Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
20660 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, komplet 4 oficjalnie przygotowanych kart, ostemplowanych okolicznościowo 17.VIII w pierwszym dniu obiegu w: Krakowie, Warszawie, Radomiu i Lublinie. | Fi.52-55 |
| 120 PLN | |
20661 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria w czworoblokach skasowana okolicznościowo 17.VII w Warszawie na kartach w pierwszym dniu obiegu, dodatkowo oryginalna koperta Versandstelle fur Sammlermarken Krakau. | Fi.52-55 |
| 250 PLN | |
20662 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria kasowana okolicznościowo na wycinkach (Fi.70.-). | Fi.52-55 |
| 60 PLN | |
20663 |
1940 1 rocznica utworzenia GG, czysta seria na podlepkach. | Fi.56-58 |
| 15 PLN | |
20664 |
| 80 PLN | |
20665 |
1940 seria z okazji pierwszej rocznicy powstania Generalnego Gubernatorstwa ze stemplem okolicznościowym na formularzu ozdobnego telegramu, rzadkie. | Fi.56-8 |
| 70 PLN | |
20666 |
1940 seria i kasownik okolicznościowy 1. rocznicy utworzenia GG. | Fi.56-8 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
20667 |
| 60 PLN | |
20668 |
| 400 PLN | |
20669 |
1940-41 legitymacja Polskiego Czerwonego Krzyża i pokwitowanie opłaty składek za luty 1941, stempelek PCK Oddziału Warszawa-Praga; niecodzienne dokumenty w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 80 PLN | |
20670 |
1940 kartka z Warszawy do Niemiec, widokówka - Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta i widokiem Starego Miasta. | |
| 10 PLN | |
20671 |
1940 wydanie prowizoryczne, kartka z napisem KARTA POCZTOWE długości 55,5 mm, nadruk GG błyszczący, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Cp3I |
| 800 PLN | |
20672 |
1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim, z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe I - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!", czysta. | Fi.Cp3II |
| 60 PLN | |
20673 |
1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim, z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!", czysta; z prawej strony niewielkie przebarwienie. | Fi.Cp3II |
| 50 PLN | |
20674 |
1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim, z nadrukiem, sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe K - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!", wysłana 26.VIII z Warszawy do Lublina; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp3II |
| 80 PLN | |
20675 |
1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, hasło propagandowe "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", wysłana 3.XII z Warszawy do Żyrardowa. | Fi.Cp5I Mi.P6II |
| 120 PLN | |
20676 |
1940 kartka z Piotrkowa 29.10.40 do Krakowa. | Fi.Cp5I |
| 60 PLN | |
20677 |
1940 karta wydania przedrukowego wysłana z warszawy 26.XI.40 do Rzeszy, wirnik z hasłem O. | Fi.Cp6B |
| 150 PLN | |
20678 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta zielona o sygnaturze IX.40, wysłana 4.IX z Krosna do Sompolna. | Fi.Cp7I Mi.P8 |
| 30 PLN | |
20679 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta zielona o sygnaturze IX.40, wysłana 18.IX.1941 z Rozwadowa do miejscowości Deutscheneck (Sompolno) w tzw. Kraju Warty; dobry stan zachowania (Mi.25 euro). | Fi.Cp7I Mi.P8 |
| 40 PLN | |
20680 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta zielona o sygnaturze II.41, czysta. | Fi.Cp7II Mi.P10 |
| 30 PLN | |
20681 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karty zielone o sygnaturze II.41, na trzech różnych rodzajach kartonów, z obiegu; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp7II Mi.P10 |
| 60 PLN | |
20682 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr. karta o sygnaturze IX.40. | Fi.Cp8I Mi.P9 |
| 50 PLN | |
20683 |
1940 cyfry w ornamencie, znaczek doręczeniowy GG na listowniku, wysłanym 31.III.1941 z oflagu IIC do miejscowości Węgrzce, w której nie było placówki pocztowej; poczta była doręczna tylko do miejscowości Prądnik Czerwony, skąd przesyłki adresowane do okolicznych miejscowości dostarczały władze gminne; za doręczenie pobierano stosowną opłatę, dokumentowaną znaczkiem doręczeniowym - tu za 10 fen, skasowanym dwuwierszowym stemplem "Pośrednictwo Pocztowe/ Węgrzce"; znaczki te stosowano krótko, tylko w okresie 1.XII.1940 - 1.III.1942, spotyka się je prawie wyłącznie stemplowane grzecznościowo lub na korespondencji filatelistycznej, przesyłki z oryginalnego obiegu należą do niezwykle rzadkich; całość w bardzo dobrym stanie zachowania (wokół znaczka niewielkie przebarwienia); z eksponatu J.Falkowskiego; gwarancja Schmutz. | Fi.D1 |
| 800 PLN | |
20684 |
| 60 PLN | |
20685 |
1940 seria znaczków doręczeniowy na karcie, skasowana 26.10.41 w Wesołej pod Warszawą. | Fi.D1-4 |
| 60 PLN | |
20686 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm; tekst V "1) Alle im Generalgouvernement erschinenen ...", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Fcp2I |
| 200 PLN | |
20687 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z Mościckim, tekst IV "Alle ..." 12 wierszy tekstu (bez numeracji), karta czysta; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Fcp3 |
| 100 PLN | |
20688 |
| 100 PLN | |
20689 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, odmiana nieopisana !!! tekst XXII "Infolge ..." w podpisie "Im Auftrag/ Klimek", dodatkowy dopisek "Postaweisung zurück", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Fcp4 |
| 300 PLN | |
20690 |
1940 formularz ofrankowany znaczkiem za 30 gr. II wydania przedrukowego, rozprowadzany w urzędach pocztowych; nieopisany w katalogu! | Fi.Fp |
| 50 PLN | |
20691 |
| 20 PLN | |
20692 |
1940 godło III Rzeszy w dużym formacie, seria znaczków urzędowych. | Fi.U1-15 |
| 100 PLN | |
20693 |
| 150 PLN | |
20694 |
| 700 PLN | |
20695 |
1941 urodziny Hitlera - trudny do zdobycia komplet 4 kasowników okolicznościowych stosowanych 20.IV w: Krakowie, Lublinie, Radomiu i Warszawie. | Fi.9a-d |
| 250 PLN | |
20696 |
1941 znaczek na karcie skasowany okolicznościowo, z okazji 1 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie. | Fi.12; 40 |
| 25 PLN | |
20697 |
| 100 PLN | |
20698 |
1941 rocznica powstania Dystryktu Galicji, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 1.VIII we Lwowie. | Fi.18; 10 |
| 50 PLN | |
20699 |
1941 koperta listu firmowego z Krakowa 2.3.41, pojedyncza frankatura znaczka za 1 zł. | Fi.27 |
| 50 PLN | |