Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
20740 |
| 15 PLN | |
20741 |
| 40 PLN | |
20742 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 16.IX z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Dist.Krakau)", znaczek unieważniono w urzędzie pocztowym w Nisku; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp9b Mi.P12/02 |
| 50 PLN | |
20743 |
| 30 PLN | |
20744 |
| 15 PLN | |
20745 |
| 50 PLN | |
20746 |
| 120 PLN | |
20747 |
| 50 PLN | |
20748 |
1943 list z Łopatyń do Lwowa. | Fi.71, 77 |
| 120 PLN | |
20749 |
1943 przesyłka gazetowa w języku ukraińskim "KPAKIBCKI BICTI" wysłana z Krakowa, ofrankowana znaczkiem GG i ostemplowana wirnikiem propagandowym, bardzo rzadkie. | Fi.72 |
| 180 PLN | |
20750 |
| 40 PLN | |
20751 |
1943 54 urodziny A.Hitlera, seria znaczków z górnymi marginesami ("gapa"), na karcie, skasowana okolicznościowo 20.IV w Krakowie. | Fi.101-103, 30 |
| 50 PLN | |
20752 |
1943 seria okolicznościowa z okazji 54. urodzin A.Hitlera w narożnych parkach. | Fi.101-3 |
| 25 PLN | |
20753 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, narożny znaczek za 1+1 zł. z gapą na górnym marginesie. | Fi.104 |
| 25 PLN | |
20754 |
| 40 PLN | |
20755 |
| 120 PLN | |
20756 |
1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, arkusz ozdobny z błędem "złamana oś", na górnych marginesach pustopola, prawy górny narożnik lekko złamany. | Fi.104II |
| 200 PLN | |
20757 |
1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, arkusz z błędem "złamana oś".Doskonały stan zachowania. | Fi.104IIark. |
| 125 PLN SPRZEDANY | |
20758 |
1943 kartka z kasownikiem okolicznościowym dnia NSDAP w GG. | Fi.106 |
| 40 PLN | |
20759 |
1943 kasownik okolicznościowy Dnia NSDAP w GG z Krakowa. | Fi.106 |
| 30 PLN | |
20760 |
| 35 PLN | |
20761 |
1943-44 widoki zabytkowych budowli (IV), seria znaczków w arkuszach, czyste bez podlepek; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.113-116 |
| 360 PLN SPRZEDANY | |
20762 |
1943 czysta koperta do telegramów, wymiary 160 x 90 mm, sygnatura (H.K.8.43 20000000); idealny stan zachowania. | |
| 30 PLN | |
20763 |
1943 "Adres konspiracyjny" służący do wymiany wiadomości między rodzinami w kraju, a wojskiem w Anglii, karta pocztowa datowana 18.III w Jaktorowie, wysłana z Pruszkowa do firmy w Portugalii z potwierdzeniem i podziękowaniem za otrzymane paczki, w rzeczywistości poprzez PCK - który pośredniczył w wysyłce paczek do kraju - przeznaczone dla st.sierż. Michała Gehrke; liczne stempelki różnych cenzur, kasownik odbiorczy Lizbony; całość o pięknie udokumentowanym obiegu pocztowym; dobry stan zachowania. | |
| 250 PLN | |
20764 |
1943 dwie zagraniczne karty pocztowe do Sompolna, pierwsza, wysłana 14.XII z Madrytu, pisana przez Polaka zmierzającego do Portugalii, a stamtąd do Polskiej Armii w Anglii; druga karta - od tego samego nadawcy - datowana 15.XII, wysłana 22.XII już z Lizbony; liczne stempelki cenzur; na odwrocie ślady chemicznego poszukiwania ukrytych informacji przez cenzorów; dekoracyjne walory w doskonałym stanie zachowania. | |
| 500 PLN | |
20765 |
1943 karta zaopatrzeniowa na odzież. | |
| 30 PLN | |
20766 |
1943 znaczek dywersyjny z podobizna gubernatora Hansa Franka wydrukowany w Wielkiej Brytanii, przypominajacy znaczek serii obiegowej z podobizną A.Hitlera, rozsyłany w czerwcu 1943 do instytucji i dygnitarzy Rzeszy sugerując bezprawne wydanie GG, znaczek kasowany w Krakowie 11.6.43, z obiegu pocztowego bardzo rzadki, bardzo dobry stan zachowania, fotoatest Schmutz. | Fi.AII |
| 12 000 PLN | |
20767 |
| 350 PLN | |
20768 |
1944 widoki zabytkowych budowli - Wawel, pojedyncza frankatura na liście poleconym z Krakowa do Niemiec, kasownik okolicznościowy 5. rocznicy utworzenia GG, na odwrocie stempel odbiorczy, gwarancja Dub i Sieger. | Fi.65 |
| 1 000 PLN | |
20769 |
1944 kartka z Zakopanego do Krakowa z rzadkim i ładnie odbitym kasownikiem okolicznościowym "Zakopane Wintersportplatz Luftkurort" nr XV, oryginalna korespondencja, gwarancja. Doskonały stan zachowania. | Fi.75 |
| 270 PLN | |
20770 |
1944 list z Krakowa 2.V.44 do Czech, wirnik propagandowy. | Fi.78 |
| 40 PLN | |
20771 |
| 50 PLN | |
20772 |
1944 55 urodziny Hitlera, seria na kopercie skasowana 15.VII w Warszawie. | Fi.117-119 |
| 15 PLN | |
20773 |
1944 5 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, znaczek za 10+10 zł. na lekkiej podlepce. | Fi.125 |
| 20 PLN | |
20774 |
| 150 PLN | |
20775 |
1944 5. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, makulaturowy arkusz z czwartego sektora bez perforacji pionowej na lewym marginesie, zaświadczenie oryginalności Falkowski. | Fi.125ark. |
| 800 PLN | |
20776 |
1944 portret Hitlera, karta pocztowa, czysta. | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 15 PLN | |
20777 |
| 50 PLN | |
20778 |
1944 portret Hitlera - karta pocztowa, wysłana 28.XI z urzędu Kraków 20 do miejscowości Wojkowitz Komorne (Wojkowice Komorne), dobry stan zachowania (Mi.40 euro). | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 60 PLN | |
20779 |
| 40 PLN | |