Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
16692 |
1919 Konstantynopol - wydanie polskiej poczty z nadrukiem LEVANT, seria na wycinkach z czytelnie odbitymi kasownikami, wysoko wyceniana (Fi.4200.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.1-12 |
| 3 400 PLN | |
16693 |
1919 Konstantynopol - wydanie polskiej poczty z nadrukiem LEVANT, wysoko wyceniana seria z nikłymi śladami po podlepkach, niektóre z prawie niewidocznymi; bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz, Gryżewski, Mikulski, Kalinowski, wszystkie wyższe wartości po trzy gwarancje. | Fi.1-12 |
| 3 600 PLN | |
16694 |
1919 Konstantynopol, wydanie polskiej poczty z nadrukiem LEVANT, seria kasowana, wysoko wyceniana (Fi.3800.-), gwarancja Schmutz. | Fi.1-12 |
| 3 000 PLN | |
16695 |
1919 Konstantynopol, wydanie polskiej poczty z nadrukiem LEVANT, seria na podlepkach, gwarancja Danowski. | Fi.1-12 |
| 2 500 PLN | |
16696 |
1919 Konstantynopol, wydanie polskiej poczty z nadrukiem LEVANT, seria nowodruków, z pełną oryginalna gumą bez podlepek, gwarancja Falkowski,. | Fi.1-12 ND |
| 150 PLN | |
16697 |
1919 Odessa, znaczek za 20 fen. z czarnym nadrukiem, gwarancja Schmutz. | Fi.2ay |
| 700 PLN SPRZEDANY | |
16698 |
1919 Odessa, znaczek za 1 mk. z czarnym nadrukiem, gwarancja Danowski, Schmutz. | Fi.5a |
| 700 PLN SPRZEDANY | |
16699 |
1919 znaczek wydania dla polskiego konsulatu w Konstantynopolu, gwarancja Schmutz. | Fi.6y |
| 400 PLN | |
16700 |
1919 Konstantynopol, znaczek z nadrukiem LEVANT w kolorze matowym, gwarancja. | Fi.7 |
| 160 PLN | |
16701 |
1919 Konstantynopol, parka znaczków z nadrukiem LEVANT w kolorze wiśniowoczerwonym unieważnione kasownikiem polskiej placówki w Konstantynopolu z datą 19.III.20, najprawdopodobniej znaczki odklejono z obiegowej koperty, fotoatest Schmutz. | Fi.7x |
| 800 PLN | |
16702 |
1920 Konstantynopol, luzaki z serii nowodruków z odmianami. | |
| 100 PLN | |
16703 |
1921 Konstantynopol - wydanie polskiej poczty z ozdobnym nadrukiem "LEVANT", nie wprowadzona do obiegu seria na lekkich podlepkach, gwarancja. | Fi.26-31 Mi.I-VIII |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
16704 |
1921 Konstantynopol, luzaki z serii nie wprowadzonej do obiegu. | |
| 60 PLN | |
16705 |
1925 Port Gdańsk, seria stemplowana z odmianami, gwarancja Schmutz. | Fi.1-11 |
| 150 PLN | |
16706 |
1925 Port Gdańsk, luzaki z serii, większość z gwarancjami. | Fi.1-11 |
| 30 PLN | |
16707 |
1925 Port Gdańsk, podstawowa seria, gwarancja. | Fi.1-11 |
| 450 PLN | |
16708 |
1925 Port Gdańska, rozmyty nadruk, nierównomiernie nałożona guma, gwarancja Krawczyk. | Fi.3 |
| 40 PLN | |
16709 |
1926 Port Gdańsk, wydanie obiegowe "różne widoki" z przedrukiem 5 gr. - frankatura wielokrotna, list wysłany 29.XII.1928 z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Warszawy; znaczki unieważniono kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T. No.1"; na odwrocie znaczek kwestarski z przedrukiem 10/3 gr. Stołecznego Komitetu Pomocy Bezrobotnym, doklejony zapewne w urzędzie odbiorczym, a datek pobrano prawdopodobnie od adresata; w charakterze kasownika odbiorczego użyto stempla mechanicznego z hasłem "DNI PRZECIWGRUŹLICZE/ KUP NALEPKĘ PRZECIWGRUŹLICZĄ" Warszawa 1 z wyróżnikiem "*b*" (Myślicki 28 119); dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.12 Mi.15 |
| 1 200 PLN SPRZEDANY | |
16710 |
1926 Port Gdańsk, wydanie obiegowe, czworobloki znaczków przedrukowane rzadką I formą, bardzo poszukiwane w Niemczech (Mi.800 euro), gwarancja 5 gr.(drogi) Schmutz, 10 gr. (tańszy) Kalinowski. | Fi.12-13aIx |
| 1 600 PLN | |
16711 |
1926 Port Gdańsk, seria z odmianami, bez dwóch znaczków gwarancja Schmutz. | Fi.12-15 |
| 230 PLN | |
16712 |
1926 Port Gdańsk, wydanie obiegowe "różne widoki", nadruk na znaczku za 10 gr wczesnego nakładu (208I) - frankatura pojedyncza, druki wysłane 10.8 z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Krakowa; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZ.P.-T." z oznaczeniem "No.1" umieszczonym pod mostkiem; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.12a Mi.12 |
| 700 PLN | |
16713 |
