Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
27529 |
1943 (?) formularz urzędowy ze stempelkiem "OPŁACONO RYCZAŁTEM". | |
| 50 PLN | |
27530 |
1943 karta świąteczna z ilustracją powrót żołnierza (tło cieniowane), wysłana 31.XII, walor w dobrym stanie zachowania (karta pionowo załamana); gwarancja Schmutz. | Fi.Cp12d |
| 180 PLN | |
27531 |
1943 Gołąbek, znak opłaty w kolorze czarnym, karta pocztowa na kartonie szarym szorstkim; dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp5x2 |
| 100 PLN | |
27532 |
1943 karta obiegowa o nominale 5 f., wykonana na różowym gładkim papierze, datowana 3.7, na odwrocie zawiadomienie o walnym zebraniu T.S.Wisła; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; sygnowano M.Kalawski; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp7z |
| 300 PLN | |
27533 |
1943 karta obiegowa "świąteczna" o nominale 10 f., wykonana na pozostałych po jeńcach francuskich kartonikach z rysunkiem świecy i życzeniami po francusku, znak opłaty unieważniony 26.IV datownikiem, dodatkowo stempel okolicznościowy "DNI MORZA", bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp8x1 |
| 300 PLN | |
27534 |
1944 Różne rysunki - nadruki OBÓZ IID na znaczkach Neubrandenburga, seria kasowana, gwarancja Krawczyk, Schmutz, Schmutz. | Fi.5-8 |
| 800 PLN SPRZEDANY | |
27535 |
1944 Święto Morza, marginesowa seria kasowana, gumowana, w pięknym stanie, gwarancja Schmutz. | Fi.9-11 |
| 170 PLN SPRZEDANY | |
27536 |
1944 Rok Olimpijski, seria kasowana w ładnym stanie, gwarancja. | Fi.12-14 |
| 250 PLN SPRZEDANY | |
27537 |
1944 Święto Gór, marginesowy znaczek za 30 f., zmatowienia na gumie, gwarancja Krawczyk. | Fi.15 |
| 20 PLN SPRZEDANY | |
27538 |
1944 święto żołnierza - husarz, marginesowy znaczek kasowany, gwarancja Krawczyk. | Fi.16 |
| 50 PLN | |
27539 |
1944 Święto Żołnierza, pamiątka z wystawy - znaczek na karcie o wymiarach 104x147 mm, skasowany 15.VIII w dniu wejścia do obiegu, datownikiem i kasownikiem okolicznościowym w 4 dniu Wystawy Filatelistycznej; jak podaje podręcznik Polskie Znaki Pocztowe: "Jako pamiątkę z wystawy sprzedawano całostkę pocztową, składającą się z arkusika białego papieru o wymiarach 100x120 mm, z naklejonym pośrodku znaczkiem nr 16 "Święto Żołnierza", stemplowanym kasownikiem 4-go dnia wystawy. Ilość nieznana."; karta prasowana; gwarancja. | Fi.16 |
| 450 PLN | |
27540 |
1944 herby miast, dwie parki, parka za 10 Pf gwarancja Schmutz. | Fi.17, 18 |
| 20 PLN | |
27541 |
1944 Herby miast, marginesowa seria czysta, gwarancja. | Fi.17-21 |
| 70 PLN | |
27542 |
1944 Herby miast, marginesowa seria kasowana, gwarancja. | Fi.17-21 |
| 70 PLN | |
27543 |
1944 FRANKATURA MIESZANA PF + GR - do 31.X.1944 opłaty były określane w walucie niemieckiej, a od 1.XI - wobec wstrzymania przez niemiecką komendę obozu wypłat żołdu dla jeńców w bonach opiewających na walutę niemiecką - w walucie obozowej 1Piast=100gr, miała ona pokrycie w zdeponowanych w Banku Obozu papierosach, których kurs był ustalony w wysokości 1 paczka papierosów (20 szt.) - 10 Piastów, a jej kurs w stosunku do marki niemieckiej wynosił 1Mk=2Piasty; ekspresowy list polecony wysłany 11.XI opłacony znaczkami w starej i nowej walucie za 30Pf(60gr)+50gr=110gr, co odpowiadało taryfie za list polecony powyżej 20g; rzadki dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.18, 19, 25 |
| 800 PLN | |
27544 |
1944 Powstanie Wielkopolskie, czysty znaczek za 20 gr., lekka podlepka, gwarancja Schmutz. | Fi.28 |
| 25 PLN | |
27545 |
1944 Tydzień Ziemi Czerwieńskiej, znaczek za 20 gr., lekkie przebarwienia, gwarancja. | Fi.29 |
| 40 PLN | |
27546 |
1944 Tydzień Ziemi Czerwieńskiej, kasowany znaczek za 20 gr. na wycinku, gwarancja krawczyk. | Fi.29 |
| 60 PLN | |
27547 |
1944 banknot obozowy o nominale 10 groszy, emitowany przez Bank Obozowy, fioletowa pieczątka banku; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 150 PLN | |
27548 |
1944 rzadki banknot 50 gr z pieczątka banku obozu i podpisami zarządu banku. | |
| 400 PLN | |
27549 |
| 260 PLN | |
27550 |
1944 Wystawa Filatelistyczna - Neubrandenburg, czworoblok czystych znaczków z bloku sprzedawanego ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 1" na marginesie; przy użyciu pocztowym znaczki unieważniano, zgodnie z przepisami, obiegowym datownikiem, gwarancja Krawczyk. | Fi.(Bl.3) |
