO SWEGO" w dniu 22.VIII; słabszy stan zachowania; temat - OLIMPIADA; gwarancja. | Fi.41 |
| 500 PLN | |
10342 |
1944 Rok Olimpijski, ozdobna kartka z tłoczeniem z podobizną marszałka j. Piłsudskiego. | Fi.41 |
| 120 PLN | |
10343 |
1944 Woldenberg - Oflag IIC, Rok Olimpijski, rzadkie fałszerstwo próby znaczka za 10 f. w kolorze brunatnoczerwonym. | Fi.41 P FFi |
| 150 PLN | |
10344 |
1944 Tydzień Ziem Wschodnich - seria znaczków skasowanych okolicznościowo 20.VIII w pierwszym dniu obiegu na karcie z ozdobną, dekoracyjną ramką kolorze szarym; słabszy stan zachowania; gwarancja. | Fi.42-44 |
| 200 PLN | |
10345 |
1944 Tydzień Ziem Wschodnich - seria znaczków skasowanych okolicznościowo 20.VIII w pierwszym dniu obiegu na karcie z pamiątkowym suchym tłoczeniem; dekoracyjne wydawnictwo, gwarancja. | Fi.42-44 |
| 250 PLN | |
10346 |
1944 80 rocznica powstania Czerwonego Krzyża, znaczek skasowany 2.X w dniu zakończenia Powstania Warszawskiego na kopercie ozdobionej drzeworytem przedstawiającym figurę Chrystusa dźwigającego krzyż z warszawskiego kościoła św.Krzyża, z napisem "SVRSVM CORDA"; dekoracyjny walor w idealnym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.45 |
| 500 PLN | |
10347 |
1944 80 rocznica powstania Czerwonego Krzyża, znaczek kasowany luzem i znaczek skasowany 28.IX w pierwszym dniu obiegu, na specjalnej karcie ozdobionej suchym tłoczeniem;na karcie albumowej z medalowej kolekcji Oivinda Bohna z Norwegii; gwarancja Krawczyk,; temat - CZERWONY KRZYŻ. | Fi.45 |
| 250 PLN | |
10348 |
| 180 PLN | |
10349 |
1944 80 rocznica powstania Czerwonego Krzyża, znaczek na wycinku, skasowany 10.XI stemplem okolicznościowym z okazji 500 rocznicy bitwy pod Warną ofrankowana, gwarancja. | Fi.45 |
| 40 PLN | |
10350 |
| 30 PLN | |
10351 |
1944 odbitka z unieważnionej matrycy. | Fi.45 |
| 30 PLN | |
10352 |
1944 odrastający dąb, znaczek za 10 fen. na wycinku, skasowany 10.XI stemplem okolicznościowym z okazji 500 rocznicy bitwy pod Warną ofrankowana, gwarancja. | Fi.47 |
| 20 PLN | |
10353 |
1944 odrastający dąb, zestaw siedmiu prób w różnych kolorach, na odwrocie stempelek "Próba", wszystkie znaczki gwarancja Schmutz. | Fi.47-48P |
| 1 900 PLN SPRZEDANY | |
10354 |
| 30 PLN | |
10355 |
1944 odrastający dąb, seria z kasownikiem okolicznościowym, na wycinkach. | Fi.47-50 |
| 50 PLN | |
10356 |
1944 odrastający dąb, seria, gwarancja Ryblewski. | Fi.47-50 |
| 20 PLN | |
10357 |
1944 odrastający dąb, próba w kolorze czarnym bez nominału, gwarancja. | Fi.47P2 |
| 250 PLN | |
10358 |
1944 odrastający dąb, znaczek za 20 fen. na pocztówce z oryginalnego obiegu pocztowego wysłanej 23.XII, ozdobionej grafiką nieznanego autorstwa przedstawiającą kościół w górach z napisem "POKÓJ LUDZIOM DOBREJ WOLI", na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja. | Fi.48 |
| 200 PLN | |
10359 |
1944 zestaw banknotów oflagu II.C wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej nominały 10 f., 50 f. i 2 Mk. w kolorze czarnym, a wysoki nominał 5 Mk. w rzadkim kolorze niebieskim; wartości markowe sygnowane przez najstarszego oficera obozu (płk.W.Szalewicza) i kierownika kasy z lekkimi śladami złożenia. | |
| 2 000 PLN | |
10360 |
1944 karta pocztowa z ilustracją Krzyża Legionów Polskich wydana z okazji 30 rocznicy wymarszu 1 Kompani Kadrowej Józefa Piłsudskiego z krakowskich Oleandrów; dobry stan zachowania (ślady podlepek na odwrocie). | |
| 300 PLN | |
10361 |
1944 pocztówka ozdobiona drzeworytem, autorstwa Zygmunta Pazdy, przygotowanym z okazji XXV rocznicy powrotu Śląska Cieszyńskiego do Polski. | |
| 80 PLN | |
10362 |
| 300 PLN | |
10363 |
1944 500 rocznica bitwy pod Warną - pocztówka ozdobiona artystycznym drzeworytem autorstwa Janusza Łonickiego, karta z prawej strony skrócona, słabszy stan zachowania. | |
| 50 PLN | |
10364 |
1944 winietka (exlibris?) "Klubu angielskiego", grafika z napisem THE ENGLISH CLUB OF BRETHREN IN LINGUAPHONE, sygnowane "SH", rzadkie wydawnictwo w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 300 PLN | |
10365 |
1944 "Ciemna plama pod orłem" błąd na karcie pocztowej, ozdobionej drzeworytem, autorstwa Zygmunta Pazdy, przygotowanym z okazji XXV rocznicy powrotu Śląska Cieszyńskiego do Polski; karta w rzadziej spotykanym niebieskim kolorze, na odwrocie napis POCZTÓWKA; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 200 PLN | |
10366 |
1944 grafika obozowa. | |
| 80 PLN | |
10367 |
1944 zestaw 3 pocztówek wielkanocnych ozdobionych drzeworytami sygnowanymi Z.S. (Zygmunt Szatkowski), na odwrocie napis POCZTÓWKA. | |
| 270 PLN | |
10368 |
| 200 PLN | |
10369 |
1944 odbitka z unieważnionej matrycy. | |
| 35 PLN | |
10370 |
1944 "Tancerka" artystyczny akt (120x77 mm) wykonany techniką suchej igły - techniką nieczęsto stosowaną w obozie, sygnowany ołówkiem "Tancerka" i "Jackiewicz 44" (patrz lot 10371 tej aukcji); bardzo rzadki w grafice obozowej temat, dobry stan zachowania. | |
| 2 880 PLN SPRZEDANY | |
10371 |
1944 legitymacja Wojskowego Klubu Sportowego "Skra" (jednego z sześciu istniejących w obozie) o numerze 157, wystawiona na nazwisko kpr. Klemensa Jackiewicza (patrz lot 10370 tej aukcji); podpisy prezesa i sekretarza; rzadko spotykany dokument w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 1 200 PLN | |
10372 |
1944 odbitka autorska ilustracji do karty świątecznej wykonana na cienkim, zielonkawym papierze. | |
| 250 PLN | |