Aukcja zakończy się 08.07.2024
Do końca aukcji pozostało:

Aukcja 49. Polska międzywojenna 1919-1939

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
13831

1933 list polecony na kopercie firmowej Komunalnej Kasy Oszczędności w Pabianicach.

Fi.254, 257
Mi.275, 278 
20 PLN
13832

1933 700-lecie założenia Torunia.

Fi.258
Mi.279 
180 PLN
13833

1933 700-lecie założenia Torunia.

Fi.258
Mi.279 
180 PLN
13834

1933 700-lecie założenia Torunia.

Fi.258
Mi.279 
200 PLN
13835

1933 700-lecie Torunia, piękny marginesowy znaczek za 60 gr. z bardzo rzadkim - W.II.D położeniem znaku wodnego, gwarancja z opisem Schmutz

Fi.258D
Mi.279Y 
1 200 PLN
13836

1933 F.Żwirko i S.Wigura, marginesowy znaczek czysty.

Fi.259
Mi.280 
90 PLN
13837

1933 F.Żwirko i S.Wigura, marginesowy znaczek czysty.

Fi.259
Mi.280 
80 PLN
13838

1933 F.Żwirko i S.Wigura - frankatura pojedyncza, list wysłany 20.9 z Ostrowa Wielkopolskiego do Kalisza.

Fi.259
Mi.280 
30 PLN
13839

1933 F.Żwirko i S.Wigura, czysty znaczek za 30 gr. w czworobloku.

Fi.259
Mi.280 
320 PLN
13840

1933 zwycięzcy Chelleng'u - F.Żwirko i S.Wigura.

Fi.259
Mi.280 
40 PLN
13841

1933 zwycięzcy Chelleng'u - F.Żwirko i S.Wigura, parka.

Fi.259
Mi.280 
90 PLN
13842

1933 zwycięzcy Challengu, czworoblok.

Fi.259
Mi.280 
240 PLN
13843

1933 F.Żwirko i S.Wigura, znaczek z rzadkim - W.II.P, położeniem znaku wodnego, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.259P
Mi.280Y 
2 500 PLN
13844

1933 zwycięzcy Challenge'u F.Żwirko i S.Wigura, znaczek na papierze z rzadkim znakiem wodnym II.P, fotoatest Walisch.

Fi.259P
Mi.280Y 
1 900 PLN
13845

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu - widok ratusza i pomnik Mikołaja Kopernika, karta maksimum - znaczek ostemplowany okolicznościowo 21.V w Toruniu na specjalnej pamiątkowej karcie (Myślicki 33 005).

Fi.260
Mi.281 
120 PLN
13846

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna.

Fi.260
Mi.281 
70 PLN
13847

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, znaczek za 60(+40) gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.110.-).

Fi.260D
Mi.281Y 
100 PLN
13848

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu - widok ratusza i pomnik Mikołaja Kopernika, znaczek za 60 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.110.-), na wycinku ze stemplem okolicznościowym.

Fi.260D
Mi.281Y 
80 PLN
13849

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu - widok ratusza i pomnik Mikołaja Kopernika, znaczek za 60 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.110.-), na wycinku ze stemplem okolicznościowym.

Fi.260D
Mi.281Y 
80 PLN
13850

1933 karnet - "II WSZECHPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA W TORUNIU", znaczek z rzadkim położeniem znaku wodnego - W.II.G (trąbki w górę).

Fi.260G
Mi.281 
120 PLN
13851

1933 400 rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek czysty.

Fi.261
Mi.282 
75 PLN
13852

1933 400 rocznica śmierci Wita Stwosza.

Fi.261
Mi.282 
75 PLN
13853

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza.

Fi.261
Mi.282 
40 PLN
SPRZEDANY
13854

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, narożny znaczek.

Fi.261
Mi.282 
60 PLN
13855

1933 250 rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, marginesowy znaczek czysty.

Fi.262
Mi.283 
180 PLN
13856

1933 250 rocznica wiktorii wiedeńskiej.

Fi.262
Mi.283 
160 PLN
13857

1933 list polecony z Torunia 30.XII.33 ze stemplem okolicznościowym 700-lecia miasta Torunia do Inowrocławia, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.262
Mi.283 
140 PLN
13858

1933 list nadany w ambulansie pocztowym 23.XI.33 na trasie Sokal - Jarosław nr 370 z wyróżnikiem a.

Fi.263
Mi.284 
80 PLN
13859

1933 15. rocznica odzyskania niepodległości, parka znaczków na papierze ze znakiem wodnym D na wycinku, gwarancja Weźranowski.

Fi.263D
Mi.284 
50 PLN
13860

1933 20 gr. frankatura mechaniczna H7 Związku Kopalń Górnośląskich "ROBUR", karta firmowa wysłana 7.VIII z Katowic do Kielc.


18 PLN
SPRZEDANY
13861

1933 list urzędowy z Warszawy do Bochni, zwrócony do Warszawy i tu ostemplowany rzadkim wirnikiem "Pomóż Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi ratować Ciebie (wyróżnik c)", Myślicki 31106.


45 PLN
13862

1933 kartka ze Stryja do Borysławia.


10 PLN
13863

1933 WILEŃSZCZYZNA - POSTAWY - część na odpowiedź podwójnej karty pocztowej wysłana 24.II z miejscowości Postawy do Baranowicz, znak opłaty unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "d"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.Cp74A
80 PLN
SPRZEDANY
13864

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, list opłacony znaczkiem ze stemplem okolicznościowym turnieju wysłanym z Wilna na trasie Wilno - Warszawa z pieczątką "Nadeszła pocztą lotniczą" przewieziony samolotem PZL26 - 65, bardzo rzadki lot - przesłano tylko 50 przesyłek, gwarancja Petriuk.

Fi.121
800 PLN
13865

1934 list z pierwszego lotu na trasie Poznań - Berlin, ciekawe i bardzo rzadkie użycie znaczków z dopłatą na Skarb Narodowy z prawidlową opłatą, rzadki stempel nadawczy Poznań 3 - TARGI POZNAŃSKIE, na odwrocie stemple odbiorcze W Berlinie, gwarancja.

Fi.195, 196, 249, 25
Mi.214, 215, 268, 27
1 400 PLN
13866

1934 lotniczy list polecony z Bielska 6.XII.34 do Wiednia prze port lotniczy w Warszawie, rzadka frankatura na pięknym liście obiegowym.

Fi.219, 220, 272
Mi.227, 228, 293&nbs
150 PLN
13867

1934 polecona kartka lotnicza ze stemplem, znaczkami i winietką okolicznościową z okazji Wszechsłowiańskiej Wystawy Filatelistycznej w Katowicach.

Fi.220, 264-5
Mi.228, 285-6 
200 PLN
13868

1934 list z Sochaczewa 31.XII.34 do Szwajcarii.

Fi.251, 270IIb
Mi.272, 291B 
45 PLN
13869

1934 frankatura wielokrotna na firmowym liście ekspresowym z Bydgoszczy 6.VI.34 do Niemiec.

Fi.254
Mi.275 
30 PLN
13870

1934 I Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, gwarancja Petriuk.

Fi.264-5
Mi.285-6 
420 PLN