Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
27825 |
1944 LUBLIN 1 g, Wodzowie - R.Traugutt, znaczek za 25 gr. unieważniony 14.IX. eksploatacyjnym "małym" kasownikiem, typ 173/1 - datownik GG bez zmian, gwarancja z opisem kasownika. | Fi.339 Mi.380 |
| 500 PLN | |
27826 |
1944 Wodzowie, dwie parki na tak zwanych zawiasach. | Fi.339 Mi.380 |
| 1 200 PLN | |
27827 |
1944 Wodzowie, narożny sześcioblok z silnie przesuniętą perforacją - brak P w POCZTA, gwarancja Wiatrowski. | Fi.339 Mi.380 |
| 1 800 PLN SPRZEDANY | |
27828 |
1944 Wodzowie - znaczki wydane 7.IX na kopertach unieważnionych 5.IX ???; w dniach 7 - 15.IX datownik "LUBLIN 1" z wyróżnikiem "r" nie posiadał żadnych uszkodzeń, od 15.IX pod literką "r", na każdym z licznie znanych listów, widoczna jest przerwa powstała najprawdopodobniej w wyniku uderzenia datownikiem o brzeg poduszki z tuszem; dwie pierwsze całości mają znaczki unieważnione datownikiem z tą właśnie cechą - co dowodzi, że są antydatowane (przez nieuwagę na 5.IX czyli o dwa dni przed datę wydania znaczków); trzecia całość to grzecznościowy list polecony z 14.IX - OSTATNIEGO DNIA PRZED USZKODZENIEM DATOWNIKA; pierwszy list omyłkowo zagwarantowany przez eksperta PZF, drugi posiada na odwrocie datownik odbiorczy Przemyśl z dnia 14.IX, a razem te trzy całości stanowią szalenie interesujący zestaw badawczy do specjalizacji tego bardzo poszukiwanego wydania. | Fi.339-341 Mi.380-382 |
| 4 000 PLN | |
27829 |
1944 Wodzowie, oryginalnie skasowana w dniu 19.9.44 kasownikiem "LUBLIN 1 / r" seria w czworoblokach, gwarancja Krawczyk. | Fi.339-41 Mi.380-82 |
| 2 400 PLN | |
27830 |
1944 Wodzowie, seria czysta w narożnych, lewych górnych, czworoblokach, piękny stan, gwarancja Schmutz. | Fi.339-41 Mi.380-82 |
| 1 800 PLN | |
27831 |
1944 seria Wodzów stemplowana na kopercie kasownikiem z drugiego dnia obiegu znaczków tego wydania Lublin 1 z wyróżnikiem g 8.IX.44. | Fi.339-41 Mi.380-2 |
| 800 PLN | |
27832 |
1944 Wodzowie, seria, gwarancja Krawczyk. | Fi.339-41 Mi.380-2 |
| 270 PLN SPRZEDANY | |
27833 |
1944 Wodzowie, seria w czworoblokach na zawiasach, gwarancja Schmutz. | Fi.339-41 Mi.380-82 |
| 4 000 PLN | |
27834 |
1944 Wodzowie, próba siatkowa na papierze drzewnym żółtawym w kolorze zielonym, gwarancja Schmutz. | Fi.339-41 PII Mi.380-2 |
| 8 500 PLN | |
27835 |
1944 Wodzowie, komplet prób arkuszowych typu V w kolorach zbliżonych do definitywnych, trzy osobne fotoatesty Walocha. | Fi.339-41PV Mi.380-2 |
| 3 600 PLN | |
27836 |
1944 Wodzowie, parka znaczków w kolorze czerwonym na tak zwanych zawiasach, gwarancja Schmutz. | Fi.339b Mi.380 |
| 600 PLN | |
27837 |
1944 Wodzowie - R.Traugutt, znaczek za 25 gr. ze znacznym przesunięciem perforacji pionowej i błędem na poz.18 "wypustka w lasce litery P w POLSKA", piękny egzemplarz w kolorze czerwonym, gwarancja i opis. | Fi.339b B Mi.380 |
| 1 000 PLN SPRZEDANY | |
27838 |
1944 Wodzowie - R.Traugutt, znaczek za 25 gr. w kolorze czerwonym, z błędem na poz.12 "akcent nad T w POCZTA", unieważniony 08.9 w drugim dniu obiegu kasownikiem LUBLIN 1 r; wszystkie elementy pięknie widoczne, gwarancja Falkowski, Schmutz. | Fi.339b B1 Mi.380 |
