Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
14434 |
1850 list wysłany 26.X z Wieliczki do miejscowości Droginia, dwuwierszowy stempel nadawczy, na odwrocie idealnie odciśnięty kasownik odbiorczy w ramce "MYSLENICE 28. OKT." i pieczęć lakowa. | |
| 60 PLN | |
14435 |
1850 koperta listu wysłanego z miejscowości Żółkiew do Lwowa, czytelna i wyraźna czarna odbitka jednowierszowego stempla nadawczego "ZOLKIEW" - odmiana bez daty, nieopisana w podręczniku autorstwa pp. Adamczyka i Bartke; na odwrocie kompletna pieczęć lakowa nadawcy i jednowierszowy stempel odbiorczy bez daty - również w tym podręczniku nie opisany; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania. | |
| 400 PLN | |
14436 |
1852 po, RUDA GUZOWSKA NIEBIESKI KASOWNIK!!! list wysłany 31.12 do Łowicza, idealni odciśnięty ozdobny stempel nadawczy typu IIIF w kolorze niebieskim, na odwrocie pieczęć nadawcy "MAGISTRAT M WISKITEK", Wiskitki utraciły prawa miejskie w 1870 roku; bardzo dobry stan zachowania; 1835 po, list z Pabianic do Łodzi, nietypowy stempel nadawczy typu IIIB z ręcznie dopisaną w postaci ułamka datą "26/7", dopisek "S.C.R." (Służba Cywilna Rządowa) zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej; bardzo dobry stan zachowania; 1846 około, półtorałutowy list wysłany 8/7 z Siedlec do Warszawy, ozdobny stempel nadawczy typu IIID, stempelek "FRANCO" z wpisaną wysokością opłaty pocztowej "16 1/2"; na odwrocie pieczęć lakowa nadawcy i stempel odbiorczy typu IIIC Warszawa; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego. | |
| 1 000 PLN | |
14437 |
1852 kompletny list druk z Sandomierza do Dobczyc. | |
| 30 PLN | |
14438 |
1852 kompletny list z Wadowic do Wiśnicza, stempel odbiorczy na odwrocie. | |
| 80 PLN | |
14439 |
1853 kompletny list z Łowicza, stempel Łowicza typu IXA. | |
| 120 PLN | |
14440 |
1854 list z Gorlic do Zwierzyńca, stemple tranzytowe z Sieniawy, Przemyśla, Jarosławia i Tarnogrodu. | |
| 100 PLN | |
14441 |
1856 URZĘDÓW - jeden z dwóch stempli nadawczych typu IIB z napisem kursywą!!! list z miejscowości Dzierzkowice do Janowa, czerwony stempel nadawczy URZEDOW z datą dopisaną w formie ułamka "11/9" z podaniem - co rzadkie - roku "(18)56, dopisek zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej "I(nteres). Rz(ądowy)."; Polskie Znaki Pocztowe podają jako znaną datę użycia rok 1865, oferowany list przesuwa tę granicę o 8 lat wstecz!!! dobry stan zachowania; walor z kolekcji i z gwarancją Bojanowicz. | |
| 1 000 PLN | |
14442 |
1856 formularz reklamacyjny (Nachfrageschreiben) wysłany 25.V z Nowego Sącza (Neu Sandec) do Brna (Brunn), dotyczący listu poleconego wysłanego na tej samej trasie 20.III; ciekawy wewnętrzny dokument pocztowy w dobrym stanie zachowania. | |
| 200 PLN | |
14443 |
1856 list wyłożeniowy "Auslagen" wysłany 28.V z miejscowości Wünschelburg (Radkowo) do Neurode (Nowej Rudy), czerwony łukowy stempelek "AUSLAGEN", adnotacje pocztowe dotyczące wysokości porta, stempelek nadejścia na odwrocie. | |
| 80 PLN | |
14444 |
1859 około, list wysłany 28.VI z miejscowości Miłosław (Miloslaw) do Meiningen w Saksonii, dwuobrączkowy datownik, na odwrocie pieczęć lakowa nadawcy i stempel odbiorczy; całość w doskonałym stanie zachowania. | |
