Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
16772 |
1938 Port Gdańsk, seria "widokowa" z przedrukiem, 25 gr - frankatura wielokrotna, ekspresowy list wysłany 4.XI z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do Mysłowic; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY" z wyróżnikiem "a"; kasownik odbiorczy na odwrocie; koperta (prawdopodobnie firmowa) mocno przycięta od góry; ogólnie dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.31 Mi.31II |
| 200 PLN | |
16773 |
1938 Port Gdańsk, znaczki użyte na terenie Polski!!! znaczek za 5 gr skasowany 26.V stemplem okolicznościowym "PIERWSZA WYSTAWA ZBIORÓW GDYŃSKIEGO TOWARZYSTWA FILATELISTÓW" na froncie karty widokowej. | Fi.32 Mi.34 |
| 50 PLN | |
16774 |
1938 Port Gdańsk, 20 rocznica odzyskania niepodległości, seria czysta, pasek 3 znaczków makulaturowych z idealną gumą, bez podlepki i znaczki za 15 i 25 gr. ostemplowane na kopercie 11.XI listu poleconego w pierwszym dniu obiegu, wszystkie walory w doskonałym stanie zachowania; na karcie wystawowej z opisem. | Fi.32-35 Mi.34-37 |
| 500 PLN | |
16775 |
1938 Port Gdańsk, 20 rocznica odzyskania niepodległości, seria czysta w czworoblokach. | Fi.32-35 Mi.34-37 |
| 50 PLN | |
16776 |
1938 Port Gdańsk, luzaki z serii. | Fi.32-4 |
| 20 PLN | |
16777 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, makulatura znaczka za 25 gr, gwarancja Wiatrowski. | Fi.34MK |
| 150 PLN | |
16778 |
1938 Port Gdańsk, frankatura mieszana znaczek za 55 gr wydania 20 rocznica odzyskania niepodległości i znaczków polskich bez przedruku, ekspresowy list polecony, wysłany 30.XII z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do miejscowości Zajączkowo Tczewskie; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T." z wyróżnikiem "k"; stempelek polecenia z automatycznym numeratorem, z wyróżnikiem "1k"; koperta firmowa "Centrala Rolników Sp.Akc. w Poznaniu Oddział w Gdańsku"; na odwrocie kasownik odbiorczy Tczew; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.35, 315, 317 Mi.37, 336, 338  |
| 600 PLN | |
16779 |
1938 Port Gdańsk, 20 rocznica odzyskania niepodległości, czysta karta wydania definitywnego, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp4 |
| 200 PLN | |
16780 |
1938 Port Gdańsk, polski znaczek dopłaty użyty w Gdańsku, list opłacony jak druki, wysłany 3.VI z Gdyni do Gdańska, ponieważ nadawca nie oznaczył przesyłki DRUKI, urząd w Gdańsku pobrał dopłatę w wysokości 15 gr. (opłata za list miejscowy wynosiła 20 gr.) traktując przesyłkę jako niedostatecznie opłaconą, ale co bardzo rzadkie, bez karnego doliczania podwójnej wysokości opłaty; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY No.2"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.D82, 294 |
| 1 000 PLN | |
16781 |
1938 PORT GDAŃSK, wycinek z kasownikiem okolicznościowym "OGÓLNOPOLSKI ZJAZD ŚPIEWACZY" (Fi.350.-) na znaczku wydania przedrukowego za 5 gr., gwarancja Krawczyk. | Fi.KO 2 |
| 80 PLN | |
16782 |
1938 karnet - "V OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA-WARSZAWA i OGÓLNOPOLSKI ZJAZD ŚPIEWACZY-GDAŃSK", wewnątrz znaczek polski (295) i z przedrukiem (29) i stemple wystawowe. | Fi.KO2, 29, 30 Mi.32, 33 |
| 500 PLN | |