Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 49. Polska międzywojenna 1919-1939

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
13791

1929 polecony list bankowy z Warszawy 11.II.29 do Niemiec, wielokrotna frankatura mechaniczna.

40 PLN
13792

1929 nalepka Międzynarodowych Targów Poznańskich.

30 PLN
13793

20 PLN
13794

1930 list ekspresowy z Warszawy do Lwowa, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.217, 218, 222
Mi.225, 226, 230&nbs
80 PLN
13795

1930 list polecony z Jedlnia 10.IX.30 do Radomia.

Fi.238
Mi.257
15 PLN
13796

1930 Jan III Sobieski - frankataura pojedyncza, miejscowy list polecony wysłany 5.XII w Lublinie, kasowniki odbiorcze.

Fi.245
Mi.264
20 PLN
13797

1930 król Jan III Sobieski.

Fi.245
Mi.264
12 PLN
13798

1930 Jan III Sobieski.

Fi.245
Mi.264
14 PLN
13799

1930-1933 Polska Międzywojenna, komplet znaczków czystych z lat 1930-33.

Fi.245-63
Mi.264-84 (ohne270)&
920 PLN
13800

1930 100. rocznica Powstania Listopadowego, czworoblok.

Fi.246
Mi.265
10 PLN
13801

1930 100. rocznica Powstania Listopadowego.

Fi.246-9
Mi.265-8
60 PLN
13802

1930 100. rocznica Powstania Listopadowego, parka.

Fi.247
Mi.266
30 PLN
13803

1930 100 rocznica Powstania Listopadowego, 25 gr. - frankatura wielokrotna, list polecony w kopercie firmowej, wysłany 16.XII z Gdyni do Łodzi, ofrankowany czworoblokiem znaczków, znaczki unieważnione kasownikiem okolicznościowym; koperta firmowa: "PANTAREI" POWSZECHNE ZAKŁADY MAGAZYNOWE I TRANSPORTOWE SPÓŁKA AKCYJNA W GDYNI; kasownik odbiorczy; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.248
Mi.267
40 PLN
13804

1930 wirnik propagandowy "Nie ma Polski bez morza / budujemy okręty wojenne".

Fi.248
10 PLN
13805

Fi.249
Mi.268
40 PLN
13806

1930 100 rocznica Powstania Listopadowego, OPŁACONY WYŁĄCZNIE ZA POŚPIESZNE DORĘCZENIE list polecony wysłany 3.XII.1931 przez Biuro Powszechnych Spisów Głównego Urzędu Statystycznego do Starosty Leszczyńskiego, datownik nadawczy WARSZAWA 19 PORT LOTNICZY, na odwrocie datownik odbiorczy z 4.12; ponieważ była to specjalna przesyłka spisowa należność pobrano wyłącznie za doręczenie ekspresowe; niecodzienny, dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.249, 238d
Mi.268, 270
750 PLN
13807

1930 100. rocznica Powstania Listopadowego, parka gumowana znaczków ciętych, na froncie prawego znaczka ślad po podklejeniu, rzadkie, gwarancja.

Fi.249nz
Mi.268U
2 900 PLN
13808

1930 WILEŃSZCZYZNA - MEJSZAGOŁA - list polecony (frankatura mechaniczna C.21), wysłany 1.XI z Warszawy do miejscowości Mejszagoła (powiat wileńsko-trocki), kasownik odbiorczy z wyróżnikiem "*a*", przesyłka dosłana do Wilna; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (koperta pionowo zgięta); z kolekcji G.Hahne.

200 PLN
13809

1930 "Polskie Towarzystwo Księgarni Kolejowych RUCH S.A." 25 gr. frankatura mechaniczna A14, koperta firmowa, list wysłany 1.X z Warszawy do Kielc, kasownik odbiorczy; doskonała jakość odbitki; idealny stan zachowania.

45 PLN
13810

1931 WILEŃSZCZYZNA - WIELKIE SOLECZNIKI - list polecony, wysłany 27.II z miejscowości Wielkie Soleczniki (powiat dzisneński) do Wilna, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "*", zwraca uwagę data roczna bez pierwszej cyfry 1! kasownik odbiorczy na odwrocie; dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.239
Mi.258
100 PLN
13811

Fi.254
Mi.275
35 PLN
13812

1931 poświadczenie obywatelstwa polskiego, opłacone znaczkiem opłaty stemplowej za 1 zł, wystawione 18.VI w Przemyślu.

40 PLN
13813

1931 Kresy, kartka z Domaczewa (dzisiaj na Białorusi w obwodzie brzeskim) 15.3.31 do warszawy.

Fi.Cp48
10 PLN
13814

1931 "POPIERAJ INSTYTUT RADOWY IM. MARJI Skłodowskiej-CURIE" Warszawa 2, karta pocztowa, wysłana 9.IX do Łomży, bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 31 111).

Fi.Cp48I
40 PLN
13815

1932 list z Pińska do Tomaszowa.

Fi.213
Mi.241
10 PLN
13816

1932 kartka z Bydgoszczy 15.XII.32 do Warszawy.

Fi.226
Mi.245
10 PLN
13817

1932 list z Krakowa 14.5.32 do Warszawy.

Fi.226, 243
Mi.245, 262
10 PLN
13818

1932 AMBULANS NR.251 relacji LUBLIN - KATOWICE, widokówka z Kielc do Wisły, przesłana 15.VIII ambulansem; jeden ze znaczków uszkodzony przy oddzielaniu.

Fi.242, 243
Mi.261, 262
50 PLN
13819

1932 kartka wydawnictwa Ministerstwa Poczt i Telegrafów z dochodem na walkę z bezrobociem z Białegostoku do Niemiec.

Fi.242, 250
Mi.261, 271
40 PLN
13820

Fi.252
Mi.273
40 PLN
13821

Fi.255 FP
Mi.276 Pfa
700 PLN
13822

Fi.256
Mi.277
20 PLN
13823

1932 kartka z Sosnowca 16.11.32 do Czechosłowacji.

Fi.256
Mi.277
20 PLN
13824

1932 ozdobny telegram, wysłany 2.I.1937 z Poznania do Zarzecza koło Jarosławia; dobry stan zachowania.

120 PLN
13825

Fi.Cp49IB, 240
Mi.259
50 PLN
13826

Fi.Cp50I, 242
65 PLN
13827

1933 list z Poznania do Białcza ofrankowany pionową parką Sienkiewicza o różnych kolorach, ze zbioru Vaumunda.

Fi.240
Mi.259
65 PLN
13828

Fi.240, 252, 254
Mi.259, 273, 275&nbs
20 PLN
13829

Fi.242
20 PLN
13830

1933 WILEŃSZCZYZNA - JEZIORNICA - list wysłany 11.VII z niewielkiej miejscowości Jeziornica (powiat słonimski) do Wilna, doskonale odciśnięty datownik z wyróżnikiem "a"; słabszy stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.242, 248
Mi.261, 267
120 PLN