Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
13831 |
1933 list polecony na kopercie firmowej Komunalnej Kasy Oszczędności w Pabianicach. | Fi.254, 257 Mi.275, 278 |
| 20 PLN | |
13832 |
1933 700-lecie założenia Torunia. | Fi.258 Mi.279 |
| 180 PLN | |
13833 |
| 180 PLN | |
13834 |
| 200 PLN | |
13835 |
1933 700-lecie Torunia, piękny marginesowy znaczek za 60 gr. z bardzo rzadkim - W.II.D położeniem znaku wodnego, gwarancja z opisem Schmutz | Fi.258D Mi.279Y |
| 1 200 PLN | |
13836 |
1933 F.Żwirko i S.Wigura, marginesowy znaczek czysty. | Fi.259 Mi.280 |
| 90 PLN | |
13837 |
| 80 PLN | |
13838 |
1933 F.Żwirko i S.Wigura - frankatura pojedyncza, list wysłany 20.9 z Ostrowa Wielkopolskiego do Kalisza. | Fi.259 Mi.280 |
| 30 PLN | |
13839 |
| 320 PLN | |
13840 |
1933 zwycięzcy Chelleng'u - F.Żwirko i S.Wigura. | Fi.259 Mi.280 |
| 40 PLN | |
13841 |
1933 zwycięzcy Chelleng'u - F.Żwirko i S.Wigura, parka. | Fi.259 Mi.280 |
| 90 PLN | |
13842 |
1933 zwycięzcy Challengu, czworoblok. | Fi.259 Mi.280 |
| 240 PLN | |
13843 |
1933 F.Żwirko i S.Wigura, znaczek z rzadkim - W.II.P, położeniem znaku wodnego, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.259P Mi.280Y |
| 2 500 PLN | |
13844 |
1933 zwycięzcy Challenge'u F.Żwirko i S.Wigura, znaczek na papierze z rzadkim znakiem wodnym II.P, fotoatest Walisch. | Fi.259P Mi.280Y |
| 1 900 PLN | |
13845 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu - widok ratusza i pomnik Mikołaja Kopernika, karta maksimum - znaczek ostemplowany okolicznościowo 21.V w Toruniu na specjalnej pamiątkowej karcie (Myślicki 33 005). | Fi.260 Mi.281 |
| 120 PLN | |
13846 |
1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna. | Fi.260 Mi.281 |
| 70 PLN | |
13847 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, znaczek za 60(+40) gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.110.-). | Fi.260D Mi.281Y |
| 100 PLN | |
13848 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu - widok ratusza i pomnik Mikołaja Kopernika, znaczek za 60 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.110.-), na wycinku ze stemplem okolicznościowym. | Fi.260D Mi.281Y |
| 80 PLN | |
13849 |
| 80 PLN | |
13850 |
1933 karnet - "II WSZECHPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA W TORUNIU", znaczek z rzadkim położeniem znaku wodnego - W.II.G (trąbki w górę). | Fi.260G Mi.281 |
| 120 PLN | |
13851 |
1933 400 rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek czysty. | Fi.261 Mi.282 |
| 75 PLN | |
13852 |
1933 400 rocznica śmierci Wita Stwosza. | Fi.261 Mi.282 |
| 75 PLN | |
13853 |
1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza. | Fi.261 Mi.282 |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
13854 |
1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, narożny znaczek. | Fi.261 Mi.282 |
| 60 PLN | |
13855 |
1933 250 rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, marginesowy znaczek czysty. | Fi.262 Mi.283 |
| 180 PLN | |
13856 |
1933 250 rocznica wiktorii wiedeńskiej. | Fi.262 Mi.283 |
| 160 PLN | |
13857 |
1933 list polecony z Torunia 30.XII.33 ze stemplem okolicznościowym 700-lecia miasta Torunia do Inowrocławia, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.262 Mi.283 |
| 140 PLN | |
13858 |
1933 list nadany w ambulansie pocztowym 23.XI.33 na trasie Sokal - Jarosław nr 370 z wyróżnikiem a. | Fi.263 Mi.284 |
| 80 PLN | |
13859 |
1933 15. rocznica odzyskania niepodległości, parka znaczków na papierze ze znakiem wodnym D na wycinku, gwarancja Weźranowski. | Fi.263D Mi.284 |
| 50 PLN | |
13860 |
1933 20 gr. frankatura mechaniczna H7 Związku Kopalń Górnośląskich "ROBUR", karta firmowa wysłana 7.VIII z Katowic do Kielc. | |
| 18 PLN SPRZEDANY | |
13861 |
| 45 PLN | |
13862 |
1933 kartka ze Stryja do Borysławia. | |
| 10 PLN | |
13863 |
1933 WILEŃSZCZYZNA - POSTAWY - część na odpowiedź podwójnej karty pocztowej wysłana 24.II z miejscowości Postawy do Baranowicz, znak opłaty unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "d"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne. | Fi.Cp74A |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
13864 |
1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, list opłacony znaczkiem ze stemplem okolicznościowym turnieju wysłanym z Wilna na trasie Wilno - Warszawa z pieczątką "Nadeszła pocztą lotniczą" przewieziony samolotem PZL26 - 65, bardzo rzadki lot - przesłano tylko 50 przesyłek, gwarancja Petriuk. | Fi.121 |
| 800 PLN | |
13865 |
1934 list z pierwszego lotu na trasie Poznań - Berlin, ciekawe i bardzo rzadkie użycie znaczków z dopłatą na Skarb Narodowy z prawidlową opłatą, rzadki stempel nadawczy Poznań 3 - TARGI POZNAŃSKIE, na odwrocie stemple odbiorcze W Berlinie, gwarancja. | Fi.195, 196, 249, 25 Mi.214, 215, 268, 27 |
| 1 400 PLN | |
13866 |
1934 lotniczy list polecony z Bielska 6.XII.34 do Wiednia prze port lotniczy w Warszawie, rzadka frankatura na pięknym liście obiegowym. | Fi.219, 220, 272 Mi.227, 228, 293&nbs |
| 150 PLN | |
13867 |
1934 polecona kartka lotnicza ze stemplem, znaczkami i winietką okolicznościową z okazji Wszechsłowiańskiej Wystawy Filatelistycznej w Katowicach. | Fi.220, 264-5 Mi.228, 285-6 |
| 200 PLN | |
13868 |
1934 list z Sochaczewa 31.XII.34 do Szwajcarii. | Fi.251, 270IIb Mi.272, 291B |
| 45 PLN | |
13869 |
1934 frankatura wielokrotna na firmowym liście ekspresowym z Bydgoszczy 6.VI.34 do Niemiec. | Fi.254 Mi.275 |
| 30 PLN | |
13870 |
1934 I Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, gwarancja Petriuk. | Fi.264-5 Mi.285-6 |
| 420 PLN | |