Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
3608 |
1945 Dachau Allach, cięty blok z dopłatą na PCK za 2,85+7,25 mk. na białym papierze ze znakiem wodnym "kwadraty w prawo" (Fi. 200.-), na marginesie sucho tłoczona pieczęć PCK. | Fi.Bl.5xA |
| 40 PLN | |
3609 |
1945 Dachau Allach, ząbkowany blok z dopłatą na PCK 2,85+7,25 mk. na papierze ze znakiem wodnym "kwadraty w prawo" (Fi.200.-), na marginesie sucho tłoczona pieczęć PCK. | Fi.Bl.5xB |
| 50 PLN | |
3610 |
1945 Dachau Allach, ząbkowany blok z dopłatą na PCK 2,85+7,25 mk. na papierze bez znaku wodnego (Fi.200.-), na marginesie sucho tłoczona pieczęć PCK. | Fi.Bl.5yB |
| 60 PLN | |
3611 |
1945 Dachau Allach, ząbkowany blok z dopłatą na PCK 2,85+7,25 mk. na brązowawym papierze ze znakiem wodnym DM (Fi. 200.-), na marginesie suchotłoczona pieczęć PCK. | Fi.Bl.5zB |
| 60 PLN | |
3612 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech - Lubeka, "Żaglowiec", częściowo nie złożony listownik, czysty w idealnym stanie zachowania. | Fi.Ck1 |
| 40 PLN | |
3613 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech - Lubeka, "Syrena", karty pocztowe znacznie różniące się kolorem znaku opłaty, jedna ze znakiem opłaty pomarańczowoczerwonym, druga z czerwonym i z dodatkowym błędem "uszkodzone 0 w sygnaturze E/0281"; doskonały stan zachowania. | Fi.Cp1 |
| 150 PLN | |
3614 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech - Lubeka, "Syrena", karta pocztowa o sygnaturze E/0281, wysłana 29.8 z obozu dla osób przesiedlonych (Displaced Persons Camp) Nr.1 Geesthacht pod Hamburgiem do Warszawy, znak opłaty skasowany stemplem POCZTA POLSKA HAMBURG, stempel cenzury brytyjskiej T.165 i polskiej cenzury wojskowej nr.676; bardzo rzadki walor w słabszym stanie zachowania, co nie umniejsza wartości waloru. | Fi.Cp1 |
| 400 PLN | |
3615 |
1945 kartka miejscowa z obozu w Lubece, gwarancja Schmutz. | Fi.Cp1c |
| 350 PLN | |
3616 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - "Syrena", karta pocztowa z sygnaturą L.Z.7.45.25000(1591); nakład 58.000 szt.; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp2b |
| 140 PLN | |
3617 |
1945 kartka z internowania w Szwajcarii na formularzu do korespondencji krajowej. | Fi.Fp1 |
| 90 PLN | |
3618 |
| 120 PLN | |
3619 |
1946 poczta osiedli polskich w Bawarii, seria. | Fi.1-3 |
| 140 PLN | |
3620 |
1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii, seria czysta z odmianą znaczka za 12 pf.+ 1 mk. na białym papierze. | Fi.1-3B |
| 160 PLN | |
3621 |
| 150 PLN | |
3622 |
1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, seria. | Fi.1-9 |
| 15 PLN | |
3623 |
1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, znaczek za 15 c. z odwróconym nadrukiem "szanuj cztery wolności" cytat z Roosevelta, sygnowany Borzecki. | Fi.1 No |
| 800 PLN | |
3624 |
1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, znaczek za 50 c. ze znacznie przesuniętym ząbkowaniem, do tej pory spotykano wyłącznie egzemplarze niegumowane - tu, narożna trójka z pełną oryginalna gumą w pięknym stanie. | Fi.3 |
| 450 PLN | |
3625 |
1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii, cięty znaczek za 50 pf.+ 5 mk., drukowany na stronie gumowanej, unikat. | Fi.3A |
| 800 PLN | |
3626 |
1946 rzadki cięty znaczek poczty lotniczej poczty polskich osiedli we Włoszech na liście lotniczym z pełnym udokumentowanym obiegiem bardzo rzadkie. | Fi.10A |
| 650 PLN | |
3627 |
1946 poczty osiedli polskich we Włoszech, znaczek wydania lotniczego. | Fi.10B |
| 80 PLN | |
3628 |
