Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
24190 |
1944 legitymacja odznaki honorowej "Związku Klubów Sportowych" Oficerskiego Obozu Jeńców IIC z numerem 189 wydana 18.I.1944 na nazwisko por.Zygmunta Kochańskiego, z podpisami prezydium Związku Klubów; dekoracyjna forma graficzna, na okładce wykonany drzeworytem artystyczny emblemat Związku; niepowtarzalna pamiątka obozowej epopei polskiego żołnierza; dobry stan zachowania. | |
| 700 PLN | |
24191 |
1944 80 rocznica Konwencji Genewskich, pocztówka ozdobiona artystycznym dwubarwnym drzeworytem autorstwa Janusza Łonickiego, na odwrocie napis POCZTÓWKA; temat - CZERWONY KRZYŻ. | |
| 160 PLN SPRZEDANY | |
24192 |
1944 grafika obozowa. | |
| 80 PLN | |
24193 |
1944 odbitka z unieważnionej matrycy. | |
| 35 PLN | |
24194 |
1944 karta ozdobiona drzeworytem przedstawiającym Górę Trzykrzyską w Wilnie, ostemplowana okolicznościowo 19.IV kasownikiem "WILNO"; na odwrocie napis POCZTÓWKA. | |
| 80 PLN | |
24195 |
1944 pocztówka ozdobiona drzeworytem, autorstwa Zygmunta Pazdy, przygotowanym z okazji XXV rocznicy powrotu Śląska Cieszyńskiego do Polski, w rzadziej spotykanym niebieskim kolorze. | |
| 80 PLN | |
24196 |
1944 karta ozdobiona drzeworytem, autorstwa Zygmunta Pazdy, przygotowanym z okazji XXV rocznicy powrotu Śląska Cieszyńskiego do Polski, na odwrocie napis POCZTÓWKA. | |
| 80 PLN | |
24197 |
1944 karta ozdobiona drzeworytem, którego autorem jest Marian Stępień, przedstawiającym kościół św.Jadwigi w Pszczynie, ostemplowana 2.V kasownikiem okolicznościowo "GÓRA ŚW.ANNY"; na odwrocie napis POCZTÓWKA. | |
| 80 PLN | |
24198 |
| 200 PLN | |
24199 |
1944 Program obchodów Roku Olimpijskiego w Obozie IIC; zachowany w idealnym stanie karnet zawierający szczegółowy program przewidzianych zawodów sportowych i imprez towarzyszących, a ponadto listy osób patronujących obchodom, zarządów klubów sportowych, sędziów, komitetu organizacyjnego zawodów i innych; środkowa część przedstawia trzy niewydane znaczki olimpijskie zaprojektowane przez W.Oyrzanowskiego; żółty kolor tła wokół Apolla; karnet wykonany w technice wielokolorowego drzeworytu stanowi wspaniały dokument historyczny i jest kopalnią informacji o życiu obozowym; walor ten będzie ozdobą zarówno zbioru Poczt Obozowych jak też tematycznego - Olimpiada. | |
| 2 000 PLN | |
24200 |
1944 Bilet wstępu na imprezy związane z obchodami Roku Olimpijskiego, trwające w okresie od 23.VII do 13.VIII; słabszy stan zachowania. | |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
24201 |
1944 odbitka drzeworytu wycięta z okładki legitymacji odznaki honorowej "Związku Klubów Sportowych" Oficerskiego Obozu Jeńców IIC, przedstawiającego emblemat Związku; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
24202 |
1944 500 rocznica bitwy pod Warną, blok kasowany okolicznościowo, gwarancja. | Fi.Bl.5 |
| 120 PLN | |
24203 |
1944 500 rocznica bitwy pod Warną, blok czysty, gwarancja. | Fi.Bl.5 |
| 160 PLN | |
24204 |
1944 kartka z grafiką obozową i stemplem okolicznościowym "Racławice". | Fi.D2 |
| 90 PLN | |
24205 |
1944 znaczek dopłaty za 10 fen na wycinku ostemplowany 19.IV kasownikiem okolicznościowym "WILNO" z okazji 25 rocznicy wyzwolenia Wilna; gwarancja. | Fi.D2cx3 |
| 30 PLN | |
24206 |
1944 zawiadomienie z Izby Chorych przesłane 24.VIII na koszt odbiorcy, w urzędzie pocztowym doklejono znaczek dopłaty za 10 fen. ponieważ w tym okresie opłata za druk wynosiła 5 fen., dopłatę pobrano prawidłowo w podwójnej wysokości brakującej opłaty; bardzo rzadko spotykany walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.D5 |
| 800 PLN | |
24207 |
1944 znaczki dopłaty. | Fi.D5 |
| 10 PLN SPRZEDANY | |
24208 |
1944 Cyfry - nowy rysunek, seria znaczków czystych w kolorach jasno i ciemnoniebieskim, gwarancja. | Fi.D5-6 |
| 40 PLN | |
24209 |
1944 seria znaczków dopłaty z dodatkową odmianą, gwarancja Ryblewski. | Fi.D5-6 |
| 20 PLN | |
24210 |
1944 cztery serie znaczków dopłaty. | Fi.D5-6 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
24211 |
1944 dwa znaczki dopłaty o nominale 20 fen. na nieofrankowanej kopercie listu wysłanego 11.IX przez Koło Filatelistów (stempelek nadawcy na odwrocie), ponieważ w tym okresie opłata za list wynosiła 20 fen., dopłatę pobrano prawidłowo w podwójnej wysokości brakującej opłaty; adnotacja czerwoną kredką "pobrać"; koperty w obrocie wewnątrzobozowym należą do rzadko spotykanych walorów, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.D6 |
| 450 PLN SPRZEDANY | |
24212 |
1945 "Krwawa Niedziela", znaczek wydania upamiętniającego masakrę z 5.2.1943, kiedy to żołnierze niemieccy strzelali bez powodu do jeńców, gwarancja Krawczyk. | Fi.51 |
| 120 PLN | |
24213 |
1945 "Krwawa Niedziela", znaczek wydania upamiętniającego masakrę z 5.2.1943, kiedy to żołnierze niemieccy strzelali bez powodu do jeńców, rzadki znaczek stemplowany, gwarancja Schmutz. | Fi.51 |
| 600 PLN | |
24214 |
1957 VII ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok na ilustrowanej kopercie, ozdobionej drzeworytem autorstwa Eugeniusza Pichella - twórcy wielu grafik obozu IIC, skasowany okolicznościowo 21.V w Warszawie. | |
| 50 PLN | |