Aukcja zakończy się 06.05.2024
Do końca aukcji pozostało:

Aukcja 57. Poczty obozów jenieckich i internowania okresu II WŚ

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
3608

1945 Dachau Allach, cięty blok z dopłatą na PCK za 2,85+7,25 mk. na białym papierze ze znakiem wodnym "kwadraty w prawo" (Fi. 200.-), na marginesie sucho tłoczona pieczęć PCK.

Fi.Bl.5xA
40 PLN
3609

1945 Dachau Allach, ząbkowany blok z dopłatą na PCK 2,85+7,25 mk. na papierze ze znakiem wodnym "kwadraty w prawo" (Fi.200.-), na marginesie sucho tłoczona pieczęć PCK.

Fi.Bl.5xB
50 PLN
3610

1945 Dachau Allach, ząbkowany blok z dopłatą na PCK 2,85+7,25 mk. na papierze bez znaku wodnego (Fi.200.-), na marginesie sucho tłoczona pieczęć PCK.

Fi.Bl.5yB
60 PLN
3611

1945 Dachau Allach, ząbkowany blok z dopłatą na PCK 2,85+7,25 mk. na brązowawym papierze ze znakiem wodnym DM (Fi. 200.-), na marginesie suchotłoczona pieczęć PCK.

Fi.Bl.5zB
60 PLN
3612

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech - Lubeka, "Żaglowiec", częściowo nie złożony listownik, czysty w idealnym stanie zachowania.

Fi.Ck1
40 PLN
3613

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech - Lubeka, "Syrena", karty pocztowe znacznie różniące się kolorem znaku opłaty, jedna ze znakiem opłaty pomarańczowoczerwonym, druga z czerwonym i z dodatkowym błędem "uszkodzone 0 w sygnaturze E/0281"; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp1
150 PLN
3614

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech - Lubeka, "Syrena", karta pocztowa o sygnaturze E/0281, wysłana 29.8 z obozu dla osób przesiedlonych (Displaced Persons Camp) Nr.1 Geesthacht pod Hamburgiem do Warszawy, znak opłaty skasowany stemplem POCZTA POLSKA HAMBURG, stempel cenzury brytyjskiej T.165 i polskiej cenzury wojskowej nr.676; bardzo rzadki walor w słabszym stanie zachowania, co nie umniejsza wartości waloru.

Fi.Cp1
400 PLN
3615

1945 kartka miejscowa z obozu w Lubece, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp1c
350 PLN
3616

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - "Syrena", karta pocztowa z sygnaturą L.Z.7.45.25000(1591); nakład 58.000 szt.; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp2b
140 PLN
3617

1945 kartka z internowania w Szwajcarii na formularzu do korespondencji krajowej.

Fi.Fp1
90 PLN
3618

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, seria obiegowa ze znaczkiem lotniczym.

Fi.1-10
120 PLN
3619

1946 poczta osiedli polskich w Bawarii, seria.

Fi.1-3
140 PLN
3620

1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii, seria czysta z odmianą znaczka za 12 pf.+ 1 mk. na białym papierze.

Fi.1-3B
160 PLN
3621

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, dziesięć serii czystych (10 x 1-9)

Fi.1-9
150 PLN
3622

1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, seria.

Fi.1-9
15 PLN
3623

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, znaczek za 15 c. z odwróconym nadrukiem "szanuj cztery wolności" cytat z Roosevelta, sygnowany Borzecki.

Fi.1 No
800 PLN
3624

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, znaczek za 50 c. ze znacznie przesuniętym ząbkowaniem, do tej pory spotykano wyłącznie egzemplarze niegumowane - tu, narożna trójka z pełną oryginalna gumą w pięknym stanie.

Fi.3
450 PLN
3625

1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii, cięty znaczek za 50 pf.+ 5 mk., drukowany na stronie gumowanej, unikat.

Fi.3A
800 PLN
3626

1946 rzadki cięty znaczek poczty lotniczej poczty polskich osiedli we Włoszech na liście lotniczym z pełnym udokumentowanym obiegiem bardzo rzadkie.

Fi.10A
650 PLN
3627

1946 poczty osiedli polskich we Włoszech, znaczek wydania lotniczego.

Fi.10B
80 PLN
3628

1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, znaczek wydania na przesyłki lotnicze.

