Aukcja zakończy się 06.05.2024
Do końca aukcji pozostało:

Aukcja 57. Poczty miejskie 1914-1918

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
570

1917 Przedbórz, I wydanie, kasowana seria ząbkowanych znaczków w bardzo ładnym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.1-2B
Mi.1-2A 
200 PLN
571

1917 Przedbórz, I wydanie, seria czysta z lekkim śladem podlepki, znaczek za 2 gr. typ 1, za 4 gr. typ 8, bardzo ładny stan, sygnowane, gwarancja Mikstein.

Fi.1-2B
Mi.1-2A 
200 PLN
572

1917 Przedbórz, seria pierwszego wydania, minimalne ślady po podlepkach, gwarancja.

Fi.1-2B
200 PLN
SPRZEDANY
573

1917 Przedbórz, próba znaczka w kolorze ceglastym, gwarancja Schmutz.

Fi.1A P1
170 PLN
SPRZEDANY
574

1917 Przedbórz, druk wysłany 21.I z Warszawy, znaczek doręczeniowy poczty miejskiej typu 6 unieważniony datownikiem austriackiego urzędu etapowego; cenzura, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.1B
Mi.1A 
400 PLN
575

1917 Przedbórz, I wydanie, kasowany znaczek za 2 gr. z pionowym i poziomym pustopolmami międzysektorowymi, gwarancja Schmutz.

Fi.1B
Mi.1A 
300 PLN
576

1917 Przedbórz, kartka do Przedborza 25.12.17 ze stemplem cenzury wojskowej w Piotrkowie, znaczek doręczeniowej poczty miejskiej w Przedborzu.

Fi.2
250 PLN
577

1917 Przedbórz, lisy wysłany 14.XII z Warszawy, znaczek doręczeniowy poczty miejskiej typ 2, skasowany 21.XII datownikiem austriackiej poczty etapowej, odciśniętym również na odwrocie; fioletowy stempelek cenzury; gwarancja.

Fi.2B
Mi.2A  
400 PLN
578

1917 Warszawa, "6 GROSZY" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej I wydania, karta pocztowa "Postgebiet Ob.Ost." wysłana 30.3 z Białegostoku, początkowo urzędnik Poczty Miejskiej naliczył opłatę doręczeniową odciskając stempelek taryfowy, ponieważ jednak była to przesyłka adresowana do instytucji niemieckiej - Wassermanische Blutuntersuchungsstelle (stacja badania krwi), po opatrzeniu jej adnotacją "Na niemiecką pocztę", opłata została anulowana; stempel cenzury w Królewcu; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.2b
200 PLN
579

1917 Warszawa, "7 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej III wydania, list wysłany 15.9 ze Skalmierzyc, stempelek cenzury poznańskiej; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.9b
150 PLN
580

1917 Warszawa, "10 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania na liście miejscowym wysłanym 12.12, ponieważ adresatka wyprowadziła się, rządca domu po opatrzeniu przesyłki odpowiednią adnotacją i swoim stempelkiem 13.XII zwrócił ją, następnie list przekazano do biura meldunkowego w celu ustalenia adresu, skąd jednak 20.XII odesłano go z adnotacją "niezameldowana", ostatecznie Poczta Miejska po opatrzeniu listu stempelkami "NICHT ZU ERMITTELN/ WARSCHAUER BURGERPOST" i "ZURÜCK 20.XII zwróciła list do nadawcy; niecodzienny walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym, w dobrym stanie zachowania.

Fi.13b, 31c, 35c
350 PLN
581

1917 Warszawa, miejscowy list firmowy, stempel poczty miejskiej "WRĘCZENIE OPŁACONE".

Fi.26IIa
160 PLN
582

1917 Warszawa, miejscowy list firmowy, stempel poczty miejskiej "WRĘCZENIE OPŁACONE".

Fi.27Ia
160 PLN
583

1917 Warszawa, zestaw 3 karnetów (różne kolory okładek) "Na biedne dzieci" zawierających serie znaczków dobroczynnych z portretami polskich królów wydanymi przez Obywatelską Komisję Ofiarności Publicznej, znaczki bez podlepek (co rzadkie!) umieszczono w sporządzonych w małym nakładzie specjalnych karnetach, przeznaczonych dla najwybitniejszych przedstawicieli życia publicznego i najhojniejszych darczyńców; doskonały stan zachowania.