| 60 PLN | |
14445 |
1861 list wysłany 14/8 z Włocławka do Piotrkowa, czarny stempel nadawczy typu IIIA o śr.24 mm z dopisaną w formie ułamka datą, stempelek zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej "Interes Rządowy" (Czernik typ IIIA), na odwrocie odbitka pieczęci urzędowej biskupa kujawsko-kaliskiego. | |
| 80 PLN | |
14446 |
1862 po, list wysłany 4.9 ze Środy (Schroda) do Gostynia, stempelek listonosza "LEHMANN" doręczającego list, na odwrocie stempel nadejścia; całość w dobrym stanie zachowania. | |
| 50 PLN | |
14447 |
1863 list wartościowy, wysłany 30.I ze Lwowa do Tarnowa, od Dyrekcji Galicyjskiego Towarzystwa Kredytowego w podpisie Książe Radziwiłł, stempelek "LAUTANGABE", oznaczający, że urzędnik pocztowy widział zawartość przesyłki przed jej zapieczętowaniem, o czym świadczy adnotacja "obciążono/ kupony l.z. wartości 60 fr.", na odwrocie doskonale zachowane pieczęcie lakowe "DYREKCYA GALIC. STAN. TOWARZYSTWA KREDYTOWEGO" (dwie) i pocztowa z godłem "K.K.GELDBRIEFAUFGABE LEMBERG No2"; rzadka, dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania; warto przypomnieć, że 22.I.1863 (zaledwie na kilka dni przed datą wysyłki listu) wybuchło na terenie Królestwa Polskiego Powstanie Styczniowe. | |
| 800 PLN SPRZEDANY | |
14448 |
1863 około, list wysłany 22.XII ze Zgierza do Łodzi, czarna odbitka stempla nadawczego typu IIID z ozdobnymi rozetkami; adnotacja zwalniająca od opłaty pocztowej "M.M.Z" (Magistrat Miasta Zgierza); na odwrocie niebieska pieczęć nadawcy i rosyjsko-polski kasownik odbiorczy typu IXA; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 100 PLN | |
14449 |
1865 list z Tuszyna do Piotrkowa, rosyjsko-polski stempel nadawczy typu VIIIB z dopisaną w formie ułamka datą "13/7", na odwrocie odbitka pieczęci urzędowej; bardzo dobry stan zachowania; 1867 list z Brzeźnicy do Piotrkowa, rosyjsko-polski stempel nadawczy typu VIIIB z dopisaną w formie ułamka datą "3/5", na odwrocie odbitka pieczęci urzędowej; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego. | |
| 400 PLN | |
14450 |
1867 list z pełną treścią wysłany 14.VI z Wrześni (Wreschen) do Czeszewa, dwuobrączkowy stempel nadawczy, na froncie niebieskozielony stempelek doręczyciela "MÜLLER", na odwrocie stempel nadejścia; całość w doskonałym stanie zachowania. | |
| 50 PLN | |
14451 |
1868 list z Lubicza do Rosji, stempel nadawczy typ IIA. | |
| 50 PLN | |
14452 |
1880 list składany z Limanowej do Krynicy. | |
| 50 PLN | |
14453 |
1840 około, list z Wrocławia do Głogowa (Gross-Glogau) wysłany 23/3; dwuwierszowy stempel nadawczy, na froncie adnotacja o wadze listu "1 1/4" łuta; na odwrocie sucha pieczęć nadawcy; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 70 PLN | |
14454 |
1993 znakomity reprint w twardej oprawie wydanej 1935 roku monografii autorstwa W.Polańskiego i W.Rachmanowa "Marki i stemple pocztowe w Polsce XVIII i XIX wieku", podstawowa pozycja dla zbieraczy przedfilatelistyki i Królestwa Polskiego. Zawiera cięty blok Legenda o Orle Białym, nakład 2000 egzemplarzy. | |
| 140 PLN SPRZEDANY | |