| 400 PLN SPRZEDANY | |
27839 |
1944 Wodzowie - R.Traugutt, znaczek za 25 gr. w rzadkim kolorze cynobrowoczerwonym z błędem na poz.18 "kropka obok P w POLSKA", gwarancja z opisem koloru i błędu Schmutz. | Fi.339h B3 Mi.380 |
| 600 PLN SPRZEDANY | |
27840 |
1944 Wodzowie - R.Traugutt, odbitka w kolorze niebieskim z unieważnionej przez pionowe przecięcie, próbnej kliszy znaczka za 25 gr., opisana w "Poczta Polska w 1944" (ilustracja str.79), w pięknym stanie, gwarancja Mikulski. | Fi.339 P Mi.380 |
| 3 200 PLN | |
27841 |
1944 STOCZEK a/GARWOLIN, Wodzowie - T.Kościuszko, znaczek za 50 gr. na wycinku, unieważniony 30.9. rzadkim prowizorycznym kasownikiem, typ 316/2 - datownik GG z usuniętymi napisami UBER i (DISTR WARSCHAU) znany wyłącznie na wycinkach, gwarancja Piekut. | Fi.340 Mi.381 |
| 1 200 PLN | |
27842 |
1944 BIAŁA PODLASKA, Wodzowie - T.Kościuszko, znaczek za 50 gr., unieważniony lekko odbitym prowizorycznym kasownikiem, typ 16/2 - kauczukowy liniowy, gwarancja z opisem kasownika Schmutz. | Fi.340 Mi.381 |
| 500 PLN | |
27843 |
1944 Wodzowie, znaczek za 50 gr. z Kościuszką i znaczek marginesowy za 1 zł z Dąbrowskim, ostemplowane 8.IX - w drugim dniu obiegu na karcie wydania przedrukowego w urzędzie Lublin 1; gwarancja. | Fi.340, 341 Mi.381, 382 |
| 500 PLN SPRZEDANY | |
27844 |
1944 Wodzowie, fragment koperty listu poleconego z Sokolnik 27.1.45, rzadki kasownik na znaczkach tego wydania, opłata odpowiada taryfie dla listu poleconego, bardzo późne użycie znaczków, gwarancja. | Fi.340, 341 Mi.381, 382 |
| 2 500 PLN SPRZEDANY | |
27845 |
1944 Wodzowie, znaczek w kolorze zielonym, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.340b Mi.381 |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
27846 |
1944 firmowy list z zakładów przemysłowych K.R. Vettera w Lublinie 8.XI.44 do Komitetu Wyzwolenia Narodowego, znaczek kasowany poniemieckim kasownikiem, znaczek w kolorze zielonym z poz. 21, gwarancja Kapkowski, fotoatest Berbeka. | Fi.340b Mi.381 |
| 4 500 PLN SPRZEDANY | |
27847 |
1944 Wodzowie, znaczek z przesuniętą perforacja i błędem w postaci zniekształconych dolnych części liter, gwarancja Schmutz. | Fi.340 B3 Mi.381 |
| 212 PLN SPRZEDANY | |
27848 |
1944 Wodzowie, próba arkuszowa typu V, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.340PV Mi.381 |
| 1 500 PLN | |
27849 |
1944 LUBLIN 2, Wodzowie - H.Dąbrowski, marginesowy znaczek za 1 zł., unieważniony nienotowanym na wodzach prowizorycznym kasownikiem - okrągłym kauczukowym typu lubelskiego, gwarancja z opisem kasownika Schmutz. | Fi.341 Mi.382 |
| 1 000 PLN | |
27850 |
1944 Wodzowie, dwie parki na tak zwanych zawiasach. | Fi.341 Mi.382 |
| 1 200 PLN | |
27851 |
1944 Wodzowie, próba arkuszowa typu V, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.341PV Mi.382 |
| 1 300 PLN | |
27852 |
1944 Wodzowie, próba arkuszowa typu V w kolorze czarnym, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.341PV Mi.382P |
| 1 700 PLN | |
27853 |