1926 Port Gdańsk, wydanie obiegowe, nadruki formą I i II na znaczkach wczesnych nakładów (208I, 209I i 210I), w Niemczech oddzielna bardzo poszukiwana i drożejąca ostatnio seria (Mi.450 euro), ładny stan, gwarancja Krawczyk. | Fi.12a-14a Mi.12-14 |
| 900 PLN | |
16714 |
1926 Port Gdańsk, wydanie obiegowe, nadruki formą I i II na znaczkach wczesnych nakładów (208I, 209I i 210I), w Niemczech oddzielna i bardzo poszukiwana seria (Mi.140 euro), gwarancja Krawczyk. | Fi.12a-14a Mi.12-14 |
| 240 PLN | |
16715 |
1926 Port Gdańska, nadruk cienki, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.12aIx |
| 50 PLN | |
16716 |
1926 Port Gdańsk, znaczek z nadrukiem typ I, charakterystycznie nierównomiernie nałożona guma, gwarancja Danowski,. | Fi.12Ix |
| 180 PLN SPRZEDANY | |
16717 |
1926 Port Gdańska, nadruk cienki, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.13aIx |
| 20 PLN | |
16718 |
1926 Port Gdańsk, znaczek z nadrukiem typ I, gwarancja Danowski,. | Fi.13aIx |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
16719 |
1926 Port Gdańsk, wydanie obiegowe "różne widoki" z przedrukiem 15 gr - frankatura mieszana, list polecony ofrankowany parką poziomą, lewy znaczek z błędami: na znaczku podstawowym "owalne uszkodzenie prawego dolnego narożnika obejmujące ramkę, litery KA w POLSKA i kreskowane tło" oraz nadruku "wyszczerbione R i niedobite A"; wysłany 18.VI z Polskiego Urzędu Gdańsk 3 do Tczewa; znaczki unieważnione rzadkim kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T. No3" z wyróżnikiem "e"; czerwony stempelek polecenia z wyróżnikiem "b", kasownik odbiorczy na odwrocie, przesyłka minimalnie - o 1 gr (dopuszczalnie) przefrankowana; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.14a, 3 Mi.14, 3 |
| 2 000 PLN | |
16720 |
1926 Port Gdańska, gwarancja Schmutz. | Fi.14aIIx |
| 60 PLN | |
16721 |
1926 Port Gdańsk, znaczek z nadrukiem z formy II, naturalna niewielka smuga bez gumy, gwarancja Danowski,. | Fi.14aIIx |
| 200 PLN SPRZEDANY | |
16722 |
1926 cięta próba kreślona czerwonym tuszem, gwarancja Gryżewski, Łaszkiewicz, Wiatrowski. | Fi.14xP1 |
| 500 PLN | |
16723 |
1926 Port Gdańsk, wydanie przedrukowe na znaczku obiegowym z J.Piłsudskim, różne kolory, gwarancja Krawczyk,. | Fi.16abc Mi.19abc |
| 36 PLN SPRZEDANY | |
16724 |
1927 Port Gdańsk, kartka z Gdańska 18.7.27 do Krynicy. | Fi.13 |
| 140 PLN | |
16725 |
1927 kartka z Gdańska 22.3.27 do Krakowa. | Fi.13a |
| 150 PLN | |
16726 |
1928 Port Gdańska,czworoblok. | Fi.35 |
| 10 PLN | |
16727 |
1929 Port Gdańsk, frankatura mieszana różnych wydań przedrukowych, list zleceniowy wysłany 12.II z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do urzędu w Kalwarii Zebrzydowskiej; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T. No1" z wyróżnikiem "e", czarny stempelek polecenia, kasownik odbiorczy na odwrocie; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.11, 12III Mi.11, 15 |
| 250 PLN SPRZEDANY | |
16728 |
1929 Port Gdańsk, POSYŁKA MIESZANA, bardzo rzadko spotykany rodzaj przesyłki pocztowej składający się z druków, próbek towarów lub papierów handlowych, opłacona jako polecona przesyłka pobraniowa - 1,30 zł (przesyłka mieszana 50 gr + polecenie 30 gr + pobranie 50 gr); wysłana 5.X z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Rybnika; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZT-TEL" z wyróżnikiem "c"; czarny stempelek polecenia; opaska firmowa "Silvikrin-Vertrieb, właśc. Oton Weidner", kasownik odbiorczy Rybnik 6.10 na odwrocie; kompletne przesyłki mieszane są unikalne (banderole przy otwieraniu rozrywano i wyrzucano); oferowany egzemplarz, z mało znaczącymi w tej sytuacji uszkodzeniami znaczków, jest ogólnie w dobrym stanie zachowania i prezentuje się okazale; gwarancja Schmutz. | Fi.13, 19 Mi.16, 22 |
| 6 000 PLN | |
16729 |
1929 Port Gdańsk, list firmowy z Gdańska 30.X.29 do Czerska, koperta nieznacznie przycięta z lewej strony. | Fi.19 |
| 120 PLN | |
16730 |
1929 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, znaczek za 1 zł. z nadrukiem poziomym PORT GDAŃSK na rzadkim papierze prążkowanym pionowo - 13 prążków na 2 cm (Fi.900.-), gwarancja Gepr.echt Landre. | Fi.20v Mi.23y |
| 800 PLN | |
16731 |
1929 Port Gdańsk, nadruk na zn. 239v, gwarancja Krawczyk. | Fi.20v |
| 700 PLN | |