450 PLN
584

1917 Warszawa, list firmowy z Niemiec do Warszawy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie.


80 PLN
585

1917 Warszawa, firmowy list polecony z Skalmierzyc 14.6.17 do Warszawy, stempel poznańskiej cenzury wojskowej i stempel poczty miejskiej w Warszawie, gwarancja Landre.


100 PLN
586

1917 Warszawa, miejscowy list firmowy ze stemplem typ 26 "WRĘCZENIE OPŁACONE".


200 PLN
587

1917 Warszawa, list firmowy z browaru parowego w Skierniewicach 8.7.17 do warszawy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie.


100 PLN
588

1918 Chęciny, znaczki poczty miejskiej z odmianami,


100 PLN
589

1918 Chęciny, znaczki poczty miejskiej z odmianami.


100 PLN
590

1918 Częstochowa, widokówka poczty polowej, wysłana 25.IV za pośrednictwem urzędu etapowego Hrubieszów do Częstochowy, ponieważ przesyłki wojskowe były zwolnione od opłaty, odciśnięto tylko datownik poczty miejskiej (wysoka wycena katalogowa - Fi.700.-), ze względu na słabszą jakość odbitki bardzo atrakcyjna cena wywoławcza!!! dodatkowo pieczęć formacyjna i cenzura; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.3a
250 PLN
591

1918 Częstochowa, kartka z Łodzi 1.4.18 do Częstochowy, stempel poczty miejskiej w Częstochowie, gwarancja Schmutz.

Fi.3a
800 PLN
592

1918 Łódź, karta pocztowa "Gen.-Gouv Warschau", wysłana z Częstochowy 7.VI, sześciokątny stempelek poczty miejskiej w kolorze fioletowym (Fi.300.-) z datą 8.6; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.6b
250 PLN
593

1918 Luboml, nieząbkowana marginesowa seria czysta.

Fi.1-5A
Mi.1-5 
120 PLN
594

1918 Luboml, seria cięta bez gumy.

Fi.1-5A
30 PLN
595

1918 Luboml, seria cięta na podlepkach, każdy znaczek z błędem "odwrócone cyfry nominału".

Fi.1-5As
200 PLN
596

1918 Luboml, znaczek z odwróconym nominałem.

Fi.5As
20 PLN
597

1918 Luboml, luzaki z serii.


40 PLN
598

1918 Luboml, luzaki z serii.


50 PLN
599

1918 Przedbórz, II wydanie, niegumowane - tak jak je wydano próby cięte próby II bez tła; 2 gr. - typ 3, 6 gr. i 10 gr. - typ 2, gwarancja Schmutz.

Fi.3, 5, 6 P1
1 800 PLN
600

1918 Przedbórz, II wydanie, ząbkowana liniowo ZL 11,5 seria stemplowana, gwarancja Schmutz,.

Fi.3-6B
Mi.3-6B 
160 PLN
601

1918 Przedbórz, seria ząbkowana znaczków II wydania.

Fi.3-6B
50 PLN
602

1918 Przedbórz, seria drugiego wydania, gwarancja Schmutz lub Krawczyk.

Fi.3-6B
100 PLN
603

1918 Przedbórz, seria drugiego wydania, gwarancja Schmutz lub Mikstein.

Fi.3-6B
90 PLN
604

1918 Przedbórz, seria drugiego wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.3-6B
100 PLN
605

1918 Przedbórz, seria znaczków drugiego wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.3-6B
90 PLN
606

1918 Przedbórz, seria znaczków II wydania, gwarancja Mikstein.

Fi.3-6B
80 PLN
607

1918 Przedbórz, II wydanie, seria bardzo rzadkich prób o zmienionych kolorach tła, niegumowana - tak wydano część nakładu; 2 gr. - typ 2 (niekatalogowana), 4 gr. - typ 3, 6 gr. - typ 1 z niekatalogowanym błędem "duża przerwa w poziomych kreskach pod literą P w PRZEDBÓRZ" , 10 gr. - typ 1; to najrzadsze próby wydań Poczty Miejskiej w Przedborzu, piękny stan, gwarancja Mikstein.

Fi.3-6 P2
3 200 PLN
608

1918 Przedbórz II wydani, list (druki) wysłany 11.II z Noworadomska; opłata za doręczenie pobrana 20.II znaczkiem za 2 gr. - typ 1; stempelek cenzury lubelskiej; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Becker i Jungjohann BPP.

Fi.3B
Mi.3A 
500 PLN
609

1918 Przedbórz, znaczki drugiego wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.4B
40 PLN