Aukcja 57. Obce poczty na ziemiach polskich

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
121

1918 znaczek ekspresowy na całostce jako dodatkowa frankatura w związku z podwyższeniem taryfy, karta wysłana 7.X z Krakowa do Zurychu, stempelek cenzury w Waldkirch.

Mi.219, P235
50 PLN
122

1918 Ukraina - ziemie I Rzeczypospolitej, zestaw: cztery karty i sekretnik, ze znakami opłaty z nadrukiem trójzębu typu 1 - z usterką i bez, typu 3 i typu 4 z Kijowa, oraz typu 14 z Jekaterynosławia - dość rzadka.

500 PLN
123

1919 kartka urzędowa z Schivelbein (Świdwin).

10 PLN
124

1930 front listu ze Słupska (Stolp).Znaczki kasowane stemplem propagandowym.

25 PLN
125

1931 kartka z Szczecinka do Szczecina.

10 PLN
126

1933 firmowy wirnik Fabryki Likierów i Winiaków MAMPE ze Stargardu na wycinku.

10 PLN
127

1935 kartka z Schivachenwalde (Chłopowa, powiat Choszczno).

10 PLN
128

1935 kartka z Chłopów na Pomorzu (Köslin), rzadki stempel agencji pocztowej Bauerhufen (Landpoststempel).

45 PLN
7021

1875 Rosja, rosyjska koperta za 10 kop, o wymiarach 145x81mm, wysłana z miejscowości Krasiłów w Guberni Wołyńskiej do Petersburga, znak opłaty skasowany 2.III stemplem nadawczym ST.KRASIŁÓW.WOŁ.G.(....) z ozdobnikiem, na odwrocie dodatkowa odbitka stempla nadawczego i kasownik odbiorczy Petersburg 7.III; idealnie zachowana nieuszkodzona pieczęć lakowa nadawcy; całość w dobrym stanie zachowania.

Mi.U16C
80 PLN