Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
14936 |
1917 Rydzyna (Reisen Kr.Lissa) - obóz jeniecki dla oficerów armii rosyjskiej w tym także Polaków, koperta-formularz Czerwonego Krzyża przeznaczona do korespondencji z Niemiec via Dania do Rosji, przesyłka adresowana do Kazania, ocenzurowana 6.II w obozie i wysłana 16.II z urzędu pocztowego Reisen do Kopenhagi, dwa różne stempelki cenzury obozowej; dekoracyjna całość w idealnym stanie zachowania; temat CZERWONY KRZYŻ. | |
| 1 000 PLN | |
14937 |
1917 dekoracyjna koperta z emblematem Czerwonego Krzyża - oddziału d/s jeńców wojennych Wszechrosyjskiego Związku Miast ( ), wysłana 3.10 z centrali w Piotrogrodzie do biura w Kopenhadze; stempelek cenzury piotrogrodzkiej z numerem 214; kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ. | |
| 200 PLN | |
14938 |
1917 Legion Ukraiński - ozdobny formularz wysłany 18.III do miejscowości Selb za pośrednictwem węgierskiej poczty polowej 649 przydzielonej do obsługi oddziałów ukraińskich, okrągła pieczęć formacyjna z godłem "Ukrainische Legionen I. Baons-Kompanie", dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania. | |
| 500 PLN | |
14939 |
1917 list wysłany 25.IX z głównej austriackiej poczty polowej 625 (kasownik z wyróżnikiem b), adresowany na pocztę polową 854; pieczęć formacyjna urzędu nadawczego "K.u.k. Hauptfeldpostamt 625", na odwrocie parafka oficera pocztowego. | |
| 100 PLN | |
14940 |
1917 Legiony Polskie - formularz z orłem (Kucharski K.52.), wysłany 2.II z Zambrowa do miejscowości Borek Fałęcki za pośrednictwem poczty polowej 378, doskonała fioletowa odbitka stempla formacyjnego z orłem "KOMENDA III BAONU 2 PUŁKU LEG.POL." (Berek P115); bardzo dobry stan zachowania; 1917 Legiony Polskie - formularz wysłany 26.II z Zegrza do Krakowa za pośrednictwem poczty polowej 378, fioletowoniebieska odbitka stempla formacyjnego z orłem "Komenda 3 pułku Polskich Legionów" (Berek P125); bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego. | |
| 600 PLN | |
14941 |
1917 widokówka przedstawiająca atak ułanów w Besarabii, wysłana 27.VIII za pośrednictwem poczty polowej 445 do Miskolc, stempelek formacyjny i parafka cenzora; dobry stan zachowania (niewielki ubytek papieru). | |
| 35 PLN | |
14942 |
1917 widokówka "Typy wołyńskie" wydana nakładem 4 austriackiego Korpusu Armijnego, wysłana 15.VIII przez Polaka służącego w armii austriackiej za pośrednictwem poczty polowej 287 do Zakopanego, stempelek formacyjny "K.K Schützenregiment Nr.16; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 40 PLN | |
14943 |
1917 dwa formularze Austriackiego Czerwonego Krzyża (część na odpowiedź i część z opłaconą odpowiedzią) przeznaczone do korespondencji z jeńcami wojennym na terenie Rosji, podpisy po rosyjsku i niemiecku, przesyłki od i do tego samego odbiorcy, pierwsza datowana 29.3 wysłana z Oświęcimia do obozu w miejscowości Rudniewka poczta Wyszni-Wołoczek w Guberni Twerskiej, gdzie dotarła 19.6, stemple cenzur austriackiej i rosyjskiej; druga datowana 28.VI, wysłana 25.6 (wg kalendarz juliańskiego) z miejscowości Wyszni-Wołoczek do Oświęcimia , stemple cenzur austriackiej i rosyjskiej; obie przesyłki pisane po polsku; walory w dobrym stanie zachowania. | |
| 300 PLN | |
14944 |
1917 Beniaminów, obóz dla internowanych Legionistów polskich, formularz poczty polowej wysłany 4.V za pośrednictwem urzędu etapowego w Radomiu, adresowany na pocztę polową 378 do por.Jerzego Sawickiego, który po kryzysie przysięgowym został osadzony w Beniaminowie k.Zegrza Południowego; stempelek cenzury radomskiej i parafka cenzora; bardzo dobry stan zachowania; przesyłka reprodukowana i opisana w artykule J.Falkowskiego "KORESPONDENCJA INTERNOWANYCH LEGIONISTÓW Z OBOZÓW W SZCZYPIORNIE, ŁOMŻY I BENIAMINOWIE" w Filateliście 11/2001. | |
