Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
23887 |
| 50 PLN | |
23888 |
| 120 PLN | |
23889 |
1943 list polecony wysłany 25.III z Sochaczewa do Warszawy gdzie dotarł 26.III, przesyłki nie doręczono i po opatrzeniu stosownymi adnotacjami, a także, co rzadko spotykane w ruchu pocztowym GG, nalepką "Nicht abgeholt/ Nie podjęto/ non reclame" i stempelkiem "ZURÜCK" odesłano 12/4 do nadawcy; list zwrócono 14.4; dodatkowo na odwrocie trzywierszowy stempelek informacyjny "Der Postort heisst ..."; dekoracyjny walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym. | Fi.67, 79 |
| 350 PLN SPRZEDANY | |
23890 |
| 50 PLN | |
23891 |
1943 przesyłka gazetowa w języku ukraińskim "KPAKIBCKI BICTI" wysłana z Krakowa, ofrankowana znaczkiem GG i ostemplowana wirnikiem propagandowym, bardzo rzadkie. | Fi.72 |
| 140 PLN | |
23892 |
1943 portret Hitlera na jednolitym tle, 12 + 20 + 30 gr - frankatura trójkolorowa, ekspresowa karta pocztowa wysłana 18.12 z Warszawy do Sochaczewa, na froncie kasownik odbiorczy 20.XII, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.75, 77, 111 |
| 50 PLN | |
23893 |
1943 portret Hitlera, 30gr + 1,20zł, polecony list pobraniowy wysłany 10.IX z Krakowa do Sochaczewa; na odwrocie zalepka listowa firmy PIONIER i kasownik odbiorczy z 11.9; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania. | Fi.79, 87 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
23894 |
| 40 PLN | |
23895 |
1943 54 urodziny A.Hitlera, seria znaczków z dolnymi marginesami, na karcie, skasowana okolicznościowo 20.IV w Krakowie. | Fi.101-103, 30 |
| 40 PLN | |
23896 |
1943 seria okolicznościowa z okazji 54. urodzin A.Hitlera w narożnych parkach. | Fi.101-3 |
| 25 PLN | |
23897 |
1943 54. urodziny A.Hitlera, seria w ozdobnych arkuszach. | Fi.101-3 |
| 250 PLN SPRZEDANY | |
23898 |
1943 zestaw znaczków różnych wydań. | Fi.101-3, 110-12, 11 |
| 10 PLN | |
23899 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, narożny znaczek za 1+1 zł. z gapą na górnym marginesie. | Fi.104 |
| 20 PLN | |
23900 |
| 120 PLN | |
23901 |
| 40 PLN | |
23902 |
1943 kasownik okolicznościowy Dnia NSDAP w GG z Krakowa. | Fi.106 |
| 30 PLN | |
23903 |
| 30 PLN | |
23904 |
1943 3 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, znaczek za 24+76 gr. ze znacznie przesunietym w lewo suchym tłoczeniem herbu, sygnowany, gwarancja. | Fi.106 Mk |
| 400 PLN | |
23905 |
1943 dofrankowana karta pocztowa wysłana jako polecona 20.12 z Warszawy do Sochaczewa, na froncie kasownik odbiorczy 21.12, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.111, Cp9b Mi.P12/02 |
| 30 PLN | |
23906 |
1943 widoki zabytkowych budowli, trzy serie. | Fi.113-6 |
| 10 PLN | |
23907 |
1943 czysta koperta do telegramów, wymiary 160 x 90 mm, sygnatura (H.K.8.43 20000000); idealny stan zachowania. | |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
23908 |
1943 dwie zagraniczne karty pocztowe do Sompolna, pierwsza, wysłana 14.XII z Madrytu, pisana przez Polaka zmierzającego do Portugalii, a stamtąd do Polskiej Armii w Anglii; druga karta - od tego samego nadawcy - datowana 15.XII, wysłana 22.XII już z Lizbony; liczne stempelki cenzur; na odwrocie ślady chemicznego poszukiwania ukrytych informacji przez cenzorów; dekoracyjne walory w doskonałym stanie zachowania. | |
| 600 PLN | |
23909 |
