Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
10173 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze fioletowoczarnym na bardzo rzadkim prążkowanym papierze x5 o nakładzie 92 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.5IIbx5 |
| 3 000 PLN | |
10174 |
1942 Pocztylion, znaczek w kolorze ciemnoczerwonym na papierze x1 (nakład 972 sztuk), gwarancja i oznaczenie. | Fi.6bx1 |
| 160 PLN | |
10175 |
1942 Pocztylion drugiego wydania w kolorze ciemnoczerwonym na papierze x1 o nakładzie 972 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.6IIbx1 |
| 200 PLN | |
10176 |
1942 Pocztylion drugiego wydania w kolorze jasnoczerwonym na papierze x2 o nakładzie 949 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.6IIcx2 |
| 200 PLN | |
10177 |
1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, gwarancja. | Fi.7 |
| 25 PLN | |
10178 |
1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, seria fałszerstw zrobionych poprzez retusz odbitek z unieważnionej oryginalnej matrycy, gwarancja FALSUM Krawczyk. | Fi.7, 9, 11 |
| 120 PLN | |
10179 |
1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, seria w tym znaczek za 10 pf. z retuszowanej kliszy; na karcie ostemplowana okolicznościowo 10.VIII kasownikiem "TYDZIEŃ ŚWIĘTA W.F. I SPORTU"; gwarancja. | Fi.7-9x1b, 10-11 |
| 200 PLN | |
10180 |
1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, gwarancja. | Fi.8x1 |
| 30 PLN | |
10181 |
1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, ciemny i jasny znaczek za 10 pf. z retuszowanej kliszy (Fi.300.-), gwarancje i opisy obu Schmutz. | Fi.9x1b |
| 350 PLN | |
10182 |
1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, znaczek z retuszowanej kliszy, gwarancja. | Fi.9x1b |
| 140 PLN | |
10183 |
1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, znaczek za 10 pf na papierze białym gładkim średnim, ostemplowany na karcie kasownikiem okolicznościowym 9.VIII "TYDZIEŃ ŚWIĘTA W.F. I SPORTU"; gwarancja Schmutz. | Fi.10x1 |
| 50 PLN | |
10184 |
1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, zielony znaczek za 10 pf na papierze białym grubym bibulastym, na karcie ozdobionej grafiką, której autorem jest Marian Stępień, wysłanej 24.XII; dobry stan zachowania (drobne przebarwienia); gwarancja. | Fi.10x2 |
| 120 PLN | |
10185 |
1942 Madonna, czysta seria na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja. | Fi.12-14x |
| 125 PLN | |
10186 |
1942 Madonna, kasowana seria na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja. | Fi.12-14x |
| 110 PLN | |
10187 |
1942 Madonna, czysta seria na papierze szarym szorstkim grubym, gwarancja Krawczyk. | Fi.12-14y |
| 125 PLN | |
10188 |
1942 Madonna, kasowana seria na papierze szarym szorstkim grubym, gwarancja Krawczyk,. | Fi.12-14y |
| 110 PLN | |
10189 |
1942 Madonna, seria na papierze szarym szorstkim grubym ostemplowana kasownikiem okolicznościowym 'WYSTAWA FILATELISTYCZNA" na karcie, minimalne punktowe przebarwienia, gwarancja. | Fi.12-14y |
| 120 PLN | |
10190 |
1942 Madonna, Matka Boska Obozowa, znaczek za 5 fen. na papierze szarym szorstkim grubym, na karcie pocztowej wysłanej 24.XII, ozdobionej grafiką, której autorem jest Marian Stępień, na froncie napis POCZTÓWKA; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.12y |
| 300 PLN | |
10191 |
1942 OPASKA GAZETOWA Matka Boska Obozowa, znaczek za 5 fen na papierze szarym szorstkim grubym na prawidłowo opłaconej (jako druk) opasce gazetowej wysłanej 7.XII; do tej pory podobny walor nie był znany!!! idealny stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.12y |
| 4 000 PLN | |
10192 |
1942 kartka z biblioteki przypominająca o konieczności zwrotu książek, źle wydrukowana i zapewne z tego powodu nie wykorzystana mimo naklejenia znaczka pocztowego. | Fi.15 |
| 60 PLN | |
10193 |
1942 kartka z życzeniami świątecznymi nadana 23.12.42 ze stemplem z lilijką harcerską i napisem "CZUWAJ 24-XII-42", gwarancja Jendroszek. | Fi.15 |
| 600 PLN | |
10194 |