| 120 PLN SPRZEDANY | |
14945 |
1917 korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony wysłany 20.11 z miejscowości Tuła do ocenzurowania w Moskwie, zalepka i stempelek cenzury moskiewskiej nr.122; erka z napisami grażdanką !!! niedozwolona dla korespondencji zagranicznej, na odwrocie kasownik odbiorczy z datą 25.12, a na froncie duński stempelek "Brev ank. til Kbhvn 28.Dec 1917"; dobry stan zachowania. | Mi.72II |
| 150 PLN | |
14946 |
1917 Legiony Polskie - formularz przesłany 24.V pomiędzy dwoma jednostkami obsługiwanymi przez Pocztę Polową 378, odmiana datownika z wyróżnikiem "a" (Berek D5), stempel formacyjny z godłem "KOMENDA BAONU Nr.1 PUŁKU 2/ 1 LEG. POLSKI" (Berek P106); bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego. | |
| 350 PLN | |
14947 |
1917 sekretnik wysłany 27.I za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 207 do Hamburga, zwraca uwagę adaptowany datownik. | |
| 25 PLN | |
14948 |
1917 widokówka wysłana 16.VIII do Zakopanego za pośrednictwem poczty polowej 287 (kasownik z wyróżnikiem a) przez Polaka służącego w armii austriackiej, stempel formacyjny: "K.u.K. Schützenregiment Nr.16". | |
| 30 PLN | |
14949 |
1917 Legiony Polskie - WĘGIERSKA POCZTA POLOWA 199, widokówka wysłana 19.I z Dęblina za pośrednictwem austriackiej poczty etapowej 199 obsługującej oddziały polskie; owalny stempel formacyjny z orłem "KOMENDA SZPITALA REZERWOWEGO LEGIONÓW POLSKICH" (Berek P212) i dodatkowy dwuwierszowy "SZPITAL REZERWOWY LEGIONÓW POLSKICH" (Berek P213); przesyłki legionowe wysyłane za pośrednictwem tej poczty należą do bardzo rzadkich; ciekawa całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 500 PLN | |
14950 |
1917 karta polowa legionów z małym orłem pisana wysłana 20.3.17 z niższej szkoły oficerskiej w Zambrowie do Włocławka, datownik FELDPOSTAMT 378, owalny stempel formacyjny z orłem "KOMENDA BAONU Nr. 1 PUŁK 2 * I. LEG. POLSKI". | |
| 160 PLN | |
14951 |
1917 karta polowa wysłana 25.4.15 z audytoriatu I. Brygady do Nowego Targu, bardzo późne użycie datownika ETAPPENPOSTAMT 118, czarny stempel "I Brygada Leg.Polsk.". | |
| 240 PLN | |
14952 |
1917 front listu z Modlina 12.7.17 z 8. kompanii 2. batalionu do domu ozdrowieńców w Kamieńsku, sala podoficerska p. Jankowski, rzadki stempel formacyjny z orłem "KOMENDA II BATALIONU / 1. PUŁKU PIECHOTY". | |
| 100 PLN | |
14953 |
1917 karta polowa wysłana z poczty polowej z Jędrzejowa 17.II.17 do Michałowa, stempel "PUBLICZNE/ SEMINARIUM NAUCZ. MĘSKIE/ w JĘDRZEJOWIE". | |
| 30 PLN | |
14954 |
1917 list z Dęblina 12.IV.17 z kompanii sztabowej 2. batalionu 6. pułku piechoty do Krakowa, datownik K. u. K. ETAPPENPOSTAMT 199, bardzo rzadki stempel z orłem "KOMENDA ( 6 P.P.) LEG.POL." | |
| 300 PLN | |
14955 |
1917 karta wysłana poczty polowej nr 378 z Zambrowa 28.7.17 z 2.pułku legionów na feldpost 281, fioletowy stempel owalny z orłem "* KANCELARYA RACHUNKOWA 2. PUŁKU LEGIONÓW POLSKICH", stan dobry. | |
| 300 PLN | |
14956 |
1917 Flotylla Wiślana, widokówka wysłana 27.III.1917 na Morawy za pośrednictwem poczty etapowej 180 (w Krakowie) z podłużnym stemplem Dowództwa Wiślanych Linii Transportowych / Oddział przeładunkowy w Krakowie. Stempel ten nie jest notowany w opracowaniu Poczta austro-węgierskiej flotylli na Wiśle 1914-1918 S. Danielski, M. Kamieński !. | |
| 700 PLN SPRZEDANY | |
14957 |
1917 kartka węgierskiej poczty polowej z Puław do poczty polowej nr 378. | |
| 20 PLN | |
14958 |
1917 list poczty polowej 378 17.X.17 ze stemplem formacyjnym "5 Pułku Ułanów / 5 szwadron / WOJSK POLSKICH" do Rąblowa koło Puław, stempel austriackiej cenzury wojskowej. | |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
14959 |
1917 kartka austriackiej poczty polowej z Puław 10.10.17 do poczty polowej nr 378. | |
| 20 PLN | |
14960 |