| 400 PLN | |
27551 |
1944 Wystawa Filatelistyczna - Neubrandenburg, blok sprzedawany ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 1" na marginesie; przy użyciu pocztowym znaczki unieważniano, zgodnie z przepisami, obiegowym datownikiem, gwarancja. | Fi.Bl.3 |
| 800 PLN | |
27552 |
1944 Wystawa Filatelistyczna - Dni Morza, trójblok czystych znaczków z bloku sprzedawanego ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 2" na marginesie; przy użyciu pocztowym znaczki unieważniano, zgodnie z przepisami, obiegowym datownikiem; gwarancja Krawczyk. | Fi.(Bl.4) |
| 400 PLN | |
27553 |
1944 Wystawa Filatelistyczna - Dni Morza, czysty blok ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 2" na marginesie; przy użyciu pocztowym znaczki unieważniano, zgodnie z przepisami, obiegowym datownikiem; gwarancja Schmutz. | Fi.Bl.4 |
| 800 PLN | |
27554 |
1944 rocznica obrony Warszawy, blok czysty z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczek, gwarancja Schmutz. | Fi.Bl.7 |
| 220 PLN | |
27555 |
| 360 PLN | |
27556 |
1944 500 rocznica bitwy pod Warną, blok typu I z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo unieważniano znaczek, gwarancja. | Fi.Bl.8I |
| 225 PLN | |
27557 |
1944 500 rocznica bitwy pod Warną, zestaw dwu bloków typu I o ciemnym i jasnym odcieniu; oba z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo unieważniano znaczek (Fi.700.-), gwarancja Schmutz. | Fi.Bl.8I |
| 500 PLN | |
27558 |
1944 Syrena - karta obozu IIE z nadrukiem "OBÓZ IID", idealny stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.Cp17I |
| 300 PLN SPRZEDANY | |
27559 |
1944 Syrena - karta obozu IIE z napisem POCZTÓWKA i nadrukiem "OBÓZ IID" (nakład 432 szt.), idealny stan zachowania; gwarancja z opisem Schmutz. | Fi.Cp17IIB |
| 600 PLN | |
27560 |
1944 Caritas - karta obozu IIE, wydana w zmienionej barwie na papierze brunatnym, bez napisu POCZTÓWKA; stan idealny; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp18y |
| 200 PLN | |
27561 |
1944 Caritas - karta obozu IIE, wydana w zmienionej barwie na papierze brunatnym, bez napisu POCZTÓWKA; znak opłaty pęknięty pionowo u góry, uszkodzenie kliszy powstało prawdopodobnie w końcowej fazie druku bo inne takie karty nie są znane; karta-druk biblioteczny, przesłana 26.VI; całostka pionowo zgięta; gwarancja. | Fi.Cp18y |
| 600 PLN | |
27562 |
1944 Dni Morza, karta pocztowa, czysta w bardzo dobrym stanie zachowania (u dołu karty naturalna inkluzja w papierze), czarny podłużny "obiekt" pod napisem POCZTÓWKA występuje tylko na reprodukcji wskutek niewłaściwego skanowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp19 |
| 150 PLN | |
27563 |
1944 Herby miast - Wilno, całostka wysłana 12.I.1945, dodatkowo odbity stempel okolicznościowy "TYDZIEŃ ZIEMI CZERWIEŃSKIEJ"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp22a |
| 150 PLN | |
27564 |
1944 Herby miast - Kraków, całostka o oliwkowym znaku opłaty, wysłana 24.XII, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp25 |
| 70 PLN | |
27565 |
| 130 PLN | |
27566 |
1944 BILET DO TEATRU OBOZOWEGO - na miejsce 70, podzielony na dwie numerowane części, wystawiony imiennie dla rotmistrza Antoniego Pieściuka z 25 pułku Ułanów Wielkopolskich, na spektakl "Pani Ministrowa" autorstwa Branislava Nusica; co ciekawe bilety teatralne były rozprowadzane za pośrednictwem Poczty Obozowej, a jako formularzy biletowych używano całostek, przy wejściu do teatru oddzierano połowę biletu, zniszczone w ten sposób całostki nie były atrakcyjnym przedmiotem kolekcjonerskim i w miarę upływu lat prawie wszystkie wyrzucono; unikalny walor w bardzo dobrym stanie zachowania, ocalały jedynie dlatego, że nie został wykorzystany; gwarancja. | Fi.Cp8yII |
| 1 800 PLN | |
27567 |
1944 "Pomarańczowy lis" na karcie pocztowej przesłanej 21.XI; znaczki-nalepki przygotowano na znak protestu przeciwko podawaniu jeńcom posiłków z mięsa niewiadomego pochodzenia (prawdopodobnie lisiego z pobliskiej fermy); doklejane one były wyłącznie na przesyłkach doręczanych tego dnia; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.Ia, Cp26 |
| 600 PLN SPRZEDANY | |
27568 |
| 520 PLN SPRZEDANY | |