1942 PROJEKTY - komplet prac konkursowych na znaczki poczty obozowej; 27 odbitek autorskich na bibułkowym papierze, w tym prace takich autorów jak Z.Pazda (I miejsce), M.Stępień (II i III miejsce), M.Puchalski i inni - wynik ogłoszono w trakcie Wystawy Filatelistycznej; trzy projekty - te na dole po lewej, zrealizowano jako znaczki, jeden jako kartę pocztową; gwarancja Schmutz. | Fi.15-17, Cp6 P |
| 2 400 PLN | |
10195 |
1942-43 Pochodnia, seria czysta na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja Schmutz. | Fi.15-17x |
| 50 PLN | |
10196 |
1942-43 Pochodnia, seria kasowana na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja Schmutz. | Fi.15-17x |
| 40 PLN | |
10197 |
1942 Pochodnia, dwie serie na różnych papierach, różne gwarancje. | Fi.15-7 |
| 100 PLN | |
10198 |
1942-43 Pochodnia, seria na papierze szarym szorstkim grubym, z dwoma odmianami koloru - karmin i cynober, znaczka za 5f., gwarancja Krawczyk. | Fi.15ab-17y |
| 90 PLN | |
10199 |
1942 "Czuwaj" karnet świąteczny z wklejoną grafiką (sygn.DZ) przedstawiającą św. Jerzego patrona harcerzy w walce ze smokiem; dodatkową ciekawostkę stanowi perforacja na górze znaczka, tylko nieliczne znaczki tego wydania drukowano na marginesach niemieckich gazet. | Fi.15ay |
| 800 PLN | |
10200 |
1942 Pochodnia - karminowy znaczek za 5 fen. w karnecie z sucho tłoczonymi życzeniami świątecznym i noworocznymi, przesłany 31.XII; efektowne i rzadko spotykane wydawnictwo; gwarancja. | Fi.15ay |
| 250 PLN | |
10201 |
1942 Pochodnia - karminowy znaczek za 5 fen. ostemplowany 22.XI kasownikiem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS" na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym cerkiew Wołoską we Lwowie; na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja. | Fi.15ay |
| 80 PLN | |
10202 |
1942 "Barbarka 1942" zaproszenie na obchody święta patronki górników św.Barbary w formie karnetu ozdobionego okolicznościową artystyczną grafiką autorstwa Mariana Puchalskiego; na odwrocie znaczek za 5 fen z serii Pochodnia skasowany 4.XII datownikiem; rzadki dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.15ay |
| 2 500 PLN | |
10203 |
1942 Pochodnia, cynobrowy znaczek za 5 fen na papierze szarym szorstkim grubym na karcie z pełną treścią, znaczek unieważniony 15.VIII kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO ŻOŁNIERZA"; gwarancja. | Fi.15by |
| 150 PLN | |
10204 |
1942 luzaki z serii pochodnia. | Fi.16 |
| 15 PLN | |
10205 |
1942 Pochodnia, znaczek z 10 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na karcie pocztowej z życzeniami świątecznymi, wysłanej 24.IV.1943 przez zarząd Koła Filatelistów, dodatkowo stempel propagandowy "DRUGA WYSTAWA DRZEWORYTU" z błędem "DRZWORYTU zamiast "DRZEWORYTU" i stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC"; gwarancja Schmutz. | Fi.16x |
| 200 PLN | |
10206 |
1942 niemiecki banknot wewnątrzobozowy za 10 Reichspfennig, ładny stan. | |
| 120 PLN | |
10207 |
1942 Św.Jerzy - patron harcerzy w walce ze smokiem, karnet z odbitką kontrolną z drzeworytu (sygn. D.Z.), zdobiącego karty świąteczne ze stemplem "Czuwaj 24-XII-42", używane podczas Bożego Narodzenia w grudniu 1942 roku. | |
| 800 PLN | |
10208 |
1942 projekt znaczka wykonany z okazji Wystawy Filatelistycznej, gwarancja. | |
| 340 PLN | |
10209 |
1942 (?) Exlibris Tadeusza Jakubowskiego, sporządzony przez Stefana Michalskiego według projektu Jana Knothe, odbitka sygnowana monogramem wiązanym "MK"; autorzy ci stanowili najlepszy zespół, który wykonał w obozie bardzo wiele grafik, zarówno artystycznych jak i użytkowych (znaczki, ilustracje, zaproszenia, wizytówki, ekslibrisy, etc.); walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 300 PLN | |
10210 |
1942 zawiadomienie o otwarciu wystawy i imprezach sportowych przesłane bezpłatnie 9.VIII przez Kierownictwo W.F. dla ppor.Tadeusza Jakubowskiego, okolicznościowy stempel nadawczy "TYDZIEŃ ŚWIĘTA W.F. I SPORTU"; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 200 PLN SPRZEDANY | |
10211 |
1942 Wystawa Filatelistyczna, kasowany okolicznościowo blok Madonna, gwarancja. | Fi.Bl.2 |
| 500 PLN | |
10212 |
1942 Wystawa Filatelistyczna, blok Madonna, piękny stan (Fi.800.-), gwarancja. | Fi.Bl.2 |
| 700 PLN | |