Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
27865 |
1944 Goznak, parka znaczków za 25 gr. w kolorze brązowoczerwonym - druk typograficzny i parka znaczków za 50 gr. - druk rotograwiurowy, obie bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami, gwarancja Krawczyk, Schmutz. | Fi.343s, Vacs Mi.383b-84 UMw   |
| 4 800 PLN | |
27866 |
1944 K.R.N., parka znaczków z poz 63, 73 z przesuniętym nadrukiem, dolny znaczek minimalne załamanie, gwarancja. | Fi.344 Mi.386 |
| 120 PLN | |
27867 |
1944 K.R.N., marginesowy znaczek za 1 zł. z niekatalogowanym błędem na poz.20/70 "przerwana I w górnym XII", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.344 B Mi.386 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
27868 |
1944 K.R.N., znaczek za 1 zł. z niekatalogowanym błędem na poz.38 "I w górnym XII bez lewej części szeryfa", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.344 B Mi.386 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
27869 |
1944 K.R.N., parka znaczków za 1 zł., prawy z błędem na poz.68 "uszkodzone cyfra 1 i litera z", unieważniona kasownikiem okolicznościowym ŚWIĘTO LUDOWE 20.V.1945 WARSZAWA na wycinku. | Fi.344 B11 Mi.386 |
| 120 PLN | |
27870 |
1944 K.R.N., znaczek z poz. 18 z błędem "uszkodzone 1 i litera z", gwarancja z opisem Walocha. | Fi.344 B11 Mi.386 |
| 40 PLN | |
27871 |
1944 K.R.N., górny znaczek z błędem "cyfra 1 z wcięciem z prawej strony", gwarancja Weźranowski. | Fi.344B13 Mi.386 |
| 40 PLN | |
27872 |
1944 K.R.N., znaczek za 1 zł. z błędem na poz.26 "uszkodzone zł, X i cyfra 9", gwarancja i opis. | Fi.344 B14 Mi.386 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
27873 |
1944 P.K.W.N., czworoblok z przesuniętym nadrukiem w poziomie z pozycji 23/34, gwarancja Walisch. Na pozycjach 23 i 24 znajdują się usterki nadruku opisane w podręczniku Kiełbasy. | Fi.345 Mi.387 |
| 80 PLN | |
27874 |
1944 P.K.W.N., znaczek za 2 zł./25 gr. na poleconej karcie pocztowej wysłanej 17.3 z Bydgoszczy do Krakowa, okupacyjna nalepka polecenia z wyciętymi niemieckimi napisami, w to miejsce dopisano nazwę urzędu i numer polecenia; stempelek cenzury wojskowej 866, na odwrocie kasownik odbiorczy; nie inspirowane filatelistycznie, przesyłki prawidłowo opłacone znaczkami tego wydania należą do wyjątkowo rzadkich, całość w doskonałym stanie zachowania, gwarancja Schmutz. | Fi.345 Mi.387 |
| 1 800 PLN | |
27875 |
1944 P.K.W.N., znaczek z przesuniętym nadrukiem z poz. 28, gwarancja Walocha. | Fi.345 Mi.387 |
| 120 PLN | |
27876 |
1944 P.K.W.N., parka znaczków z przesuniętym w górę nadrukiem, dolny znaczek z błędem "przerwana u góry ukośna kreska w drugiej cyfrze 4", dolna belka - lekko zdwojony druk (szczególnie dolny znaczek) gwarancja i oznaczenie Więcław. | Fi.345B7 Mi.387 |
| 45 PLN | |
27877 |
1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 38 z drugiego walca z przesuniętym nadrukiem, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.346 Mi.388 |
| 80 PLN | |
27878 |
| 120 PLN | |
27879 |
1944 R.T.R.P., znaczek za 3 zł./25 gr. z błędami nadruku na poz.45/95: "wcięcie w literze ł" i "ukośna kreska drugiej cyfry 4 przerwana u góry", frankatura pojedyncza, miejscowy list polecony przesłany 21.I.1945 w Kielcach, znaczek skasowany stemplem okupacyjnym z wyróżnikiem "j" pod mostkiem, okupacyjna nalepka polecenia, stempelek cenzury wojskowej 261; oryginalne, nie inspirowane filatelistycznie, przesyłki opłacone znaczkami tego wydania należą do rzadkich; bardzo dobry stan zachowania, gwarancja. | Fi.346 B7 Mi.388 |
| 2 000 PLN | |
27880 |
1945 kartka (na niemieckiej całostce) z Krakowa 27.2.45 do Krasnystawu, stempel cenzury wojskowej nr 508. | Fi.343 Mi.384 |
| 100 PLN | |
27881 |
1945 kartka z Dąbrowy do Częstochowy, prowizoryczny kasownik i stempel cenzury nr 805. | Fi.343 Mi.384 |
| 120 PLN | |
27882 |
| 70 PLN | |
27883 |
1945 list polecony z Chełma Lubelskiego 9.IV.45 do Lublina, ciekawe użyto ambulansowego stempla polecenia "R Amb...", na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 242. | Fi.343 Mi.384 |
| 180 PLN | |
27884 |
1945 list polecony z Żyrzyna koło Puław do Kłodawy, znaczki kreślone ręcznie i ręczna erka, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 389. | Fi.343 Mi.384 |
| 120 PLN | |
27885 |
