Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
16118 |
1955 karnet - "V ŚWIATOWY FESTIWAL MŁODZIEŻY". | Fi.778-783A,B Mi.922-927A,B |
| 45 PLN | |
16119 |
1955 V Światowy Festiwal Młodzieży, znaczek cięty i ząbkowany za 25 gr bez druku barwy żółtej, cięty z tym błędem nie katalogowany, gwarancja Falkowski, Petriuk. | Fi.778Aa, 778Bs Mi.922A, B |
| 900 PLN | |
16120 |
1955Światowy Festiwal Młodzieży, znaczek z błędem "kokardka". | Fi.780B B1 Mi.924AI |
| 50 PLN | |
16121 |
1955 3 karnety - "II MIĘDZYNARODOWE IGRZYSKA SPORTOWE MŁODZIEŻY" (seria nieząbkowana). | Fi.790-795A Mi.934-939B |
| 30 PLN | |
16122 |
1955 Igrzyska Sportowe Młodzieży, znaczek za 1,55 zł. ze znakiem markacyjnym na marginesie. | Fi.795A Mi.939B |
| 15 PLN | |
16123 |
1955 karnet - "50 ROCZNICA REWOLUCJI W 1905 R.". | Fi.802-803 Mi.946-947 |
| 25 PLN | |
16124 |
1955 karnet - "ROK MICKIEWICZOWSKI". | Fi.804-807 Mi.948-951 |
| 25 PLN | |
16125 |
1955 FDC - "50-lecie Związku Nauczycielstwa Polskiego". | Fi.808-809 Mi.952-953 |
| 20 PLN | |
16126 |
1955 rocznik kopert FDC. | |
| 300 PLN | |
16127 |
1955 VI Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, bloki kasowane okolicznościowo. | Fi.Bl.14-15 Mi.Bl.15-16 |
| 30 PLN | |
16128 |
1955 karnet - "VI OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA W POZNANIU". | Fi.Bl.14-15 Mi.Bl.15-16 |
| 90 PLN | |
16129 |
1955 Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Poznaniu, najrzadsze z kompletu prób (nakład po 220 sztuk), bloki w siedmiu różnych zestawach kolorów. | Fi.Bl.14 P1-7 |
| 4 200 PLN | |
16130 |
1955 karnet Wystawy Filatelistycznej w Warszawie. | Fi.bl. 16-17 Mi.Bl. 17-18 |
| 35 PLN | |
16131 |
1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, bloki kasowane okolicznościowo. | Fi.Bl.16-17 Mi.Bl.17-18 |
| 20 PLN | |
16132 |
1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, komplet bloków ostemplowany okolicznościowo 13.VIII na specjalnej wystawowej karcie ozdobionej pamiątkowym drzeworytem. | Fi.Bl.16-17 Mi.Bl.17-18 |
| 50 PLN | |
16133 |
1956-1959 zestaw znaczków, wraz z odmianami, zawartych w klaserze jubileuszowym - tom III; aby ułatwić zakup wyłączono z niego arkusik i serię znaczków z przywieszkami "skrzydełka" (Ark.859, 859Pw); można je będzie w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 570 złotych; nabywcy krajowi otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty! | Fi.810-1003B Mi.954-1147A |
| 420 PLN | |
16134 |
1956 rocznik znaczków czystych. | Fi.810-850 Mi.954-994 |
| 100 PLN | |
16135 |
1956 FDC - "XI Zimowe Akademickie Igrzyska Świata". | Fi.812-814 Mi.956-958 |
| 20 PLN | |
16136 |
1956 karnet - dwie odmiany "STATKI POLSKIE". | Fi.815-819 Mi.959-963 |
| 80 PLN | |
16137 |
1956 kasownik okolicznościowy Spadochronowych Mistrzostw Polski w Krakowie. | Fi.824 |
| 10 PLN | |
16138 |
