Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
14455 |
1832 kompletny list z Poznania do Głogowa. | |
| 70 PLN | |
14456 |
1853 I wydanie Austrii - znaczek wydrukowany na pozaginanym papierze!!! 9 kr. - frankatura pojedyncza - po odklejeniu i rozprostowaniu papieru uzyskalibyśmy wspaniały błędnodruk z rysunkiem poprzecinanym niezadrukowanymi paskami papieru; list z pełną treścią wysłany 16/9 ze Lwowa do Steyr; znaczek bardzo ładnie cięty, dodatkowo owalny z ozdobnikami stempelek nadawcy; na odwrocie stemple: przejściowy Wiedeń i odbiorczy Steyr; bardzo ładna całość w doskonałym stanie zachowania. | Mi.5X |
| 700 PLN SPRZEDANY | |
14457 |
1855 I wydanie Austrii - 6 kr. frankatura wielokrotna - dwa egzemplarze użyte na formularzu pocztowym !!! jeden bezpośrednio, drugi na dodatkowej adnotacji ze Lwowa, recepis zwrotny wysłany 19.I ze Lwowa do Tarnowa; znaczki krótko cięte u góry; nietypowe zastosowanie znaczków tego klasycznego europejskiego wydania; bardzo ciekawa całość. | Mi.4Y |
| 600 PLN SPRZEDANY | |
14458 |
1855 obwoluta listu wysłanego z C.K. regimentu ułanów stacjonującego w Peszcie na Węgrzech 7.9.1855 do Pressburga (Bratysławy) gdzie dotarł w tym samym dniu, tam został przekierowany do Wieliczki gdzie dotarł 20.9.1855 prze Kraków (14.9.), list jako wojskowy był zwolniony z opłaty pocztowej (adnotacja Exoffo), dekoracyjny obieg pocztowy. | |
| 400 PLN | |
14459 |
1858 obwoluta listu z Ostrowa 1.12 ze stemplem numerowym 1111 do Krotoszyna. | Mi.10 |
| 260 PLN SPRZEDANY | |
14460 |
1861 zestaw 5 gazet (krakowski "CZAS"), których wysyłkę opłacono austriackimi znaczkami gazetowymi wydań z 1858 i 1861 roku, znaczki częściowo krótko cięte, kompletne przesyłki w ogólnie dobrym stanie zachowania - kopalnia wiedzy o tamtych czasach; bardzo wysoka wycena katalogowa (Mi. ponad 4000 euro!!!). | Mi.17, 23 |
| 600 PLN | |
14461 |
1861 po, austriacka całostka - koperta (format 147 x 85 mm) za 5 kr. wysłana 26.11 z Krakowa do Mysłowic, na odwrocie stempel austriackiego urzędu granicznego w Szczakowej i pruski odbiorczy Mysłowic (Myslowitz), całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 100 PLN | |
14462 |
1862 kompletny list urzędowy z Głuchowa przez Pogürzell (Pogorzel). | |
| 30 PLN | |
14463 |
1863 obwoluta listu z Poznania do Wałcza (Deutch Crone). | |
| 30 PLN | |
14464 |
1863 kompletny list urzędowy z Fraustadt (Wschowa). | |
| 25 PLN | |
14465 |
1867 GRZYMAŁÓW, austriacki znaczek za 5 kr. wydania z 1867 roku, czytelnie unieważniony rzadkim polskim miejscownikiem w Grzymałowie. | Mi.37I |
| 100 PLN | |
14466 |
1867 ZAŁOŹCE, austriacki znaczek za 5 kr. wydania z 1867 roku, czytelnie unieważniony rzadkim polskim miejscownikiem w Załoźcu. | Mi.37I |
| 100 PLN | |
14467 |
1867 TARNOPOL, austriacki znaczek za 5 kr. wydania z 1867 roku, unieważniony polskim miejscownikiem w Tarnopolu. | Mi.37I |
| 15 PLN | |
14468 |
| 120 PLN | |
14469 |
1867 kompletny list urzędowy z Punitz (Poniec). | |
| 30 PLN | |
14470 |
1869 kompletny list urzędowy z Bojanowa. | |
| 25 PLN | |
14471 |
1871 list urzędowy z Kroeben (Krobia pow. gostyński) do Gostynia, w środku odbitka pieczęci pocztowej. | |
| 50 PLN | |
14472 |
1875 VI wydanie Austrii, 5 kr. - frankatura wielokrotna (dwie parki), list polecony "za rewersem", wysłany 6/7 z Bochni do Brzeska, stempelek polecenia "RECOM" i numer przesyłki "6"; na odwrocie naparstkowy kasownik odbiorczy i pieczęć lakowa nadawcy; całość w dobrym stanie zachowania. | Mi.37I |
| 450 PLN SPRZEDANY | |
14473 |
1875 karta pocztowa za 5 kop. wysłana 18.XI z Rygi do miejscowości Felin (obecnie Viljandi w Estonii), kasownik odbiorczy na odwrocie; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.P2a |
| 80 PLN | |
14474 |
1875 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta za 4 kop. przeznaczona do korespondencji miejscowej; słabszy stan zachowania (niewielkie miejscowe przebarwienia); sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT. | Mi.P4 |
| 120 PLN | |
14475 |
