Aukcja 57. Obce poczty na ziemiach polskich

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
80

1903 widokówka wysłana 1.VIII z miejscowości Zawadzkie (Zawadzki) adresowana do Wrocławia.

Mi.70
40 PLN
81

1904 widokówka wysłana 18.VIII z Monachium do Palangi (Połąg), przeadresowana i dosłana do Lublina; całość o ciekawym obiegu w dobrym stanie zachowania.

Mi.56x
35 PLN
82

80 PLN
83

1904 kartka nadana w wagonie pocztowym 208 do Warszawy.

30 PLN
84

1904 kartka z Ujanowic do Dulowej, kasownik rusztowy.

20 PLN
85

1907 list wysłany 20.XII z Rozwadowa do New Britain w Stanach Zjednoczonych, znaczek skasowany idealnie odciśniętym stemplem rusztowym, kasownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.137
80 PLN
86

1907 list do Warszawy - koperta z papeterii hotelu Excelsior Palace w Palermo, nadana 29.3 za pośrednictwem poczty hotelowej (czytelnie odciśnięty datownik), wysłana 30.3 z dworca kolejowego w Palermo, kasownik odbiorczy 21.3; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

100 PLN
87

1907 kartka z Żywca 30.11.1907 do Grodzic.

20 PLN
88

1908 list wysłany 21.VIII z Kutna do Wisły, kasownik odbiorczy.

20 PLN
89

1909 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 3 kop.; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalny ubytek powierzchni papieru po podlepce).

Mi.P21
40 PLN
90

1909 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 4 kop., długość napisu 41 mm; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalny ubytek powierzchni papieru po podlepce).

Mi.P22I
120 PLN
91

1909 widokówka wysłana 5.IV z Krakowa do Bukaresztu, frankowana, co rzadkie, znaczkami o niskich nominałach; kasownik odbiorczy; dobry stan zachowania.

Mi.139x, 141x
40 PLN
92

1909 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, podwójna karta pocztowa za 3+3 kop.; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie).

Mi.P23
120 PLN
93

80 PLN
94

200 PLN
95

1909 list z Jarosławia do Cieszacinka.

15 PLN
96

1909 list z Równego Wołyńskiego do Białogóry.

Mi.72
350 PLN
97

1909 około, rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, wydanie przedrukowe - koperta za 3/5 kop., rozmiar: 145x120 mm; z dodrukiem firmowym Vacuum Oil Company, wysłana z arsenału warszawskiego do siedziby firmy, a ponieważ pismo dotyczyło zapewne zamówień wojskowych, doręczono je kurierem i dlatego znak opłaty nie został skasowany; przesyłka o numerze 3140; fioletowy trzywierszowy stempelek arsenału warszawskiego - I (Warszawskij okrużnoj arsienał); ciekawostka nie tylko dla varsavianistów w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.U43B
200 PLN
98

1910 kartka do Warszawy nadana w ambulansie pocztowym na Trasie Łapy - Lublin nr 102.

90 PLN
99

1910 kartka z Niżniowa 13.9.1910 do Grodźca.

20 PLN
101

1911 niespotykany przypadek użycia na rdzennie polskich ziemiach znaczka węgierskiego, poza Spiszem mogło to mieć jedynie miejsce w przypadku znaczka gazetowego, gdyż te unieważniano w miejscu doręczania opłaconej nimi gazety, znaczek wydania z 1900 roku, kasownik Bochnia 25.1.11r., gwarancja i opis Krawczyk

Mi.71
300 PLN
102

20 PLN
103

1912 widokówka wysłana 6.IV z Gniezna do Warszawy; kasownik odbiorczy.

Mi.86I
20 PLN
104

1913 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 10 kop., rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.U53A
120 PLN
105

1913 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, sekretnik za 7 kop.; krawędzie z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalny ubytek powierzchni papieru po podlepce).

Mi.K16
100 PLN
106

1913 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 14 kop., rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.U54A
180 PLN
107

1913 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 3 kop.; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie).

Mi.P25
40 PLN
108

1913 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop., rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.U52A
100 PLN
109

1913 kartka z Warszawy do Lublina, stempel dworca Wileńskiego w Warszawie.

50 PLN
110

1913 kartka ze Szczecina do Berlina, widokówka Szczecin.

19 PLN
111

1914 opaska gazetowa ze Złoczowa.

60 PLN
112

1915 widokówka (Morskie Oko) wysłana 31.XII z Zakopanego do Krakowa, stempelek cenzury w Nowym Targu; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.142
30 PLN
113

1915 list firmowy z Siedlec do Warszawy, znaczki rosyjskie skasowane utajniającym miejsce nadania listu niemym kasownikiem wojennym, co w przypadku koperty firmowej nie mogło zdać egzaminu, koperta przycięta od góry.

Mi.69, 81
250 PLN
114

1916 list z miejscowości Poczep (województwo czernihowskie I Rzeczypospolitej) do obozu jenieckiego w Niemczech, dosłana za pośrednictwem Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, zwolniony od opłaty list wysłany 8.7 do ocenzurowania w Piotrogrodzie; gdzie dotarł 12.7 a, skąd 31.7 wyekspediowano go do Danii; kwadratowy stempelek z cyfrą 8, używany w sortowniach do oznaczania przesyłek kierowanych do ocenzurowania; stempel cenzora piotrogrodzkiego nr.116; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

150 PLN
115

1916 widokówka z miejscowości Firlejów, wysłana 18.IV do Krakowa, cenzura.

Mi.142
15 PLN
116

1916 list polecony z miejscowości Stawiszcze (województwo bracławskie I Rzeczypospolitej) do Moskiewskiego Komitetu Pomocy Jeńcom Wojennym w Kopenhadze, wysłany 4.10 do Piotrogrodu, skąd po ocenzurowaniu wyekspediowano go do Danii; dwie zalepki i dwa stemple cenzury, w tym cenzora nr.615; nalepka polecenia dla korespondencji zagranicznej z napisami alfabetem łacińskim; na odwrocie kasownik odbiorczy 26.10; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.69II
150 PLN
117

1916 list z miejscowości w okolicach Mohylewa (województwo mścisławskie I Rzeczypospolitej), korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, zwolniony od opłaty list jeniecki wysłany do ocenzurowania w Piotrogrodzie; gdzie dotarł 2.6 a, skąd 28.6 wyekspediowano go do Danii; kwadratowy stempelek z cyfrą 8, używany w sortowniach do oznaczania przesyłek kierowanych do ocenzurowania; zalepka i stempel cenzora piotrogrodzkiego nr.950; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.69II
100 PLN
118

1916 "C.k. Dyrekcya kolei państwowych we Lwowie" - list polecony w efektownej kopercie "firmowej", wysłany 22.III z Rawy Ruskiej do Krakowa, kasownik odbiorczy; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.

Mi.184
200 PLN
119

1916 widokówka nadana jako przesyłka niemieckiej poczty polowej, przewieziona 2.XI ambulansem relacji Wrocław - Mysłowice.

25 PLN
120

1917 widokówka wysłana 1.I z Brzeska do Krakowa, dodatkowo stempelek Weiterleiten.

Mi.185, 186
25 PLN