Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
23807 |
1940 seria znaczków doręczeniowy na karcie, skasowana 26.10.41 w Wesołej pod Warszawą. | Fi.D1-4 |
| 50 PLN | |
23808 |
| 50 PLN | |
23809 |
1940 seria znaczków dopłaty. | Fi.D1-4 |
| 10 PLN | |
23810 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm; tekst Va "1) Alle im Generalgouvernement erschinenen ...", ale skreślono "erschinenen" i dopisano "gültigen", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Fcp2I |
| 200 PLN | |
23811 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z Mościckim, tekst IV "Alle ..." 12 wierszy tekstu (bez numeracji), karta czysta; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Fcp3 |
| 100 PLN | |
23812 |
| 80 PLN | |
23813 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, odmiana nieopisana !!! tekst XXII "Infolge ..." w podpisie "Im Auftrag/ Klimek", dodatkowy dopisek "Postaweisung zurück", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Fcp4 |
| 300 PLN | |
23814 |
1940 formularz ofrankowany znaczkiem za 30 gr. II wydania przedrukowego, rozprowadzany w urzędach pocztowych; nieopisany w katalogu! | Fi.Fp |
| 40 PLN | |
23815 |
| 20 PLN | |
23816 |
1940 dwie serie znaczków urzędowych plus odmiany. | Fi.U1-15 |
| 100 PLN | |
23817 |
| 120 PLN | |
23818 |
1940 makulatura znaczka urzędowego w ciętej parce bez wydrukowanego nominału. | Fi.U13nz |
| 500 PLN SPRZEDANY | |
23819 |
1940 cztery serie znaczków urzędowych. | Fi.U16-24 |
| 25 PLN | |
23820 |
| 700 PLN | |
23821 |
1940 czworoblok znaczków urzędowych. | Fi.U18 |
| 30 PLN | |
23822 |
1940 makulatura znaczka urzędowego w ciętej parce bez wydrukowanego nominału. | Fi.U7nz |
| 500 PLN SPRZEDANY | |
23823 |
1941 urodziny Hitlera - trudny do zdobycia komplet 4 kasowników okolicznościowych stosowanych 20.IV w: Krakowie, Lublinie, Radomiu i Warszawie. | Fi.9a-d |
| 160 PLN | |
23824 |
1941 znaczek na karcie skasowany okolicznościowo, z okazji 1 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie. | Fi.12; 40 |
| 25 PLN | |
23825 |
| 100 PLN | |
23826 |
1941 rocznica powstania Dystryktu Galicji, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 1.VIII we Lwowie. | Fi.18; 10 |
| 50 PLN | |
23827 |
1941 koperta listu firmowego z Krakowa 2.3.41, pojedyncza frankatura znaczka za 1 zł. | Fi.27 |
| 40 PLN | |
23828 |
| 120 PLN | |
23829 |
1941 front koperty z Pcimia do Krakowa, stempel pośrednictwa pocztowego. | Fi.45 |
| 20 PLN | |
23830 |
1941 front listu nadanego przez pośrednictwo pocztowe w Pcimiu przez Myślenice do Krakowa. | Fi.45 |
| 25 PLN | |
23831 |
1941 list polecony z pośrednictwa pocztowego w Wiśniowej nad Wisłokiem przez Rzeszów do Krosna, stempelek pośrednictwa, stempel odbiorczy na odwrocie. | Fi.46, Ck1 |
| 110 PLN | |
23832 |
1941 widoki zabytkowych budowli, dwie serie. | Fi.63-5 |
| 15 PLN | |
23833 |
1941 urodziny Hitlera, specjalna pamiątkowa karta, ostemplowana okolicznościowo 20.IV w Krakowie. | Fi.65; 9a |
| 30 PLN | |
23834 |
1941 widoki zabytkowych budowli (II), znaczek za 10 zł z IV sektora z błędem na poz.2: "przerwane R w NÜRNBERGER"; na karcie skasowany okolicznościowo 20.IV w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.65s; 9a |
| 100 PLN | |
23835 |
1941 widoki zabytkowych budowli, dwie serie. | Fi.66-70 |
| 15 PLN | |
23836 |
| 15 PLN | |
23837 |
1941 1 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, efektowna, wykonana techniką litograficzną, karta propagandowa, ostemplowana 15.8 w Krakowie. | Fi.67; 12 |
| 50 PLN | |
23838 |
1941 wydanie obiegowe z podobizną Hitlera, narożne cięte czworobloki. | Fi.71-5, 77-81, 83-6 |
| 1 000 PLN | |
23839 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, piętnaście najpopularniejszych ciętych parek czystych. | Fi.71-5, 77-81, 86, |
| 600 PLN | |
23840 |
1941 Adolf Hitler, dwie kompletne serie plus luzaki. | Fi.71-82 |
| 20 PLN | |
23841 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, seria ostemplowana 26.X w Krakowie stemplem okolicznościowym przygotowanym z okazji 2 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa. | Fi.71-82; 14 |
| 30 PLN | |
23842 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 6 gr. - frankatura wielokrotna, formularz Polskiego Czerwonego Krzyża z prośbą o rozpoczęcie poszukiwań, wysłany 16.11.1944 z Limanowej do PCK w Krakowie, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ. | Fi.72 |
| 120 PLN | |
23843 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 12 gr. - frankatura pojedyncza, formularz, wysłany 21.XII.1944 z Radomska do Militärversorgungsamt w Krakowie; pieczęć kancelaryjna urzędu. | Fi.75 |
| 20 PLN | |
23844 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 24 gr. - frankatura pojedyncza, list w kopercie firmowej, wysłany 9.III.1942 z Warszawy do Poznania, znak opłaty unieważniony stemplem wirnikowym, całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.78 |
| 20 PLN | |
23845 |
1941 znaczki opłaty radiowej (Rundfunk), skasowane na karcie 6.12 w Krakowie, znaczek z nominałem przyklejano na odcinku potwierdzeniu wniesienia opłaty radiowej dla opłacającego, a znaczek z literą "A" na części blankietu, który zostawał w archiwum; bardzo rzadko spotykany walor. | |
| 200 PLN | |
23846 |
1941 zagraniczny list polecony z Węgier, wysłany 28.4 z Balatonboglar do Krosna, przesyłka kontrolowana w Ołomuńcu - zalepki Dienstpost Böhmen-Mähren, stempelek i zalepka cenzury Wehrmachtu, kasowniki odbiorcze na odwrocie; dekoracyjna całość o ładnym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.599, 609 |
| 250 PLN | |