1944 Wodzowie - H.Dąbrowski, marginesowy znaczek za 1 zł. w kolorze ciemnoniebieskim, bez perforacji u dołu, gwarancja Krawczyk. | Fi.341s Mi.382 Uu |
| 540 PLN SPRZEDANY | |
27854 |
1944 Goznak, 25 gr - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany 2.XII z urzędu pocztowego Warszawa 16, który nie posiadał w tym czasie własnych rekwizytów pocztowych, przez urząd Warszawa 4 do Czerwonego Krzyża w Genewie, gdzie dotarł 20.VII.1945, zalepka cenzury brytyjskiej; walor w dobrym stanie zachowania (jeden znaczek uszkodzony). | Fi.342 Mi.383a |
| 400 PLN | |
27855 |
1944 K.R.N., parka znaczków z I walca - za 25 gr. i za 1 zł./25 gr.; górny bez nadruku z poz. 43, dolny z nadrukiem z poz.3 formy przedrukowej na znaczku podstawowym z poz. 53, teoretycznie może istnieć dziesięć takich parek, ale z pewnością wszystkie się nie zachowały - bardzo rzadkie, gwarancja i opis obu znaczków Schmutz. | Fi.342+344 Mi.383+386 |
| 16 000 PLN | |
27856 |
1944 Goznak, seria w ciętych parkach, parka za 50 gr z charakterystyczną spacją znajdującą się w połowie arkusza na marginesie, gwarancja Schmutz. | Fi.342-3nz Mi.383-4U |
| 9 000 PLN | |
27857 |
1944 Goznak, wydanie obiegowe, marginesowa seria znaczków ciętych w pięknym stanie, małe ślady podlepek na górnych marginesach, gwarancja Mikulski. | Fi.342-43 nz Mi.383a-84 U |
| 6 000 PLN | |
27858 |
1944-1950 zestaw znaczków, wraz z odmianami, zawartych w klaserze jubileuszowym - tom I; aby ułatwić zakup wyłączono z niego serie: wodzowie (339-41), brązowoczerwona Warszawa (348b), bojownicy seria z bloku (489-91b) oraz bloki 9, 10 i 11; każdą z tych serii można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 1700 złotych; nabywcy krajowi otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty! | Fi.342-541b Mi.383-679 |
| 1 300 PLN | |
27859 |
1944 Goznak, 50 gr - frankatura pojedyncza, kartka pocztowa, wysłana 11.II.1945 z miejscowości Busko-Zdrój do Działoszyc, cenzura wojskowa nr.710. | Fi.343 Mi.384 |
| 80 PLN | |
27860 |
1944 Goznak, 50 gr - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 30.I.1945 z Radomia do Milanówka; cenzura wojskowa 162; karta pionowo zgięta. | Fi.343 Mi.384 |
| 70 PLN | |
27861 |
1944 Goznak, 50 gr - frankatura pojedyncza, ofrankowana widokówka wysłana z Krakowa do Milanówka, znaczek w miejscu nadania nie został skasowany, unieważniono go dopiero w Warszawie; cenzura wojskowa 1666. | Fi.343 Mi.384 |
| 80 PLN | |
27862 |
1944 Goznak, 50 gr - frankatura pojedyncza, jako formularza użyto całostki Generalnego Gubernatorstwa z portretem Hitlera, kartę wysłano 19.IV.45 z Błonia do Niepokalanowa, cenzura wojskowa nr.200; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania (karta pionowo zgięta). | Fi.343 Mi.384 |
| 300 PLN | |
27863 |
1944 Goznak, lewy znaczek z błędem "zniekształcone Z". | Fi.343 B1 Mi.384 |
| 80 PLN | |
27864 |
1944 Goznak, 50 gr - frankatura wielokrotna, trzy znaczki z błędem z poz. 41 "zniekształcone Z", prawidłowo opłacony miejscowy list polecony wysłany 5.V.1945 w Poznaniu, gwarancja Krawczyk, Walisch. | Fi.343 B1, 343 Mi.364 |
| 250 PLN | |