1956 wydanie prowizoryczne, blok legitymacyjny znaczków za 10/80 gr. z błędem na poz.9 "przerwa w R", gwarancja Krawczyk. | Fi.826 B1 Mi.970 |
| 70 PLN | |
16139 |
1956 wydanie prowizoryczne, znaczek za 60/80 gr. ze znacznie przesuniętym w lewo nadrukiem, gwarancja Krawczyk. | Fi.829 Mi.973 |
| 30 PLN | |
16140 |
1956 "LUDWIKA WAWRZYŃSKA BOHATERSKA NAUCZYCIELKA" Warszawa 1, znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 17.IX w pierwszym dniu obiegu; temat - POŻARNICTWO. | Fi.836, Cp141 Mi.980 |
| 15 PLN | |
16141 |
1956 FDC - "Międzynarodowa Kampania Muzealna". | Fi.837-839 Mi.990-992 |
| 10 PLN | |
16142 |
1956 karnet - "MIĘDZYNARODOWA KAMPANIA MUZEALNA". | Fi.837-839 Mi.990-992 |
| 20 PLN | |
16143 |
1956 Dzień Znaczka Chopin - Liszt, znaczek z bloku. | Fi.840 (Bl.18) Mi.981 |
| 35 PLN | |
16144 |
1956 50. rocznica śmierci dr Jana Dzierżonia, znaczek z silnie przesuniętą perforacją. | Fi.841 Mi.982 |
| 100 PLN | |
16145 |
1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z przesuniętym drukiem stalorytu. | Fi.843 Mi.984 |
| 50 PLN | |
16146 |
1956 Igrzyska Olimpijskie Melbourne, arkusz sprzedażny. | Fi.843 Mi.984 |
| 70 PLN | |
16147 |
| 40 PLN | |
16148 |
1956 Olimpiada w Melbourne, najsłynniejszy polski powojenny błędnodruk tak zwana "odwrotka bokserów", znaczek z odwróconym drukiem należy do światowej klasy rarytasów i jest ozdobą nie tylko zbioru Polski ale i każdego światowej klasy zbioru o popularnej tematyce olimpijskiej, znaczek o silnej tendencji wzrostu wartości, doskonały również na długoletnią inwestycję, cena potwiedzona w kilku ostatnich transakcjach aukcyjnych, doskonały stan zachowania, cena Fischera 80.000,- zł, fotoatest Schmutz. | Fi.844o Mi.985K |
| 75 000 PLN | |
16149 |
1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z przesuniętym drukiem stalorytu. | Fi.845 Mi.986 |
| 50 PLN | |
16150 |
1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z przesuniętym drukiem stalorytu. | Fi.846 Mi.987 |
| 50 PLN | |
16151 |
1956 Igrzyska Olimpijskie - Melbourne, znaczek za 1,55 zł. ze środkiem (staloryt) znacznie przesuniętym względem ramki (offset). | Fi.848 B Mi.989 |
| 30 PLN | |
16152 |
1956 XVI Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek za 1,55 zł z błędem "żółta kropka w środkowej części lewego dolnego ornamentu" na kopercie FDC; gwarancja. | Fi.849 B Mi.994 |
| 40 PLN | |
16153 |
1956 Organizacja Narodów Zjednoczonych. | Fi.854-856A+B, Bl.19 Mi.998-1000A+B, Bl.2 |
| 55 PLN | |
16154 |
1956 Dzień Znaczka,F. Chopin, Liszt. blok w doskonałym stanie. | Fi.bl.18 Mi.Bl.19 |
| 50 PLN | |
16155 |
1956 Dzień Znaczka Chopin - Liszt, blok kasowany w pierwszym dniu obiegu. | Fi.Bl.18 Mi.Bl.19 |
| 40 PLN | |
16156 |
1957 kasownik okolicznościowy Wystawy Filatelistycznej w Świebodzicach. | Fi.799 |
| 10 PLN | |
16157 |
1957 kasownik okolicznościowy Ogólnopolskiej Wystawy Cukierniczej z Krakowa. | Fi.842 |
| 10 PLN | |