Aukcja 57. Poczty miejskie 1914-1918

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
490

1915-16 Warszawa, pamiątkowa koperta ofrankowana serią znaczków okupacji niemieckiej "Russich Polen" i wszystkim znaczkami Poczty Miejskiej, które były w obiegu pocztowym od początku jej funkcjonowania - w tym rzadkiej parki z dwoma typami nadruku "6", do skasowania znaczków użyto 3 rodzajów stempli: okrągłego i owalnego datownika i kasownika z syrenką; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.1-10
600 PLN
491

Fi.2b
60 PLN
492

1915 Warszawa, znaczek z ręcznym nadrukiem nowej wartości 6 groszy/5 gr. w kolorze lilaczerwonym - typ II, niedokładnie skatalogowany, gwarancja Krawczyk.

Fi.3IIb (a)
Mi.3aa (II)
80 PLN
493

1915 Warszawa, znaczek z ręcznym nadrukiem nowej wartości 6 groszy/5 gr. - typ II, w kolorze lilaczerwonym i znaczek z ręcznym nadrukiem nowej wartości 6 GROSZY/5 gr. - typ II, w kolorze lilaczerwonym, na dużym wycinku strony adresowej listu poleconego wysłanego z Wiednia, stempelek cenzury warszawskiej; słabszy stan zachowania.

Fi.3IIba, 4IIaa
Mi.3IIaa, 4IIaa
250 PLN
494

1915 Warszawa, znaczek z ręcznym nadrukiem nowej wartości 6 GROSZY/5 gr., w kolorze czerwonym, klarowny nadruk, sygnowany, gwarancja Krawczyk.

Fi.4Iaa
Mi.4ba
73 PLN
495

1915 Warszawa, znaczek z podwójnym nadrukiem nowej wartości, podwójna gwarancja Schmutz.

Fi.4IaaNp
550 PLN
496

Fi.4Iba
Mi.4aa
90 PLN
497

1915 Warszawa, miejscowy list wysłany 22.XII, na odwrocie znaczek poczty miejskiej wydania przedrukowego, skasowany stempelkiem z syreną.

Mi.8
100 PLN
498

1915 Warszawa, połówka znaczka przedrukowego za 6/5 gr. pięknie kasowana na wycinku, gwarancja Krawczyk.

Mi.8
25 PLN
499

60 PLN
500

Mi.8
120 PLN
501

1915 Warszawa, miejscowy list opłacony wysłany 21.12, opłatę doręczeniową udokumentowano trzema znaczkami poczty miejskiej wydania przedrukowego 2/10 gr, dodatkowo stempelek WRĘCZENIE OPŁACONE;sygnowane P.S.Shubert gwarancja Bojanowicz.

Fi.8a, 27IIa
200 PLN
502

Fi.10
25 PLN
503

1915 Warszawa, znaczek nie wprowadzony do obiegu, gwarancja Schmutz.

Fi.IIb
300 PLN
504

Fi.I-IIb
800 PLN
505

Fi.I-II P
1 200 PLN
506

1916 Białystok, znaczek pierwszego wydania, gwarancja.

Fi.1I
1 100 PLN
507

1916 Częstochowa, list miejscowy, przesłany 11.II, stempelek poczty miejskiej i dodatkowy określający wysokość opłaty 10 (fenigów).

Fi.1c
80 PLN
508

Fi.1c
150 PLN
509

1916 Częstochowa, list firmowy z Łodzi, stempel cenzury wojskowej w Warszawie i stempel poczty miejskiej w Częstochowie, brak klapy koperty.

Fi.2a
250 PLN
510

1916 Częstochowa, kartka na zwrotna odpowiedź wysłana z Wiednia 11.4.16 do Częstochowy, najpierw ocenzurowana w Wiedniu, a następnie we Wrocławiu, w Częstochowie otrzymała stempel doręczeniowy poczty miejskiej, ponieważ nie ustalono adresata - rzadki stempel pomocniczy "Mit Hilfe des Meldeamtes / nicht ermittelt" zwrócona do nadawcy w Wiedniu 19.4.16, dekoracyjny i ciekawy obieg.

Fi.2a, 5
800 PLN
511

1916 Częstochowa, druki przesyłane miejscowo 14.IX, doręczone 16.IX, datownik poczty miejskiej i stempelek opłaty 5 (fenigów).

Fi.2b
80 PLN
512

1916 Częstochowa, druk wysłany miejscowo 27.6., datownik doręczeniowy poczty miejskiej i stempelek opłaty 5 (fenigów).

Fi.2b
80 PLN
513

Fi.2b
80 PLN
514

1916 Jan III Sobieski, projekt polskiego znaczka autorstwa Edwarda Trojanowskiego, znany z katalogu prac konkursowych "POLSKIE MARKI POCZTOWE" str.3; odbity w kolorze czarnym na grubym kredowym papierze, miejscami ubytki kredy; w zmienionej formie zrealizowany jako znaczek poczty miejskiej Warszawy, wykorzystany pod pierwsze wydanie przedrukowe, takie projekty zakupiło Muzeum Poczty od wdowy L.Trojanowskiej w 1935 roku, gwarancja Mikulski.

Fi.VI E
600 PLN
515

1916 Łódź, karta pocztowa wysłana 23.II z Warszawy, wyraźna odbitka stempla doręczeniowego Straży Pożarnej w kolorze lila, cenzura, stempelek nadawcy; efektowna całość w idealnym stanie zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.2b
900 PLN
516

Fi.1-2
100 PLN
517

1916 Sosnowiec, seria czysta (Mi.150 euro), znaczek za 3 kop. z prawym marginesem; piękny stan, gwarancja Mikstein,.

Fi.1-2
220 PLN
518

Fi.3-4
120 PLN
519

Fi.3-4
320 PLN
520

Fi.3-4 B
800 PLN
521

1916 Sosnowiec, herb miasta, znaczek za (3 kop.) w kolorze lilaczerwonym, gwarancja Schmutz.

Fi.5a
150 PLN
522

Fi.5a
600 PLN
523

Fi.5b
500 PLN
524

1916 Sosnowiec, karta pocztowa, wydanie z przedrukiem, czysta, stan bardzo dobry.

Fi.Cp2
300 PLN
525

1916 Warszawa, miejscowy list firmowy ze znaczkiem i stemplem poczty miejskiej w Warszawie, gwarancja Landre.

100 PLN
526

1916 Warszawa, znaczki poczty miejskiej na kopercie listu miejscowego, ostemplowane grzecznościowo 23.V kasownikiem z wyróżnikiem "b".

Fi.2, 9, 10
50 PLN
527

160 PLN
528

1916 Warszawa, widokówka przesłana miejscowo 22.2, opłacona jako druki, opłatę doręczeniową udokumentowano znaczkiem poczty miejskiej wydania przedrukowego 2/10 gr, bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN
529

1916 Warszawa, miejscowa przesyłka ekspresowa (opłata zasadnicza niezgodna z taryfą) nadana 9.7, opłatę doręczeniową udokumentowano znaczkami poczty miejskiej wydań przedrukowych, dodatkowo stempelek WRĘCZENIE OPŁACONE; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.9, 10, 27Ic
120 PLN