1945 list z Sławna? do Krakowa, prowizoryczny datownik, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 531, koperta przycięta z boku. | Fi.343 Mi.384 |
| 88 PLN SPRZEDANY | |
27886 |
1945 list firmowy nadany w agencji pocztowej w Tenczynku do Katowic, prowizoryczny kasownik, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 540. | Fi.343 Mi.384 |
| 280 PLN SPRZEDANY | |
27887 |
| 80 PLN | |
27888 |
1945 kartka z Puław 25.4.45 do Tworek, niemy kasownik i stempel cenzury wojskowej nr 168. | Fi.343 Mi.384 |
| 60 PLN | |
27889 |
1945 list firmowy z Chorzowa, znaczki kasowane przez kreśleni, prowizoryczny kasownik "Urząd Pocztowy / Chorzów 1", na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 1610. | Fi.343 Mi.384 |
| 90 PLN SPRZEDANY | |
27890 |
1945 kartka z Piotrkowa Trybunalskiego 11.5.45 do Rudy Pabianickiej, prowizoryczny kasownik i stempel cenzury wojskowej nr 1106. | Fi.343 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
27891 |
1945 miejscowa kartka z Piotrkowa Trybunalskiego 7.5.45, prowizoryczny kasownik i stempel cenzury wojskowej nr 1108. | Fi.343 Mi.384 |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
27892 |
1945 kartka z Częstochowy do Łodzi, stempel cenzury wojskowej nr 1723. | Fi.343 Mi.384 |
| 60 PLN | |
27893 |
1945 list z Radomia 17.3.45 do Kielc, stempel cenzury wojskowej nr 725, gwarancja. | Fi.343 Mi.384 |
| 70 PLN SPRZEDANY | |
27894 |
1945 list firmowy z Radomia 26.1.45 do Częstochowy, opłacony znaczkiem Goznaku, na odwrocie stempel cenzury o jednym z najniższych znanych numerów 8. | Fi.343 Mi.384 |
| 65 PLN SPRZEDANY | |
27895 |
1945 miejscowy list polecony z Lublina 19.1.45 opłacony serią znaczków okolicznościowych, na odwrocie stempel cenzury wojskowej numer 395. | Fi.344-6 Mi.386-8 |
| 250 PLN | |
27896 |
1945 P.K.W.N., narożny czworoblok znaczków za 2 zł./25 gr., prawy dolny z błędem na poz.20 "ukośna kreska cyfry 4 przerwana", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.345 B4 Mi.387 |
| 60 PLN | |
27897 |
1945 R.T.R.P., czworoblok znaczków za 3 zł./25 gr. z nadrukiem wartości na dole poz.52/63, gwarancja Krawczyk. | Fi.346x Mi.388 |
| 1 200 PLN | |
27898 |
1945 Traugutt - Powstanie Styczniowe, narożna kasowana parka znaczków za 5 zł./25 gr. w kolorze jasnobrązoworóżowym, lewy na poz.29 ma prostokąt z charakterystycznym oczkiem w prawym górnym rogu, a prawy na poz.30 z błędem "pieprzyk na policzku", czytelnie unieważnione 26.I. prowizorycznym kasownikiem "Warszawa 23 a", na odwrocie drukowany gotykiem fragment nagłówka niemieckiego papieru kancelaryjnego wykorzystanego do druku znaczków "Lublin Chopinstr.9", UWAGA!!! ze względu na nazwę ulicy ciekawy walor do tematu Chopin, gwarancja i opis. | Fi.347a Mi.389 |
| 1 000 PLN SPRZEDANY | |
27899 |
1945 Traugutt - Powstanie Styczniowe, ładny marginesowy znaczek za 5 zł./25 gr. w kolorze brązowaworóżowym, gwarancja i opis koloru Schmutz. | Fi.347a |
| 120 PLN SPRZEDANY | |
27900 |
1945 Traugutt - Powstanie Styczniowe, marginesowa parka znaczków za 5 zł./25 gr. w kolorze brązoworóżowym, lewy o jasnym odcieniu, prawy z poz.25 o nieco ciemniejszym z charakterystycznym najmniejszym w arkuszu prostokątem (5,5x4,1 mm) zakrywającym stary nominał. | Fi.347a Mi.389 |
| 600 PLN | |
27901 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze brązoworóżowym, gwarancja i oznaczenie. | Fi.347a Mi.389 |
| 90 PLN SPRZEDANY | |
27902 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze brązowaworóżowym z poz. 10 z silnie przesuniętą perforacją, gwarancja i opis (MK) Walocha. | Fi.347a Mi.389 |
| 500 PLN | |
27903 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, narożny znaczek znaczek w kolorze brązowo różowym z poz. 26 z błędem "biała plama przed szyją" na odwrocie fragment tekstu z niemieckiego formularza, na odwrocie którego drukowano arkusze tego wydania, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.347aB Mi.389 |
| 500 PLN | |
27904 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, narożny czworoblok (dwa znaczki w kolorze brązowo różowym i dwa ciemno brązowo różowym) z poz. 21/27, znaczek z poz. 26 z błędem "biała plama przed szyją" na odwrocie fragment tekstu z niemieckiego formularza, na odwrocie którego drukowano arkusze tego wydania, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.347aB Mi.389 |
| 1 000 PLN | |