Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
24150 |
1943 znaczek na przesyłki urzędowe, gwarancja. | Fi.U1 |
| 15 PLN SPRZEDANY | |
24151 |
1943 znaczki urzędowe. | Fi.U1 |
| 20 PLN | |
24152 |
1943 wydanie na przesyłki urzędowe, fałszerstwo próby wykonane poprzez ręczny retusz czarnej odbitki z unieważnionej przez przecięcie oryginalnej matrycy, gwarancja i opis FALSUM Krawczyk. | Fi.U1 FFi |
| 200 PLN | |
24153 |
1944 Wilno - karnet z okazji 25 rocznicy wyzwolenia miasta w 1919 roku, ozdobiony suchym tłoczeniem z herbem miasta, ofrankowany znaczkiem z Tadeuszem Kościuszko i ostemplowany okolicznościowo 19.IV w rocznicę wkroczenia do Wilna oddziałów polskich, doskonały stan zachowania; z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii; gwarancja Schmutz. | Fi.30 |
| 150 PLN | |
24154 |
1944 znaczek wydania obiegowego na kartce nadanej 8.4.44. | Fi.36 |
| 70 PLN | |
24155 |
1944 odbitka z unieważnionej matrycy. | Fi.36 |
| 35 PLN | |
24156 |
1944czworobloki wydania obiegowego. | Fi.36 |
| 15 PLN SPRZEDANY | |
24157 |
1944 wydanie obiegowe, dwa znaczki w kolorze brązowoczerwonym na karcie pocztowej wysłanej 15.VI, ozdobionej rzadko spotykaną grafiką "Lajkonik"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.36a |
| 300 PLN | |
24158 |
1944 wydanie obiegowe - parka pionowa znaczków w kolorze brązowoczerwonym - bardzo rzadko spotykana na koprespondencji - na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Eugeniusza Pichella przedstawiającym Ostrą Bramę w Wilnie, wysłanej 13.VI, znaczki unieważnione kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO ŻANDARMERII"; bardzo dobry stan zachowania; na odwrocie sygnowano Bolesław SKIRMUNT, gwarancja Krawczyk. | Fi.36a |
| 200 PLN | |
24159 |
1944 wydanie obiegowe, dwa kasowane czworobloki znaczka za 5 f. w kolorach brązowoczerwonym i ciemnoczerwonym, gwarancja. | Fi.36a, b |
| 50 PLN | |
24160 |
1944 wydanie obiegowe, znaczek w kolorze ciemnoczerwonym na pocztówce ozdobionej drzeworytem sygnowanym Z.S., wysłanej 8.IV; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.36b |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
24161 |
1944 zaproszenie w formie karnetu ozdobionego drzeworytem, na Święto 19 Dywizji Piechoty w dniu 15.VIII; zaproszenie ofrankowane i wysłane 11.VIII, bardzo rzadkie wydawnictwo w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.36b |
| 700 PLN | |
24162 |
1944 wydanie obiegowe, parka znaczków za 5 f. w kolorze ciemnoczerwonym z okolicznościowym kasownikiem z okazji 80 rocznicy założenia Międzynarodowego Czerwonego Krzyża, gwarancja. | Fi.36b |
| 30 PLN | |
24163 |
1944 150 rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek za 10+40 f. na wycinku z kasownikiem okolicznościowym, gwarancja. | Fi.37 |
| 40 PLN | |
24164 |
1944 Święto 3 Maja, ostemplowany 3.V na karcie z okolicznościowym suchym tłoczeniem z okazji 150 rocznicy konstytucji majowej, gwarancja. | Fi.38 |
| 150 PLN | |
24165 |
1944 Święto 3 Maja, list polecony przesłany 3.V w pierwszym dniu obiegu znaczka, na odwrocie stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC" i kasownik odbiorczy; słabszy stan zachowania; sygnowane Bolesław SKIRMUNT; gwarancja Krawczyk. | Fi.38 |
| 120 PLN | |
24166 |
1944 odbitka z unieważnionej matrycy. | Fi.38 |
| 35 PLN | |
24167 |
1944 święto 3Maja. | Fi.38 |
| 10 PLN | |
24168 |