Fi.10B
80 PLN
3629

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, wydanie lotnicze, próby nadruku " Poczta lotnicza - +L.25" wykonane typograficznie na znaczkach I wydania - ostatecznie wybrano druk techniką rotograwiury.

Fi.10 P
1 500 PLN
3630

1946 formularz poszukiwań Polskiego Czerwonego Krzyża, wysłany z Katowic 22.II za pośrednictwem tygodnika "Repatriant" i Polskiej Misji Repatriacyjnej na strefę brytyjską, dostarczony 8.IV do Obozu Polskiego w Lubece; dekoracyjna całość o ciekawym obiegu pocztowym, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.


600 PLN
3631

1946 korespondencja między obozami dla osób wysiedlonych przebywających na terenie Niemiec, list wysłany 7.6 z Hanoweru do Flensburga.


102 PLN
SPRZEDANY
3632

1946 Dachau, bloczek z okazji pierwszej rocznicy wyzwolenia obozu bez bocznych marginesów.


300 PLN
3633

1946 Hellbrunn, znaczki z bloku na rzecz PCK zbiórka dla polskich dzieci.


60 PLN
3634

1946 Hellbrunn, znaczki z bloku na rzecz PCK zbiórka dla polskich dzieci.


60 PLN
3635

1946 poczta polskich osiedli we Włoszech, koperta ze stemplem osiedla Bareleta i srią z nadrukiem "Szanuj cztery wolności".


180 PLN
3636

1946 list od podchorążego Zbigniewa Komorowskiego z Polskiego Centrum Wojskowego w Hamburgu dla jeńców z obozów jenieckich do Szkocji, stempel zwalniający z opłaty "Mail of Recovered Allied Milit. Person.".


140 PLN
3637

1946 poczta polskich osiedli we Włoszech, komplet stemplowanych bloków.

Fi.bl.1-3
650 PLN
3638

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, komplet bloków w pięknym stanie (Fi.900.-).

Fi.Bl.1-3
750 PLN
3639

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, komplet bloków z lekkim śladem podlepki, bardzo ładny stan.

Fi.bl.1-3
400 PLN
3640

1946 blok poczty osiedli polskich we Włoszech.

Fi.NI bl.1
180 PLN
3641

1947 list wysłany 31.XII z Alnwick w Anglii do Obozu "Elze" w Hanowerze dla przesiedlonych Polaków, ponieważ adresat nie został odnaleziony - najpewniej powrócił do Polski - przesyłkę, za pośrednictwem brytyjskiej poczty polowej 843, zwrócono do nadawcy; stempelek i zalepka cenzury angielskiej, nalepka informacyjna poczty niemieckiej; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania o bardzo ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym.


250 PLN
SPRZEDANY
3642

1947 podwójna karta pocztowa z potwierdzeniem odbioru paczki wysłanej z Tel Awiwu do miejscowości Dobra Wola, przesyłka bezskutecznie poszukiwała adresata i po kilku miesiącach została zwrócona do nadawcy; stemple urzędów przejściowych: Kraków 2 z 24.IV, Kłodnica Górna z 28.4 i 10.9;oraz odbiorczy z 2.X karta wysyłana w ramach pomocy dla Polaków, którzy w czasie wojny pomagali Żydom, co ciekawe nadawcą był przedstawiciel placówki ORBISU w Tel Awiwie.


150 PLN
3643

1947 PRACA POLSKA NA OBCZYŹNIE - wystawa w Monachium, znaczek na specjalnej ilustrowanej karcie, ostemplowany 10.10 stemplem okolicznościowy poczty niemieckiej w Monachium; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.


200 PLN
3644

1955 Workuta - lotniczy list polecony, wysłany 11.IV przez zesłańców do Warszawy; w latach 1938-1960 w okolicach Workuty stworzono zespół kilkunastu łagrów (w okresie lat 50-tych nazywany "Workutłag"), więźniowie, wśród których były tysiące Polaków, stanowili praktycznie jedyną siłę roboczą miejscowej gospodarki, a zwłaszcza zagłębia węgla kamiennego; po wkroczeniu sowietów na tereny Polski zsyłano tam m.in. żołnierzy AK z obszaru Wileńszczyzny; przesyłkę wysłano - 10 lat po zakończeniu wojny!!!


200 PLN