1943 konspiracyjna poczta dla wojskowych Lizbona-Polska-Lizbona-Anglia, karta pocztowa datowana 18.III w Jaktorowie, wysłana z Pruszkowa do firmy w Portugalii z potwierdzeniem i podziękowaniem za otrzymane paczki, w rzeczywistości poprzez PCK - który pośredniczył w wysyłce paczek do kraju - przeznaczone dla st.sierż. Michała Gehrke; liczne stempelki różnych cenzur, kasownik odbiorczy Lizbony, na odwrocie adnotacja "st.sierż Gehrke Michał/ J.T.L.W.Piech" i "P/75"; całość o pięknie udokumentowanym obiegu pocztowym; dobry stan zachowania (Fi. od 300,-). | |
| 250 PLN | |
23910 |
1943 karta zaopatrzeniowa na odzież. | |
| 30 PLN | |
23911 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik z oznaczeniem sektora "II/2", rzadki jako kasowany okolicznościowo; walor o dobrej prezencji w minimalnie słabszym stanie zachowania (w dwóch miejscach na krawędziach pęknięta perforacja pozioma). | Fi.Ark.104I |
| 150 PLN | |
23912 |
| 350 PLN | |
23913 |
1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, znaczek za 6 gr. z przesuniętą do górnego prawego rogu cyfrą wartości, gwarancja Miszczak, Schmutz | Fi.U25 |
| 300 PLN | |
23914 |
1943 seria znaczków urzędowych w marginesowych parkach. | Fi.U25-36 |
| 40 PLN | |
23915 |
1944 "K.B. KOMMERZIAL-BANK A.-G. KRAKAU" - 24 gr frankatura mechaniczna, ładnie odciśnięta na kopercie listu miejscowego przesłanego 12.4 w Krakowie; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w bardzo dobry stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa (Fi.800,-); gwarancja Schmutz. | Fi.2 |
| 500 PLN SPRZEDANY | |
23916 |
1944 "Generalgouvernement Der Gouverneur des Distrikts Krakau" - 24 gr frankatura mechaniczna - idealnie odciśnięta na kopercie listu miejscowego przesłanego 21.4 w Krakowie; wyjątkowo rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.7 |
| 1 000 PLN | |
23917 |
1944 widoki zabytkowych budowli - Wawel, pojedyncza frankatura na liście poleconym z Krakowa do Niemiec, kasownik okolicznościowy 5. rocznicy utworzenia GG, na odwrocie stempel odbiorczy, gwarancja Dub i Sieger. | Fi.65 |
| 1 000 PLN | |
23918 |
1944 przesyłka zagraniczna, dofrankowana karta pocztowa o sygnaturze III.42, wysłana 26.2 z Warszawy do Lizbony; stempelki cenzur niemieckich i portugalskich, kasownik odbiorczy 11.3; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania. | Fi.72, 75, Cp9b Mi.P12/02 |
| 200 PLN | |
23919 |
1944 kartka z Radomia 31.3.44 z rzadkim wirnikiem propagandowym poczty, doskonała odbitka i stan zachowania. | Fi.75, XIII |
| 2 050 PLN SPRZEDANY | |
23920 |
| 50 PLN | |
23921 |
1944 polecony list ekspresowy z Warszawy 8.1.44 przez Marię Jakubowską do Lizbony na tzw. "adres konspiracyjny", następnie został przesłany do płk. dypl. Wiktora Jakubowskiego, artylerzysty pracownika GISZ, pod zalepka cenzury brytyjskiej przylepiono informację o zmianie adresu zwrotnego, u góry koperta zalepiona ze stemplami cenzury Wehrmachtu OKW, na odwrocie stempel wirnikowy LISBOA-CENTRAL 21.1.44. Ciekawy list ekspresowy bardzo rzadko spotykany w tzw. przesyłkach na adres konspiracyjny. | Fi.86, 110 |
| 270 PLN | |
23922 |
1944 55 urodziny Hitlera, seria na kopercie skasowana 15.VII w Warszawie. | Fi.117-119 |
| 10 PLN | |
23923 |
1944 55 urodziny A.Hitlera, seria znaczków w arkusikach ozdobnych, czyste bez podlepek; bardzo dobry stan zachowania (arkusze lekko przesuszone). | Fi.117-119 |
| 250 PLN | |
23924 |
1944 55. urodziny A.Hitlera, seria w arkuszach, kilka znaczków ślady po podlepkach. | Fi.117-9 |
| 120 PLN | |
23925 |
1944 5 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, znaczek za 10+10 zł. na lekkiej podlepce. | Fi.125 |
| 20 PLN | |
23926 |
| 150 PLN | |