1944 Prezydent RP Władysław Raczkiewicz, znaczek skasowany na specjalnej karcie ozdobionej suchym tłoczeniem; gwarancja Schmutz. | Fi.39 |
| 200 PLN | |
24169 |
1944 Prwzydent W.Raczkiewicz, kasowane znaczki za 25 f. w kolorze brązonym o jasnym i ciemnym odcieniu, gwarancja Schmutz,. | Fi.39 |
| 20 PLN SPRZEDANY | |
24170 |
1944 Święto Morza, znaczek skasowany okolicznościowo 29.VI na karcie ozdobionej drzeworytem, na odwrocie napis POCZTÓWKA; dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.40 |
| 100 PLN | |
24171 |
| 30 PLN | |
24172 |
1944 kartka z grafiką obozową. | Fi.40 |
| 80 PLN | |
24173 |
1944 odbitka z unieważnionej matrycy. | Fi.40 |
| 35 PLN | |
24174 |
1944 Rok Olimpijski, kasowane znaczki za 10 f. w kolorze czerwonym o ciemniejszym i jasnym odcieniu, gwarancja Schmutz,. | Fi.41 |
| 45 PLN SPRZEDANY | |
24175 |
1944 Rok Olimpijski, znaczek na karcie ostemplowany kasownikiem olimpijskim 13.VIII w dniu rozpoczęcia Olimpiady Obozowej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.41 |
| 40 PLN | |
24176 |
1944 Rok Olimpijski, ozdobna kartka z tłoczeniem z podobizną marszałka j. Piłsudskiego. | Fi.41 |
| 120 PLN | |
24177 |
1944 Rok Olimpijski, znaczek na karcie ostemplowany 22.VIII czerwonym kasownikiem okolicznościowym "MIŁUJ BLIŹNIEGO"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.41 |
| 40 PLN | |
24178 |
1944 Rok Olimpijski, znaczek na specjalnej suchotłoczonej karcie ozdobnej Związku Wojskowych Klubów Sportowych "ROK 44 w IIC" z kółkami olimpijskimi i proporczykami klubów pod napisem, ostemplowany kasowanikiem olimpijskim 13.VIII w dniu rozpoczęcia Olimpiady Obozowej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.41 |
| 200 PLN | |
24179 |
1944 Rok Olimpijski, znaczek na liście wysłanym 12.IX, przesyłka niedostatecznie ofrankowana (właściwa opłata 20 fen.), poczta naliczyła należność w podwójnej wysokości brakującej opłaty, co udokumentowano doklejając znaczek dopłaty wraz z adnotacją "pobrać", a należność zainkasowano od odbiorcy; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.41, D11 |
| 800 PLN | |
24180 |
1944 Wystawa "Tydzień Ziem Wschodnich", seria na kartkach ze stemplem okolicznościowym wystawy. | Fi.42-4 |
| 130 PLN SPRZEDANY | |
24181 |
1944 Tydzień Ziem Wschodnich - seria znaczków skasowanych 25.IX na pamiątkowej karcie Koła Filatelistów, przygotowanej z okazji imprezy "BIWAK POMORZE"; gwarancja. | Fi.42-44 |
| 200 PLN | |
24182 |
1944 Tydzień Ziem Wschodnich, kasownik okolicznościowy na wycinku z wydanym z tej samej okazji znaczkiem za 35+45 f. przedstawiającym kościół św.Jana w Wilnie, gwarancja. | Fi.44 |
| 30 PLN | |
24183 |
| 200 PLN | |
24184 |
| 30 PLN | |
24185 |
1944 okolicznościowy karnet na bibułkowym papierze z wytłoczonymi ornamentami znaczka z okazji 80. rocznicy Konwencji Genewskich stemplowany w pierwszym dniu obiegu. | Fi.45 |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
24186 |
1944 odrastający dąb, zestaw siedmiu prób w różnych kolorach, na odwrocie stempelek "Próba", wszystkie znaczki gwarancja Schmutz. | Fi.47-48P |
| 2 800 PLN | |
24187 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
24188 |
1944 odrastający dąb, próba w kolorze czarnym bez nominału, gwarancja. | Fi.47P2 |
| 250 PLN | |
24189 |
1944 odrastający dąb, próba znaczka bez cyfry wartości w kolorze czarnym, gwarancja Krawczyk. | Fi.48 P2 |
| 250 PLN | |