1877 list urzędowy z Lissy (Leszna), w środku odbitka pieczęci pocztowej. | |
| 30 PLN | |
14476 |
1878 STANISŁAWÓW, austriacki znaczek za 5 kr. wydania z 1867 roku, unieważniony polskim miejscownikiem w Stanisławowie. | Mi.37I |
| 15 PLN | |
14477 |
1878 list z Krakowa do Wiednia, kasownik Kraków Dworzec (Wieczór), doskonały stan i prezencja. | |
| 100 PLN | |
14478 |
1880 list urzędowy z Kriewen (Krzywiń pow. Kościan). | |
| 20 PLN | |
14479 |
1880 około, obwoluta listu z Świdwina (Schievelbein) do Okonka na Pomorzu. | |
| 15 PLN | |
14480 |
1882 karta pocztowa za 3 kop., datowana "18/4 82 Station Kowal", wysłana 6.4 do Włocławka, przesłana wagonem pocztowym nr.27 relacji Warszawa-Aleksandrów - kasownik POCZTOWY WAGON ( ) No.27 z wyróżnikiem "7", znak opłaty skasowany nieczytelnie odciśniętym datownikiem, kasownik odbiorczy Włocławek na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.P5 |
| 200 PLN | |
14481 |
1883 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 5 kop., rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania (minimalne ślady podlepek na odwrocie). | Mi.U30C |
| 60 PLN | |
14482 |
1884 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 3 kop.; bardzo dobry stan zachowania (minimalny ślady podlepek na odwrocie). | Mi.P6 |
| 75 PLN | |
14483 |
1885 karta pocztowa z napisami w języku niemieckim i polskim, wysłana 8/7 z Rzeszowa do Wiednia, kasownik odbiorczy LEOPOLDSTADT-WIEN; całość w dobrym stanie zachowania (karta pionowo zgięta). | Fi.6 Mi.P46 |
| 20 PLN | |
14484 |
1886 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, podwójna karta pocztowa za 3+3 kop.; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie). | Mi.P8 |
| 90 PLN SPRZEDANY | |
14485 |
1888 list wartościowy - 2000 zł - wysłany 19/3 ze Lwowa do Tarnowa, na odwrocie idealnie zachowane, nieuszkodzone pieczęcie lakowe z godłem Królestwa Galicji i Lodomerii "PIECZĘĆ GALICYJSKIEGO TOWARZYSTWA KREDYTOWEGO" i kasownik odbiorczy; całość w dobrym stanie zachowania. | |
| 250 PLN | |
14486 |
1889 koperta wysłana 1.VI.1890 z Suwałk do Lisbony!!! niezwykle rzadki, choć w Europie, kierunek wysyłki; datownik pośredni Preny z 2.VI i kasownik odbiorczy LISBOA, całość w dobrym stanie zachowania, sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT. | Mi.U34A |
| 500 PLN | |
14487 |
1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 5 kop., rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie). | Mi.U32A |
| 75 PLN | |
14488 |
1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 20 kop., rozmiar: 145x120 mm; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie). | Mi.U35B |
| 80 PLN | |
14489 |
1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop., rozmiar: 145x81mm; bardzo dobry stan zachowania; sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT. | Mi.U33A |
| 70 PLN | |
14490 |
1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, podwójna karta pocztowa za 3+3 kop.; bardzo dobry stan zachowania (niewielki ślad podlepki na odwrocie). | Mi.P10I |
| 50 PLN | |
14491 |
1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, sekretnik za 5 kop.; krawędzie z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania (minimalny ślad podlepki na odwrocie). | Mi.K1 |
| 80 PLN | |
14492 |
1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, sekretnik za 10 kop., krawędzie z pełną oryginalną gumą, dobry stan zachowania (niewielkie miejscowe przebarwienia); sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT. | Mi.K3 |
| 100 PLN | |
14493 |
1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 3 kop.; słabszy stan zachowania (niewielkie miejscowe przebarwienia, prawy górny róg nadgięty); sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT. | Mi.P13 |
| 20 PLN | |
14494 |
1891 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, opaska gazetowa za 2 kop., rozmiar: 177x444mm; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalny ubytek powierzchni papieru po podlepce). | Mi.S4B |
| 150 PLN | |