1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, znaczek wydania na przesyłki lotnicze. | Fi.10B |
| 80 PLN | |
3629 |
1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, wydanie lotnicze, próby nadruku " Poczta lotnicza - +L.25" wykonane typograficznie na znaczkach I wydania - ostatecznie wybrano druk techniką rotograwiury. | Fi.10 P |
| 1 500 PLN | |
3630 |
1946 formularz poszukiwań Polskiego Czerwonego Krzyża, wysłany z Katowic 22.II za pośrednictwem tygodnika "Repatriant" i Polskiej Misji Repatriacyjnej na strefę brytyjską, dostarczony 8.IV do Obozu Polskiego w Lubece; dekoracyjna całość o ciekawym obiegu pocztowym, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | |
| 600 PLN | |
3631 |
1946 korespondencja między obozami dla osób wysiedlonych przebywających na terenie Niemiec, list wysłany 7.6 z Hanoweru do Flensburga. | |
| 102 PLN SPRZEDANY | |
3632 |
1946 Dachau, bloczek z okazji pierwszej rocznicy wyzwolenia obozu bez bocznych marginesów. | |
| 300 PLN | |
3633 |
1946 Hellbrunn, znaczki z bloku na rzecz PCK zbiórka dla polskich dzieci. | |
| 60 PLN | |
3634 |
| 60 PLN | |
3635 |
1946 poczta polskich osiedli we Włoszech, koperta ze stemplem osiedla Bareleta i srią z nadrukiem "Szanuj cztery wolności". | |
| 180 PLN | |
3636 |
1946 list od podchorążego Zbigniewa Komorowskiego z Polskiego Centrum Wojskowego w Hamburgu dla jeńców z obozów jenieckich do Szkocji, stempel zwalniający z opłaty "Mail of Recovered Allied Milit. Person.". | |
| 140 PLN | |
3637 |
1946 poczta polskich osiedli we Włoszech, komplet stemplowanych bloków. | Fi.bl.1-3 |
| 650 PLN | |
3638 |
| 750 PLN | |
3639 |
1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, komplet bloków z lekkim śladem podlepki, bardzo ładny stan. | Fi.bl.1-3 |
| 400 PLN | |
3640 |
1946 blok poczty osiedli polskich we Włoszech. | Fi.NI bl.1 |
| 180 PLN | |
3641 |
1947 list wysłany 31.XII z Alnwick w Anglii do Obozu "Elze" w Hanowerze dla przesiedlonych Polaków, ponieważ adresat nie został odnaleziony - najpewniej powrócił do Polski - przesyłkę, za pośrednictwem brytyjskiej poczty polowej 843, zwrócono do nadawcy; stempelek i zalepka cenzury angielskiej, nalepka informacyjna poczty niemieckiej; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania o bardzo ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym. | |
| 250 PLN SPRZEDANY | |
3642 |
1947 podwójna karta pocztowa z potwierdzeniem odbioru paczki wysłanej z Tel Awiwu do miejscowości Dobra Wola, przesyłka bezskutecznie poszukiwała adresata i po kilku miesiącach została zwrócona do nadawcy; stemple urzędów przejściowych: Kraków 2 z 24.IV, Kłodnica Górna z 28.4 i 10.9;oraz odbiorczy z 2.X karta wysyłana w ramach pomocy dla Polaków, którzy w czasie wojny pomagali Żydom, co ciekawe nadawcą był przedstawiciel placówki ORBISU w Tel Awiwie. | |
| 150 PLN | |
3643 |
1947 PRACA POLSKA NA OBCZYŹNIE - wystawa w Monachium, znaczek na specjalnej ilustrowanej karcie, ostemplowany 10.10 stemplem okolicznościowy poczty niemieckiej w Monachium; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 200 PLN | |
3644 |
1955 Workuta - lotniczy list polecony, wysłany 11.IV przez zesłańców do Warszawy; w latach 1938-1960 w okolicach Workuty stworzono zespół kilkunastu łagrów (w okresie lat 50-tych nazywany "Workutłag"), więźniowie, wśród których były tysiące Polaków, stanowili praktycznie jedyną siłę roboczą miejscowej gospodarki, a zwłaszcza zagłębia węgla kamiennego; po wkroczeniu sowietów na tereny Polski zsyłano tam m.in. żołnierzy AK z obszaru Wileńszczyzny; przesyłkę wysłano - 10 lat po zakończeniu wojny!!! | |
| 200 PLN | |