1917 kartka węgierskiej poczty polowej z Puław 19.11.17 do poczty polowej nr 378. | |
| 20 PLN | |
14961 |
1917 widokówka (Fort w Iwangorodzie Dęblinie) z kasownikiem austriackiej poczty etapowej nr 199 stacjonującej w Dęblinie ze stemplem cenzury w Radomiu. | |
| 30 PLN | |
14962 |
1917 kartka legionowa z poczty polowej nr 378 13.II.17 do Lwowa, stempel formacyjny "BATALION III. / 2 PUŁKU LEGIONU POLSKIEGO". | |
| 200 PLN | |
14963 |
1917 kartka austriackiej poczty polowej 355 23.III.17 do Krakowa (poczta polowa nr 355 to jedna z trzech spośród kilkaset, które były oddelegowane do przewożenia korespondencji Legionów polskich), stempel formacyjny "Kompania I. pułku artylerii Legionów polskich", ręcznie artystycznie malowana kartka. | |
| 260 PLN | |
14964 |
1917 karta polowa z kasownikiem austriackiej poczty etapowej Puławy z wyróżnikiem b (Rainer 200 P) wysłana do obozu jeńców rosyjskich w Celle koło Hannoveru, trójkątny stempel cenzury w Wiedniu i okrągły cenzury obozowej. | Fi.Cp3x |
| 150 PLN | |
14965 |
1918 X Armia - poczta lokalna z rejonu Baranowicz i Nowogródka, piękna karta wysłana 28.9 z Bobrujska do Warszawy; Bobrujsk jeszcze kilka miesięcy wcześniej był kontrolowany przez wojska I Polskiego Korpusu Gen.Dowbora Muśnickiego, po ich rozbrojeniu stał się najbardziej wysuniętą na wschód rubieżą zajętą przez X Armię, przesyłki cywilne z tamtego rejonu (blisko 400 km na wschód od Baranowicz i Nowogródka) są unikalne; opłacona znaczkiem za 30 Pf i zgodnie z przepisami niemieckim znaczkiem za 10 Pf, oba unieważniono dawnym rosyjskim datownikiem BOBRUJSK MIŃSK. ( .); "10 FEN." - czerwonoliliowy stempelek z orzełkiem opłaty doręczeniowej VI wydania Poczty Miejskiej w Warszawie; dwa stemple cenzury niemieckiej; wspaniała całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.1 |
| 10 000 PLN | |
14966 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe, kasowana seria w ładnym stanie, częściowo na wycinkach, gwarancja Włodarski, Schmutz, Mikstein i Krawczyk, 10/7 kop. kasowany przez kreślenie Jungjohann BPP, Schmutz, Rachmanow i trzy ostatnie, w tym piękny wycinek z ciętym za 70 kop., Schmutz. | Fi.1-11 |
| 2 800 PLN | |
14967 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe, czysta seria z pełną oryginalną gumą, poza kilkoma lekkimi zmatowieniami w ładnym stanie, gwarancja Mikstein, Schmutz, Malinowski, Łaszkiewicz, Rachmanow, Krawczyk, Ways, większość znaczków ma po dwie gwarancje. | Fi.1-11 |
| 6 700 PLN | |
14968 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek pierwszego wydania przedrukowego, gwarancja Schmutz. | Fi.3 |
| 20 PLN SPRZEDANY | |
14969 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe; narożny sześcioblok znaczków za 15 kop., prawy górny z błędem na poz.90 "uszkodzone l w Pol.", lewy dolny z błędem na poz.98 "uszkodzone o w Pol.", zachowany w pięknym stanie, gwarancja Schmutz. | Fi.6 |
| 400 PLN | |
14970 |
1918 znaczek I wydania przedrukowego poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Mikstein, Ryblewski. | Fi.6 |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
14971 |
1918 znaczek I wydania przedrukowego poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, poprawiana guma, gwarancja z oznaczeniem G. | Fi.9 |
| 10 PLN | |
14972 |
1918 znaczek I wydania przedrukowego poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Schmutz. | Fi.9 |
| 40 PLN | |
14973 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe; czworoblok znaczków za 50 kop. użytych jako fiskalne, rzadkie. | Fi.10 |
| 120 PLN | |
14974 |
1918 poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, ślad po podlepce, gwarancja Schmutz. | Fi.11 |
| 1 000 PLN | |
14975 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria cięta, sygnowane, gwarancja Schmutz,. | Fi.12-15A Mi.12-15B |
| 100 PLN SPRZEDANY | |